Aukce 70 / Ostatní sběratelské obory / Svaté obrázky
2510
92 000 Kč
+74
1600-1850 [SBÍRKY] SVATÉ OBRÁZKY / velká a stará sbírka svatých obrázků, skládaných zdobených obálek ke svatému přijímání, křtu či Vánocům; více jak 150ks adjustováno na 72 listech, různé tiskové techniky, dřevořez, rytiny, mezzotinty, ručně kolorované rytiny, kresby na pergamenu, krajkové zdobení, zlacené, lakované, litografie na textilu atd., různí svatí jako: sv. Antonín Paduánský, Mater Boni Cordis, sv. Barbara, sv. Anna, sv. František, sv. Jan Nepomucký, sv. Vincent, sv. Norbert, sv. Tomáš, sv. Terezie, sv. Petr, sv. Maria Boleslavská, sv. Henericus, sv. Margareta, Maria Hilf bei Passau, sv. Johana, sv. Magdaléna, Pražské Jezulátko, Boleslavské paladium atd., část se signaturou Baltzer Sc. Prage, J. Koppe Prag, Prag J. Hoffman, Prag bei Sigm. Rudl, Linz b. F., St. Pölten b. J. Nowohradzky, I. Busch, A.V.; uloženo v krabici, zcela ojedinělá sbírka vzácných tisků, mimořádná nabídka!
Vyvolávací cena: 80 000 Kč +15,0 %
Vydraženo za: 92 000 Kč