Aukce 69 / Filatelie / ČSR II.
1945 ARCHOVINA / Pof.NV26, Novinové 20h zelená, kompletní 100ks PA s DČ 2-45 z pozdější části nákladu, s výraznými DV 16/2 - velký bílý stín nad levou rukou pošťáka (opakující se velmi výrazná vada na malé části nákladu, poprvé v aukci), DV 36/2 - zářez pod špičkou natažené nohy (výrazná vada, bude katalogizována), DV 59/2 - zelená skvrna uprostřed svislice prvního K názvu státu a DV 67/2 - zelená skvrna v lýtku a bílá skvrna nad patou zvednuté nohy, navíc výrazná TV 81/2 - kroužek pod NS názvu státu; svisle přeloženo mezi zn., místy v ohybu prosvítá, lehká patina a místy drobná natržení pouze v okraji, výjimečná příležitost
Vyvolávací cena: Kč
1784
1947 adresní výstřižek z novinového přebalu na 20ks tiskovin vyfr. 20-blokem novinové zn. 15h zelená, Pof.NV25, SR PLZEŇ 17/III 47; zachovalé, ojedinělé
Vyvolávací cena: Kč
1966 ZT Janáček, zn. Pof.792 pro příležitostný tisk PT2, nevytištěna - překryta nominální hodnota, na listu papíru bez lepu
Vyvolávací cena: Kč
1968 Pof.PT4, PRAGA 68 Růžencová slavnost, dole bez popisu a nečíslovaný; rozměr 108x151mm, kat. Pofis neuvádí, velmi vzácné a hledané!
Vyvolávací cena: Kč
1968 Pof.PT5A + PT5B, Hradčany 10h, oba s nulami; lehká vrása v papíru, jinak bezvadné, kat. 2.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
1992 RA2, kompletní ročníkové album, zelené desky, včetně černotisku PT25, 500. výročí objevení Ameriky, kat. 4.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
1949 Pof.VT1a, výsadní tisk 1. výročí Února 1948 se zn. K. Gottwald 3Kčs, bez podpisu, správný rozměr 106x150mm; drobné zrnko v papíru, lehká patina v okrajích
Vyvolávací cena: Kč
1963-1964 SU1+SU2, sestava 2ks suvenýrů ankety MF, 1. ročník (nízké číslo 000176!) + 2. ročník; na rubu stopy po nálepkách a nepatrné skvrnky
Vyvolávací cena: Kč
1966 ZT SU4, Anketa MF 1966, sestava 2ks otisků rytiny v barvách oranžová a olivová, na papíru bez lepu, obě s podpisem J. Švengsbír
Vyvolávací cena: Kč
1798
1958 Alfons MUCHA, rytina od J. Schmidta, 2ks na různých papírech, přítisk Čtyřicet let čs. poštovní známky 1918-1958 s faksimile podpisu
Vyvolávací cena: Kč
1962-1992 [SBÍRKY] sestava 40ks příležitostných tisků, obsahuje mj. i PT1, 8a, 13a, 14a, 15a, 22 aj.; bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
1962-2005 [SBÍRKY] sestava 27ks příležitostných tisků, obsahuje mj. i PT1, 5A+B, 6a, 7a, 8a, 13a, 14a, 15a aj., několik dublet; bezvadné, kat. cca 6500Kč
Vyvolávací cena: Kč
1968-1992 [SBÍRKY] ZÁSOBA / převážně příležitostných tisků, obsahuje např. PT14a, PT15a, PT22, nálepní list Pof.NL2203a-2205a a další, většinou vícekrát; uloženo v 12-listovém zásobníku A4, kat. přes 11.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
1802
1950-1952 ZT sestava 2 zkusmých tisků nevydané zn. Pražský hrad 3Kčs: otisk zvětšené nehotové rytiny (chybí název státu a nominální hodnota) v modré barvě na obyčejném papíru bez lepu, široké okraje, signováno J. Polák (lehká patina) + otisk zvětšené definitivní rytiny v černé barvě na silnějším papíru bez lepu, aršíková úprava; bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
1954 nepřijatý návrh na zn. A.P. Čechov 30h, Pof.798, autor B. Housa, větší formát, tisk v černé barvě na papíru bez lepu, doplněno svěžím 4-blokem originální zn.; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1804
