eShop / Filatelie / Zábory

226808
226808 - 1943 Benne bizzatok! (Věříme mu!) barevná propagandistic
1943 Benne bizzatok! (Věříme mu!) barevná propagandistická pohlednice se siluetou vojáka a maďarského znaku, signováno Légrády Sándor 1943, 3x otisk příležitostného raz. KASSA HAZATÉRT a kruhového raz. Košické výstavy známek CASSOVIA BÉLYEGKIÁLLITASA; neprošlé, bez poškození

eShop / Filatelie / Zábory - Informace

Po Mnichovské dohodě dne 2. 10. 1938 překročila polská vojska řeku Olši a zabrala celý politický okres Fryštát, okres Jablunkov, část okresů Český Těšín a Frýdek. Celý zábor tzv. Zaolzie byl připojen ke Katowickému vojvodství.