Aukce 71 / Numizmatika

2229
236825 - 2000 200Kč 2000 - 100. výročí narození V. Nezvala, proo
2000 200Kč 2000 - 100. výročí narození V. Nezvala, proof, uloženo v původní etui včetně karty; nepatrné skvrnky
Vyvolávací cena: 3 000  +6,7 %
Vydraženo za: 3 200 Kč
2230
236827 - 2000 200Kč 2000 - 150. výročí narození Z. Fibicha, proo
2000 200Kč 2000 - 150. výročí narození Z. Fibicha, proof, uloženo v původní etui včetně karty; nepatrná patina
Vyvolávací cena: 2 000  +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
2231
236823 - 2000 200Kč 2000 - Zasedání MMF v Praze, proof, uloženo v
2000 200Kč 2000 - Zasedání MMF v Praze, proof, uloženo v původní etui včetně karty; pouze nepatrná oxidační skvrnka
Vyvolávací cena: 2 000
2232
236834 - 2001 200Kč 2001 - 100. výročí založení ČFS, proof, ul
2001 200Kč 2001 - 100. výročí založení ČFS, proof, uloženo v původní etui včetně karty; nepatrné skvrnky v ploše
Vyvolávací cena: 1 500  +6,7 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
2233
237649 - 2019 NÁRODNÍ POKLADNICE / sestava 7 Ag medailí s portrét
2019 NÁRODNÍ POKLADNICE / sestava 7 Ag medailí s portréty českých osobností: Přemysl Otakar I., sv. Anežka Česká, Karel IV., J. A. Komenský, Fr. Palacký, Alfons Mucha a T. G. Masaryk (V. Oppl), každá Ag 0.999, 29 gr. (celkem tedy cca 200 gr. ryzího stříbra), puncováno, 6x původní certifikát + k tomu 2ks medailí napodobující 10Kč 1928 TGM a 5h 1924, značeno COPY, bílý, resp. žlutý kov, nepuncováno, hmotnost 28.64 a 28 gr.
Vyvolávací cena: 2 000  +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
2234
242236 - 1939-1945 SLOVENSKO 1939-1945 / sestava cca 80ks drobných m
1939-1945 SLOVENSKO 1939-1945 / sestava cca 80ks drobných mincí z obecných kovů hodnot 10h-5Ks, různé ročníky; převážně oběhová kvalita
Vyvolávací cena: 600  +100,0 %
Vydraženo za: 1 200 Kč
2235
242078 - 1941-1944 SLOVENSKO 1939-1945 / sestava 5ks Ag mincí: 50Ks
1941-1944 SLOVENSKO 1939-1945 / sestava 5ks Ag mincí: 50Ks 1944 - 5. výročí vzniku Slovenské republiky + 20Ks 1941, jednoduchý kříž na rotundě (3x) + 10Ks 1944, křížek na kaplici; patina
Vyvolávací cena: 800  +50,0 %
Vydraženo za: 1 200 Kč
2236
242076 - 1944 SLOVENSKO 1939-1945 / 50 haléř 1944; drobné rysky, v
1944 SLOVENSKO 1939-1945 / 50 haléř 1944; drobné rysky, vzácný ročník, R!
Vyvolávací cena: 500  +120,0 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
2237
242052 - 1742-1872 NĚMECKÉ STÁTY / sestava 24 různých drobných
1742-1872 NĚMECKÉ STÁTY / sestava 24 různých drobných mincí z uvedeného období, vč. Ag, převážně Prusko a Sasko; různé stavy včetně velmi pěkných
Vyvolávací cena: 700  +0,0 %
Vydraženo za: 700 Kč
2238
237619 - 1774 BAVORSKO / Maxmilián III. Josef (1745-1777), tolar - m
1774 BAVORSKO / Maxmilián III. Josef (1745-1777), tolar - madona, mincovna Amberg; úhozy v ploše
Vyvolávací cena: 400  +25,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
2239
242282 - 1803-1971 VELKÁ BRITÁNIE A KOLONIE / sestava cca 20ks minc
1803-1971 VELKÁ BRITÁNIE A KOLONIE / sestava cca 20ks mincí z uvedeného období, obsahuje např. Cejlon, Hong-Kong, Kanadu a další, včetně Ag; různé stavy včetně velmi pěkných
Vyvolávací cena: 700  +0,0 %
Vydraženo za: 700 Kč
2240
242053 - 1840-1917 OSMANSKÁ ŘÍŠE / sestava 24 drobných mincí z
1840-1917 OSMANSKÁ ŘÍŠE / sestava 24 drobných mincí z uvedeného období, vč. Ag; různá kvalita
Vyvolávací cena: 500  +0,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
2241
242144 - 1850-1920 DÁLNÝ VÝCHOD / sestava 7ks AE mincí, z toho 5x
1850-1920 DÁLNÝ VÝCHOD / sestava 7ks AE mincí, z toho 5x Čína, 2x Francouzská Indočína; různá, převážně však pěkná kvalita
Vyvolávací cena: 500  +0,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
2242
242275 - 1850-1940 FRANCIE / sestava cca 50ks mincí z uvedeného obd
1850-1940 FRANCIE / sestava cca 50ks mincí z uvedeného období od Napoleona III., také Ag, různé nominály, ročníky, mincovny; různá kvalita, jako celek zajímavé
Vyvolávací cena: 500  +0,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
2243
242468 - 1860-1910 OSMANSKÁ ŘÍŠE / sestava 6 Ag mincí z uvedené
1860-1910 OSMANSKÁ ŘÍŠE / sestava 6 Ag mincí z uvedeného období, obsahuje mj. Abdul Medžid (1839-1861), Ag 20 para AH 1255/22, KM.669; celkově pěkná kvalita
Vyvolávací cena: 600  +16,7 %
Vydraženo za: 700 Kč
2244
242279 - 1860-1940 ITÁLIE / sestava cca 40ks mincí z uvedeného obd
1860-1940 ITÁLIE / sestava cca 40ks mincí z uvedeného období, také Ag, různé nominály, ročníky, mincovny; různá kvalita, jako celek zajímavé
Vyvolávací cena: 400  +0,0 %
Vydraženo za: 400 Kč
2245
242050 - 1876-1911 NĚMECKÉ CÍSAŘSTVÍ / PRUSKO / sestava 4 Ag min
1876-1911 NĚMECKÉ CÍSAŘSTVÍ / PRUSKO / sestava 4 Ag mincí: Vilém I. (1861 - 1888), 2 marka 1876 A, KM.506 (-2/2-) + Vilém II. (1888 - 1918), 5 marka 1902 A, KM.523 (2/1-), 3 marka 1910 A (1/1), 3 marka 1911 A (1/0), KM.527; drobné hranky, drobné rysky, pěkná patina
Vyvolávací cena: 900  +77,8 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
2246
242055 - 1876-1921 NĚMECKÉ CÍSAŘSTVÍ / sestava 38 různých drob
1876-1921 NĚMECKÉ CÍSAŘSTVÍ / sestava 38 různých drobných ražeb z uvedeného období, včetně Ag, různé ročníky a mincovny; různé stavy včetně velmi pěkných
Vyvolávací cena: 500
2247
242046 - 1893, 1898 NĚMECKÉ CÍSAŘSTVÍ / HAMBURG / sestava 2 Ag m
1893, 1898 NĚMECKÉ CÍSAŘSTVÍ / HAMBURG / sestava 2 Ag mincí: 5 marka 1898 J, KM.293 + 2 marka 1893 J, KM.294; rysky, pěkná patina
Vyvolávací cena: 700  +14,3 %
Vydraženo za: 800 Kč
2248
242284 - 1897-1924 RUSKO A SSSR / 1 poltinik 1924 ПЛ, Y.89.1 + k to
1897-1924 RUSKO A SSSR / 1 poltinik 1924 ПЛ, Y.89.1 + k tomu sestava 11ks pozdních carských drobných mincí, včetně Ag; převážně pěkná kvalita
Vyvolávací cena: 400  +75,0 %
Vydraženo za: 700 Kč
2249
242048 - 1912 LICHTENŠTEJNSKO / Johann II. (1858 - 1929), 2 koruna 1
1912 LICHTENŠTEJNSKO / Johann II. (1858 - 1929), 2 koruna 1912, Y.3; velmi pěkná
