Aukce 61 / Filatelie / ČSR II. / Filatelistické obory

1436
214209 - 1954-1955 DKNS  VOJENSKÁ DOZORČÍ KOMISE ČSSR V KESONU  s
1954-1955 DKNS VOJENSKÁ DOZORČÍ KOMISE ČSSR V KESONU sestava 2ks Let-dopisů adresovaných na čs. člena dozorčí komise neutrálních států v Koreji, 1x jako R+Let, podací DR PRAHA 173/ 8.VIII.54 a 5.I.55, z toho 1ks s příchozím raz.; bez poškození
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
1437
214725 - 1959 OHLÁŠKA ZÁVAD  služebních formulář kvůli špatn
1959 OHLÁŠKA ZÁVAD služebních formulář kvůli špatně vyplacené poštovní zásilce, vylepena zn. 1x ZÁVADA 60h zelená, DR ILAVA 14.X.50; bez poškození
Vyvolávací cena: 700  +42,9 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
1438
214726 - 1947 POŠTOVNÍ ÚLOŽNA BRNO  úřadem nepřijatá nedostat
1947 POŠTOVNÍ ÚLOŽNA BRNO úřadem nepřijatá nedostatečně vyplacená zásilka, vráceno, pro zjištění odesílatele úředně otevřeno s přelepkou, 2x zatíženo doplatným, znehodnoceno DR BRNO 3.XI.47; zachovalé
Vyvolávací cena: 700  +0,0 %
Vydraženo za: 700 Kč
1439
214884 - 1975-1990 sestava 19 celistvostí s různými ministerskými
1975-1990 sestava 19 celistvostí s různými ministerskými razítky, COB, KL apod., mj. Volba presidenta, Sjezd KSČ apod., k tomu doplněno o 14ks tisků ARTIE, mj. PT Koperník bez čísla atd.
Vyvolávací cena: 1 500
1440
214832 - 1950-1990 ZT  sestava 15ks zkusmých tisků pro FDC v různ
1950-1990 ZT sestava 15ks zkusmých tisků pro FDC v různých barvách na různých druzích papíru, obsahuje mj. Pražské jaro, Švabinský, Interkosmos, Výzkum vesmíru, Výstup mládeže na Rysy atd.; kromě 2ks každé jiné, zajímavé
Vyvolávací cena: 1 000  +200,0 %
Vydraženo za: 3 000 Kč
1441
211681 - 1948 XI. všesokolský slet Pof.467-469, obálka s chybně v
1948 XI. všesokolský slet Pof.467-469, obálka s chybně vylepenými známkami (prohozeny hodnoty 3Kčs a 5Kčs); monografie neuvádí, dosud neznámá varianta
Vyvolávací cena: 1 000  +60,0 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
1442
214502 - 1972 M A72, ministerská FDC s přetiskovými zn. ČSSR mist
1972 M A72, ministerská FDC s přetiskovými zn. ČSSR mistrem světa, vyfr. Pof.1961+1962, DR 22.4.72; pouze lehký ohyb v obálce
Vyvolávací cena: 600  +16,7 %
Vydraženo za: 700 Kč
1443
211419 - 1946 neoficiální FDC připravená Ústředím českých fi
1946 neoficiální FDC připravená Ústředím českých filatelistických spolků (ÚČFS) - viz Mo.9, str.249, s vylepenými zn. Květnové povstání Pof.433 a 434 vpředu + dofrank. Pof.389 vzadu, červená PR PRAHA 1/ 5.V.1945, zaslaná jako R generálnímu řediteli pošt!, vč. dopisu který podepsali předseda ÚČFS Dr. Gruss a tajemník K. Basika; FDC není vyobrazena v Mo.9 + R-dopis z 1. dne (FDC) vyfr. zn. Květnové povstání Pof.433, 434 a aršíkem A435, červená PR PRAHA 10 - HRAD/ 5.V.45; zajímavá nabídka, pěkný stav
Vyvolávací cena: 800  +12,5 %
Vydraženo za: 900 Kč
1444
214881 - 1979- sestava 5ks obálek FDC bez známek - NEPRODEJNÝ VZOR
1979- sestava 5ks obálek FDC bez známek - NEPRODEJNÝ VZOREK; zajímavé
Vyvolávací cena: 700  +14,3 %
Vydraženo za: 800 Kč
1445
214723 - 1953 NOVÁ MĚNA - 1. DEN / 19.VI.1953 - FDC  dopis vyfr. zn
1953 NOVÁ MĚNA - 1. DEN / 19.VI.1953 - FDC dopis vyfr. zn. 60h A. Zápotocký, Pof.737, podací DR RYBNÁ NAD ZDOBNICÍ 19.VI.53, 1. den vydání!, oficiální FDC nebyla vydána; nešetrně otevřená obálka s natrženou klopou, specialisty hledané!
Vyvolávací cena: 1 500
1446
214573 - 1953 NOVÁ  MĚNA  /  dopis vyplacený neplatnými zn. Pof.4
1953 NOVÁ MĚNA / dopis vyplacený neplatnými zn. Pof.485 (14ks vpředu a 5ks vzadu), DR VYSOKÉ MÝTO/ 19.VI.53 a znovu vyplacený zn. 60h A.Z. Pof.737, stejné DR, FDC!; zajímavé, pěkný stav
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
1447
214415 - 1953 POŠTOVNÉ  110Kčs / Ex-dopis vyfr. zn.  Pof.720 vpře
1953 POŠTOVNÉ 110Kčs / Ex-dopis vyfr. zn. Pof.720 vpředu + 27ks Pof.506 vzadu, DR SENICA nad MYJAVOU/ 18.VI.53, příchod TLG. ÚSTĚDNA/ PRAHA/ 19.VI.53 vzadu; dobrá jakost
Vyvolávací cena: 700  +157,1 %
Vydraženo za: 1 800 Kč
1448
214537 - 1953 POŠTOVNÉ 30Kčs / dopis vyplacený zn. Pof.698 podle
1953 POŠTOVNÉ 30Kčs / dopis vyplacený zn. Pof.698 podle tarifu platného do 31.5., SR BRNO 2/ 2.VI.53, chybělo 27Kčs, doplatné není vyznačeno a zřejmě s ohledem na jméno adresáta nebylo ani vybráno; raz. prezidentské kanceláře vzadu, zajímavé, pěkný stav
Vyvolávací cena: 1 000
1449
214413 - 1953 POŠTOVNÉ  70Kčs / R-dopis v místě s mnohonásobnou
1953 POŠTOVNÉ 70Kčs / R-dopis v místě s mnohonásobnou frankaturou Pof.666 (21ks vpředu + 49ks vzadu), DR JIHLAVA 1/ 12.VI.53, formát 23x16,5 cm; s touto frankaturou hledané, u několika zn. zahnědlé zoubky
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
1450
214416 - 1953 POŠTOVNÉ 160Kčs / R+Ex-dopis s mnohonásobnou franka
1953 POŠTOVNÉ 160Kčs / R+Ex-dopis s mnohonásobnou frankaturou Pof.521 (6ks vpředu + 10-blok vzadu), DR HENDRICHOVCE/ 3.VI.53 adresovaný na prezidenta republiky, raz. prezidentské kanceláře vpředu; výjimečná adresa, dv - obálka dole nešetrně otevřena
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
1451
214532 - 1953 DOPIS DO CIZINY  / filatelisticky ovlivněný Let+R-dop
1953 DOPIS DO CIZINY / filatelisticky ovlivněný Let+R-dopis do Západního Berlína (!), 6-barevná frankatur Pof.585 + letecké zn. Pof.L17, 23, 24, 28, 30, 34, DR PRAHA 1/ 18.VI.53, vzadu příchod BERLIN SW 61/ 24.6.53; dekorativní celistvost do zajímavé destinace!, pěkný stav
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
1452
3 800
214535 - 1953 ČÁST POŠTOVNÉHO ZAPLACENA V HOTOVOSTI  /  Ex-dopis
1953 ČÁST POŠTOVNÉHO ZAPLACENA V HOTOVOSTI / Ex-dopis adresovaný na prezidenta Zápotockého, vyfr. zn. Pof.487 + rukopisně "č. 50 placeno v hotovosti 107,-Kčs", DR FRENŠTÁT pod RADHOŠTĚM/ 2.VI.53, prezentační raz. prezidentské kanceláře, vzadu DR TLG. ÚSTŘEDNA/ PRAHA/ 3.VI.53
Vyvolávací cena: 1 000  +280,0 %
Vydraženo za: 3 800 Kč
1453
214536 - 1953 ČÁST POŠTOVNÉHO ZAPLACENA V HOTOVOSTI  /  nedostate
