Aukce 59 / Filatelie / Protektorát ČaM / Filatelistické obory / Vězeňská pošta a pracovní tábory
2997
1945 PROTEKTORÁT - GHETTO TEREZÍN / ZPĚTNÝ TRANSPORT vězňů do ghetta, dopisnice CDV16 odeslaná z Prahy přímo do ghetta, SR PRAG 36/ 21.III.45, příchod do ghetta datumkou 14.IV.1945, adresa příjemkyně vyznačena číslem transportu a transportním číslem (celkem bylo vráceno do ghetta 3.654 vězňů v 9 transportech), bydliště doplněno rukopisně v ghettu; zajímavé!; bezvadný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
2998
31 000 Kč
1943 KT BUCHENWALD - GHETTO TEREZÍN / Písemný styk mezi koncentračními tábory a ghettem, úřední dopisnice KT Weimar - Buchenwald s černým předtiskem, vyfr. zn. 6Pf AH, DR WEIMAR/ 8.? špatně čitelné, adresovaná manželce přímo do ghetta; celistvosti z KT do ghetta jsou zcela výjimečné!, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +210,0 %
Vydraženo za: 31 000 Kč
2999
10 000 Kč
1944 GHETTO TEREZÍN - KT AUSCHWITZ - BIRKENAU / dopisnice odeslaná z KT Auschwitz - Birkenau kam byly v roce 1943 odeslány židovské rodiny z terezínského ghetta. Po 6 měsících byli všichni 1.3.1944 donuceni napsat příbuzným dopisnici s datem 25.3.1944 že jsou zdrávi, a 8.3.1944 byli zavražděni v plynových komorách! Lístek adresován do Náchoda, SR BERLIN 26.4.44, přídavné raz. "Rückantwort nur auf..."; svisle přeloženo, vzhledem k vzácnosti této celistvosti nepodstatné, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 10 000 Kč
3000
1945 GHETTO TEREZÍN - PRACOVNÍ TÁBORY / dopisnice 60h AH, odeslaná z pracovního tábora v Osterode, DR OSTERODE/ (HARZ)/ 28.2.45, adresovaná deportované manželce přímo do ghetta, adresa doplněna o údaj "L 306", datumkou příchod 14.IV.1945; mimořádně zajímavé!, u nás téměř neznámý "Arbeitslager"; bezvadný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
3001
3 000 Kč
1942 GHETTO TEREZÍN - PRACOVNÍ TÁBORY / Písemný styk mezi ghetem a pracovními tábory, dopisnice adresovaná do pracovního tábora v křivoklátských lesích (13 pracovních skupin á 1.000 žen), přepravená kurýrem SS na Lesní správu v Křivoklátu, zde vydána velitelce skupiny (Erna Lux), která došlou poštu předávala adresátkám!, řádkové raz. GHETTOPOST ve fialové barvě, datumkou 3.V.1942, cenzurní raz. "Z 4"; pěkný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 3 000 Kč
3002
1942 GHETTO TEREZÍN - PRACOVNÍ TÁBORY / 2 dopisnice z ghetta přepravené německou kurýrní poštou do pracovního tábora v Oslavanech (pouhých 100 vězňů), červená řádková raz. GHETTOPOST, 1x I. typ (délka 32mm) a cenzurní raz. "Z 11" + 1x II. typ (28mm), cenzurní raz.. "Z 4", rukopisně datované 18.10.1942, resp. 2.12.1942, stejný adresát i odesílatel, Transport Nr. Ah 363; velmi pěkný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 6 000 Kč
3006
1943 PRACOVNÍ TÁBOR OSLAVANY - GHETTO TEREZIN / lístek zaslaný kurýrní poštou z pracovního tábora v Oslavanech do Terezína, cenzurní rámečkové raz. "Z" s parafou a datumovka 28.VI.1943; bez poškození, v pracovním táboře bylo nasazeno pouze 100 vězňů z Terezína, velmi vzácné!
