Aukce 71 / Faleristika / Francie

2271
243777 - 1817 FRANCIE / KRÁLOVSTVÍ / Řád čestné legie, rytířs
1817 FRANCIE / KRÁLOVSTVÍ / Řád čestné legie, rytířský stupeň, bourbonská verze s portrétem Jindřicha IV. a třemi liliemi ve středovém medailonu, zlacené stříbro a smalty, puncováno, stuha, včetně originálního dekretu, mědiryt na pergamenu, s přitištěnou faksimile podpisu Ludvíka XVIII. (1815-1824) a vlastnoručním podpisem Étienne MacDonalda (1765-1840, vévoda z Tarentu, francouzský voják a krátce i politik, veterán od Wagramu); smalty a stuha poškozené, celkově ale dobře zachovalé, ojedinělý soubor, minimální výskyt
Vyvolávací cena: 20 000