Aukce 59 / Filatelie / ČSR I.
2758
3 000 Kč
1918 ITÁLIE / POSTA MILITARE 58 / II. BATTAGLIONE CZECO SLOVACO pohlednice adresovaná do Paduly, na čs. příslušníka obranného úřadu, zasláno přes italskou MP č. 58 s datem 17.3.18, řádkové útvarové raz. čs. jednotky, prošlé cenzurou; bez poškození, velmi vzácné použití MP 58 čs. jednotkou, ex Procházka
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 3 000 Kč
2759
1918 ITÁLIE / propagační pohlednice zaslaná mezi příslušníky čs. jednotek, vyfr. zn. 10c s DR VERONA/ 22.10.18, prošlá cenzurou, mj. malé černé raz. COMANDO MILITARE STAZIONE, doplněné modrým 8-úhelníkovým raz. CENSURA MILITARE/ 52 a dalším kruhovým s číslem "8"; bez poškození, ex Procházka
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
2760
1918-1919 ITÁLIE / sestava 6ks dokumentů, obsahuje tištěný Denní rozkaz Velitelství ČS domobrany v Galarte s poštovními sazbami, doplněno 5ks ústřižků peněžních zásilek čs. legionářů, z toho 2x podací lístky na peněžní obnosy odeslané ze Švýcarska s DR BERNE; zachovalé, Denní rozkaz na originálním výstavním listě s popisem
Vyvolávací cena: 900 Kč
2762
1918-1919 ITÁLIE / sestava 8ks vyfr. celistvostí z korespondence mezi příslušníky čs. legií v Itálii, mj. 1x dopisnice 10c adresována na bratra legionáře do USA - příslušníka US jednotek (!), 1x pohlednice zaslaná z Angoly do Itálie atd.; převážně zachovalé, hodnotná zajímavá sestava
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
2763
3 000 Kč
1918-1919 ITÁLIE / sestava 9ks dokumentů, z toho 3x telegram - 1x s hlavičkou CORPO CZECHOSLOVACCO IN ITALIA, 1x formulář zapsaných zásilek s raz. 7. REGGIMENTO GENIO/ 144 COMPAGNIA TELEGRAFISTI, 1x propustka s raz. 18 DOMOBRANECKÝ Č. SL. PRAPOR, 4x podací lístek na telegram, z toho 1x z Padovy do Bratislavy; různá kvalita, zajímavé dokumenty, ex Procházka
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +200,0 %
Vydraženo za: 3 000 Kč
2764
1 000 Kč
1919 RUSKO / lístek polní pošty adresovaný do ČSR, černé kruhové raz. PP ČS. VOJSK/ 1, doplněné řádkovým fialovým raz. ČS. VOJSKO/ Polní pošta Čis.1B a útvarovým zelenomodrým kruhovým raz. 1. ČS. HUSITSKÁ STŘEL. DIVISE/ DIVISNÍ ZÁSOBOVATEL, příchozí DR PRAHA - HRAD/ 4.VIII.19, dle textu psáno v Poletajevu 1.1.19; bez poškození, pěkné otisky razítek!
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2765
11 000 Kč
1919 RUSKO / lístek polní pošty adresovaný do ČSR, přepravený přes francouzskou polní poštu v Šanghaji - na přední straně DR COOR D ARMEE/ SHANGHAI/ 26.7.19, tranzitní raz. PARIS P.P./ ETRANGER/ 25.IX., dle textu psáno v Petropavlovsku 18.6.19; bez poškození, pěkné otisky razítek!
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +450,0 %
Vydraženo za: 11 000 Kč
2766
11 000 Kč
1919 RUSKO / lístek polní pošty adresovaný do ČSR, s lodním červeným francouzským raz. BATALION COLONIAL SIBERIEN/ LE COMANDANT s kotvou, doplněno řádkovým útvarovým raz. v azbuce DIVIZNYJ INTENDANT/ I. ČECHOSLOVACKOJ/ GUSITSKOJ/ STRELKOVOJ DIVIZI, přepraveno přes francouzskou polní poštu v Šanghaji - na zadní straně DR COOR D ARMEE/ SHANGHAI 24.5.19, dle textu psáno v Zlatoústku 21.4.19; bez poškození, pěkné otisky vzácných razítek!
