Aukce 66 / Pohlednice / Motiv / Propaganda - nacismus
3335
1939 Andrej Hlinka - Národe moj, pre teba som žil, trpel a zomrel..., propagandistická pohlednice s portrétem A. Hlinky v kruhu na pozadí dvojitého kříže a lidovými motivy s reprodukcí podpisu, sign. V. Hochštenský, barevná, velký formát, vyfr., ale neprošlá s modrým PR17; pouze nepatrně omačkané růžky, hledané!
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
3336
1939 Andrej Hlinka - Otec vlasti, propagandistická pohlednice s portrétem A. Hlinky v kruhu a lidovými motivy, barevná, velký formát, vyfr. a adresována na Polní poštu č.8, otisky PRA36 a PR12, doplněno červeným řádkovým raz. POLNÁ POŠTA. ÚSTŘEDŇA. CENZUROVANÉ/ Podpis cenzora; ohyb v jednom růžku, hledané!
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
3337
1 000 Kč
1939 Andrej Hlinka - Sa zaslúžil o národ, propagandistická pohlednice s portrétem A. Hlinky na pozadí trikolory s lidovými motivy, sign. V. Hochštenský, barevná, velký formát, vyfr., ale neprošlé s PR18; bez poškození, hledané!
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
3342
3 000 Kč
1939 S Hlinkom do boja... a Už Slovensko vstává..., sestava 2ks propagandistických pohlednic, chlapec a dívka v kroji s hesly, sign. Hečko, 1x prošlá s PRA35, 1x pouze s několika otisky PRA28; pouze 1x ohyb v rohu, hledané!
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +50,0 %
Vydraženo za: 3 000 Kč
3346
1 000 Kč
1940 Dr. Jozef Tiso 1939 - Za boha, národ a vlast, Hlinka, Tuka, Čatloš, Durčanský, Mach, propagandistická pohlednice s vyobrazením hranic Bratislavského hradu, sign. I.V. Hochštenský, barevná, velký formát, prošlá do Protektorátu s PRA29; drobné ohyby a omačkané růžky, hledané!
Vydraženo za: 1 000 Kč
3350
3 800 Kč
1943 Hlinkova mládež, sestava 3ks pohlednic s motivem příslušníků organizace, Vodcovská škola HM v Chtelnici, Junáci na cestách, Tiso s dětmi, vše prošlé s modrým raz. Autopošta/ BRATISLAVA/ II. celoštátny nástup Hlinkovej mládeže; bez poškození, vzácný výskyt!
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +90,0 %
Vydraženo za: 3 800 Kč