1946-1947 Mng.P27, sestava 4ks firemních identifikačních obálek vyfr. různými zn. 2,40Kčs s perfinem "PR" fy R. Promberger, různé polohy a poškození strojku, SR a DR OLOMOUC; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1805
1986-1987 ČS. NÁMOŘNÍ PLAVBA / M/S SLAPY kapitánská pošta, nefrankovaná pohlednice Rio De Janeiro s lodním raz. M/S SLAPY s 2ks obálek s frankotypem ČNP, PRAHA 10/ 28.7.86 respektive 12.1.87, na zadní straně modrá příchozí rámečková raz. DOŠLO s daty; pouze 1x obálka na zadní straně popsaná, ostatní bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1806
1979-1980 AUTOMATIZACE POŠTOVNÍHO PROVOZU / sestava 2ks celistvostí, 1x s černým přítiskem 15.říjen 1979/ zahájení provozu první/ automatické třídicí linky/ listovních zásilek/ v ČSSR, SR PRAHA 025/ 15.10.79 + R-dopis vyplacený strojovou nálepkou hodnoty 4Kčs/ POŠTA 150 00 PRAHA 5/ 29.08.80, včetně podacího lístku; bez vady
Vyvolávací cena: Kč
1807
1945 HOTOVĚ ZAPLACENO / sestava 2ks dopisů vyplacených hotově na Slovensku po osvobození, 1x R-dopis poštovné 6K s DR RUŽOMBEROK 1/ 17.IV.45, doplněno řádkovým raz. Vyplatené v hotovosti, 1x obyčejný dopis s poštovným 1,50K s DR RUŽOMBEROK 1/ 30.IV.45 doplněno rámečkovým raz. Výplatné zaúčtované v hotovosti, obě zásilky s cenzurou; bez poškození, malý výskyt
Vyvolávací cena: Kč
1808
1966-1969 KURÝRNÍ POŠTA / SKAUTING - TÁBOROVÁ POŠTA / dopis přepravený kurýrem, z výstavy BRNO 66, nálepka s červeným raz. ÚSTŘEDNA KURÝRŮ/ BRNO 1966 + neupotřebená příplatková nálepka TÁBOROVÁ POŠTA RAKOVEC / 20; bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
1809
1970-1986 MINISTERSKÁ PŘÍLEŽITOSTNÁ RAZÍTKA / sestava 8ks celistvostí s různými ministerskými razítky, mj. Volba presidenta ČSSR 22.5.1975, Sjezd KSČ 1986, Osvobození Československa 1970, dále na COB PR v černé i červené barvě - III. sjezd SČSF 1974, Socfilex 75, POFIS Bratislava 1980, doplněno 2 listy s 10 otisky červeného PR 25. a 30. výročí osvobození Československa; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1810
REKLAMNÍ NÁLEPKY / kompletní 10-blok nálepek KLUB FILATELISTŮ BRNO 06 - 16 ČESKOSLOVENSKO; svěží
Vyvolávací cena: Kč
1811
1978 ARCHOVINA / sestava 11ks kompletních 30ks PA výstavních nálepek PRAGA 1978; několikrát nepatrně povoleno v perforaci, jinak bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
Vyvolávací cena: Kč
1947 MINISTERSKÉ FDC / M 4/47, Světový festival mládeže, vylepeny zn. Pof.456-457, PR PRAHA 1/ 20.VII.1947, na zadní straně Ministr pošt a č. 81, neprošlé; bezvadné, malý výskyt!
Vyvolávací cena: Kč
Vyvolávací cena: Kč
Vyvolávací cena: Kč
1948 MINISTERSKÉ FDC / M 1/48, Všesokolský slet, vylepeny zn. Pof.467-469, 2x černé PR PRAHA ze dne 7.III.48, na zadní straně Ministr pošt a č. 277, adresováno na poslance ÚNS; bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
1948 MINISTERSKÉ FDC / M 4/48, Kroměřížský sněm, vylepeny zn. Pof.479-480, PR KROMĚŘÍŽ 1/ 20.VI.48, vzadu Ministr pošt a pořadové číslo 258, adresováno na poslance NS; pěkně zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1948 MINISTERSKÉ FDC / M 5/48, 100. výročí SNP, vylepeny zn. Pof.481-483, PR KOŠICE 1/ 27.VIII.48, na zadní straně Ministr pošt a č. 146, adresováno na ministra zemědělství ČSR Júlia Ďuriše; bezvadné, výjimečný adresát!
