Aukce 62 / Filatelie / ČSR I. / Letecké 1930

Aktuálně běží Aukce 63, kde můžete najít podobné položky a dražit!
2706
215931 -  Pof.L7A-14A, Definitivní vydání, kompletní řada s perf
Pof.L7A-14A, Definitivní vydání, kompletní řada s perforací ŘZ 12¼ + Pof.L8B, 1Kč červená s ŘZ 12¼ : 13¾ a Pof.L9C, 2Kč zelená s ŘZ 13¾ : 12¼; vše svěží, 5ks zk. Mr, Vrba
Vyvolávací cena: 700  +0,0 %
Vydraženo za: 700 Kč
2707
217751 -  Pof.L12, Definitivní vydání 5Kč hnědá, levý dolní r
Pof.L12, Definitivní vydání 5Kč hnědá, levý dolní rohový kus bez DČ; svěží, katalogy ani Monografie neuvádí
Vyvolávací cena: 300  +1 233,3 %
Vydraženo za: 4 000 Kč
2708
217757 -  Pof.L13a, Definitivní vydání 10Kč ultramarínová, 4-bl
Pof.L13a, Definitivní vydání 10Kč ultramarínová, 4-blok; svěží, zk. a označeno Gi
Vyvolávací cena: 1 000  +10,0 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
2709
7 000
215440 -  ZT  hodnoty 3Kč v karmínové barvě, rohový 4-blok se š
ZT hodnoty 3Kč v karmínové barvě, rohový 4-blok se širokým okrajem a otiskem lišty a šroubu; na papíru bez lepu, dekorativní
Vyvolávací cena: 3 000  +133,3 %
Vydraženo za: 7 000 Kč
2710
215408 -  ZT  hodnoty 10Kč v hnědé barvě na lístku papíru bez l
ZT hodnoty 10Kč v hnědé barvě na lístku papíru bez lepu, otisk původní rytiny; dobrá kvalita, atest Vrba, ojedinělý výskyt!
Vyvolávací cena: 15 000
2711
9 000
215685 - 1931 ZEPPELIN / 1. SÜDAMERIKAFAHRT 1933, Let-dopis do Braz
1931 ZEPPELIN / 1. SÜDAMERIKAFAHRT 1933, Let-dopis do Brazílie se smíšenou čs. - německou frankaturou, vyfr. zn. Pof.221 2x, podací DR ZNOJMO/ 20.VIII.31, německá zeppelinová zn. 4M hnědá, Mi.424 s DR FRIEDRICHSHAFEN 29.8.31, doplněno zeleným kašetem letu, vzadu příchod RIO DE JANEIRO/ 4.IX.31; bez poškození, atest D. Leder BPP, kat. Horka 18.000Kč, kat. Michel 500€
Vyvolávací cena: 9 000  +0,0 %
Vydraženo za: 9 000 Kč
2712
215736 - 1932 KARLOVY VARY - RIGA  Let zaslaná pohlednice do Lotyšs
1932 KARLOVY VARY - RIGA Let zaslaná pohlednice do Lotyšska, vyfr. leteckou zn. 3Kč, Pof.L10, podací DR KARLOVY VARY 5.VIII.32, tranzit BERLIN 6.8.32 a čevené raz. letecké přepravy Mit Luftpost Befordert/ Luftpostamt/ BERLIN C2; bez poškození
Vyvolávací cena: 700  +14,3 %
Vydraženo za: 800 Kč
2713
215688 - 1932 ZEPPELIN / 2. SÜDAMERIKAFAHRT 1932, R+Let lístek zasl
1932 ZEPPELIN / 2. SÜDAMERIKAFAHRT 1932, R+Let lístek zaslaný do Brazílie, vyfr. čs. leteckými zn. Pof.L8, L12, L13, podací DR PRAHA 1/ 2.IV.32 a rámečkové DR PRAHA 7/ 2.IV.32, červené potvrzovací raz. přípojného letu a zelený kašet, vzadu příchozí DR PERNÁMBUCO 7.IV.32; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena: 5 000
2714
4 500
215691 - 1932 ZEPPELIN / 3. SÜDAMERIKAFAHRT 1932   R+Let dopis zasla
1932 ZEPPELIN / 3. SÜDAMERIKAFAHRT 1932 R+Let dopis zaslaný do Brazílie, vyfr. leteckými zn. Pof.L10, L11 a 2x L12, podací DR CHEB 2/ 13.IV.32 a rámečkové DR PRAHA 7/ 13.IV.32 vzadu, červené raz. přípojného letu a hnědý kašet, příchozí DR 21.IV.32; bez poškození, dekorativní kus!
