Aukce 59 / Filatelie / ČSR II. / Revoluční přetisky 1944-1945
1131
1 400 Kč
1945 PRAHA - MODŘANY, HLAS LIDU - PROSTĚJOV, BĚLÍK LOSY - PRAHA sbírka nouzových novinových nálepek, Modřany - hodnoty 30h, 80h, 1.20K a 4.20K, obsahuje 6x svislé meziarší z toho 4x protichůdné, 2x protichůdný soutisk, odstíny barev, Prostějov - soutisk 4 nálepek, Bělík losy - 2x vodorovné meziarší, z toho 1x protichůdné; svěží nebo výrobně bez lepu, uloženo na 3 albových listech A4
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +40,0 %
Vydraženo za: 1 400 Kč
1138
1 700 Kč
1945 OLOMOUC filatelisticky motivovaný dopis vyfr. 12ks revolučních zn., kompletní série Moravská orlice 60h - 420h vč. modré 120h se skartačním otvorem, doplněno 5ks přetiskových zn. AH, podací DR OLOMOUC 1/ 26.V.45; bez poškození
Vyvolávací cena: 700 Kč +142,9 %
Vydraženo za: 1 700 Kč
1141
6 500 Kč
1945 [SBÍRKY] obchodní zásoba více jak 500ks "Kalmanových" přetisků PARDUBICE, ze sbírky tiskaře A. Žáka z Pardubic. Obsahuje všechny hodnoty, 4-bloky, pásy, kupóny, podkovy, kombinace barev atd., doplněno 3ks pamětních listů, 10ks celistvostí z toho 1x větší obálka s celou sérií 23ks známek, vše v 1 zásobníku A4
Vyvolávací cena: 6 000 Kč +8,3 %
Vydraženo za: 6 500 Kč
1142
17 000 Kč
1945 [SBÍRKY] REVOLUČNÍ PŘETISKY sbírka zn. a celistvostí v jednom starším zásobníku, obsahuje 500ks zn. a bloků roztříděných do sérií s popisy místa vzniku, doplněno několika celistvostmi, obsahuje mj. Hradec Králové, Konice, Mirošov, Mnichovo Hradiště, Plzeň, Písek, Říčany u Prahy, Svitavy, Kežmarok atd.
Vyvolávací cena: 7 000 Kč +142,9 %
Vydraženo za: 17 000 Kč
1143
28 000 Kč
1945 [SBÍRKY] velká sbírka revolučních přetisků, pozůstalost po tiskaři A. Žákovi z Pardubic, které získal výměnou s jinými tiskaři. Celkem více jak 1.000ks známek (!) s přetisky, z více než 40 různých destinací, mj. NÁCHOD, SKŘÍPOV, KONICE, LIBČICE, ŽAMBERK, MNICHOVO HRADIŠTĚ, DEJVICE, UHERSKÉ HRADIŠTĚ, ROKYCANY, aršík Osvobozená Praha - květen 1945, NUSLE, PŘEROV, PODĚBRADY, SVITAVY, BOJKOVICE, DR ZBRASLAV - FINIS GERMANIAE, ROVENSKO, PARDUBICE, HORNÍ BŘÍZA, ŽDÁNICE, CHOTĚBOŘ, VYSOKÉ MÝTO, DAČICE, FRÝDEK, DOMAŽLICE, DOBRUŠKA, HOŘICE atd., vše označeno i se jmény tiskařů, v jednom starším zásobníku; velmi dobrý stav, zcela ojedinělý soubor vhodný i ke studijnímu zpracování revolučních přetisků!!
Vyvolávací cena: 22 000 Kč +27,3 %
Vydraženo za: 28 000 Kč
1144
20 000 Kč
+16
1945 [SBÍRKY] obchodní zásoba více jak 1.900ks "Kalmanových" přetisků PARDUBICE, ze sbírky tiskaře A. Žáka z Pardubic. Obsahuje všechny hodnoty, 4-bloky, pásy, kupóny, podkovy, kombinace barev, zkusmé tisky a několik pamětních listů, doplněno kopií článku K. Holoubka ve Filatelii; vše uloženo v plném starším zásobníku, ojedinělá pozůstalost, vhodné nejen k rozprodeji, ale i ke studijnímu zpracování!
Vyvolávací cena: 20 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 20 000 Kč