Aukce 62 / Filatelie / Zakarpatská Ukrajina / Zakarpatská Ukrajina 1918-1938
3406
1919 BEREHOVO / uherský formulář Távbeszélö - jegy / Telefonní stvrzenka, kompletní malý formulář se souběžnou frank. uherských a maďarských zn. na zadní straně, 2-páska Karel 25f a Ženci 20f s přetiskem KÖZTÁSASÁG (utržený růžek zn.), DR BEREGSZÁSZ/ 919 Apr.11.; zk. Kar, výjimečná souběžná frankatura i formulář, ex Pour
Vyvolávací cena: 500 Kč
3407
1 200 Kč
1918-1930 MUNKÁCS, NAGYBEREZNA, BEREGSZÁSZ / sestava 3 předběžných celistvostí vyfr. uherskými zn., 3x část průvodky, 1x R-dopis a 1x pohlednice, doplněno o 5 dalších celistvosti, mj. dopis z Japonska adresovaný do Užhorodu apod.; různá kvalita
Vyvolávací cena: 1 200 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 200 Kč
3408
1919 BEREHOVO / uherský formulář Távbeszélö - jegy / Telefonní stvrzenka, kompletní velký formulář v červené barvě, na přední straně poplatky uhrazeny uherskou zn. Karel 25f a maďarskou zn. Ženci 10f s přetiskem KÖZTÁRSASÁG (!), DR BEREGSZÁSZ/ 919 Apr.4.; dekorativní kus vzácného formuláře, ex Kobelbauer
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
3409
1 100 Kč
1919-1921 MUKAČEVO / sestava 2ks celistvostí s půlenou doplatní frankaturou, 1x ústřižek průvodky s poplatkem uhrazeným půlenou doplatní zn. 20h, Pof.DL4, s uherským DR MUNKÁCS/ 919 Nov.10. + 1x větší díl balíkové dobírkové průvodky s poplatky uhrazenými doplatní zn. 20h a půlenou 20h, Pof.DL4, DR MUKAČEVO/ 16.III.21; bez poškození, malý výskyt, ex Kobelbauer
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
3411
4 500 Kč
1922 BEŇA / POŠTOVNA černé rámečkové razítko poštovny BEŇA (VELIKOJE MUŽIJOVO), kat. Geb.2505, na pohlednici, vyfr. zn. OR 50h zelená s retuší C "vajíčka v pase", zk. Kar, tento typ razítka poštovny katalog nezná, v A30 prodáno za 10.000Kč, velmi vzácné!
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +50,0 %
Vydraženo za: 4 500 Kč
3413
1 100 Kč
1928 UŽHOROD / úřední R dopis bez výplatného, podací DR UŽHOROD 5.IV.28, úřední raz. Presidium civilní správy Podkarpatské Rusi, vzadu přítisk na klopě Víceguvernér Podkarpatské Rusi s papírovou pečetí, vrácena zpět s růžovou nálepkou Nevyzvednuto. Stanovená/ lhůta vypršela, vzadu podací DR PRAHA 1/ 23.IV.28; otvory z pořadače v obálce, patina
Vydraženo za: 1 100 Kč
3420
1939 CHUST / CENTRÁLNÍ UKRAJINSKÁ NÁRODNÍ RADA/ 21.I.39, dvoukruhové modro-žluté PR na R-dopise do Sarajeva (!), vyfr. zn. Poděbrady 4Kč, Pof.311, znehodnoceno PR, doplněno DR CHUST/ 16.II.39, vzadu příchozí DR SARAJEVO/ 20.II.39, odesílatel náčelník pošty Chustu!; lehké zahnědnutí v perforaci, přesto vzácná celistvost, ex Kobelbauer
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
3422
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
3423
1 900 Kč
1939 CHUST / PR39/006, ХУСТ-CHUST 15.III.39, příležitostný lístek zaslaný jako R do České Skalice, vyfr. krajovou zn. Pof.351, Sněm Karpatské Ukrajiny 3K; zeslabení papíru v místech stržených nálepek - KVP, zk. Karásek a Šrámek
Vyvolávací cena: 800 Kč +137,5 %
Vydraženo za: 1 900 Kč
3424
2 000 Kč
1939 CHUST / příležitostný lístek vyfr. zn. Pof.351, Sněm Karpatské Ukrajiny 3K, zasláno jako R, adresát Ota J. Brikcius s červeným PR CHUST 15.III.39, doplněno podacím lístkem se stejným PR, ; filatelisticky motivovaná celistvost, bez poškození, pravost potvrzena vzadu znalcem Mrňákem - značka s podpisem
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
3425
Vyvolávací cena: 7 000 Kč
3426
1 100 Kč
1939 VELKÝ BEREZNÝ / BEREHOVO celý dopis i s nefrankovanou obálkou s popisem dobročinné akce ústavu Okresní péče o mládež ve Velkém Berezném, obálka s DR VELKÝ BEREZNÝ 28.I.39, vylepena doplatní zn. 1Kč a DR PRAHA 1/ 27.I.39, na zadní straně obálky a na dopise rámečkové propagační raz. "Trpíme!/ Pomožte", v rámci akce vylepen výstřižek se zn. a DR BEREHOVO 9.XI.38 - poslední den před předáním Maďarsku; bez poškození
Vydraženo za: 1 100 Kč
3429
1939 MINISTERSKÉ DÁRKOVÉ ALBUM / 1. sněm Karpatské Ukrajiny / dárkové album Ministerstva hospodářství se zlatým orámováním, celkem šest listů s bloky zn. Pof.351 a vloženým nekompletním 100ks archem (částečně poškozen); v původních deskách, ojedinělý výskyt
Vyvolávací cena: 5 000 Kč