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
3007
1 000 Kč
1943 PRACOVNÍ TÁBOR OSLAVANY - GHETTO TEREZIN / lístek zaslaný kurýrní poštou z pracovního tábora v Oslavanech do Terezína, pouze datumovka 15.VI.1943; bez poškození, v pracovním táboře bylo nasazeno pouze 100 vězňů z Terezína, velmi vzácné!
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
3008
6 000 Kč
1943 GHETTO TEREZÍN - SLOVENSKO / dopisnice bez frankatury adresovaná do nemocnice v Liptovském Mikuláši (!), přepravená kurýrem SS do Prahy a odtud prostřednictvím ŽNO v Praze do Bratislavy na Ústřednu Židů v Bratislavě (Judenverwaltung Pressburg), zcela výjimečně se vyskytující přídavné 4-řádkové raz. "DURCH VERMITTLUNG DER/ ABTEILUNG FÜR SONDERAUFTRÄGE/ DER JUDENVERWALUNGEN/ PRESSBURG ....... 6" hůře čitelné; lehká patina, u nás popré v aukci, celistvosti adresované na Slovensko jsou mimořádně vzácné!!, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 6 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 6 000 Kč
3009
40 000 Kč
1942 GHETTO TEREZÍN - BULHARSKO / písemný styk mezi ghettem a spřátelenou cizinou, dopisnice zaslaná židovskému lékaři do Bulharska, vyfr. německými zn. 6Pf a 12Pf AH, DR BERLIN W 62/ datum nečitelné, červené raz. cenzury Wehrmachtu + další 3 cenzurní raz., vpředu příchozí DR SOFIA B/ 11.XII., vzadu SR SOFIA/ 13.XII.42, dosíláno do malé vesnice; zásilky do Bulharska jsou zcela výjimečné (!), u nás poprvé v aukci, zajímavá a kvalitní celistvost, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +300,0 %
Vydraženo za: 40 000 Kč
3010
1942 GHETTO TEREZÍN - PALESTINA / písemný styk s nepřátelskou cizinou přes Mezinárodní Červený kříž v Ženevě, zálepka německého ČK odeslaná z Krefeldu do Ramatain bei Tel Aviv (Palestina) podaná k přepravě 17.7.1942, nahoře paginýrkou "27.JUL.1942 378990", 2-kruhové raz. Červeného kříže v Ženevě, datumkou 13.AOUT 1942, cenurní raz. PALESTINE/ PASSED BY/ CENSOR/ T.6"; v textu m.j. "Wir verreisen alle nach Theresienstadt."(!), zcela ojedinělý doklad, kvalitní celistvost, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 10 000 Kč
3011
6 000 Kč
1943 GHETTO TEREZÍN - DÁNSKO / předtištěný lístek - poděkování za balík adresovaný do Kodaně (!), vyfr. zn. 30h A.H. jako tiskopis, podaný k přepravě na p. ú. PRAG 2/ 30.VIII.44, cenzura Wehrmachtu; celistvosti z ghetta adresované do Dánska se na trhu prakticky nevyskytují, do ghetta bylo deportováno "pouze" 466 dánských Židů; drobná patina, celistvost je vyobrazena v knize Beneš-Tošnerová "Pošta v ghettu Terezín" na str. 302 a v Mo. 11, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 5 000 Kč +20,0 %
Vydraženo za: 6 000 Kč
3012
1943 GHETTO TEREZÍN - NĚMECKO / písemný styk mezi ghettem a říšským územím byl povolen 24.9.1942, zásilky byly cenzurovány v Berlíně na pracovišti s krycím názvem "Zentrale Prüfstelle des Reichspost - Ministerums-Amt 4". Lístek adresovaný do Berlína vyfr. zn. 5Pf AH (místní porto), SR BERLIN - CHARLOTTENBURG 2/ 17.11.43 s rozlišovacími písmeny "ac" jako cenzurní, přídavné raz. "Rückantwort nur auf/ Postkarten in deutscher Sprache" ve fialové barvě, vzadu obsáhlý text datovaný 28.9.1943; pěkný stav
