Sálová aukce 45 / Filatelie / ČSR II.
2644
1944 RIMAVSKÁ SOBOTA, červený přetisk "Č.S.P." na maďarských zn. 1f-2P, sestava 15ks různých známek ve 4-blocích, většinou krajové /hodnota 70f 4-páska/, celkem 60ks, všechny zk. Blaha; zajímavá nabídka, na desce A4
Vyvolávací cena: Kč
2645
1945 BOUZOV, Služební (II.) 30h-5K a série 5. výročí Protektorátu s fialovým řádkovým přetiskem "ČSR", na těchto známkách ojedinělé!
Vyvolávací cena: Kč
2646
1945 ČESKÉ BUDĚJOVICE, sestava 31ks, přetisk "Děkujeme spojencům za osvobození 5.V.45", mj. A.H. 30K a 50K , 2x 5 let Protektorátu (vzácné), Narozeniny A.H. 44 (vzácné); několik dvl; navíc na 10K A.H. s meziarším (velmi vzácné, první nám známý kus), vše sign. Straka, ojedinělá sestava!
Vyvolávací cena: Kč
2647
1945 HORNÍ BŘÍZA, sestava 12ks zn. A.H. s červeným přetiskem, hodnoty 10h - 4,20K;
Vyvolávací cena: Kč
2648
1945 CHEB, černý přetisk "1Kč / ČSR / Pravda vítězí" na německé zn. A.H. 6Pf - 18-blok s dolním okrajem + 35-blok zn. A.H. 4Pf s dolním okrajem, s horní řadou zn. bez přetisku!
Vyvolávací cena: Kč
2649
1945 CHOMUTOV, atypický zlatý, červený a modrý přetisk na zn. Sv. Vít 1,50K a 2,50K; pěkná sestava
Vyvolávací cena: Kč
2650
1945 LÁZNĚ BĚLOHRAD, sestava 14ks zn. A.H. s přetiskem "Pěticípá hvězda" (4ks *) a 1 dopis + RUMBURG, sestava 12ks s přetiskem na zn. Deutches Reich A.H., hodnoty 3Pfg - 80Pfg;
Vyvolávací cena: Kč
2651
1945 NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ, sestava 14ks zn. A.H. 10h - 6K *, několik dv + svěží 20ti-bloky hodnot 40h a 50h;
Vyvolávací cena: Kč
2652
1945 OLOMOUC, série 5ks příplatkových známek Orlice, krajové 4-bloky, přeloženo mezi známkami
Vyvolávací cena: Kč
1945 OSVOBOZENÁ PRAHA 10K, sestava 4ks nevydaných nezoubkovaných aršíků v modré, červené - 2 odstíny a černé barvě, na papíru s lepem; všechny existující 4 varianty, zajímavé!
Vyvolávací cena: Kč
2654
1945 PARDUBICE, Kalmanův přetisk "Čechy - Morava / Byli jsme a budem" kompletní řada 23ks přetiskových zn. na originální destičce s přítiskem Pardubice 1945, doplněno 3ks pamětních listů
Vyvolávací cena: Kč
2655
1945 PLZEŇ, černý přetisk "U.S.A./ LIBERATION/ CZECHOSLOVAKIA/ 5.5.1945" na zn. A.H. 10h-50K, Smetana a Sv. Vít; vzácná sestava
Vyvolávací cena: Kč
2656
1945 PLZEŇ, sestava 25ks známek s fialovými šikmými přetisky "Československá/ Republika" na zn. A.H. 10h-50K a Sv. Vít
Vyvolávací cena: Kč
2657
1945 POLNÁ, sestava 24ks zn. A.H. 10h-30K + Sv. Vít 1,50K a 2,50K s černým a červeným přetiskem "ČSR/ Nár. výbor ....."; vzácné
Vyvolávací cena: Kč
2658
1945 PRAHA, kompletní pražský přetisk "Státní znak" na zn. A.H. 10h-50K,ve 4-blocích!, ojedinělá nabídka
Vyvolávací cena: Kč
2659
1945 PRAHA, Lev trhající svastiku, TL 20 známek !! ve světle červené barvě, návrh V. Pressiga; na křídovém papíru bez lepu, 20ti-kusový TL vzácný!
Vyvolávací cena: Kč
2660
1945 PRAHA, Lev trhající svastiku, návrh V. Pressiga, TL 8 známek v červené barvě na křídovém papíru bez lepu, doplněno 2ks 4-bloků na obyčejném papíru
Vyvolávací cena: Kč
2661
1945 PRAHA, sestava 2 pamětních listů s revolučními přetisky na zn. A.H. 4,20K + PRAHA - SMÍCHOV sestava 7ks zn. s červeným přetiskem, kompletní série
Vyvolávací cena: Kč
2662
1945 PROSTĚJOV, ZT návrhu známky prof. Kameníka v červené barvě, na zn. papíru s lepem + BUČOVICE, poloúřední vydání, soutisk 2 hodnot 60h modrá a 1,20K červená, na zn. papíru s lepem; otisky původních rytin
Vyvolávací cena: Kč
2663
1945 ROVEČNÉ, Sv. Vít 1,50K a 2,50K s kupóny, s přetiskem "Č.S.R./ 8.V.1945/ S.S.S.R."
Vyvolávací cena: Kč
2664
1945 sestava 21ks různých druhů přetisků na zn. A.H., Sv. Vít a Novinové, mj. přetisky PLZEŇ, hledané ŽAMBERK "Pravda Vítězí", 3ks novinové (*) s atypickým přetiskem "NOVINY/ ČSP./ 1945"; zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
2665
1945 FRÝDEK, LIBČICE NAD VLTAVOU, KOSTELEC NAD ORLICÍ, sestava 7ks nepoužitých protektorátních dopisnic a 1 lístek s nalepenou zn., různé přetisky a dopisnice; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2666
1945 ČESKÉ BUDĚJOVICE, sestava 35ks zn A.H. 10h-50K, 2x série Sv. Vít, Smetana, 5. let Protektorátu (vzácné), Narozeniny A.H. 44 (vzácné); vylepeno na 7 obálkách, vše s DR BUDWEIS 3/ 5. až. 10. 5. 45, ojedinělá nabídka revolučních přetisků v autentické podobě!
Vyvolávací cena: Kč
2667
1945 DUŠNÍKY, RAKOVNÍK, PRAHA, sestava 3ks dopisů s vylepenými příslušnými zn. s přetisky a DR; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2668
1945 FRÝDEK, LIBČICE NAD VLTAVOU, sestava 3ks nepoužitých protektorátních zálepek s přetisky, Frýdek 2x rúzný přetisk, DR FRIEDECK 2.V.45 a LIBČICE N. VLTAVOU 9.V.45; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2669
1945 FRÝDEK, sestava 4ks různých dvojitých dopisnic s přetiskem, DR FRIEDECK 2.V.45; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2670
1945 HRADEC KRÁLOVÉ, dopis do Vamberku, vyfr. 6ks zn. A.H. 10h-2,50K s červeným přetiskem "Pěticípá hvězda", 2-jazyčné DR HRADEC KRÁLOVÉ / KÖNIGRÄTZ 1 5.V.45
Vyvolávací cena: Kč
2671
1945 KOSTELEC NAD ORLICÍ, nálepní list se 3ks zn. A.H. 60h, 80h a 1,20K + R-dopis vyfr. 5ks zn. A.H.; vše s přetiskem "5.V./ ČESKO-SLOVENSKO/ 1945"; pěkné
Vyvolávací cena: Kč
2672
1945 NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ, HOLICE V ČECHÁCH, PROSTĚJOV, sestava 3ks dopisů vyfr. zn. 1,20K s příslušnými přetisky i DR; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2673
1945 OLOMOUC, sestava 2ks R-dopisů, 1x vyfr. 6ks přetiskových zn, 1x vyfr. 5ks zn. Orlice - olomoucké vydání, podací DR OLOMOUC 2/ 22.V., resp. 25.V.45; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2674
1945 PARDUBICE, Kalmanův přetisk "Čechy - Morava / Byli jsme a budem" kompletní řada 23ks přetiskových zn. vylepených na velké obálce s jedním otiskem přetisku, znárodněné DR PRADUBICE 5/ 9.V.45
Vyvolávací cena: Kč
2675
1945 PARDUBICE, Kalmanův přetisk "Čechy - Morava / Byli jsme a budem", 2ks prošlých R-dopisů, 1x vyfr. 4ks přetiskových zn. s DR BOHDANEČ U PARDUBIC 9.V.45, 1x vyfr. 3ks přetiskových a 2ks protektorátních zn. bez přetisku se znárodněným DR PARDUBICE 5/ 9.V.45, včetně příchozích razítek a podacích lístků; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2676