Vyvolávací cena: 4 000  +12,5 %
Vydraženo za: 4 500 Kč
2715
215782 - 1933 PRAHA - ŠANGHAJ  Let dopis zaslaný do Číny, vyfr. s
1933 PRAHA - ŠANGHAJ Let dopis zaslaný do Číny, vyfr. smíšenou frankaturou výplatních a leteckých zn., Pof.L12, L7, 266 2x, 265, podací DR VITICE 30.I.33, letecké raz. PRAHA 7/ 31.I.33, vzadu tranzit AGHNAI 3.11.33, SAIGON 10.2.33 a příchod SHANGHAI; nepatrný ohyb v obálce a lehké zažloutnutí v perforaci několika známek, zajímavá frankatura s emisí Hrady, ojedinělá destinace
Vyvolávací cena: 1 500  +46,7 %
Vydraženo za: 2 200 Kč
2716
8 000
215699 - 1933 ZEPPELIN / 4.SÜDAMERIKA FAHRT 1933  R+Let-dopis zaslan
1933 ZEPPELIN / 4.SÜDAMERIKA FAHRT 1933 R+Let-dopis zaslaný do Argentiny, vyfr. kompletní řadou leteckých zn. Pof.L7-L14, podací DR PRAHA 1/ 2.VIII.33, vzadu rámečkové raz. PRAHA 7/ 2.IIIV.33, červené razítko přípojného letu a oranžový kašet letu, vzadu příchod BUENOS AIRES 10.AGO.33; pouze lehký přehyb
Vyvolávací cena: 3 000  +166,7 %
Vydraženo za: 8 000 Kč
2717
4 500
215702 - 1933 ZEPPELIN / 6. SÜDAMERIKA FAHRT 1933 Let-dopis zaslaný
1933 ZEPPELIN / 6. SÜDAMERIKA FAHRT 1933 Let-dopis zaslaný do Brazílie, vyfr. na přední i zadní straně leteckými zn., Pof.L12, 2x L11, L8, podací DR rámečkové raz. PRAHA 7/ 1.IX.33, doplněno červeným raz. přípojného letu a černým kašetem, vzadu příchod PERNAMBUCO 5.9.33, firemní letecká obálka Lufthansy; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena: 3 000  +50,0 %
Vydraženo za: 4 500 Kč
2718
7 000
215696 - 1933 ZEPPELIN / ÖZEANNÜBERQUERUNG FAHRT NACH CHICAGO 1933
1933 ZEPPELIN / ÖZEANNÜBERQUERUNG FAHRT NACH CHICAGO 1933 ZUR WELTAUSSTELLUNG, čs. dopisnice CDV35 zaslaná jako R do USA, podací DR JABLONEC nad NISOU 1/ 11.X.33, přídavná frankatura čs. let. zn. Pof.L11, L13, vzadu rámečkové raz. PRAHA 7/ 12.X.33, doplněno šestiúhelníkovým červeným raz. přípojného letu a trojúhelníkovým červeným kašetem letu vzadu, příchod CHICAGO Oct/26 1933; bez poškození, dekorativní kus vzácnějšího letu
Vyvolávací cena: 5 000  +40,0 %
Vydraženo za: 7 000 Kč
2719
215787 - 1934 FRANKOTYP / PRAHA - KALKATA  firemní Let dopis zaslan
1934 FRANKOTYP / PRAHA - KALKATA firemní Let dopis zaslaný do Indie, vyfr. otiskem OVS POLDI hodnoty 7,50Kč s raz. KLADNO 1/ 16.3.34, vzadu letecké raz. PRAHA 7/ 16.III.34, tranzit AGHNAI 19.III.34 a příchod SR CALCUTA 25.Mar.1934; bez poškození, ojedinělá destinace vyfrankovaná otiskem výplatního stroje
Vyvolávací cena: 800  +12,5 %
Vydraženo za: 900 Kč
2720