Vyvolávací cena: 800 Kč
3013
800 Kč
1943 GHETTO TEREZÍN - RAKOUSKO / NĚMECKO / písemný styk mezi ghettem a říšským územím byl povolen 24.9.1942, zásilky byly cenzurovány Gestapem v berlínské čtvrti Charlottenburg na pracovišti s krycím názvem "Zentrale Prüfstelle des Reichspost - Ministerums-Amt 4". Lístek adresovaný do Vídně vyfr. zn. 6Pf AH, jako cenzurní raz. použito SR BERLIN 29.7.43, přídavné raz. "Rückantwort nur über die/ Reichsvereinigung der Juden in Deutschland/ Berlin-Charlottenburg 2, Kantstr. 158"; pěkný stav
Vyvolávací cena: 800 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
3014
1943 GHETTO TEREZÍN - RAKOUSKO / NĚMECKO / písemný styk mezi ghettem a říšským územím ze II. etapy "ghettoizace" města Terezín (1.7.1942-30.7.1943), kdy byl v adresách vězňů místo názvů různých bývalých kasáren zaveden kódovaný systém, zde konkrétně "Qu 611" (Qu 6=Querstrasse, 11=číslo domu). Dopisnice adresovaná do Východní Marky, vyfr. zn. 6Pf AH, SR BERLIN 4.6.43, 3-řádkové raz. Říšského sdružení Židů v Německu "Rückantwort nur über die ...." s chybným názvem "Deutschland" (malý výskyt !), zajímavý text; zajímavé, pěkný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
3015
1 000 Kč
1943 GHETTO TEREZÍN - RAKOUSKO / NĚMECKO / písemný styk mezi ghettem a říšským územím, ze III. etapy "ghettoizace" města Terezín (od 1.8.1943), kdy byly z propagandistických důvodů v adresách vězňů uváděny konkrétní ulice v ghettu, zde místo původního "L 2" nyní Bahnhofstrasse (což mělo vytvořit dojem, že nejde o ghetto ale o "Jüdisches Siedlungsgebiet", sídliště ve kterém je i nádraží - ve skutečnosti pouze 1 kolej s rampou, sloužící k nástupu věznů do transportů smrti). Dopisnice adresovaná do Vídně, vyfr. zn. 6Pf AH, SR BERLIN - CHARLOTTENBURG 2/ 8.11.43 (vzadu rukopisně 4.Sept.1943), 2-řádkové raz. Říšského sdružení Židů v Německu "Rückantwort nur auf ...." a cenzurní raz. "Z" + parafa; lehký přehyb, jinak pěkný stav, ex Hanzl
Vydraženo za: 1 000 Kč
3016
1 500 Kč
1943 GHETTO TEREZÍN - ŠVÉDSKO / Rückschein - švédský zpáteční lístek na R-zásilku č.3863 podanou 17.9.1943, adresovanou na vězně H. S., její převzetí potvrzeno rámečkovým raz. "Jüdische Selbstverwaltung/ THERESIENSTADT/ ABT. POST und VERKEHRSWESEN", 2x DR BAUSCHOWITZ ad EGER/ 6.X.43, vrácený odesílateli do Stockholmu; bezvadný stav, návratky ze Švédska jsou naprosto ojedinělé!, u nás poprvé v aukci, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
3017
35 000 Kč