1945 PARDUBICE, Kalmanův přetisk "Čechy - Morava / Byli jsme a budem", 2ks prošlých R-dopisů, 1x vyfr. 8ks přetiskových zn., 1x vyfr. 7ks přetiskových zn., podací znárodněné DR BOHDANEČ U PARDUBIC 9.V.45, obálky doplněny vždy 2 otisky přetisku v černé a červené barvě, oba dopisy vč. podacích lístků; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2677
1945 PARDUBICE, Kalmanův přetisk "Čechy - Morava / Byli jsme a budem", 2ks prošlých R-dopisů, 1x vyfr. zn. A.H. 4,20K s přetiskem a 1x vyfr. zn. A.H. 1,20K a 3K s přetiskem; oba dopisy se znárodněným DR PARDUBICE 5/ 9.V.45, obálky doplněny otiskem přetisku, včetně podacích lístků a příchozích razítek; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2678
1945 PARDUBICE, Kalmanův přetisk "Čechy - Morava / Byli jsme a budem", R-dopis vyfr. 8ks přetiskových zn. se znárodněným DR BOHDANEČ u PARDUBIC 9.V.45, obálka doplněna 2 otisky přetisku v červené a černé barvě, včetně podacího lístku a přiloženého věnování s podpisem E. Kalmana; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2679
1945 PARDUBICE, Kalmanův přetisk "Čechy - Morava / Byli jsme a budem", sestava 2ks obálek s přítiskem Pravda vítězí! a otisky přetisku + 3ks pamětních listů, z toho 1x s vylolmeným DR PARDUBICE 5/ 9.V.45, 1x otisk přetisku na volném papíru; vše bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2680
1945 PARDUBICE, Kalmanův přetisk "Čechy - Morava / Byli jsme a budem", sestava 2ks obálek vyfr. zn. s přetiskem, obálky vždy s dvěma dalšími otisky přetisku v černé a červené barvě, podací znárodněné DR PARDUBICE 5/ 9.V.45; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2681
1945 PÍSEK, PRAHA, FRÝDEK, sestava 4ks obálek s vylepenými přetiskovými zn. s příslušnými razítky, 2x Frýdek, bez adres; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2682
1945 R-dopis adresovaný do Lužné, vyfr. 4 zn. A.H. 30h, 40h, 1,5K a 2K s přetiskem "ČESKO/ SLOVENSKO/ 9.V.1945", znárodněné DR RAKOVNÍK 1/ 10.V.45, příchozí raz. a podací lístek; hezká jakost
Vyvolávací cena: Kč
2683
1945 R-dopis adresovaný do Prahy, vyfr. kompletní sérií zn. A.H. 10h - 50K s Pražským přetiskem, DR PRAHA 1/ 15.V.45; adresátem známý obchodník se známkami
Vyvolávací cena: Kč
2684
1945 R-dopis adresovaný na Smíchov, vyfr. 7ks zn. A.H. 10h-1,50K se Smíchovským přetiskem "SVOBODNÉ/ ČESKOSLOVENSKO/ VE/ SVOBODNÉ/ EVROPĚ", DR PRAHA 33/ 5.V.45
Vyvolávací cena: Kč
2685
1945 R-dopis do Tábora vyfr. 4 zn. A.H. 40h, 80h, 1K a 2K s přetiskem ČSR 9.5.1945, znárodněné DR MILEVSKO 11.V.45, včetně podacího lístku
Vyvolávací cena: Kč
2686
1945 R-dopis vyfr. 5 zn. A.H. 4x 30h a 5K s revolučním přetiskem DĚKUJEME SPOJENCŮM ZA OSVOBOZENÍ 5.V.1945, raz. DÜRRNFELLERN 5.V.45!, 2-jazyčná R-nálepka
Vyvolávací cena: Kč
2687
1945 ŘÍČANY U PRAHY, R-dopis vyfr. 4ks zn. s revolučním přetiskem, Pof.82 a 85 (3x), znárodněné DR ŘÍČANY u PRAHY/ 17.V.45, vzadu příchod PRAHA 55/ 18.V.45; uprostřed slabě svisle přeložený
Vyvolávací cena: Kč
2688
1945 sestava 2ks dopisů: 1x zasláno do Zašové, vyfr. 3zn. A.H.60h s Hranickým provizoriem + dopis vyfr. zn. A.H.8K s Jičínským přetiskem v červené barvě, obálka otevřena ze 2 stran
Vyvolávací cena: Kč
+16
1945 [SBÍRKY] obchodní zásoba více jak 1.900ks "Kalmanových" přetisků PARDUBICE, ze sbírky tiskaře A. Žáka z Pardubic. Obsahuje všechny hodnoty, 4-bloky, pásy, kupóny, podkovy, kombinace barev, zkusmé tisky a několik pamětních listů, doplněno kopií článku K. Holoubka ve Filatelii; vše uloženo v plném starším zásobníku, ojedinělá pozůstalost, vhodné nejen k rozprodeji, ale i ke studijnímu zpracování!