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 11 000 Kč
2768
500 Kč
1920 RUSKO / sestava 2ks celistvostí, 1x dopis zaslaný bez frankatury do ČSR s modrozeleným raz. PP/ PM ČS VOJSKO NA RUSI/ 1, odesílatel příslušník 5. Pražského TGM pluku (patina + přehyb) + 1x podací lístek ČS PP na balík zaslaný do ČSR s červenofialovým raz. PP/ PM ČS VOJSKO NA RUSI/ 3 (pouze přehyby)
Vyvolávací cena: 500 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
2772
2 800 Kč
1918 VELITELSTVÍ KROMĚŘÍŽ ručně psané pověření pro speciálního kurýra, který přepravoval poštu mezi voj. velitelstvím v Kroměříži a Padovou, datováno 25.12.1918 s podpisem italského majora G.C. Gotti, doplněno fialovým razítkem ČESKOSLOVENSKÉ VOJSKO s monogramem + přední díl telegramu adresovaného z Itálie na ČS. velitelství do Kroměříže s podacím DR CAMPO SAN MARTINO/ 5.Mar.19, prošlé cenzurou; zachovalé, ojedinělé, ex Procházka
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +86,7 %
Vydraženo za: 2 800 Kč
2773
1919 AUTOKOLONY A ŽELEZNIČNÍ JEDNOTKY sestava 14ks převážně pohlednic s útvarovými raz. přepravních jednotek jako AUTOREPARTO AUTONOMO CORPO C.S. v červené barvě, HLAVNÍ AUTODÍLNA PRO ZÁPADNÍ SLOVENSKO, kruhové i řádkové raz. 7.Č.S. DIVISE - 7. AUTOODDÍL v modré barvě na obálce, VOZATAJSKÁ NÁHRADNÍ KOLONA Č.4, ČS. ŽELEZNIČNÍ PROVOZNÍ SETNINA Č.52, NÁDRAŽNÍ VELITELSTVÍ atd.; zachovalé, převážně pěkné otisky razítek, ex Procházka
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
2775
900 Kč
1919 ČS. POLNÍ POŠTA 75 sestava 21ks celistvostí s raz. ČS PP 75, různá útvarová razítka jednotek Čs. italských legií, několik zajímavých místopisných pohlednic ze Slovenska jako Vyšný Medzev, Sabinov nebo z Podkarpatské Rusi Užhorod či Vyšný Berezný, doplněno 2ks obálek s dodatečnou filatelistickou frankaturou; různá kvalita, ex Procházka
Vyvolávací cena: 900 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 900 Kč
2776
6 500 Kč
1919 DOČASNÉ OBSAZENÍ MAĎARSKÉHO ÚZEMÍ - SÁTORALJAÚJHELY telegram podepsaný Gen. Piccione z Cescomando 31. rgt. Sátoraljaujhély adresovaný na velitelství do Miškolce, odeslaný z maďarského území s DR SÁTORALJAÚJHELY/ 919 Maj.11., toto město bylo obsazeno 28.4.19 a bylo kontrolováno 20 dní čs. jednotkami; pouze přehyby, ojedinělé, ex Procházka
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +116,7 %
Vydraženo za: 6 500 Kč
2777
1 000 Kč
1919 ITÁLIE - KURÝRNÍ POŠTA dopis adresovaný na zajatce do Montello Camp v Itálii, vyfr. rakouskou souběžnou zn. Karel 20h s DR KNÖSCHNITZ 20/1 19, červené kruhové raz. se znakem na přední i zadní straně, doplněno velkým modrým raz. LEGATION DES PAYS TCHECOSLOVAQUES - ROMA, prošlé italskou cenzurou, razítko s papírovou přelepkou + pohlednice zaslaná z Říma do Čech s fialovým raz. VYSLANECTVÍ ČS. REPUBLIKY V ŘÍMĚ/ VOJENSKÝ ZMOCNĚNEC a DR PRAHA/ 31.VII.18; zachovalé, ex Procházka
Vydraženo za: 1 000 Kč
2778
1 300 Kč
1919 ITALSKÉ LEGIE sestava 10ks pohlednic s italskými útvarovými razítky jednotek nasazených na Slovensku, mj. kruhové 6. SEZIONE SANITA C.S., 39. REGG. ESPLORATORI C.S. 2x různé, BATTAGLIONE REDIOTELEGRAFISTI, 1. BATTERIA PASANTE CAMPALE atd.; převážně zachovalé s pěknými otisky razítek, ex Procházka
Vyvolávací cena: 1 300 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
2779
1 400 Kč
1919 ITALSKÉ LEGIE sestava 9ks celistvostí s italskými útvarovými razítky jednotek nasazených na Slovensku, mj. kruhové 7. SEZIONE SANITA C.S., BRIGATA CZECO - SLOVACCA I-COMANDO, italsko - české velké kruhové raz. VELITELSTVÍ SBORU Z ITÁLIE / 7. DIVISE HLAVNÍ STAN a další ; převážně zachovalé s pěknými otisky razítek, ex Procházka
Vyvolávací cena: 1 300 Kč +7,7 %
Vydraženo za: 1 400 Kč
2780
1 800 Kč
1919 NÁMOŘNICTVO sestava 25ks celistvostí zaslaných příslušníky čs. vojsk nasazených do bojů na Slovensku, z toho 7ks celistvostí s 4 různými druhy útvarových raz. čs. námořnictva, doplněno dalšími útvary jako Zemské velitelství četnictva pro Slovensko, Hughesová stanice atd., 2x fotopohled polní kuchyně s legionáři a karikatura vydaná pro Letecký armádní park v Olomouci; zachovalé
Vyvolávací cena: 1 800 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 800 Kč
2781
600 Kč
1919 NÁMOŘNICTVO sestava 4ks celistvostí s útvarovými raz. jako ČS NÁMOŘNICTVO/ 1. PRAPOR modré řádkové raz. s DR POZSONY 919 Apr.4. na zálepce YMCA, zelené řádkové raz. 3.SETNINA ČS. NÁMOŘNICTVA/ 1. PRAPOR, VELITELSTVÍ 1. PRAPORU ČESKOSL. NÁMORN. ve fialové a černé barvě, pěkná jednozáběrová pohlednice Štúrova; zachovalé, pěkné otisky razítek, ex Procházka
Vyvolávací cena: 600 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
2782
3 000 Kč
1919 POSTA MILITARE 162 dopis zaslaný z Kroměříže do Říma, vyfr. italskou zn. 20C, dva otisky raz. PM 162/ 10.1.19, vzadu přes klopu modré kruhové raz. ČS. VELITELSTVÍ ARMÁDNÍHO SBORU Z ITÁLIE; pouze drobná patina v okrajích, vzácné!, ex Procházka
Vydraženo za: 3 000 Kč
2783
1919 POSTA MILITARE 52 s hvězdičkami, dopis s hledaným razítkem PP italských legií zaslaný do Říma, 3x otisk raz. PM 52 s hvězdičkami/ 1.3.19, vyfr. italskými zn. 5c + 2x 10c, vzadu fialové útvarové raz. VRCHNÍ VELITELSTVÍ ČS. VOJSK NA SLOVENSKU/ s monogramem ČSR; luxusní otisky všech razítek, patina v perforaci zn., pěkný kus ojedinělé dopisní zásilky, ex Procházka