1944 GHETTO TEREZÍN - DÁNSKO / dopisnice bez frankatury adresovaná do Kodaně (!), přepravená prostřednictvím dánského Červeného kříže, červené 4-řádkové raz."kříž/ DANSK RODE KORG/ 24 JUL.1944/ CROIX ROUGE DANOISE", 2-řádkové červené raz. "Rückantwort nur auf/ Postkarten ..." a následně prostřednictvím švédského Červeného kříže přeposlána do Švédska - viz 2-kruhové raz. "CROIX ROUGE SUEDOISE/ STOCKHOLM", datumkou 4.AUG.194" a "5.AUG.194" - bez dopsané poslední číslice v letopočtu (v létě 1944 bylo tajně převezeno 7.000 dánských Židů do Švédska), vzadu rukopisně 29.II.44 a obsáhlý text; nesporně zcela mimořádná celistvost (!), pěkný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +250,0 %
Vydraženo za: 35 000 Kč
3018
16 000 Kč
1944 GHETTO TEREZÍN - MAĎARSKO / dopisnice vyfr. zn. 6Pf AH adresovaná do Budapešti, přepravená z ghetta kurýrem SS do Berlína, 2x DR BERLIN - CHARLOTTENBURG 2/ 8.7.44 (cenzura Gestapa) a červené cenzurní raz. Wehrmachtu, přídavné 2-řádkové raz. "Rückantwort nur auf/ Postkarten ....."; bez poškození, celistvosti adresované do Maďarska jsou ojedinělé!, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +700,0 %
Vydraženo za: 16 000 Kč
3019
1944 GHETTO TEREZÍN - NĚMECKO / písemný styk mezi ghettem a říšským územím byl povolen 24.9.1942, zásilky byly cenzurovány Gestapem v berlínské čtvrti Charlottenburg na pracovišti s krycím názvem "Zentrale Prüfstelle des Reichspost - Ministerums-Amt 4". Lístek adresovaný do Berlína vyfr. zn. 5Pf AH, jako cenzurní raz. sloužilo SR BERLIN - CHARLOTTENBURG 2/ 4.5.44 s rozlišovacími písmeny "ac", přídavné raz. "Rückantwort nur ...", dosílaný, vzadu obsáhlejší text datovaný 26.1.1944 (!); pěkný stav
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
3020
1 500 Kč
1944 GHETTO TEREZÍN - NĚMECKO / písemný styk mezi ghettem a říšským územím byl povolen 24.9.1942, zásilky cenzurovány v Berlíně na pracovišti s krycím názvem "Zentrale Prüfstelle des Reichspost - Ministerums-Amt 4". Lístek adresovaný do Berlína vyfr. zn. 5Pf AH (místní porto), SR BERLIN - CHARLOTTENBURG 2/ 4.11.4 s rozlišovacími písmeny "ap" (vzácné) jako cenzurní, přídavné raz. "Antwort nur über die/ Reichsvereinigung der Juden/ ...../ Iranische Str.2", vzadu rukopisně 21.9.1944; bezvaný stav, ex Hanzl
Vydraženo za: 1 500 Kč
3021
1 800 Kč
1944 GHETTO TEREZÍN - NĚMECKO / písemný styk mezi ghettem a říšským územím, sestava 2ks dopisnic přepravených SS-kurýry do Berlína, obě cenzurovány Gestapem v berlínské čtvrti Charlottenburg na pracovišti s krycím názvem "Zentrale Prüfstelle des Reichspost - Ministerums-Amt 4", jako cenzurní raz. použito SR BERLIN - CHARLOTTENBURG 2, u dopisnice adresované do Hannoveru s datem 21.9.44 a rozlišovacími písmeny "ac", u dopisnice do Breslau (dnes Wroclaw, Polsko) raz. s datem 4119.1944 a písmeny "ap" (vzácné), obě s 4-řádkovým raz. "Rückantwort nur/ auf Postkarten ...../ über den Ältestenrat der Juden in Prag V./ Philipp de Monte Gasse 18.", 1x v 1. řádce "AN" a 1x v 1. řádce "ÜBER"; pěkný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 1 600 Kč +12,5 %
Vydraženo za: 1 800 Kč
3022
15 000 Kč