215788 - 1934 PRAHA - ASMARA  R+Let dopis zaslaný do africké Eritre
1934 PRAHA - ASMARA R+Let dopis zaslaný do africké Eritrei, vyfr. lteckými zn. Pof.L13, L12, L7, podací DR PRAHA 1/ 5.XII.34, vzadu letecké PRAHA 7/ 5.XII.34, tranzit AGHNAI 8.XII.34, PORT TAUFIQ 11.Dec.34, příchod ASMARA 18.12.34; pouze lehký ohyb v obálce, vzácná destinace
Vyvolávací cena: 1 500  +60,0 %
Vydraženo za: 2 400 Kč
2721
215790 - 1934 PRAHA - JOHANESBURK  Let zaslaná dopisnice Znak 50h do
1934 PRAHA - JOHANESBURK Let zaslaná dopisnice Znak 50h do Jižní Afriky, dofr. smíšenou frankaturou leteckých a výplatních zn., Pof.L7, L8, L10, L11, 277, podací DR PŘEROV 19.X.34, vzadu letecké raz. PRAHA 7/ 19.X.34, tranzit AGHNAI 24.X.34 a na přední straně příchozí DR JOHANNESBOURG 2.XI.34; bez poškození, ojedinělá destinace
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2722
215789 - 1934 PRAHA - MALANG  R+Let dopis zaslaný na Jávu (!), vyfr
1934 PRAHA - MALANG R+Let dopis zaslaný na Jávu (!), vyfr. na přední i zadní straně leteckými zn., Pof.L7, L8, L9 2x, L10 2x, podací DR ŠTERNBERK 19.IX.34, vzadu letecké raz. PRAHA 7/ 19.IX.34, několik tranzitních raz. jako AGHNAI 26.IX.34, SINGAPORE 28.Oc.1934, MALANG 13.1034, dosílané do BANDOENG 14.10.34; bez poškození, vzácná destinace!
Vyvolávací cena: 2 000  +80,0 %
Vydraženo za: 3 600 Kč
2723
215785 - 1935 PRAHA - VALPARAISO  R+Let dopis na předtištěné obá
1935 PRAHA - VALPARAISO R+Let dopis na předtištěné obálce Via Air France zaslaný do Chile, vyfr. smíšenou frankaturou letecké a výplatních zn., Pof.L12, 267 2x, 266KD, 291 2x, emise Hrady mj. hodnota 4Kč s dolním ozdobným okrajem, podací DR RAKOVNÍK 19.XII.35, vzadu letecké PRAHA 7/ 20.XII.35 a příchod VALPARAISO 26.Dic.35; bez poškození, dekorativní, zajímavá frankatura emise Hrady, ojedinělá destinace!
Vyvolávací cena: 2 000  +50,0 %
Vydraženo za: 3 000 Kč
2724
215786 - 1935 PRAHA - LEOPOLDVILE  R+Let dopis zaslaný do Belgickéh
1935 PRAHA - LEOPOLDVILE R+Let dopis zaslaný do Belgického Konga, vyfr. smíšenou frankaturou leteckých a výplatních zn., Pof.L11, L10, L7, 260 8x, celkové výplatné 15.50Kč, podací DR RAJHRAD 13.III.35, vzadu doplněno DR BRNO 2/ 13.III.35, letecké raz. PRAHA 7/ 14.III.35, tranzit MARSEILE GARE AVION 22.3.35, příchod LEOPOLDVILE 28.3.35, adresát nenalezen, vráceno zpět s DR RAJHRAD 6.V.35; pouze drobné natržení v horním okraji, vzácná destinace!
Vyvolávací cena: 1 500  +6,7 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
2725
215784 - 1936 PRAHA - BAGDÁD  R+Let dopis zaslaný do Iráku, vyfr.