Vyvolávací cena: 700  +0,0 %
Vydraženo za: 700 Kč
2250
242231 - 1913 RUSKO / Mikuláš II. (1894-1917), 50 kopějka 1913 BC,
1913 RUSKO / Mikuláš II. (1894-1917), 50 kopějka 1913 BC, Petrohrad; drobné rysky, pěkná patina, velmi pěkná
Vyvolávací cena: 900
2251
242259 - 1918-1945 NĚMECKO / sestava cca 130 drobných mincí Výmar
1918-1945 NĚMECKO / sestava cca 130 drobných mincí Výmarské republiky a III. říše, také 1x Ag, různé ročníky, mincovny, také několik městských nouzovek; různá kvalita, jako celek zajímavé
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2252
242285 - 1923-1938 RAKOUSKO / sestava cca 45ks mincí z uvedeného ob
1923-1938 RAKOUSKO / sestava cca 45ks mincí z uvedeného období, včetně Ag; různá, převážně však pěkná kvalita
Vyvolávací cena: 600  +0,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
2253
242466 - 1927 PERSIE / Rezá Šáh Páhlaví (1925-1941), 2000 dinár
1927 PERSIE / Rezá Šáh Páhlaví (1925-1941), 2000 dinár (2 kran) SH 1306 (1927) L (Leningrad), KM.1104; pěkná patina, výjimečná zachovalost
Vyvolávací cena: 500
2254
242463 - 1927, 1953 TIBET / sestava 2 mincí: Ag Tangka b.l. (1953),
1927, 1953 TIBET / sestava 2 mincí: Ag Tangka b.l. (1953), Y.31 + Cu Sho 16-1 (1927), Y.21a (lakovaný); pěkná patina, hledané
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2255
242283 - 1932 ESTONSKO / 2 krooni 1932 - Univerzita v Tartu, KM.13; p
1932 ESTONSKO / 2 krooni 1932 - Univerzita v Tartu, KM.13; pěkná patina
Vyvolávací cena: 400  +25,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
2256
242254 - 1938 NĚMECKO / TŘETÍ ŘÍŠE / 1 marka 1938 E (Muldenhutt
1938 NĚMECKO / TŘETÍ ŘÍŠE / 1 marka 1938 E (Muldenhutten), KM.78; drobné rysky, jinak bezvadná, vzácná mincovna
Vyvolávací cena: 700
2257
242299 - 1971-1982 KANADA / Alžběta II. (1952-2022), sestava 8ks pa
1971-1982 KANADA / Alžběta II. (1952-2022), sestava 8ks pamětních Ag dolarů, KM.80, 83, 88a, 97, 106, 118, 121, 133, vše Ag 0.500, 23.3276 g.; pěkná patina, zajímavá sestava
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
2258
242267 - 1980-1995 NĚMECKO / sestava 7ks pamětních Ag mincí: 10 m
1980-1995 NĚMECKO / sestava 7ks pamětních Ag mincí: 10 marka 1994 - Herder (2x), KM.184 + 10 marka 1995 - Mírová, KM.185 + 10 marka 1995 - Jindřich Lev, KM.186 + 10 marka 1995 - Röentgen (3x), KM.187 + k tomu 5 marka 1980 - von der Volgelweide, KM.152; pěkná patina
Vyvolávací cena: 900  +0,0 %
Vydraženo za: 900 Kč
2259
242464 - 983-1002 NĚMECKO / GOSLAR / Otto III. (983-1002), Denár, A
983-1002 NĚMECKO / GOSLAR / Otto III. (983-1002), Denár, Av.: kaplice, ATEAHLHT, Rv.: kříž, ve výsečích ODDO, opis DI GRA REX; dírka, opisy nedoraženy, pěkná patina
Vyvolávací cena: 500  +20,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
2260
242111 - 1686 SALZBURG  - ARCIBISKUPSTVÍ / Max Gandolph (1668-1687),
1686 SALZBURG - ARCIBISKUPSTVÍ / Max Gandolph (1668-1687), 15 krejcar 1686; pěkná patina
Vyvolávací cena: 800  +12,5 %
Vydraženo za: 900 Kč
2261
242140 - 1893 STŘELECKÉ MEDAILE / CHOMUTOV / AE medaile Zemský spo
1893 STŘELECKÉ MEDAILE / CHOMUTOV / AE medaile Zemský spolek německých střelců v Čechách - Přátelská střelecká soutěž krajských střeleckých spolků Chomutov (Komotau), mosaz 30 mm, 9.08 g, původní ražené ouško; krásná patina, minimální výskyt, hledané
Vyvolávací cena: 2 000  +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
2262
242123 - 1898 RAKOUSKO / Br medaile Rakouská sociální demokracie,
1898 RAKOUSKO / Br medaile Rakouská sociální demokracie, 50. výročí revoluce 13. března 1848, Av.: četníci střílející do demonstrantů, Rv.: letopočet 1848 ve věnci, 29 mm, 13 g; hranky, pěkná patina
Vyvolávací cena: 400
2263
242130 - 1945-1948 SESTAVA / 3ks jednostranných plaket s motivy: E.
