Písemná aukce 15 / Filatelie / Evropa / Německo / Zeppelinová a katapultní pošta

40296 - 1930 fotopohlednice vzducholodi Graf Zeppelin zaslaná letem
1930 fotopohlednice vzducholodi Graf Zeppelin zaslaná letem "...auf seiner Sachsenfahrt mit Landung in Chemnitz befördert", červený kašet, vyplaceno 4ks Let. zn. Mi.379-381, z toho 2x na přední straně, podací DR Chemnitz 16.11.30, doplněno DR Friedrichshafen 16.11.30, nepoškozeno, zachovalé
Vyvolávací cena:
42904 - 1930 USA  Südamerikafahrt, dopis zaslaný z USA do ČSR, vyfr.
1930 USA Südamerikafahrt, dopis zaslaný z USA do ČSR, vyfr. Zeppelin zn. 1,30USD Mi.327, podací SR Varvick 2.Jun.30, fialový kašet letu doplněný červeným palubním razítkem, vzadu tranzitní DR Friedrichshafen 6.6.30 a příchozí DR Cheb 7.VI.30; zachovalé, kat. 600€
Vyvolávací cena:
42781 - 1931 zeppelinový lístek z filatelistické výstavy Mophila Ham
1931 zeppelinový lístek z filatelistické výstavy Mophila Hamburg, adresována do Rakouska, vyfr. Zeppelin zn. 1M, Mi.455 s DR Luftschiff Graf Zeppelin 11.9.1931 a palubním razítkem, na obrazové straně letecké raz. výstavy, na adresní Zürich Flugplatz 11.IX.31 a příchozí Wien 14.IX.31; drobné natržení v dolním okraji a omačkané růžky
Vyvolávací cena:
43091 - 1935 dopis z Brazílie do ČSR, vyplaceno OVS Rio de Janeiro/
1935 dopis z Brazílie do ČSR, vyplaceno OVS Rio de Janeiro/ 7.11.35, taxa 42Rs, DR Correio Aereo Distrikto federal/ 7.NOV.1935, palubní razítko Servico Aereo Transoceanico Brazil - Europa/ CONDOR ZEPPELIN LUFTHANSA, řádkové fialové Correio Aereo + červené Condor, vzadu tranz. Praha 82 Letiště/ 11.XI.35, stopy provozu, ale přijatelné
Vyvolávací cena:
43339 - 1936 1.Nordamerikafahrt  letecký R dopis zaslaný z Frankfurt
1936 1.Nordamerikafahrt letecký R dopis zaslaný z Frankfurtu 3.5.36 do USA, vyfr. Zeppelin. zn. 1M, Mi.455, 470, červené potvrzovací razítko D.Luftpost Europa - Nordamerika c, vzadu příchozí DR New York 9.5.36, vylepena žlutá letecká nálepka, bez poškození
Vyvolávací cena:
42780 - 1936 DEUTSCHLAND  2ks R + Leteckých dopisů vyfr. Zeppelinový
1936 DEUTSCHLAND 2ks R + Leteckých dopisů vyfr. Zeppelinovými zn. s přítiskem Chicagofahrt, 1x dopis vyfr. zn. Mi.496, 530 s DR Frankfurt 6.5.36 a červeným let. raz. Europa - Nordamerika/c, 1x dopis vyfr. zn. Mi.497, 498 s DR Flug- u. Luftschiffhafen Frankfurt 5.10.36 a fialovým kašetem Europa - Nordamerika; vše s tranzitními raz. i příchozími razítky, ověřeno Grabowski, bez poškození, bezvadné kusy!!
Vyvolávací cena:
44606 - 1936 fotopohlednice vzducholodi LZ127 Graf Zeppelin přeprave
1936 fotopohlednice vzducholodi LZ127 Graf Zeppelin přepravená 9. letem vzducholodi Hindenburg Europa - Nordamerika, fialové letecké raz. 2.10.36, doplněno červeným kašetem, vyfr. zn. Mi.529, 530, 606; lomy v pohlednici, mírně rozmazaný červený kašet, rez v zoubkování zn.
Vyvolávací cena:
36332 - 1937 oficielní foto pohlednice LZ.129 Hindenburg vyfr. let.
1937 oficielní foto pohlednice LZ.129 Hindenburg vyfr. let. zn. 2x 25Pf adresována do ČSR, DR Flug und Luftschiffhafen Rhein-Main 14.8.38, kašet letu, označeno razítkem tvaru kříže jako zrušený let, přelepeno nálepkou MIT LUFTPOST, bez atributů přepravy vzducholodi, zachovalé
Vyvolávací cena:
42886 - 1938 Sudetenlandfahrt  dopisnice Mi.P274/01 dofr. leteckými
1938 Sudetenlandfahrt dopisnice Mi.P274/01 dofr. leteckými zn. Mi.529, 534, DR Flug u. Luftschiffhausen Frankfurt 1.12.38 + červené palubní razítko a vzadu necelý otisk SR; bez poškození, kat. 250€
Vyvolávací cena: