Aukce 69 / Filatelie / ČSR II. / Vydání 1945-1953

1346
236301 - 1952 DATA TISKU / Pof.625-626, 661-663, Zápotocký - komple
1952 DATA TISKU / Pof.625-626, 661-663, Zápotocký - kompletní řada v pravých dolních 10-blocích s datem tisku 10.I.52 + emise Pražské jaro v krajových 4-blocích s datem tisku 7.VI., 31.V. a 5.VI.52; bez nálepky, Pof.661 se světlinou v perforaci, jde o první emisi s datem tisku na stroji WIFAG
Vyvolávací cena: 400  +800,0 %
Vydraženo za: 3 600 Kč
1347
235959 - 1952 ZT  Pof.628, Kollár 5Kčs, zkusmý otisk definitivní
1952 ZT Pof.628, Kollár 5Kčs, zkusmý otisk definitivní rytiny v černé barvě na papíru bez lepu se širokými okraji; bez vady, zk. Beneš
Vyvolávací cena: 1 500  +6,7 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
1348
235883 - 1952 Pof.638 VV, Světový týden mládeže 2Kčs šedozelen
1952 Pof.638 VV, Světový týden mládeže 2Kčs šedozelená, rohová zn. s VV - vynechaný PO ve svislé perforaci + dofrankovaná prošlá dopisnice stejnou zn. s výraznou bílou čárou pod "SKO" v názvu státu, podací DR NOVÝ JIČÍN 20.VI.52; bez poškození
Vyvolávací cena: 500  +20,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
1349
235950 - 1952 ZT  Pof.642, Komenský 1,50Kčs, zkusmý otisk nedohoto
1952 ZT Pof.642, Komenský 1,50Kčs, zkusmý otisk nedohotovené rytiny v černé barvě, na bílém papíru bez lepu se širokými okraji; bez vady, zk. Kulda
Vyvolávací cena: 1 600  +0,0 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
1350
235888 - 1952 ZT  Pof.644, Den solidarity 1,50Kčs, 2 zkusmé tisky,
1952 ZT Pof.644, Den solidarity 1,50Kčs, 2 zkusmé tisky, 1x ve světle modré barvě a 1x ve fialovomodré barvě použité pro hodnotu 2Kčs; svěží
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
1351
235877 - 1952 Pof.653 DV+VV, 9.květen, 1,50Kčs červená, 4-blok s
1952 Pof.653 DV+VV, 9.květen, 1,50Kčs červená, 4-blok s DV 46/1 - skvrna před hodnotovou číslicí "1", VV - výrazný svislý barevný pruh přes dvě levé zn. + vodorovná ryska mezi zn.; svěží
Vyvolávací cena: 600  +16,7 %
Vydraženo za: 700 Kč
1352
235952 - 1952 ZT  Pof.659, Myslbek 2Kčs, zkusmý otisk nedohotovené
1952 ZT Pof.659, Myslbek 2Kčs, zkusmý otisk nedohotovené rytiny v hnědočerné barvě, ještě bez nominální hodnoty, na hlazeném papíru bez lepu se širokými okraji; bez vady
Vyvolávací cena: 1 500
1353
235878 - 1952 Pof.664 VV, 10. výročí vyhlazení Lidic, 1,50Kčs č
1952 Pof.664 VV, 10. výročí vyhlazení Lidic, 1,50Kčs černošedá, pravý horní rohový 4-blok, VV - výrazný NEDOTISK v pravé svislé dvojici zn., chybí celá hodnotová číslice, SR PRAHA 3/ 3.VI.53; ojedinělé
Vyvolávací cena: 1 000  +300,0 %
Vydraženo za: 4 000 Kč
1354
239425 - 1952 ZT  Pof.680, Aleš 2Kčs, otisk nehotové rytiny v čer
1952 ZT Pof.680, Aleš 2Kčs, otisk nehotové rytiny v černé barvě na křídovém papíru bez lepu; bezvadný
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
1355