1945-1948 SESTAVA / 3ks jednostranných plaket s motivy: E. Beneš - PRESIDENT BUDOVATEL, T. G. Masaryk - PRESIDENT OSVOBODITEL, státní znak ČSR - PRAVDA VÍTĚZÍ, patinovaný bronz, průměr kruhových plaket 80 mm, původně adjustováno na společném podstavci; zachovalé
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2264
243783 - 1970 FRANCIE / Ag medaile La Banque de France, novoražba me
1970 FRANCIE / Ag medaile La Banque de France, novoražba medaile, autor Jean-Pierre Droz 1809, Av.: poprsí Napoleona, opis, Rv.: alegorie obchodu, opis, zlacené Ag 68mm, 166 g, na hraně značeno "1970 (punc) 1 ARGENT"; původní kožená etue, krásná masivní práce
Vyvolávací cena: 3 000
2265
243784 - 1977 FRANCIE / Ag medaile La Banque de France, novoražba me
1977 FRANCIE / Ag medaile La Banque de France, novoražba medaile, autor Jean-Pierre Droz 1809, Av.: poprsí Napoleona, opis, Rv.: alegorie obchodu, opis, patinované Ag 68mm, 164 g, na hraně značeno "1977 (punc Roh hojnosti) 1*ARGENT"; plastová etue, krásná masivní práce
Vyvolávací cena: 3 000
2266
242118 - 1923- AE plaketa s motivem rubu Svatováclavského dukátu s
1923- AE plaketa s motivem rubu Svatováclavského dukátu s polopostavou sv. Václava, pravděpodobně Zn, průměr 143 mm, hmotnost 448 g; velmi pěkná práce, hledaný motiv Svatováclavského dukátu, dekorativní
Vyvolávací cena: 2 000  +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
2267
242136 - 1891-2010 [SBÍRKY] SESTAVA / 24ks různých medailí, žeto
1891-2010 [SBÍRKY] SESTAVA / 24ks různých medailí, žetonů a plaket, obsahuje mj. O. Španiel, Br medaile k 85. narozeninám TGM 1935 60 + 50 mm, litá litinová plaketa Poslední večeře Páně, 2x medaile Slovenské národní povstání 1944-1979 a další, také několik Ag; zajímavý soubor, pěkně zachovalé
Vyvolávací cena: 700  +57,1 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
2268
242105 - 1378-1704 SESTAVA / cca 80ks mincí z uvedeného období, ob
1378-1704 SESTAVA / cca 80ks mincí z uvedeného období, obsahuje zejména polsko-litevské solidy a polské poltoráky (vč. dobového mosazného falza), dále např. Václav IV., pražský groš (2x), Ferdinand II., 3 krejcar 1624 Brno a 1629 Vídeň, Leopold I., grešle 1703 a 1704, Opolí atd.; různá kvalita
Vyvolávací cena: 700  +185,7 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
2269
242286 - 1800-2000 [SBÍRKY]  EVROPA / partie oběžných mincí z uv
1800-2000 [SBÍRKY] EVROPA / partie oběžných mincí z uvedeného období v krabičce, zastoupeno např. Polsko, Belgie, Švýcarsko, pobaltské státy, balkánské země a mnohé další, také mnoho Ag; různá, převážně však pěkná kvalita, celková hmotnost cca 1,75kg, zajímavý soubor
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
2270
242293 - 1860-2010 [SBÍRKY]  CELÝ SVĚT / partie různých mincí z
+34
1860-2010 [SBÍRKY] CELÝ SVĚT / partie různých mincí z celého světa, převážně z 20. století, obsahuje mj. ČSR, USA, Čínu, Jižní Afriku, Blízký východ a mnoho dalších, také Ag, uloženo ve 3 albech, na 2 platech a v krabici sypaných mincí, celková hmotnost téměř 7kg; zajímavá kolekce
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč