Aukce 66 / Pohlednice / Motiv / Propaganda - nacismus

3324
227128 - 1939 Unser Führer/ 1889 - 1939, vícebarevná pohlednice s
1939 Unser Führer/ 1889 - 1939, vícebarevná pohlednice s plastikou AH a velkou číslicí "50", velký formát, neprošlá se 3 PR; pouze mírně omačkané růžky
Vyvolávací cena: 900  +11,1 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 1 000 Kč
3325
226962 - 1937 A. HITLER + B. MUSSOLINI, setkání v Berlíně, origin
1937 A. HITLER + B. MUSSOLINI, setkání v Berlíně, originální fotopohlednice, vydal Hoffmann - Mnichov; se zn. 6Pf a PR BERLIN STAATSTREFFEN MUSSOLINI-HITLER; bezvadná
Vyvolávací cena: 800
U:A5 | Den dražby: Neděle
3326
2 800
226853 - 1938 REICHSPARTEITAG GROSSDEUTSCHLAND NÜRNBERG 1938  propag
1938 REICHSPARTEITAG GROSSDEUTSCHLAND NÜRNBERG 1938 propagandistická pohlednice se zlatou orlicí; neprošlá s fialovým raz. WIR SIND FREI! SAAZ 9.X.39, vzácné
Vyvolávací cena: 2 800  +0,0 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 2 800 Kč
3327
226980 - 1938 TAG DER NSDAP IM GG / WIR DANKEN UNSERM FÜHRER / + 13.
1938 TAG DER NSDAP IM GG / WIR DANKEN UNSERM FÜHRER / + 13. MÄRZ 1938 / EIN VOLK EIN REICH EIN FÜHRER / REICHSPARTEITAG NÜRNBERG / sestava 4 propagandistických pohlednic, celkově pěkný stav
Vyvolávací cena: 1 000  +20,0 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 1 200 Kč
3328
226855 - 1938 UND IHR HABT DOCH GESIEGT 6Pfg, celinová pohlednice, S
1938 UND IHR HABT DOCH GESIEGT 6Pfg, celinová pohlednice, SSt "Hauptstadt der Bewegung"; velmi pěkný stav
Vyvolávací cena: 800  +37,5 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 1 100 Kč
3329
226972 - 1938 VÍDEŇ (WIEN) - čb fotopohlednice hákový kříž ja
1938 VÍDEŇ (WIEN) - čb fotopohlednice "hákový kříž jako slunce"; prošlá s PR
Vyvolávací cena: 800  +12,5 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 900 Kč
3330
226854 - 1938 WIR DANKEN UNSEREM FÜHRER ADOLF HITLER DURCH UNSERE TR
1938 WIR DANKEN UNSEREM FÜHRER ADOLF HITLER DURCH UNSERE TREUE / propagandistická pohlednice; neprošlá, s fialovým PR SAAZ 9.X.38; bezvadná, malý výskyt
Vyvolávací cena: 2 000  +20,0 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 2 400 Kč
3331
226978 - 1938 WIR DANKEN UNSERM FÜHRER / + 13. MÄRZ 1938 / EIN VOLK
1938 WIR DANKEN UNSERM FÜHRER / + 13. MÄRZ 1938 / EIN VOLK EIN REICH EIN FÜHRER / sestava 2 propagandistických pohlednic, neprošlé, pěkný stav
Vyvolávací cena: 600  +0,0 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 600 Kč
3332
226964 - 1938-1939 ŽATEC (Saaz), sestava 2 čb fotopohlednic, zábě
1938-1939 ŽATEC (Saaz), sestava 2 čb fotopohlednic, záběry z nádraží, oslavy připojení k Říši; neprošlé, vlastní náklad A. Modes, Žatec
Vyvolávací cena: 1 200  +33,3 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 1 600 Kč
3333
226965 - 1938-1943 A. HITLER / sestava 5 propagandistický pohlednic;
1938-1943 A. HITLER / sestava 5 propagandistický pohlednic; 1x neprošlá, jako celek zajímavé
