Po Mnichovské dohodě dne 2. 10. 1938 překročila polská vojska řeku Olši a zabrala celý politický okres Fryštát, okres Jablunkov, část okresů Český Těšín a Frýdek. Celý zábor tzv. Zaolzie byl připojen ke Katowickému vojvodství.
eShop / Filatelie / Zábory
226805
400 Kč
1940 KASSA 2/ TÉLI SPORT A KASSAI HAVASOKBAN SPORTHÉT 1939.XII.26. - 1940.I.5., (Zimní sport na košickém sněhu/ Sportovní týden) příležitostné razítko na vyfr. firemním R-dopise; vzadu natržená klopa, vzácné razítko, ex Bulant
U:A4 | Dotaz na položku | Oznámit možný padělek
226808
300 Kč
1943 Benne bizzatok! (Věříme mu!) barevná propagandistická pohlednice se siluetou vojáka a maďarského znaku, signováno Légrády Sándor 1943, 3x otisk příležitostného raz. KASSA HAZATÉRT a kruhového raz. Košické výstavy známek CASSOVIA BÉLYEGKIÁLLITASA; neprošlé, bez poškození
U:A5 | Dotaz na položku | Oznámit možný padělek