1953 ČÁST POŠTOVNÉHO ZAPLACENA V HOTOVOSTI / nedostatečně vyplacený R-dopis, poštovné 80Kčs, vyfr. zn. Pof.485 (2x) a 705 (3x) + přídavné raz. "Výplatné v hotových" a rukopisně "1.50Kčs" (v nové měně), DR KARLOVY VARY 1/ 10.VI.53; chybný výpočet poštovného, dv - zahnědlé okraje obálky
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
1454
2 800
214452 - 1953 LETECKÉ FRANKATURY  /  dopis vyfr. 2-páskou Pof.L35,
1953 LETECKÉ FRANKATURY / dopis vyfr. 2-páskou Pof.L35, válečkové DR PARDUBICE 1/ 12.VI.53, dopis vrácený odesílateli, vzadu rukopisná pozn. "na této adrese adresát neznámý" a 2 různá DR PRAHA 043/ 15. a 16.VI.53; dopisy vyplacené emisí Lázně jsou hledané!, dobrý stav
Vyvolávací cena: 1 200  +133,3 %
Vydraženo za: 2 800 Kč
1455
214461 - 1953 LETECKÉ FRANKATURY  /  filatelisticky ovlivněný dopi
1953 LETECKÉ FRANKATURY / filatelisticky ovlivněný dopis se smíšenou frankaturou výplatní zn. Pof.727 a let. zn. L21, L30, DR JABLONNÉ nad ORLICÍ/ 16.VI.53 - neúplné otisky; malý formát
Vyvolávací cena: 800  +0,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
1456
214465 - 1953 LETECKÉ FRANKATURY  /  pohlednice se smíšenou franka
1953 LETECKÉ FRANKATURY / pohlednice se smíšenou frankaturou výplatních zn. Pof.485, 666 a let. zn. L30, DR HLUBOKÁ nad VLTAVOU/ 17.VI.53; dobrý stav
Vyvolávací cena: 600  +0,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
1457
214422 - 1953 LETECKÉ FRANKATURY  /  pohlednice, poštovné 15Kčs,
1953 LETECKÉ FRANKATURY / pohlednice, poštovné 15Kčs, vyfr. 2-páskou Pof.L28, DR ŽATEC/ 13.VI.53; násobné frankatury leteckých zn. jsou hledané, dobrý stav
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
1458
1 900
214431 - 1953 LETECKÉ FRANKATURY  /  pohlednice, poštovné 15Kčs,
1953 LETECKÉ FRANKATURY / pohlednice, poštovné 15Kčs, vyfr. zn. Pof.L35, DR STARÉ SPLAVY/ 16.VI.53 hůře čitelné; 1-zn. frankatury emise Lázně jsou výjimečné!, dobrý stav
Vyvolávací cena: 1 200  +58,3 %
Vydraženo za: 1 900 Kč
1459
214419 - 1953 LETECKÉ FRANKATURY  /  R-dopis do Brna, poštovné 80K
1953 LETECKÉ FRANKATURY / R-dopis do Brna, poštovné 80Kčs, vyfr. 5-páskou Pof.L21, DR SLAVKOV u BRNA/ 17.VI.53; nefilatelistická zásilka, vícenásobná frankatura let. zn. je ojedinělá! dobrá jakost
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
1460
214458 - 1953 LETECKÉ FRANKATURY  /  R-dopis se smíšenou frankatur
1953 LETECKÉ FRANKATURY / R-dopis se smíšenou frankaturou výplatních zn. Pof.488 (6x) a let. zn. L24, DR ŠUMBARK ve SLEZKU/ 12.VI.53; okénková obálka, dobrý stav
Vyvolávací cena: 800  +75,0 %
Vydraženo za: 1 400 Kč
1461
1 900
214456 - 1953 LETECKÉ FRANKATURY  /  těžší R-dopis se smíšenou
1953 LETECKÉ FRANKATURY / těžší R-dopis se smíšenou frankaturou výplatních zn. Pof.488 (2x) a let. zn. L24 (2x), DR JIČÍN/ 16.VI.53, poštovné 110Kčs, formát 23x16 cm; stopy pošt. provozu
Vyvolávací cena: 1 000  +90,0 %
Vydraženo za: 1 900 Kč
1462
214469 - 1953 OTISKY  VÝPLATNÍCH  STROJU / sestava 3 dopisů: 1x ob
1953 OTISKY VÝPLATNÍCH STROJU / sestava 3 dopisů: 1x obchodní papíry, OVS 10Kčs, HRADEC KRÁLOVÉ 2/ 16.6.53, Hutní prodejna; 1x dopis, OVS 30Kčs, CHLUMČANY u PŘEŠTIC/ 30.6.53, Keramické závody (12 dnů po měnové reformě!); 1x R-dopis v místě, OVS 70Kčs, PRAHA 1/ 8.6.53, adresát prezident Zápotocký; obvyklá jakost + navíc zdarma neúplná přední strana R-dopisu, OVS 80Kčs, OLOMOUC 2/ 8.6.53
Vyvolávací cena: 800  +62,5 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
1463
214471 - 1953 OTISKY VÝPLATNÍCH STROJŮ /  dopis vyfr. 8ks výplatn
1953 OTISKY VÝPLATNÍCH STROJŮ / dopis vyfr. 8ks výplatních a příležitostných zn., válečkové raz. BRNO 2/ 17.6.53, dofr. OVS 12Kčs, BRNO 2/ 17.6.53; zajímavé, dv - obálka vlevo lehce zastřižena a 1x vodorovně i svisle svisle přeložena
Vyvolávací cena: 900
1464
214530 - 1953 OTISKY VÝPLATNÍCH STROJŮ /  těžší R-dopis vyplac
1953 OTISKY VÝPLATNÍCH STROJŮ / těžší R-dopis vyplacený 2 otisky OVS fy Keramoprojekt, PRAHA 1/ 3.6.53, 1x 90Kčs a 1x 20Kčs; okénková obálka v rozích pomačkaná
Vyvolávací cena: 900
1465
214470 - 1953 OTISKY VÝPLATNÍCH STROJŮ / filatelisticky ovlivněn
1953 OTISKY VÝPLATNÍCH STROJŮ / filatelisticky ovlivněný dopis vyplacený aršíkem Pof.A719, dofr. OVS 25Kčs, TURNOV 1/ 17.6.53; neobvyklá kombinace, pěkný stav
Vyvolávací cena: 1 500  +73,3 %
Vydraženo za: 2 600 Kč
1466
214570 - 1953 DOPLATNÉ  8 Kčs  /  nedostatečně vyplacený dopis z
1953 DOPLATNÉ 8 Kčs / nedostatečně vyplacený dopis zatížený doplatným, vyfr. zn. Pof.485 (16x) a 709, DR AŠ/ 2.VI.53, vyznačeno doplatné "T 8.-", doplatní zn. D70 (2x) a D78 na zadní straně, DR PRAHA 1/ 8.VI.53; KVP - obálka vzadu nešetrně otevřena, zn. Pof. D78 přetržena
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
1467
214534 - 1953 POŠTOVNÉ  PAUŠALOVÁNO  /  Ex+R-dopis v místě dofr
1953 POŠTOVNÉ PAUŠALOVÁNO / Ex+R-dopis v místě dofr. 4-blokem Pof.728 a 3-páskou Pof.L23, DR PRAHA 16/ 17.VI.53 (paušální úhrada poštovného se na spěšné doručení nevztahovala), vzadu DR TLG. ÚSTŘEDNA/ PRAHA a příchod PRAHA 1/ 17.VI.53; dv - obálka 1x slabě svisle přeložena a vpravo lehce pomačkaná, přesto zajímavé
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
1468
196504 - 1946 VOJENSKÉ ZAJATECKÉ TÁBORY / KUŘIM, ZNOJMO, HRADEC K
1946 VOJENSKÉ ZAJATECKÉ TÁBORY / KUŘIM, ZNOJMO, HRADEC KRÁLOVÉ / sestava 5ks ústřižků pošt. průvodek zaslaných na vězně do tábora v Kuřimi, dále odpovědní část lístku Voj. zajateckého tábora ve Znojmě zaslaného z Rakouska, DR VILLACH/ 26.8.46 a lístek zaslaný od zajatce z věznice v Hradci Králové; zachovalé
Vyvolávací cena: 600