1936 PRAHA - BAGDÁD R+Let dopis zaslaný do Iráku, vyfr. smíšenou frankaturou výplatní a letecké zn., Pof.L12, 267, podací DR DĚČÍN 11.III.36, vzadu tranzit AGHNAI 14.III.33 a příchod BAGDAD 16.Iar.36; lehký přehyb a drobná natržení v horním okraji obálky, ojedinělá destinace
Vyvolávací cena: 1 000
2726
215783 - 1936 PRAHA - MALME  firemní Let dopis adresovaný do Švéd
1936 PRAHA - MALME firemní Let dopis adresovaný do Švédska, vyfr. leteckou zn. 4Kč s perforací ŘZ 12¼, Pof.L11A, podací DR PRAHA 1/ 14.VIII.36, vzadu letecké PRAHA 7/ 14.VIII.36 a příchozí DR MALMÖ 15.8.36 LUFT POST; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena: 1 000
2727
215724 - 1936 ZEPPELIN / 1. NORDAMERIKAFAHRT 1936 - přípojný let P
1936 ZEPPELIN / 1. NORDAMERIKAFAHRT 1936 - přípojný let Praha - Frankfurt/ M., R+let lístek zaslaný do New Yorku přepravený vzducholodí LZ 129 Hindenburg, s bohatou frank. čs. leteckých zn. Pof.L12, L9, L8 2x, L7 2x na obou stranách, podací DR BOR U ČESKÉ LÍPY/ HAIDA 2.V.36 a vzadu PRAHA 7/ LET. POŠTA/ 3.V.36 respektive 4.V.36, doplněno červeným kašetem 1. letu do Sev. Ameriky s písmenem "c", příchozí DR NEW YORK 5.9.1936; lehký ohyb
Vyvolávací cena: 3 000
2728
215738 - 1936 ZEPPELIN / 8. SÜDAMERIKA FAHRT 1936 R+Let+Tiskopis lí
1936 ZEPPELIN / 8. SÜDAMERIKA FAHRT 1936 R+Let+Tiskopis lístek zaslaný do Kostariky, vyfr. leteckými zn., Pof.L13, L8, podací DR PREŠOV/ 15.IX.36, vzadu rámečkové let. raz. PRAHA 7/ 16.IX.36, na přední straně doplněno černým raz. přípojného letu FRANKFURT 17.9.36 a červenofialovým raz. DEUTSCHE LUFTPOST/ EUROPA - NORDAMERIKA, tranzit BROWNSEVILLE SEP/21 1936 a příchozí DR COSTARIKA SET/22 1936; bez poškození, zajímavá destinace, dekorativní kus
Vyvolávací cena: 4 000  +0,0 %
Vydraženo za: 4 000 Kč
2729
217878 - 1937 BUKUREŠŤ - PRAHA  R+Let dopis zaslaný z Rumunka a vy
1937 BUKUREŠŤ - PRAHA R+Let dopis zaslaný z Rumunka a vyfr. 4-bloky zn. společného vydání Malá dohoda, Mi.522-523, podací DR BUDAKI 13.Aug.37, tranzit BUCURESTI 14.Aug.37, příchod PRAHA 82 LETIŠTĚ 16.VIII.37, včetně podacího lístku; bez poškození
Vyvolávací cena: 700  +0,0 %
Vydraženo za: 700 Kč
2730
215778 - 1937 PRAHA - BUENOS AIRES,  firemní R+Let-dopis zaslaný do
1937 PRAHA - BUENOS AIRES, firemní R+Let-dopis zaslaný do Argentiny, vyfr. na obou stranách vysokou frankaturou leteckých a výplatních zn., mj. 14x 10Kč ultramarin, Pof.L13a 14x, 305 2xcelkem 143Kč, podací DR PRAHA 7/ 16.XI.37, vzadu letecké rámečkové raz. PRAHA 7/ 6.XI.37, příchod na zadní straně BUENOS AIRES 10.Nov.37; obálka rozevřena ze 3 stran, zk. Kar, vzácná frankatura!
Vyvolávací cena: 10 000
2731
215781 - 1937 PRAHA - KANTON  Let dopis zaslaný do Číny, vyfr. sm
1937 PRAHA - KANTON Let dopis zaslaný do Číny, vyfr. smíšenou frankaturou leteckých a výplatních zn., Pof.L11 2x, 314, podací DR HRADEC KRÁLOVÉ 28.XII.37, vzadu letecké raz. PRAHA 7/ 28.XII.37, tranzit BANGKONG 6.1.38 a příchod DR CANTON 11.1.27; bez poškození, ojedinělá destinace
Vyvolávací cena: 1 000  +160,0 %
Vydraženo za: 2 600 Kč
2732
215728 - 1937 PRAHA - MONTEVIDEO  let dopis zaslaný do Uruguaye, vyf
1937 PRAHA - MONTEVIDEO let dopis zaslaný do Uruguaye, vyfr. let. zn. Pof.L13, L12, L9, L7, podací DR PRAHA 1/ 4a/ 4.VIII.37, doplněno červeným kovovým raz. katapultního letu Deutsche Luftpost/ c/ Europa - Südamerika, vzadu letecké raz. PRAHA 7/ 4.VIII.37, příchozí SR i DR MONTEVIDEO 9.VIII.37; obálka rozevřena ze 3 stran, zk. Gi
Vyvolávací cena: 2 000
2733
217686 - 1937 PRAHA - RIO DE JANEIRO/ LIMA  sestava 4ks Let dopisů a
1937 PRAHA - RIO DE JANEIRO/ LIMA sestava 4ks Let dopisů adresovaných do Brazílie a 1x do Peru, vyfr. leteckými zn. mj. Pol.L13, L12, 1x výplatní 10Kč, Pof.313, podací DR BRNO, ÚPICE, HORNÍ SLAVKOV, všechny náležitosti letecké přepravy; několik natržení, přehyby
Vyvolávací cena: 1 300  +84,6 %
Vydraženo za: 2 400 Kč
2734
215777 - 1937 PRAHA - SYDNEY  R+Let-dopis zaslaný do Austrálie, vyf
1937 PRAHA - SYDNEY R+Let-dopis zaslaný do Austrálie, vyfr. let. zn. Pof.L13a (ultramarín, zk. Kar), L12, L11, podací DR PRAHA 11/ 9.V.37, vzadu let. rámečkové raz. PRAHA 7/ 10.V.37, tranzit SINGAPORE 26.5.37, příchod SYDNEY 1.6.37; bez poškození, ojedinělá destinace
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2735
215780 - 1937 PRAHA - TOKIO  R+Let dopis zaslaný do Japonska, vyfr.