Vyvolávací cena: Kč
1948 MINISTERSKÉ FDC / M C/48, vylepeny zn. Gottwald Pof.485-487, červené PR PRAHA 1/ 28.X.48, na zadní straně Generální ředitel pošt, adresováno na člena ÚRO, včetně průvodního dopisu s věnováním; pěkně zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
Vyvolávací cena: Kč
1948-1969 VARIANTY A ODCHYLKY / sestava 4ks FDC s odchylkami: 1B/48 s 3 otisky razítek místo 2 + 4B/48 s velkou mezerou mezi vylepenými zn. + 18B/69 a 15A/77, obě bez otisku razítka; bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
1948-1985 VOLBA PREZIDENTA / sestava 8 obálek V A/48 (podpis Neumann, adresovaná na poslance NS), V A/73, V /73, V A/75, V A/80, V B/80, V A/85 a V B/85; pěkná kvalita
Vyvolávací cena: Kč
1823
1950 FDC 9a/50, výstava PRAHA 1950, sestava 2ks FDC s přítiskem I. typu, z toho 1c bez černého PR (!) PRAHA 1 na 4-bloku zn.; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1824
Vyvolávací cena: Kč
1825
1959 zvláštní příležitostná obálka s přítiskem anténního stožáru a sochy svobody s vylepenou zn. emise Vynálezci 2Kčs, Pof.1090 s PR prvního dne 7.XII.59; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
Vyvolávací cena: Kč
1827
1966 ZT pro FDC 4/66 100. výročí opery Prodaná nevěsta, otisk definitivní rytiny v červené barvě na křídovém papíru; bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
1828
1977 ZT přítisku pro obálky FDC 12A/77 + 112B/77, Historie letectví - PRAGA 78, sestava 2ks zkusmých tisků, otisky rytin, pro 12A/77 v definitivních barvách, pro 12B otisk rytiny pouze v černé barvě; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1952-1967 [SBÍRKY] DESKOVÉ VADY / sestava 17ks FDC z uvedeného období s vylepenými zn. s kat. DV, mj. Pof.654 DV 25/1, 975 DV 8/1, 1222 DV 1/A a další; bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
1830
+148
Vyvolávací cena: Kč
+28
1947-1992 [SBÍRKY] značně kompletní sbírka, včetně FDC z dobrých 50. a 60. let; pěkná kvalita, uloženo ve 4 kroužkových deskách a 1 krabici
Vyvolávací cena: Kč
Vyvolávací cena: Kč
1833
1953 1. DEN / dopis v místě adresovaný na Státní banku čsl., s mnohonásobnou frankaturou výplatních zn. Pof.666, 10x vpředu, SR BRNO 2/ 1.VI.53 + 10x vzadu bez razítka; správná výše poštovného, běžný stav
Vyvolávací cena: Kč
1953 1. DEN / Ex+R-dopis vyfr. leteckými zn. Pof. L24 (2x) na přední a L20, L22 (3x) a L25 (10x) na zadní straně, DR PRAHA 1/ 1.VI.53, příchozí DR BRNO/ 2.VI.53 vzadu; bez vady, malý formát, Ex+R-dopisy z 1. dne jsou výjimečné!
Vyvolávací cena: Kč
1835
Vyvolávací cena: Kč
1953 1. DEN + POŠTOVNÉ 190Kčs / těžší R+Ex-dopis s mnohonásobnou frankaturou Pof.521 (9ks vpředu + 10-blok vzadu), podací DR PRAHA 19/ 1.VI.53, vzadu příchozí DR PLZEŇ 2.VI.53; pouze vzadu natržená klopa, ojedinělá kombinace prvního dne, R+Ex poplatku, těžší zásilky a násobné frankatury!, na přání zk. Dražan
Vyvolávací cena: Kč
1953 JEDNOZNÁMKOVÁ FRANKATURA / pohlednice vyplacená leteckou zn. Pof. L31b, DR ŽIDLOCHOVICE 11.VI.53 - slabší otisk; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1953 MNOHONÁSOBNÁ FRANKATURA / dopis malého formátu vyfr. 60ks (!) nejnižší možnou hodnotou 50h Pof.485, 23ks na přední a 22ks na zadní straně + dalších 15ks je nalepeno na kusu papíru a přilepeno k zásilce!, válečkové raz. CHRUDIM 1/ 3.VI.53; správná výše poštovného, výjimečný způsob frankatury, pěkný stav, na přání zk. Dražan
Vyvolávací cena: Kč
1839
1953 MNOHONÁSOBNÁ FRANKATURA / firemní Ex+R-dopis vyfr. 106ks (!) zn. Pof.485 na obou stranách, doplněno 1 zn. Pof.666, DR ŽEBRÁK/ 6.VI.53, vzadu příchod TLG. ÚSTŘEDNA/ PRAHA/ 6.VI.53; správné poštovné 160Kčs, obálka vlevo nešetrně otevřena, jinak dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
1953 LETECKÉ FRANKATURY / sestava 2ks celistvostí, 1x firemní R-dopis vyfr. zn. Lázně 6Kč, Pof.L33 2x (z toho 1ks vzadu), Pof.L23 2x a Zvolen 10Kč, DR OSTRAVA 1/ 3.VI.53 + pohlednice vyfr. zn. Lázně 15Kč, Pof.L35, DR STARÉ SPLAVY 16.VI.53; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1953 LETECKÉ FRANKATURY / sestava 2ks celistvostí, 1x Let-dopis zaslaný do Anglie, vyfr. zn. Pof. L20, L29 2x, L27 4x, podací DR PRAHA 1/ 12.VI.53 + firemní R-dopis vyfr. zn. Pof.L24 + Gottwald 20Kčs a Zvolen 10Kčs, DR LIBEREC 1/ 5.VI.53; obě celistvosti s patinou
Vyvolávací cena: Kč
1953 POŠTOVNÉ PAUŠALOVÁNO / větší díl poštovní průvodky v růžové barvě s prodejní cenou 10h a s předtištěným textem "Poštovné paušalováno", DR PRAHA 022/ 11.VI.53. Bez vyplněného údaje o ceně zásilky, údaj "Poplatky při dodání" s dopsanou částkou 60h, vzadu 2x příchozí DR VACOV/ 12.VI.53, odesílatel Publikační ústav ministerstva vnitra; výskyt větších dílů balíkových průvodek je ojedinělý, s paušalovaným poštovným zcela výjimečný (!), pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč