Aukce 70 / Ostatní sběratelské obory / Svaté obrázky

2510
92 000
241594 - 1600-1850 [SBÍRKY]  SVATÉ OBRÁZKY / velká a stará sbír
+74
1600-1850 [SBÍRKY] SVATÉ OBRÁZKY / velká a stará sbírka svatých obrázků, skládaných zdobených obálek ke svatému přijímání, křtu či Vánocům; více jak 150ks adjustováno na 72 listech, různé tiskové techniky, dřevořez, rytiny, mezzotinty, ručně kolorované rytiny, kresby na pergamenu, krajkové zdobení, zlacené, lakované, litografie na textilu atd., různí svatí jako: sv. Antonín Paduánský, Mater Boni Cordis, sv. Barbara, sv. Anna, sv. František, sv. Jan Nepomucký, sv. Vincent, sv. Norbert, sv. Tomáš, sv. Terezie, sv. Petr, sv. Maria Boleslavská, sv. Henericus, sv. Margareta, Maria Hilf bei Passau, sv. Johana, sv. Magdaléna, Pražské Jezulátko, Boleslavské paladium atd., část se signaturou Baltzer Sc. Prage, J. Koppe Prag, Prag J. Hoffman, Prag bei Sigm. Rudl, Linz b. F., St. Pölten b. J. Nowohradzky, I. Busch, A.V.; uloženo v krabici, zcela ojedinělá sbírka vzácných tisků, mimořádná nabídka!
Vyvolávací cena: 80 000  +15,0 %
U:K | Den dražby: Sobota
Vydraženo za: 92 000 Kč
2511
240462 - 1890-1990 [SBÍRKY]  SVATÉ OBRÁZKY / sbírka několika des
+19
1890-1990 [SBÍRKY] SVATÉ OBRÁZKY / sbírka několika desítek kusů svatých obrázků, část s krajovým zdobením, z různých míst; vše na 16 kartách A4 ve složce, různá kvalita
Vyvolávací cena: 1 000  +10,0 %
U:Z | Den dražby: Sobota
Vydraženo za: 1 100 Kč