Vyvolávací cena: Kč
1945 [SBÍRKY] velká sbírka revolučních přetisků, pozůstalost po tiskaři A. Žákovi z Pardubic, které získal výměnou s jinými tiskaři. Celkem více jak 1.000ks známek (!) s přetisky, z více než 40 různých destinací, mj. NÁCHOD, SKŘÍPOV, KONICE, LIBČICE, ŽAMBERK, MNICHOVO HRADIŠTĚ, DEJVICE, UHERSKÉ HRADIŠTĚ, ROKYCANY, aršík Osvobozená Praha - květen 1945, NUSLE, PŘEROV, PODĚBRADY, SVITAVY, BOJKOVICE, DR ZBRASLAV - FINIS GERMANIAE, ROVENSKO, PARDUBICE, HORNÍ BŘÍZA, ŽDÁNICE, CHOTĚBOŘ, VYSOKÉ MÝTO, DAČICE, FRÝDEK, DOMAŽLICE, DOBRUŠKA, HOŘICE atd., vše označeno i se jmény tiskařů, v jednom starším zásobníku; velmi dobrý stav, zcela ojedinělý soubor vhodný i ke studijnímu zpracování revolučních přetisků!!
Vyvolávací cena: Kč
2691
1945 [SBÍRKY] sestava revolučních přetisků na oboustranně zaplněné kartě A4, obsahuje cca 60ks zn., mj. Říčany, Konice, Pardubice, Plzeň + cca 50ks s přetiskem ÚSTÍ NAD LABEM (bez lepu); různá kvalita
Vyvolávací cena: Kč
2692
1945 SKALICKÉ VYDÁNÍ, sestava 15ks 1,50Kčs červená + 14ks 2Kčs modrá; v různých blocích, též krajové
Vyvolávací cena: Kč
2693
1945 sestava 12ks dopisů s provizorními razítky, z toho 10x jako R, 1x vyplaceno hotově, obsahuje mj. tato razítka: PERNŠTEJN NAD OHŘÍ, STARÁ ROLE, DOLNÍ POUSTEVNA, MALÁ MORAVA, ZAHRÁDKY U ČESKÉ LÍPY, UHERSKÝ BROD, MOR. TŘEBOVÁ, HOJSOVA STRÁŽ, DALOVICE atd., převážně včetně příchozích razítek; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2694
1945 sestava 13ks dopisů, většinou R a s vylámanými raz., adresované na Ředitelství státních drah, mj. nepřeškrtnuté protektorátní R-nálepky WARTENBERG, BENATEK AN DER ISER, ALTPAKA, ZLIECHOW atd.
Vyvolávací cena: Kč
2695
1945 sestava 14ks celistvostí zaslaných ze Slovenska, z toho 8x jako R, 1x dvojjazyčná R-nálepka PRESSBURG 8, provizorní razítka jako GELNICA, SEČOVCE, SOBRANCE, STREDA NAD BODR., KOMÁRNO atd.; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
2696
1945 sestava 5ks R-dopisů na Ředitelství státních drah, vyfr. zn. Londýnské a Portréty, vše s barevnými provizorními razítky, FRYŠTÁT, P.Ú. CHOMUTOV, PODMOKLY, POŠTOVNÍ ÚŘAD M. OSTRAVA a vzácné LIBKOVICE V KRUŠNÝCH HORÁCH; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
Pof.354-356Mx(16), Košické - velké kříže, 2K, 5K a 6K; nepřeložené, luxusní, kat. 30.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
2698
Pof.354 - 356Ms(4), 2x hodnoty 2K - 6K, sestava 4-zn. svislých meziarší v krajových 2-páskách; nepřeložené, kat. 1.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
2699
Pof.354 - 356Ms(4), sestava svislých 4-zn. svislých meziarší ve 2-páskách, hodnoty 6K a 5K krajová; kat. 1.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
2700
1945 Pof.354-356Ms(4) + Mv(4), z toho 1x Pof.356b, 4-zn. vodorovná a svislá meziarší, z toho vodorovné 2K s DČ A1; kat. 3.100Kč
Vyvolávací cena: Kč
2701
Pof.353-359, sestava výrazných barevných odstínů u všech hodnot 1,50K-20K, z toho 1x 4-blok, 1x rohová 2-páska; celkem 17ks, 2x DZ
Vyvolávací cena: Kč
2702
Pof.353-359, partie více než 160ks, obsahuje řadu rohových či krajových 4-bloků, různé barevné odstíny, atp., vhodné i ke studiu; na 2 deskách A4, seznam přiložen, kat. přes 1.700Kč
Vyvolávací cena: Kč
2703
1945 Pof.353-359, sestava 21ks 4-bloků, tj. 12 kompletních sérií; jen 1x u 2K dvl, některé s VV, kat. jako základní známky cca 1.200Kč, pěkný studijní materiál
Vyvolávací cena: Kč