1937 PRAHA - TOKIO R+Let dopis zaslaný do Japonska, vyfr. leteckými zn. Pof.L13, L8, podací DR MORAVSKÁ OSTRAVA 6.V.37, vzadu letecké raz. PRAHA 7/ 8.V.38, tranzit PENENG 18.My.37, příchod TOKYO 26.5.37; bez poškození, ojedinělá destinace!
Vyvolávací cena: 1 500  +113,3 %
Vydraženo za: 3 200 Kč
2736
217663 - 1938 PRAHA - BUENOS AIRES, sestava 3 firemních Let dopisů
1938 PRAHA - BUENOS AIRES, sestava 3 firemních Let dopisů adresovaných do Argentiny, z toho 1x jako R+Let, oba vyfr. mj. leteckými zn. hodnoty 20Kč a 10Kč, Pof.L14, L13, L11, L9, výplatní 10Kč Pof.313, podací DR OPAVA 1/ 19.V.38, VILÉMOV U KADANĚ 30.VIII.38 a RAKOVNÍK 2/ 10.III.38, vše doplněno atributy letecké přepravy; zachovalé
Vydraženo za: 2 600 Kč
2737
215779 - 1938 PRAHA - MANILA  Let zaslaná předtištěná obálka K.
1938 PRAHA - MANILA Let zaslaná předtištěná obálka K.L.M. Amsterodam - Batavia na Filipíny, vyfr. smíšenou frankturou leteckých a výplatních zn., Pof.L10 2x, 308, celkem 7,50Kč, podací nádražní schránky PERŠTEJN 9.IV.38, vzadu letecké rámečkové raz. PRAHA 7/ 10.IV.38 a tranzit BANGKONG 16.4.38; bez poškození, ojedinělá destinace
Vyvolávací cena: 2 000  +60,0 %
Vydraženo za: 3 200 Kč
2738
218461 - 1938 sestava 3-let dopisů do Tanganyiky, vyfr. mj. leteckou
1938 sestava 3-let dopisů do Tanganyiky, vyfr. mj. leteckou Pof.L13, vše s DR PEC / PETZER, dále DR PRAHA 7 LETIŠTĚ, přes Atény a Alexandrii do Tanzánské GEITY; náležitosti letecké přepravy, poškození při otevření a přepravě - natržené klopy, nicméně skvělá destinace!
Vyvolávací cena: 2 000  +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
2739
7 500
215733 - 1939 BRNO - PORT OF SPAIN  Let dopis zaslaný do Trinidadu k
1939 BRNO - PORT OF SPAIN Let dopis zaslaný do Trinidadu katapultním letem, vyfr. leteckou zn. 20Kč, Pof.L14, podací DR BRNO 1/ 4.II.39, doplněno červeným kovovým raz. katapultního letu Deutsche Luftpost/ e/ Europa - Südamerika, vzadu tranzit DR BERLIN 8.2.39 a příchozí DR PORT OF SPAIN FE.13.39; drobná trhlinka v obálce v místě červeného razítka, TRINIDAD TOBAGO - zajímavá destinace!
Vyvolávací cena: 2 000  +275,0 %
Vydraženo za: 7 500 Kč