Aukce 71 / Filatelie / Zábory / Maďarský zábor
3234
500 Kč
1938-1939 LÉVA, KOMÁROM / sestava 2ks celistvostí z obsazených pošt adresovaných do ČSR respektive Protektorátu, 1x maďarská obrazová dopisnice 10f, dofrankovaná maďarskými zn. 6+50f, podací DR KOMÁROM 38.XI.22. + firemní dopis vyfr. maďarskými zn. 10+20f+ 2x 1f, podací DR LÉVA 39.III.31.; zachovalé
Vyvolávací cena: 500 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
3237
1943 Benne bizzatok! (Věříme mu!) barevná propagandistická pohlednice se siluetou vojáka a maďarského znaku, signováno Légrády Sándor 1943, 3x otisk příležitostného raz. KASSA HAZATÉRT a kruhového raz. Košické výstavy známek CASSOVIA BÉLYEGKIÁLLITASA; neprošlé, bez poškození
Vyvolávací cena: 400 Kč
Aukce 71 / Filatelie / Zábory / Maďarský zábor - Informace
Po Mnichovské dohodě bylo 2. 11. 1938 dovršeno jednání mezi Česko-slovenskem a Německem o odstoupení jižních částí Slovenska a Podkarpatské Rusi hortyovskému Maďarsku - První vídeňská arbitráž.