Aukce 60 / Největší zájem
1134
1919 FRANCIE / MISSION MILITARIE FRANCAISE PRAGUE/ LA GÉNÉRAL červené kruhové raz. na dopise zaslaném z Prahy do Paříže, příchozí DR PARIS/ 8.12.19, vzadu červené řádkové raz. CAPITANE PENDARIES/ MISSION PELLÉ PRAGUE; bez poškození, zcela ojedinělá celistvost!, ex Procházka
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
1141
1918 ITÁLIE / POSTA MILITARE 52, lístek italské PP zaslaný ze Spiazzi do Neapole, otisk raz. PM 52 s tečkami/ 20.8.18, doplněno kruhovým raz. COMANDO DEL CORPO CZECO-SLOVACCO IN ITALIA / COMANDO 6. DIVISIONE se znakem, doplněno řádkovým cenzurním raz.; bez poškození, dekorativní, ex Procházka
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
1150
1919 ČESKO-SLOVENSKÝ STŘELECKÝ PLUK/ VELITEL PLUKU velké červené francouzsko - české razítko doplněné raz. PP 22/ 7.VII.19 na obálce s obsahem - lehký přehyb, pěkný otisk raz., doplněno obálkou od stejného odesílatele s modrým raz. DÉPOT TCHÉCO-SLOVAQUE s raz. PP 46/ 4.III.19 - pouze slabé otisky obou razítek
Vyvolávací cena: 600 Kč
1156
1919 POSTA MILITARE 52 / pohlednice zaslaná italským příslušníkem jednotky z Rožňavy do Ancony, vyfr. italskou zn. 5c+10c s dvěma otisky raz. PM 52 s tečkami/ 23.1.19, doplněno fialovým útvarovým raz. STRELECKY PLUK C.32/ POSTOVNI URAD/ ČS, příchozí DR ANCONA/ 13.3.19; bez poškození, ex Procházka
Vyvolávací cena: 1 600 Kč
1157
1919 POSTA MILITARE 52 / pohlednice zaslaná z Košic italským příslušníkem jednotky do Milána, podací raz. PM 52 s tečkami/ 14.1.19, v místě dodání zatíženo doplatným se zn. 10c a DR MILANO/ 22.1.19, doplněno adresou odesílatele fialovým řádkovým raz. 6.bis AUTOSEZIONE a ručně dopsáno "6. Divisione Corpo d'Armate Czeco-Slovacco"; dekorativní zásilka do Itálie, ex Procházka
Vyvolávací cena: 8 000 Kč
1196
1939 sestava 2ks Let-dopisů adresovaných do Paříže, 1x dopis vyfr. leteckými zn. 5x 30h, Pof.L15 a předběžnými čs. zn. Pof.352, 344, podací DR TÚS PRAHA/ 20.V.39 + 1x Ex+Let-dopis vyfr. leteckou zn. 4Kč a 50h, Pof.L11, L7 a čs. předběžnými zn. Pof.352, 349, podací DR PRAHA 1/ 21.IV.39, vzadu příchozí DR PARIS XVIII/ 23.IIII.39; oba nešetrně otevřená klopa, patina, bez náležitostí letecké přepravy, přesto zajímavá předběžná frankatura!
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
1272
1943 VLÁDNÍ VOJSKO / celý rukáv přebalu balíku 245ks novin s adresním štítkem - 2. prapor Vládní vojsko, Rakovník (!), vyfr. 20ks zn. 50h hnědá I. vydání, Pof.NV8, příchozí DR RAKOVNÍK/ 23.I.43; spodní okraj se 2 zn. zamazaný inkoustem a drobná natržení, přesto zcela ojedinělá 20ti-násobná frankatura!
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
1327
1943 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dopisnice bez frankatury adresovaná do Rakovníka, zaslaná prostřednictvím pobočky ŽRS v Kladně, evidenční č. 0413, 2-jazyčné rámečkové raz. "Ältestenrat der Juden in Prag/ Aussenstelle KLADNO/ 1.XII.1943/ Č.j. 10998" - slabší otisk, vzadu rukopisně 8.XI.43; vyobrazena v knize Beneš - Tošnerová "Pošta v ghettu Terezín" na str. 105 a v Mo. 11, pěkný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
1328
1943 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / písemný styk mezi protektorátem a ghettem z období 24.9.1942 - 28.2.1943, v adresách vězňů místo názvů různých bývalých kasáren zaveden kódovaný systém, zde konkrétně "HV/127" (HV=Hannover Kasserne, 127 = číslo pokoje). Dopisnice CDV16 (silný papír), podací SR BRÜNN/ 16.II.43, vzadu rukopisně 11.II.1943; pěkný stav
Vyvolávací cena: 800 Kč
1329
1943 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT /písemný styk mezi ghettem a protektorátem, z II. etapy "ghettoizace" města Terezín (1.7.1942 - 30.7.1943), kdy byl v adresách vězňů místo konkrétních názvů 11 různých bývalých kasáren zaveden kódovaný systém, zde konkrétně "E VII" ( E=číslo bloku, VII=okrsek). Dopisnice bez frankatury adresovaná do Prahy, 6-řádkové raz. "Transport/ Name/ Vorname/ Gebäude/ Zimmer Nr./ Theresienstadt"; vzadu rukopisně 29/VI.1943 a obsáhlý text, pěkný stav
Vyvolávací cena: 800 Kč
1332
1944 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dopisnice bez frankatury přepravená z ghetta kurýrem do Prahy (od 1.3.1943 byly předávány ŽRS v Praze, kde si je adresáti vyzvedávali osobně); odesílatel L. F., Hauptstr. 172/22, vzadu rukopisně 10.4.44; bezvadný stav