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
2785
1919 POSTA MILITARE 52 s hvězdičkami, nevyplacený dopis z Vrchního velitelství v Kroměříži do Dynamitky v Bratislavě, podací znárodněné DR KROMĚŘÍŽ doplněné raz. PM 52 s hvězdičkami/ 17.2.19 a kruhovým útvarovým raz. VRCHNÍ VELITELSTVÍ ČS VOJSK NA SLOVENSKU; čitelné otisky, zachovalé
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
2786
1919 POSTA MILITARE 52 s hvězdičkami, pohlednice zaslaná do Čech, s raz. PM 52 s hvězdičkami/ 18.1.19, doplněno řádkovým útvarovým raz. 33. ČS. PLUK/ 2. ROTA, zajímavá místopisná pohlednice Bratislava - kasárna; pěkné otisky razítek, zachovalé, ex Procházka
Vyvolávací cena: 1 600 Kč
2787
2 400 Kč
1919 POSTA MILITARE 52 s tečkami, lístek italské PP zaslaný z Popradu do Ancony, otisk raz. PM 52/ 9.1.19, doplněno 2ks fialovým útvarových raz. ČS. STŘELECKÝ PLUK Č.32/ POŠTOVNÍ ÚŘAD a stejné raz. SPRÁVNÍ ÚŘAD; bez poškození, dekorativní kus, ex Procházka
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +20,0 %
Vydraženo za: 2 400 Kč
2788
2 200 Kč
1919 POSTA MILITARE 52, místopisná pohlednice Bratislavy zaslaná italským příslušníkem jednotky do Itálie, vyfr. italskou zn. 5c + 10c s třemi otisky raz. PM 52 s tečkami/ 16.5.19, doplněno modrým útvarovým raz. ČS TELEGRAFNÍ ROTA Z ITÁLIE; bez poškození, ex Procházka
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 2 200 Kč
2790
1919 POSTA MILITARE 52, pohlednice zaslaná z Kroměříže do italské Raveny, vyfr. zn. Hradčany 10h + 5h, 2x otisk raz. PM 52 s tečkami/ 14.1.19; pouze na obrazové straně stopy po přilepení k černému podkladu, ojedinělá frankatura na zásilce do Itálie
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
2791
6 500 Kč
1919 PŘECHODNÉ OBSAZENÍ MAĎARSKÉHO ÚZEMÍ větší díl dobírkové průvodky vyfr. zn. Hradčany 100h 4x a 10h 4x vpředu i vzadu, podací 1-kruhové uherské DR PORÁD/ 919 Máj.14, adresováno do SÁTORALJAÚJHELY (od 30.4. do 6.6.1919 pod dočasnou čs. správou), vzadu vylepena čs. (!) doplatní zn. 10h, Pof.DL2 s DR SÁTORALJAÚJHELY/ 919 Máj.19; pouze lehký svislý přehyb, specialisty hledané, vzácný výskyt!
Vydraženo za: 6 500 Kč
2792
1919 PŘECHODNÝ ZÁBOR MAĎARSKÉHO ÚZEMÍ čs. vojskem z období bojů s Maďarskou republikou rad, sestava 4ks místopisných pohlednic z míst II. demarkační čáry, Miskolc, Sárospatak, Szerenca a Ozd, vše odesláno příslušníky čs. vojsk v období 5. až 15. května 1919, útvarová raz. jako Železniční náhradní prapor, 31. Čs. pluk/ Štábní rota plukovní, 11. Čs. pěší pluk I. prapor, 32. pluk V. rota, doplněno DR PP č.22 a 75, 1x DR KASSA, v textu popisované boje s Maďary; zachovalé, malý výskyt!
