Aukce 61 / Filatelie / ČSR II. / Filatelistické obory
1436
1 000 Kč
1954-1955 DKNS VOJENSKÁ DOZORČÍ KOMISE ČSSR V KESONU sestava 2ks Let-dopisů adresovaných na čs. člena dozorčí komise neutrálních států v Koreji, 1x jako R+Let, podací DR PRAHA 173/ 8.VIII.54 a 5.I.55, z toho 1ks s příchozím raz.; bez poškození
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
1440
3 000 Kč
1950-1990 ZT sestava 15ks zkusmých tisků pro FDC v různých barvách na různých druzích papíru, obsahuje mj. Pražské jaro, Švabinský, Interkosmos, Výzkum vesmíru, Výstup mládeže na Rysy atd.; kromě 2ks každé jiné, zajímavé
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +200,0 %
Vydraženo za: 3 000 Kč
1443
900 Kč
1946 neoficiální FDC připravená Ústředím českých filatelistických spolků (ÚČFS) - viz Mo.9, str.249, s vylepenými zn. Květnové povstání Pof.433 a 434 vpředu + dofrank. Pof.389 vzadu, červená PR PRAHA 1/ 5.V.1945, zaslaná jako R generálnímu řediteli pošt!, vč. dopisu který podepsali předseda ÚČFS Dr. Gruss a tajemník K. Basika; FDC není vyobrazena v Mo.9 + R-dopis z 1. dne (FDC) vyfr. zn. Květnové povstání Pof.433, 434 a aršíkem A435, červená PR PRAHA 10 - HRAD/ 5.V.45; zajímavá nabídka, pěkný stav
Vyvolávací cena: 800 Kč +12,5 %
Vydraženo za: 900 Kč
1448
1953 POŠTOVNÉ 30Kčs / dopis vyplacený zn. Pof.698 podle tarifu platného do 31.5., SR BRNO 2/ 2.VI.53, chybělo 27Kčs, doplatné není vyznačeno a zřejmě s ohledem na jméno adresáta nebylo ani vybráno; raz. prezidentské kanceláře vzadu, zajímavé, pěkný stav
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
1450
1 000 Kč
1953 POŠTOVNÉ 160Kčs / R+Ex-dopis s mnohonásobnou frankaturou Pof.521 (6ks vpředu + 10-blok vzadu), DR HENDRICHOVCE/ 3.VI.53 adresovaný na prezidenta republiky, raz. prezidentské kanceláře vpředu; výjimečná adresa, dv - obálka dole nešetrně otevřena
Vydraženo za: 1 000 Kč
1451
1 500 Kč
1953 DOPIS DO CIZINY / filatelisticky ovlivněný Let+R-dopis do Západního Berlína (!), 6-barevná frankatur Pof.585 + letecké zn. Pof.L17, 23, 24, 28, 30, 34, DR PRAHA 1/ 18.VI.53, vzadu příchod BERLIN SW 61/ 24.6.53; dekorativní celistvost do zajímavé destinace!, pěkný stav
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
1452
3 800 Kč
1953 ČÁST POŠTOVNÉHO ZAPLACENA V HOTOVOSTI / Ex-dopis adresovaný na prezidenta Zápotockého, vyfr. zn. Pof.487 + rukopisně "č. 50 placeno v hotovosti 107,-Kčs", DR FRENŠTÁT pod RADHOŠTĚM/ 2.VI.53, prezentační raz. prezidentské kanceláře, vzadu DR TLG. ÚSTŘEDNA/ PRAHA/ 3.VI.53
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +280,0 %
Vydraženo za: 3 800 Kč
1453
1 000 Kč
1953 ČÁST POŠTOVNÉHO ZAPLACENA V HOTOVOSTI / nedostatečně vyplacený R-dopis, poštovné 80Kčs, vyfr. zn. Pof.485 (2x) a 705 (3x) + přídavné raz. "Výplatné v hotových" a rukopisně "1.50Kčs" (v nové měně), DR KARLOVY VARY 1/ 10.VI.53; chybný výpočet poštovného, dv - zahnědlé okraje obálky
Vydraženo za: 1 000 Kč
1454
2 800 Kč
1953 LETECKÉ FRANKATURY / dopis vyfr. 2-páskou Pof.L35, válečkové DR PARDUBICE 1/ 12.VI.53, dopis vrácený odesílateli, vzadu rukopisná pozn. "na této adrese adresát neznámý" a 2 různá DR PRAHA 043/ 15. a 16.VI.53; dopisy vyplacené emisí Lázně jsou hledané!, dobrý stav
Vyvolávací cena: 1 200 Kč +133,3 %
Vydraženo za: 2 800 Kč
1462
1 300 Kč
1953 OTISKY VÝPLATNÍCH STROJU / sestava 3 dopisů: 1x obchodní papíry, OVS 10Kčs, HRADEC KRÁLOVÉ 2/ 16.6.53, Hutní prodejna; 1x dopis, OVS 30Kčs, CHLUMČANY u PŘEŠTIC/ 30.6.53, Keramické závody (12 dnů po měnové reformě!); 1x R-dopis v místě, OVS 70Kčs, PRAHA 1/ 8.6.53, adresát prezident Zápotocký; obvyklá jakost + navíc zdarma neúplná přední strana R-dopisu, OVS 80Kčs, OLOMOUC 2/ 8.6.53
Vyvolávací cena: 800 Kč +62,5 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
1466
1 500 Kč
1953 DOPLATNÉ 8 Kčs / nedostatečně vyplacený dopis zatížený doplatným, vyfr. zn. Pof.485 (16x) a 709, DR AŠ/ 2.VI.53, vyznačeno doplatné "T 8.-", doplatní zn. D70 (2x) a D78 na zadní straně, DR PRAHA 1/ 8.VI.53; KVP - obálka vzadu nešetrně otevřena, zn. Pof. D78 přetržena
Vydraženo za: 1 500 Kč
1467
1 500 Kč
1953 POŠTOVNÉ PAUŠALOVÁNO / Ex+R-dopis v místě dofr. 4-blokem Pof.728 a 3-páskou Pof.L23, DR PRAHA 16/ 17.VI.53 (paušální úhrada poštovného se na spěšné doručení nevztahovala), vzadu DR TLG. ÚSTŘEDNA/ PRAHA a příchod PRAHA 1/ 17.VI.53; dv - obálka 1x slabě svisle přeložena a vpravo lehce pomačkaná, přesto zajímavé
Vydraženo za: 1 500 Kč
1468
1946 VOJENSKÉ ZAJATECKÉ TÁBORY / KUŘIM, ZNOJMO, HRADEC KRÁLOVÉ / sestava 5ks ústřižků pošt. průvodek zaslaných na vězně do tábora v Kuřimi, dále odpovědní část lístku Voj. zajateckého tábora ve Znojmě zaslaného z Rakouska, DR VILLACH/ 26.8.46 a lístek zaslaný od zajatce z věznice v Hradci Králové; zachovalé
Vyvolávací cena: 600 Kč