1944 GHETTO TEREZÍN - PORTUGALSKO / dopisnice zaslaná z ghetta do Portugalska vyfr. zn. 15Pf AH, přepravená kurýrem SS do Berlína, zde cenzurována Gestapem na pracovišti s krycím názvem "Zentrale Prüfstelle des Reichspost - Ministerums-Amt 4", jako cenzurní raz. použito SR BERLIN - CHARLOTTENBURG 2/ 25.7.44 s rozlišovacími písmeny "ac", DR BERLIN W 62, přídavné raz. "Rückantwort nur auf/ Postkarten ....", červené cenzurní raz. Wehrmachtu a 3-řádkové raz. "ZURÜCK/ Postdienst/ eingestellt" (= Zpět/ poštovní doprava/ zastavena), následně zásilka vrácena odesílateli do ghetta Terezín!!, rámečkové raz. "Jüdische Selbstverwaltung/ Theresienstadt/ 16.IX.1944 / Post und Verkehr" jako příchozí; dopisnice byla napsána 30.I.44 a doručena zpět do ghetta 16.IX.44!; bez poškození, zcela výjimečná celistvost, bezvadný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 5 000 Kč +200,0 %
Vydraženo za: 15 000 Kč
3023
1 000 Kč
1944 GHETTO TEREZÍN - RAKOUSKO / NĚMECKO / písemný styk mezi ghettem a říšským územím byl povolen 24.9.1942, zásilky cenzurovány v Berlíně na pracovišti s krycím názvem "Zentrale Prüfstelle des Reichspost - Ministerums-Amt 4". Lístek adresovaný do Vídně vyfr. zn. 6Pf AH, SR BERLIN - CHARLOTTENBURG 2/ 31.?.44 s rozlišovacími písmeny "ac", jako cenzurní raz. "Rückantwort nur auf/ Postkarten in deutscher Sprache" v červené barvě, vzadu obsáhlý text datovaný 25.4.1944; pěkný stav, ex Hanzl
Vydraženo za: 1 000 Kč
3024
1944 GHETTO TEREZÍN - ŠVÉDSKO / písemný styk mezi ghettem a neutrální cizinou, dopisnice z října 1944 adresovaná do Švédska (!) vyfr. zn. 15Pf AH a přepravená kurýrem SS do Prahy, zde cenzurována, raz. mezinárodní zkušebny listovní pošty "A / a" + řada dalších cenzurních raz., přídavné raz. "Rückantwort nur/ auf Postkarten ...../ über den Ältestenrat der Juden in Prag V./ Philipp de Monte Gasse 18.", přes p. ú. BERLIN W 62/ 31.8.44 odeslána do Göteborgu, kde navíc dosílána; bez poškození, celistvost je vyobrazena v knize Beneš-Tošnerová "Pošta v ghettu Terezín" na str. 119 a v Mo. 11, pěkný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
3025
2 000 Kč
1944 GHETTO TEREZÍN - ŠVÉDSKO / předtištěná dopisnice s poděkováním za balík adresovaná do Švédska (!), vyfr. zn. 50h AH, DR PRAG 2/ 4.VIII.44, červené cenzurní raz. Wehrmachtu; bez poškození, zásilky do ciziny jsou ojedinělé a specialisty hledané!, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
3026
2 200 Kč
1944 GHETTO TEREZÍN - ŠVÝCARSKO / dopisnice adresovaná do Švýcarska (!) vyfr. zn. 15Pf A.H. a přepravená kurýrem SS do Berlína, zde cenzurována Gestapem + 3 další cenzurní raz., DR BERLIN W 62/ 6.4.44, 2-řádkové přídavné raz. "Rückantwort nur auf/ Postkarten in der deutschen Sprache"; svislý přehyb, jinak pěkné, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 2 200 Kč
3027
1944 GHETTO TEREZÍN - ŠVÝCARSKO / dopisnice adresovaná do Švýcarska (!), vyfr. zn. 15Pf AH, DR BERLIN C 17/ 20.7.44, 2-řádkové pomocné raz. "Rückantwort nur ....", cenzurní raz. "A / d" zkušebny listovní pošty v Mnichově; ojedinělý výskyt, bezvadný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
3028
7 000 Kč
1943 NIZOZEMSKO - GHETTO TEREZÍN / I. díl z nizozemské dvojité dopisnice dofr. zn. 25c, zaslaná jako R- do terezínského ghetta přes ŽNO v Praze (odesílatel neznal přesnou adresu), podací DR AMSTERDAM/ 4.I.43, německá cenzura; pouze vzadu lehké stopy po nálepkách, R-zásilky z ciziny jsou zcela výjimečné!, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 6 000 Kč +16,7 %
Vydraženo za: 7 000 Kč
3029
7 000 Kč
1944 MAĎARSKO - GHETTO TEREZÍN / POŠTOVNÍ EVIDENCE maďarská dopisnice adresována do ghetta, podací DR ZALAGERSZEG 44.MAR.7, červené rámečkové raz. židovské samosprávy"JÜDISCHE SELBSTVERWALTUNG/ THERESIENSTADT/ 18. JUNI 1944", německá cenzura; zásilky které nesplňovaly stanovená pravidla poštovního styku s ghettem byly zvlášť evidovány, jsou výjimečné a sběrateli hledané!, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 7 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 7 000 Kč
3030
1 200 Kč
1944 NĚMECKO - GHETTO TEREZÍN / německá dopisnice Mi.P299 přepravená v obálce poštou z Lince do Berlína na Sdružení říšských židů v Německu (Reichsvereinigung der Juden in Deutschland), zde cenzurována a dopravena kurýrem SS do ghetta, modré rámečkové raz. pošty Židovské samosprávy v ghettu "Jüdische Selbstverwaltung/ Theresienstadt/ Post und Verkehr" jako příchozí, datumkou 12 SEP 1944; velmi pěkný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +20,0 %
Vydraženo za: 1 200 Kč
3031
1943 MAĎARSKO - GHETTO TEREZÍN / maďarská dopisnice Mi.P112 zaslaná do terezínského ghetta přes Sdružení říšských židů v Berlíně (Reichsvereinigung der Juden in Deutschland), podací DR KISTACSA/ 43.XII.2, německá cenzura; vzadu nálepky po uchycení v exponátu, zásilky z ciziny jsou výjimečné!, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
3032
1 100 Kč
1943 NĚMECKO - GHETTO TEREZÍN / Rückschein - německý zpáteční lístek na dopis adresovaný na táborovou komandaturu (Lagerkommando) pro W. M., převzetí zásilky potvrzeno podpisem 17.9.1943 a vráceno odesílateli do Düsseldorfu, 3x DR BAUSCHWITZ ad EGER/ 20.IX.43; přehyb, ojedinělé, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
3034
1943 NĚMECKO - GHETTO TEREZÍN / Rückschein - německý zpáteční lístek na R-zásilku o váze 1kg, adresovaný na táborovou komandaturu (Lagerkommando) pro W. M., vyfr. zn. 30Pf AH, DR BAUSCHOWITZ ad EGER/ 18.X.43, převzetí zásilky potvrzeno podpisem 15.10.1943 a vráceno odesílateli do Düsseldorfu; přehyb a natržení ve zn., ojedinělé, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
3035