Vyvolávací cena: 1 500  +46,7 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 2 200 Kč
3334
226963 - 1939 A. HITLER  / DER BEFREIER DEUTSCHLANDS / sestava 2 pohl
1939 A. HITLER / DER BEFREIER DEUTSCHLANDS / sestava 2 pohlednic, 1x portrétní A.H. + 1x "Am Anfang war das Wort"; na zadní straně s PR REICHENBERG 30.1.39; zachovalé
Vyvolávací cena: 1 500  +6,7 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 1 600 Kč
3335
226926 - 1939 Andrej Hlinka - Národe moj, pre teba som žil, trpel a
Vyvolávací cena: 1 000
U:A5 | Den dražby: Neděle
3336
226924 - 1939 Andrej Hlinka - Otec vlasti, propagandistická pohledni
1939 Andrej Hlinka - Otec vlasti, propagandistická pohlednice s portrétem A. Hlinky v kruhu a lidovými motivy, barevná, velký formát, vyfr. a adresována na Polní poštu č.8, otisky PRA36 a PR12, doplněno červeným řádkovým raz. POLNÁ POŠTA. ÚSTŘEDŇA. CENZUROVANÉ/ Podpis cenzora; ohyb v jednom růžku, hledané!
Vyvolávací cena: 1 500
U:A5 | Den dražby: Neděle
3337
226930 - 1939 Andrej Hlinka - Sa zaslúžil o národ, propagandistick
1939 Andrej Hlinka - Sa zaslúžil o národ, propagandistická pohlednice s portrétem A. Hlinky na pozadí trikolory s lidovými motivy, sign. V. Hochštenský, barevná, velký formát, vyfr., ale neprošlé s PR18; bez poškození, hledané!
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 1 000 Kč
3338
226909 - 1939 Dr. Jozef Tiso, propagandistická pohlednice s portrét
1939 Dr. Jozef Tiso, propagandistická pohlednice s portrétem presidenta v kruhu a lidovými motivy, s textem Prvý prezident Slovenskej republiky, barevná, velký formát, neprošlá s 3 otisky PR16, PR17, PR18; velmi dobrý stav, hledané!
Vyvolávací cena: 1 500
U:A5 | Den dražby: Neděle
3339
226904 - 1939 Hej svitol deň! - trhač okovů se sluncem a dvojramen
1939 Hej svitol deň! - trhač okovů se sluncem a dvojramenným křížem; barevná, velký formát, prošlá s oranžovým PR16 BRATISLAVA/ AUTOPOŠTA 26.X.39; bez poškození, hledané!
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 1 500 Kč
3340
226971 - 1939 INTERNATIONALE AUTOMOBIL UND MOTORRAD AUSTELLUNG BERLIN
1939 INTERNATIONALE AUTOMOBIL UND MOTORRAD AUSTELLUNG BERLIN 1939 / dvě čb propagandistické pohlednice s PR na zadní straně; prošlé, zachovalé
Vyvolávací cena: 900  +0,0 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 900 Kč
3341
226936 - 1939 Na stráž! - Hlinka, Tiso, Štefánik, Rázus, propaga
1939 Na stráž! - Hlinka, Tiso, Štefánik, Rázus, propagandistická pohlednice s vyobrazením hranic Slovenska s dvojitým křížem, sign. I.V. Hochštenský, barevná, velký formát, neprošlá s modrým PR17; bezvadná, hledané!
Vyvolávací cena: 1 000
U:A5 | Den dražby: Neděle
3342
226907 - 1939 S Hlinkom do boja... a  Už Slovensko vstává..., sest
1939 S Hlinkom do boja... a Už Slovensko vstává..., sestava 2ks propagandistických pohlednic, chlapec a dívka v kroji s hesly, sign. Hečko, 1x prošlá s PRA35, 1x pouze s několika otisky PRA28; pouze 1x ohyb v rohu, hledané!