235913 - 1952 ZT  Pof.684 + 686, Den horníků 1,50Kčs a 3Kčs, 2 zk
1952 ZT Pof.684 + 686, Den horníků 1,50Kčs a 3Kčs, 2 zkusmé otisk definitivní rytiny, 1x v černé a 1x hnědé barvě, na bílém a hlazeném papíru bez lepu; bez vady, 1ks zk. Kar
Vyvolávací cena: 1 300  +0,0 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
1356
235955 - 1952 Pof.A691/692, aršík Bratislava 1952, kombinace E-E; b
1952 Pof.A691/692, aršík Bratislava 1952, kombinace E-E; bez nálepky, lehká krupička v papíru
Vyvolávací cena: 1 000  +30,0 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
1357
235954 - 1952 ZT  Pof.693, Bratislava 1,50Kčs, otisk definitivní ry
1952 ZT Pof.693, Bratislava 1,50Kčs, otisk definitivní rytiny v černé barvě na hlazeném papíru bez lepu; bez vady, zk. Kar
Vyvolávací cena: 1 500
1358
238578 - 1953 Pof.700, II. sjezd obránců míru 1,50Kčs hnědá, do
1953 Pof.700, II. sjezd obránců míru 1,50Kčs hnědá, dolní krajová zn. s přečnívajícím PO do okraje; svěží velmi vzácné, na požádání zk. Arbeit
Vyvolávací cena: 500  +20,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
1359
237025 - 1953 Pof.702, Muzeum 1,50Kčs, horní 10-pás s datem tisku
1953 Pof.702, Muzeum 1,50Kčs, horní 10-pás s datem tisku 12.II.53 a číslem archu, dotisk v tmavě hnědé, místo fialově hnědé barvě (běžný kus na srovnání přiložen); přeloženo pouze v perforaci, velmi vzácné
Vyvolávací cena: 1 700  +17,7 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
1360
235965 - 1953 ZT  Pof.711, Dobrovský 5Kčs, zkusmý otisk původní
1953 ZT Pof.711, Dobrovský 5Kčs, zkusmý otisk původní rytiny v černé barvě na papíru bez lepu se širokými okraji, signováno K. Svolinský 1953; bez vady
Vyvolávací cena: 1 600  +0,0 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
1361
236728 - 1953-1958 Pof.A719, aršík Gottwald 5Kčs, kompletní sesta
1953-1958 Pof.A719, aršík Gottwald 5Kčs, kompletní sestava všech šesti typů, navíc podtyp III.a, dále A813, aršík Zápotocký 2Kčs, 2ks, oba typy + výstavní PL949, PARDUBICE 1957, 2ks, různé TD, na různých druzích papíru a PL1017, BRNO 1958, deska C; pěkný stav
Vyvolávací cena: 600  +16,7 %
Vydraženo za: 700 Kč
1362
235958 - 1953 ZT  Pof.724, Lenin a Stalin 1,50Kčs, zkusmý otisk pů
1953 ZT Pof.724, Lenin a Stalin 1,50Kčs, zkusmý otisk původní rytiny v červenohnědé barvě na bílém papíru v aršíkové úpravě, ještě bez prorytého háčku nad písmenem "C"; bez vady
Vyvolávací cena: 2 000  +20,0 %
Vydraženo za: 2 400 Kč
1363
8 500
235889 - 1953 NEVYDANÉ / Dětem (Pionýr, náš budoucí hospodář)
1953 NEVYDANÉ / Dětem (Pionýr, náš budoucí hospodář) 1Kčs, sestava 3ks ZT v hnědozelené, červené a oranžové barvě, zn. nebyly vydány v důsledku měnové reformy; svěží
Vyvolávací cena: 2 400  +254,2 %
Vydraženo za: 8 500 Kč
1365
236308 - 1945-1979 SESTAVA / CELISTVOSTI 15ks různých celistvostí