1943 RAKOUSKO - GHETTO TEREZÍN / písemný styk mezi říšským územím a ghettem, z II. etapy "ghettoizace" města Terezín (1.7.1942 - 30.7.1943) kdy byl v adresách vězňů místo konkrétních názvů 11 různých bývalých kasáren zaveden kódovaný systém, zde konkrétně "L 122" (L 1=Längsstrasse, 22=číslo domu). Německá dopisnice 5Pf, Mi.P298 odeslaná z Vídně, dofr. zn. 1Pf AH, SR WIEN 1/ 17.6.43, datumkou příchod 19.VI.1943, bez cenzurního raz.; zajímavé, lehký přehyb a drobné natržení v okraji, jako celek dobré, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
3036
4 000 Kč
1943 ŠVÝCARSKO - GHETTO TEREZÍN / švýcarská dopisnice Mi.P176 II., dofrank. zn. 10c, s obsáhlým textem přesahujícím i na adresní stranu (!), vánoční SR BERN 1/ 12.XII.43, řada cenzurních raz. včetně Vrchního velitelství Wehrmachtu, chemická cenzura vzadu; je vyobrazena v knize Beneš-Tošnerová "Pošta v ghettu Terezín" na str. 129 a v Mo. 11, mimořádně zajímavý exemplář, bezvadný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 4 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 4 000 Kč
3037
3 200 Kč
1944 DÁNSKO - GHETTO TEREZÍN / dánská dopisnice Mi.P219 zaslaná přes ŽNO v Praze do ghetta, rámečkové raz. "Jüdische Selbstverwaltung/ Theresienstadt/ 7. SEP. ?/ Post und Verkehr", vzadu obsáhlejší text datovaný 31/3 44; bezvadný stav, vzácný výskyt, do terezínského ghetta bylo deportováno "pouze" 466 dánských Židů, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +6,7 %
Vydraženo za: 3 200 Kč
3039
7 000 Kč
1944 ŠVÉDSKO - GHETTO TEREZÍN / dopisnice Mi.P49 zaslaná do ghetta Let+R+ s návratkou (!), dofr. zn. 25ö a 40ö, DR STOCKHOLM 7/ 12.6.44, cenzurní raz. Wehrmachtu, vzadu chemická cenzura, 1-kruhové raz. mezinárodní zkušebny listovní pošty "A / b" a 3-řádkové "ZURÜCK/ nur gewöhnliche Sendungen/ ZUGELASSEN", vzadu příchozí raz. PRAG FLUGHAFEN/ 17.VI.44; Let+R-zásilky z ciziny jsou velmi hledané!, dopisnice je uprostřed 1x svisle přeložená, vzhledem k ojedinělému výskytu nepodstatné, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 5 000 Kč +40,0 %
Vydraženo za: 7 000 Kč
3041
2 200 Kč
GHETTO TEREZÍN / NEDORUČENÁ ZÁSILKA dopisnice vyfr. zn. 80h AH, SR PRAG 31.1.44. Adresátka přijela do ghetta trasportem z Prahy 30.1.1944 a následně odjela transportem AS 703 do lublinského ghetta Zamošči, jelikož neměla v ghettu žádné příbuzné, byla dopisnice zaevidována pod č. 13351 a archivována - viz pozn. tužkou na přední straně; ojedinělý výskyt, ex Hanzl
Vydraženo za: 2 200 Kč
3042
2 400 Kč
1942 GHETTO TEREZÍN / SLUŽEBNÍ POŠTA Zentrallstelle für jüdische Auswanderung Prag, R-dopis odeslaný velitelem terezínské pobočky Ústředny pro židovské vystěhovalectví v Praze, přepravený kurýrem SS do Prahy, vyfr. německými zn. 12+30Pf, DR PRAG/ DD BuM 14.7.1942; bezvadný stav, ex Hanzl
,
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +140,0 %
Vydraženo za: 2 400 Kč
3043
2 400 Kč
1942 GHETTO TEREZÍN / ZÁLOŽNÍ NEMOCNICE WEHRMACHTU dvě fotopohlednice, 1x nepoužitá a 1x zásilka polní pošty adresovaná do Litoměřic, přepravená německou služební poštou!, hledané DR THERESIENSTADT/ DD BuM 24.4.42, doplněno útvarovým raz. RESERVE - LAZARETT THERESIENSTADT s orlicí (nemocnice Wehrmachtu byla v ghettu v provozu do r. 1944); na listě z exponátu, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +20,0 %