Vyvolávací cena: 2 000  +50,0 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 3 000 Kč
3343
226945 - 1939-1940 Dr. Jozef Tiso, sestava 4ks různých pohlednic, 1
1939-1940 Dr. Jozef Tiso, sestava 4ks různých pohlednic, 1x fotopohlednice malého formátu, 3x velký formát z toho 2x kreslená, 1x prošlé do Protektorátu, různá příležitostná razítka; zachovalé
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 1 000 Kč
3344
226943 - 1940 Andrej Hlinka - sa zaslúžil o slovenský národ, prop
1940 Andrej Hlinka - sa zaslúžil o slovenský národ, propagandistická pohlednice s textem, znaky a lidovými motivy, autor L. Kostelníček, prošlá do Vídně, 3x otisk PRA5; nepatrné ohyby a omačkaní v růžcích
Vyvolávací cena: 500  +20,0 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 600 Kč
3345
226933 - 1940 Dr. Jozef Tiso - Prvý prezident Slovenskej republiky,
1940 Dr. Jozef Tiso - Prvý prezident Slovenskej republiky, propagandistická pohlednice s portrétem presidenta a pochodujícími vojáky, sign. I.V. Hochštenský, barevná, velký formát, neprošlá s oranžovým PP22; bez poškození, hledané!
Vyvolávací cena: 1 000
U:A5 | Den dražby: Neděle
3346
226939 - 1940 Dr. Jozef Tiso 1939 -  Za boha, národ a vlast, Hlinka,
1940 Dr. Jozef Tiso 1939 - Za boha, národ a vlast, Hlinka, Tuka, Čatloš, Durčanský, Mach, propagandistická pohlednice s vyobrazením hranic Bratislavského hradu, sign. I.V. Hochštenský, barevná, velký formát, prošlá do Protektorátu s PRA29; drobné ohyby a omačkané růžky, hledané!
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 1 000 Kč
3347
226941 - 1940 M.R. Štefánik - 1919-1940, slovenská propaganda, por
1940 M.R. Štefánik - 1919-1940, slovenská propaganda, portrét s lidovými ornamenty, slovenským znakem a pomníkem, autorI.V. Hochštenský, bez adresních linek, barevná, velký formát, neprošlá s PRA14; bez poškození, hledané
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 1 000 Kč
3348
226901 - 1940 Na stráž!, vojáci Hlinkovy gardy s vlajkou a slovens
1940 Na stráž!, vojáci Hlinkovy gardy s vlajkou a slovenským znakem, barevná, velký formát, vyfr., ale neprošlá s oranžovým PR37; bez poškození, hledané!
Vyvolávací cena: 1 500
U:A5 | Den dražby: Neděle
3349
226808 - 1943 Benne bizzatok! (Věříme mu!) barevná propagandistic
1943 Benne bizzatok! (Věříme mu!) barevná propagandistická pohlednice se siluetou vojáka a maďarského znaku, signováno Légrády Sándor 1943, 3x otisk příležitostného razítka KASSA HAZATÉRT a kruhového raz. Košické výstavy známek CASSOVIA BÉLYEGKIÁLLITASA; neprošlé, bez poškození
Vyvolávací cena: 1 000
U:A5 | Den dražby: Neděle
3350
3 800
226861 - 1943 Hlinkova mládež, sestava 3ks pohlednic s motivem př
1943 Hlinkova mládež, sestava 3ks pohlednic s motivem příslušníků organizace, Vodcovská škola HM v Chtelnici, Junáci na cestách, Tiso s dětmi, vše prošlé s modrým raz. Autopošta/ BRATISLAVA/ II. celoštátny nástup Hlinkovej mládeže; bez poškození, vzácný výskyt!
Vyvolávací cena: 2 000  +90,0 %
U:A5 | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 3 800 Kč