Vyvolávací cena: 800 Kč
1339
1945 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / písemný styk mezi ghettem a pracovními tábory, dopisnice bez frankatury odeslaná z ghetta do pracovního tábora v Bystřici u Benešova, "SS-Truppen Übungsplatz, Sonderlager A", bez DR, přepravená kurýrem SS na ŽRS v Praze, 4-řádkové raz. "Antwort nur über den/ Ältestenrat ..../ Phillip de Montegasse18" s parafou cenzora, vzadu datováno 21.2.1945; svisle přeloženo, jinak pěkný stav, dopisnice z ghetta do pracovních táborů jsou výjimečné, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
1346
1945 GHETTO TEREZÍN / písemný styk po osvobození, nevyplacená dopisnice odeslaná z Prahy do ghetta, DR BAUSCHOWITZ ad EGER/ 18.V.45 jako příchozí, vyznačeno doplatné 60h, původní adresa Pekařská ul. 5 opravena na Bäckerg. 3 a doplněn kód "Qu 103". (Pozn.: Z důvodu epidemie skvrnitého tyfu zásilky adresované do Terezína nebyly ve dnech 14.5. - 28.5.1945 doručovány a vraceny zpět odesílatelům!); bez poškození, vzácná a navíc kvalitní celistvost, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
1380
1943 RAKOUSKO - GHETTO TEREZÍN / písemný styk mezi říšským územím a protektorátem, dopisnice odeslaná z Vídně, vyfr. zn. 6Pf AH, SR WIEN 107/ 28.12.43, ze III. etapy "ghettoizace" města Terezín (od 1.8.1943), kdy byly z propagandistických důvodů v adresách vězňů místo kódového systému uváděny konkrétní ulice v ghettu, zde je konkrétně místo "Qu 6" Rathausstrasse (= Radniční ulice), což mělo vytvořit dojem, že nejde o KT, ale o "Jüdisches Siedlungsgebiet"; vzadu rozsáhlý text, bezvadný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
1381
1943 ŠVÉDSKO - GHETTO TEREZÍN / švédská dopisnice zaslaná do ghetta jako R s návratkou (!), dofr. zn. 45ö, DR STOCKHOLM 17/ 13.8.?, rámečkové raz. "A. R." (Avis de réception), cenzura, vzadu 30 slov; přehyb a skvrny v okraji, celistvost je vyobrazena v knize Beneš-Tošnerová "Pošta v ghettu Terezín", doporučené zásilky z ciziny do gheta jsou zcela výjimečné! ex Hanzl
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
1385
1944 PORTUGALSKO - GHETTO TEREZÍN / portugalský zpáteční lístek na zásilku sardinek (akce Mezinárodního ČK), vyfr. zn. Mi.655, DR LISADA, převzetí potvrzeno rámečkovým raz. "Jüdische Selbstverwaltung/ THERESIENSTADT/ ABT. POST und VERKEHRSWESEN", 3x DR BAUSCHOWITZ ad EGER/ 8.V.44 a vráceno odesílateli; 3x svisle přeloženo, návratky z Portugalska jsou výjimečné!, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
1390
1943 GHETTO TEREZÍN - PRACOVNÍ TÁBORY / dopisnice z ghetta do pracovního tábora v Oslavanech (pouhých 100 vězňů) přepravená německou kurýrní poštou, červené řádkové raz. GHETTOPOST pro vnitřní styk, modré 6-řádkové raz. "Transport/ Name/ Vorname/ Gebäude/ Zimmer Nr./ Theresienstadt", odesílatelka E. J., Transport Nr. Ad; vzadu rukopisně 16.2.43, pěkný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
1392
1945 GHETTO TEREZÍN - PRACOVNÍ TÁBORY / písemný styk mezi pracovními tábory a ghettem, dopisnice 6Pf AH, Mi.P312b/ 09, odeslaná z pracovního tábora v Postoloprtech (700 Židů ze smíšených manželství, převážně z ghetta) adresovaná manželce do ghetta, bez DR, pouze datumkou příchod 14.IV.1945, vzadu datováno odesílatelem 25/3-45 a parafa cenzora; bezvadný stav
Vyvolávací cena: 800 Kč
1393
1943 GHETTO TEREZÍN - PRACOVNÍ TÁBORY / dopisnice z ghetta do přeškolovacího (= internačního) tábora v Lípě u Havlíčkova Brodu, přepravená německou kurýrní poštou přes ŽRS v Praze, raz. "Rückantwort nur ...", (od září 1943 bylo v táboře Lípa pouze 80 Židů ze smíšených manželství); podobná celistvost z r. 1944 /stejný odesílatel i adresát/ je vyobrazena v publikaci "Pošta v ghettu Terezín" na str. 139 a v Mo. 11, pěkný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
1396
1944 PRACOVNÍ TÁBOR BYSTŘICE U BENEŠOVA - HAGIBOR dvě dopisnice AH 60h zaslané na stejného adresáta do pracovního tábora pro židovské míšence, Sonderlager A a B, 1ks s DR BRÜNN/ 16.IX.44 s cenzurní parafou + 1ks odeslán z Hagiboru se SR PRAHA 25/ 20.XII.44 a s cenzurní parafou; bez poškození
Vyvolávací cena: 1 500 Kč