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
2793
1919 sestava 18ks lístků zaslaných příslušníky čs. legií z Itálie nasazených do bojů na Slovensku, italská nebo česko - italská útvarová raz., mj. REGGIMENTO ESPLORATORI C.S., COMANDO 35. REGGIMENTO, COMANDO BATTAGLIONE 34. REGG. C.S., domobranecké útvary atd., razítka PP 22 nebo 75, pěkná pohlednice 33. čs. pluku z Itálie, zajímavé místopisné pohledy Levoča, Užhorod; zachovalé, hodnotná sestava
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
2794
2 200 Kč
1919 sestava 9ks celistvostí zaslaných jako PP do Prahy s raz. VLP ÓGYALLA - BAGOTA, oválné nebo řádkové, doplněno řádkovým raz. "Meteor" Stará Ďala, 2x místopisná pohlednice Ógyala (Stará Ďala - dnešní Hurbanovo), z toho 1x místní observatoř; mimo 1 vyfr. dopisu zachovalé
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +120,0 %
Vydraženo za: 2 200 Kč
2795
1919 sestava 9ks lístků zaslaných příslušníky čs. legií z Francie nasazených za bojů na Slovensku, různá francouzská nebo česko - francouzská útvarová raz. mj. 23. REGIMENT TCHECO-SLOVAQUE/ LE COLONEL, 21. ČS. STŘELECKÝ PLUK/ 3. KULOMETNÁ ROTA, 21. ČS. STŘELECKÝ PLUK / POŠTOVNÍ ÚŘAD nebo 21. REGIMENT TCHÉCO-SLOVAQUE/ 3. CIE DE MITRAILLEUSES atd. doplněno raz. PP č.75 nebo 22, dále fotopohlednice čs. legionářů při škrabání brambor v polní kuchyni; bez poškození, hodnotná sestava
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
2796
9 500 Kč
1919 služební kniha podaných rekomandačních zásilek POSTA MILITARE 52, zaslaných přes 144. COMPAGNIA TELEGRAFISTI v době působení v ČSR, množství záznamů z období od 15.2.19 až 10.6.19, většina zásilek do Itálie, ale i do Bratislavy, sešit se záznamy na 12 listech; zachovalé, zcela ojedinělá dokumentace zásilek, ex Procházka
Vyvolávací cena: 5 000 Kč +90,0 %
Vydraženo za: 9 500 Kč
2797
3 200 Kč
1919 ŠNEJDÁRKOVO TAŽENÍ sestava 4ks pohlednic od příslušníků čs. jednotek nasazených ve Slezsku, 2x podací DR TESCHEN 2/ 28.I.19 a TESCHEN 1/ 8.II.19, 2x DR KARWIN 21.III. a 3.VII.19, doplněno útvarovými raz., z toho 2x raz. útvarů legií z Francie, 2x zajímavá místopisná pohlednice Stonavy a Karviné; bez poškození
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +6,7 %
Vydraženo za: 3 200 Kč
2798
1919 ŠNEJDÁRKOVO TAŽENÍ - SLEZSKO sestava 12ks pohlednic s raz. útvarů nasazených ve Slezsku v období od 7.III. 19 - 14.I.20, obsahuje útvarová raz. jako 22. ČESKO-SLOV PLUK FRANC. LEGIE / 1. PRAPOR, italsko-česká raz. VELITELSTVÍ GRUPY TĚŽKÉHO POLNÍHO DĚLOSTŘELECTVA, 1. a 11. DOMOBRANECKÝ Č.SL. PRAPOR (7ks), VELISTELSTVÍ ČS. VOJENSKÉ POLICIE/ NA TĚŠÍNSKU, DR KARWINA, HANNSDORF. MÄHR, OBER SUCHAU, TROPPAU a FRÝDEK, zajímavé i jako místopisné pohlednice, mj. Opava nádraží, doly Dolní Suchá a Hanušovice; převážně zachovalé, ex Procházka
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
2799
1919 TELEGRAFNÍ JEDNOTKY sestava 7ks celistvostí s raz. telegrafních jednotek, mj. 1. TELEGRAFNÍ ROTA ČS. VOJSK Z ITÁLIE 2x na dopise vč. obsahu, 1x na pohlednici Bratislavy, I. SEKCE BEZDRÁTOVÉ TELEGRAFIE ČS. VOJSK Z ITÁLIE na pěkné pohlednici Bratislavy Dussil Imre utcza, TELEGRAFNÍ SETNINA Č.3 a ČS. PĚŠÍ, doplněno raz. různých PP; zachovalé, pěkné otisky razítek
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
2800
2 400 Kč
1919 [SBÍRKY] sestava 86ks celistvostí s raz. různých vojenských útvarů nasazených na Slovensku, mj. střelecké a dělostřelecké oddíly, nemocnice, strážní oddíly, policejní jednotky atd., několik zajímavých místopisných pohlednic a fotopohlednic legionářů; převážně zachovalé, hodnotná sestava, ex Procházka
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +60,0 %
Vydraženo za: 2 400 Kč
2802
1 000 Kč
1918 CPŘ3, rakouská předběžná dopisnice Karel 8h se soukromým přítiskem fy knihtiskárna Ant. Škrombacha v Lounech, zaslaná jako R, dofr. rakouskými zn. Koruna 3+5h a Karel 20h, podací DR LOUNY/ 3.XII.18, vzadu příchozí DR KLOSTERGRAB/ 4.XII.18; bez poškození, dekorativní skutečně prošlý kus obchodní korespondence
Vyvolávací cena: 800 Kč +25,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2803
600 Kč
1918 CPŘ3, sestava 2ks rakouských předběžných dopisnic 8h Karel zaslaných jako R, 1x dofr. rakouskými zn. Karel 25 a Koruna 3h, podací DR TVAROŽNÁ/ 2.XI.18 (zachovalé), doplněno lístkem se silnější patinou, dofr. zn. Karel 30h, podací DR TŘEBECHOVICE/ 12/11 18
Vydraženo za: 600 Kč
2804
2 000 Kč
1918 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h zaslaná jako R, dofr. pro I.TO rakouskými předběžnými zn. Koruna 5h a Karel 20h, podací DR KAADEN/ 12.XII.18, doplněno firemním oválným raz.; bez poškození, zk. Šablatúra, dekorativní kus
Vyvolávací cena: 800 Kč +150,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
2807
5 500 Kč
1920 CPŘ33, uherská dopisnice 10f zaslaná jako R do rumunské Oradey (Nagyvarád), dofr. zn. Hradčany, 2-páska 15h (spojený typ spirál), 5h a 2x 10h, podací uherské DR ZAVAR/ 920 Feb.4., prošlé rumunskou cenzurou - řádkové raz. Cenzurat/ Cluj; bez poškození, souběžná dopisnice již bez platnosti, přesto prošlá, ojedinělé
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +450,0 %
Vydraženo za: 5 500 Kč
2808
1 200 Kč
1918-1920 sestava 8ks celinových zálepek, z toho 6x předběžné rakouské Karel 15h 4x a 20h 2x, 1ks Karel 20h bez dofrankování (!) se SR PRAHA/ 30.X.18, ostaní dofr. rakouskými zn. Koruna 3h nebo 5h a zn. Hradčany 3h, 5h, 10h, z toho 1x s předběžným raz. VLP PRAG - FURTH/ 34 + doplněno 2ks hradčanských zálepek, CZL1 dofr. zn. Hradčany a OR; vše bez okrajů, zachovalé s pěknými razítky
Vyvolávací cena: 1 200 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 200 Kč
2809
700 Kč
1919 CDV1a+b, sestava 2ks přetiskových dopisnic Karel 10/8h s velkým monogramem, 1x černý přetisk, znárodněné DR POLICE NAD METUJÍ/ 25.1.19 a 1x modrý přetisk, dofr. zn. 5h Hradčany, znárodněné DR HOŘOVICE/ 9.VI.19; pěkné dekorativní kusy
Vyvolávací cena: 600 Kč +16,7 %
Vydraženo za: 700 Kč
2811
2 200 Kč
1920 CDV18, CDV19, CDV22 Hradčany 20h, sestava 6ks dopisnic, obsahuje mj. 1x dvojitou jednostranně prošlou dopisnici CDV19, 1x dopisnici CDV22 zaslanou jako Ex v III.TO, dofr. 2ks zn. Hradčany 30h fialová, Pof.13B s jednokruhovým (!) DR SPINDELMÜHLE 30/7 20
Vyvolávací cena: 700 Kč +214,3 %
Vydraženo za: 2 200 Kč