1945-1979 SESTAVA / CELISTVOSTI 15ks různých celistvostí doplněna několika kusy FDC, mj. obsahuje 3x cenné psaní, R+Let-dopis 1. let Praha - Bombay, dosílaný a vrácený zpět, R-dopis do USA s bohatou frankaturou a doplatkem, nádražní dopis, lístek vyfr. aršíkem PRAGA 1950 atd.; zachovalé, hodnotná sestava
Vyvolávací cena: 2 000
1366
239262 - 1954-1959 sestava 15ks celistvostí vyfr. zn. emise Povolán
1954-1959 sestava 15ks celistvostí vyfr. zn. emise Povolání, Pof.775-787, z toho 9x do ciziny, 2x jako R, 2x Ex a 2x R+Ex; zachovalé
Vyvolávací cena: 600  +16,7 %
Vydraženo za: 700 Kč
1367
9 500
236083 - 1945-1953 [SBÍRKY]  AKUMULACE / STARÁ MĚNA / 4-BLOKY / KU
+32
1945-1953 [SBÍRKY] AKUMULACE / STARÁ MĚNA / 4-BLOKY / KUPÓNY / zajímavá akumulace převážně rohových či krajových 4-bloků a 4-bloků či 6-bloků s kupóny ve zcela zaplněném 16-listovém zásobníku, často vícekrát, včetně lepších jako Květen, letecké apod.; celkově pěkná kvalita, vyšší katalog
Vyvolávací cena: 3 000  +216,7 %
Vydraženo za: 9 500 Kč
1368
232954 - 1946-1949 [SBÍRKY]  KUPÓNY / kompletní sbírka 114 ks zn
1946-1949 [SBÍRKY] KUPÓNY / kompletní sbírka 114 ks známek s kupóny ve staré měně, levé i pravé, resp. horní a dolní, celkem 23 emisí včetně sv. Vojtěch, IX.sjezd KSČ, Letecké K L31a atd; na albových listech Pofis v pošetkách, bezvadné, kat. 4.970Kč
Vyvolávací cena: 1 600  +6,3 %
Vydraženo za: 1 700 Kč
1369
234017 - 1947 [SBÍRKY]  MINISTERSKÉ DÁRKOVÉ ALBUM / s vloženými
1947 [SBÍRKY] MINISTERSKÉ DÁRKOVÉ ALBUM / s vloženými 4-bloky zn. emise T.G. Masaryk, Pof.458-459, dvoulist s vloženým listem z tvrdého kartonu s červeným potiskem a darovacím dopisem s vlastnoručním podpisem ministra pošt František Hála, vložen je i poštovní věstník k této emisi, větší formát A4; zachovalé, původní součástí byla i ministerská FDC s prominentním č. 2 vložená do kategorie FDC, ojedinělé!
Vyvolávací cena: 2 000
1370
234019 - 1947 [SBÍRKY]  MINISTERSKÉ DÁRKOVÉ ALBUM / s vloženými
1947 [SBÍRKY] MINISTERSKÉ DÁRKOVÉ ALBUM / s vloženými 4-bloky zn. emise Moyses, Pof.460-461, dvoulist s vloženým listem z tvrdého kartonu s červeným potiskem a darovacím dopisem s vlastnoručním podpisem ministra pošt František Hála, větší formát A4; zachovalé, původní součástí byla i ministerská FDC s prominentním č. 2 vložená do kategorie FDC, ojedinělé!
Vyvolávací cena: 2 000
1371
234021 - 1947 [SBÍRKY]  MINISTERSKÉ DÁRKOVÉ ALBUM / s vloženými
1947 [SBÍRKY] MINISTERSKÉ DÁRKOVÉ ALBUM / s vloženými 4-bloky zn. emise výročí VŘSR, dvoulist s vloženým listem z tvrdého kartonu s červeným potiskem a 2ks FDC 7A + 7B/47, větší formát A4; zachovalé, původní součástí byla i ministerská FDC s prominentním č. 2 vložená do kategorie FDC, ojedinělé!
Vyvolávací cena: 1 500
1372
238288 - 1948 [SBÍRKY]  MINISTERSKÉ DÁRKOVÉ ALBUM / k 600. výro
1948 [SBÍRKY] MINISTERSKÉ DÁRKOVÉ ALBUM / k 600. výročí založení Karlovy univerzity, obsahuje 4-bloky zn. Pof.470-473; dobře zachovalé
Vyvolávací cena: 500  +0,0 %
Vydraženo za: 500 Kč