Aukce 66 / Filatelie / Zábory / Maďarský zábor
2688
800 Kč
1938-1941 pohlednice (Moldava n. Bodvou) vyfr. zn. 50h Košice, Pof.345, provizorní raz. MAGYAR KIR. POSTA/ 292, adres. do Spišské Nové Vsi, pěkný stav + dopis do Budapešti vyfr. zn. 2Ks, Sy.40, DR POVÁŽSKÁ BYSTRICA 11.XI.41, dosílaný do Košic a zatížený doplatným, vylepeny maďarské doplatní zn. 10+20+40f, maďarské DR KASSA 2/ 41.19.12; zachovalé
Vyvolávací cena: 800 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
2689
700 Kč
1938-1941 sestava 10ks celistvostí s razítky obsazených slovenských a zakarpatských měst, mj. VISSZATÉRT LOSONC, KASSA, KOMÁROM, doplněno korespondencí z pozdějšího období s raz. mj. UNGVÁR, PERECSENY, část smíšené frnkatury čs. a maďarských zn.; zachovalé
Vyvolávací cena: 600 Kč +16,7 %
Vydraženo za: 700 Kč
2690
700 Kč
1939 dopis adresovaný do zabraných Košic, vyfr. zn. Pof.308, DR MOR. OSTRAVA 9 (VÍTKOVICE) 17.VI.39, tranzitní DR BUDAPEST 933 JUN.13 vzadu a z Košic dosílaný do obsazených Sudet, dofr. maďarskou zn. 32f, s podacím DR KASSA 2/ 39 VI.19; obálka vlevo svisle přeložena, ojedinělé
Vyvolávací cena: 700 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 700 Kč
2692
300 Kč
1941 KASSA 1/ GRÓF SZÉCHENYI ISTVÁN/ SZÜLETÉSÉNEK 150. ÉVFORDULÓJA 1791-1941, (Hrabě Széchenyi István *150. výročí narození, otisk oválného PR na výstřižku s maďarskou zn. se stejným motivem; adjustováno na listu z exponátu s popisem, vzácný výskyt, ex Bulant
Vyvolávací cena: 300 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 300 Kč
3349
1943 Benne bizzatok! (Věříme mu!) barevná propagandistická pohlednice se siluetou vojáka a maďarského znaku, signováno Légrády Sándor 1943, 3x otisk příležitostného raz. KASSA HAZATÉRT a kruhového raz. Košické výstavy známek CASSOVIA BÉLYEGKIÁLLITASA; neprošlé, bez poškození
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Aukce 66 / Filatelie / Zábory / Maďarský zábor - Informace
Po Mnichovské dohodě bylo 2. 11. 1938 dovršeno jednání mezi Česko-slovenskem a Německem o odstoupení jižních částí Slovenska a Podkarpatské Rusi hortyovskému Maďarsku - První vídeňská arbitráž.