Aukce 51 / Historické dokumenty, mapy
1682
1900? HERALDIKA - STARONĚMECKÉ STÁTY sestava 11 velkých znaků staroněmeckých států, kolorované litografie, rozměry 23,5x29,5 cm; Helgoland, Bergedorf, Brunšvik, Brémy apod.; zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1600-1800 [SBÍRKY] zajímavá partie 10 listin, převážně šlechtické, mj. listina z roku 1736 adresována na Maximiliána Jankovského z Vlašimi s podpisem nejvyššího sudího Moravského markrabství Františka Antonína Salavy z Lípy (1719-1741), opis listiny Adama z Hradce z roku 1513 (1494-1531 - nejvyšší kancléř Království českého) z roku 1719; 3 koncepty listin Zdeňka Brtnického z Valdštejna (1581-1623), významný český aristokrat, člen Moravského direktoria před Bílou horou, dále dvě cechovní listiny atd.; různá, většinou však dobrá kvalita, zajímavý konvolut
Vyvolávací cena: Kč
1684
1824 RAKOUSKO-UHERSKO / Liberec - městská listina, udělení živnostenského práva s podpisy purkmistra a městské rady, listinný i kontrolní kolek 15Kr; velmi dobrý stav, přehyby
Vyvolávací cena: Kč
1923-28 NÁRODNÍ JEDNOTA POŠUMAVSKÁ - ÚČTY + NÁLEPKY sestava 3ks stvrzenek o zaplacení příspěvků na roky 1923, 1925 a 1928, 3-řádkové raz. "Místní odbor v Plzni", 1ks s vylepenou nálepkou "Národ. jednota pošumavská / 1884-1924"; všechny přeložené, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1560 MAPA KRÁLOVSTVÍ ČESKÉHO podle Sebastiana Münstera (1488-1522), německý text, dřevoryt, rozměr 35x26cm; výborný a zachovalý stav, zajímavé nabídka
Vyvolávací cena: Kč
1687
1650 CHEB mapa města Cheb (Eger), mědirytina, s německou legendou, autor M. Merian, rozměr 36x32cm; výborný stav bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1688
1775-1777 [SBÍRKY] MARIE TEREZIE / sestava dvou tištěných patentů: Robotní patent pro Markrabství moravské z roku 1775 a Tranksteuer Patent pro Markrabství moravské z roku 1777 (Daně z piva a vína apod.); navíc 2x 2-stránkové prohlášení, celkově dobře zachovalé, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
Aukce 51 / Historické dokumenty, mapy - Informace
Historické dokumenty a mapy
Do této kategorie řadíme mimo mapy také historické dokumenty jako různé zakládací listiny, vyhlášky a nařízení ve formě plakátů, letáky atd.