Vydraženo za: 2 400 Kč
3045
1943 GHETTO TEREZÍN / NEDORUČENÁ ZÁSILKA / pohlednice (!) adresovaná do ghetta, vyfr. zn. 6Pf AH, SR BERLIN N 4/ 6.12.43. Jelikož adresát 18.1.1944 zemřel a neměl v ghettu žádné příbuzné, byla pohlednice zaevidována pod č. 13432 a archivována - viz rukopisné pozn. tužkou na přední straně; výskyt pohlednic je zcela ojedinělý!, velmi pěkný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
3046
1 700 Kč
1943 GHETTO TEREZÍN / SLUŽEBNÍ POŠTA Zentralamt für die Regelung der Judenfrage in Böhmen und Mähren, úřední dopis Ústředního úřadu pro vyřešení židovské otázky se sídlem v Terezíně, vyfr. německými zn. 1Pf (8x), 4Pf AH, DR BAUSCHOWITZ ad ELBE/ 27.2.43; pěkný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +70,0 %
Vydraženo za: 1 700 Kč
3047
5 500 Kč
1944 GHETTO TEREZÍN Vzorec dvojité dopisnice (!), horní část s avizem kterým se příjemci avizovalo zaslání balíku, dolní část pro potvrzení příjmu; naprosto ojedinělý výskyt, poštovně nepoužitý exemplář je v knize Beneš-Tošnerová "Pošta v ghettu Terezín" vyobrazen na str. 295 a v Mo. 11; lehce pomačkaný kus, vzhledem k vzácnosti nepodstatné, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 5 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 5 500 Kč
3051
1 400 Kč
1944-1945 PRACOVNÍ TÁBOR POSTOLOPRTY - HAGIBOR / sestava 2ks dopisnic od a na jednoho adresáta mezi pracovním táborem v pražském Hagiboru a KT v sudetských Postoloprtech (KT zřízený v místní bažantnici byl v roce 1943 vyhrazen pro mužské židovské míšence a manžele židovek z Protektorátu a spolu s válečnými zajatci pracovali na stavbě letiště Žatec), německý lístek s DR POSTELBERG/ 03.1.45, protektorátní lístek s DR PRAHA 3/ 21.XI.44; bez poškození, ojedinělá dvojice vězeňských lístků mezi rodinnými příslušníky!
Vyvolávací cena: 1 300 Kč +7,7 %
Vydraženo za: 1 400 Kč
3054
2 800 Kč
1940-1945 VĚZNICE OLOMOUC a PRACOVNÍ TÁBOR SLATINICE sestava 3ks dopisnic odeslaných českými vězni, 1x z věznice Olomouc s DR OLOMOUC/ 2.VIII.40 s cenzurou, doplněno 2 ks dopisnic odeslaných z pracovního tábora Slatinice Lutin u Olomouce, 1x podací DR SLATINICE/ 4.V.44 a 1x raz. VLP č.672/ PROSTĚJOV - OLOMOUC/ 6.III.45 - zajímavý text o přesunu vězňů do Svatobořic či do Dolní Loučky u Tišnova; přehyby, utržený růžek
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +180,0 %
Vydraženo za: 2 800 Kč
3055
10 000 Kč
1943-1944 [SBÍRKY] GHETTO TEREZÍN "Dopisnice potvrzující příjem balíku", ojedinělá sbírka rozlišující různá vydání těchto dopisnic dle typů a velikosti písma (kurent, psací stroj, antikva), 16 různých nákladů, celkem 19ks prošlých dopisnic na 9 albových listech, včetně popisu; vše v mimořádně pěkné kvalitě, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 6 000 Kč +66,7 %
Vydraženo za: 10 000 Kč