1914-16 sestava 2ks R-celistvostí s razítky poštoven, 1x dopisnice F.J. 5h dofr. zn. 20h Mi.146 s DR ČESKÝ BROD a rámečkovým raz. poštovny TISMICE, 1x dopis vyfr. zn. Mi.190, 192 s DR NÝŘANY a rámečkovým DR ZBUCH; zachovalé, dekorativní
1919-20 sestava 3ks hradčanských R-dopisů s razítky poštoven, 1x R+Ex vyfr. zn. Pof.11 5x, 5 s DR MORAVSKÉ BUDĚJOVICE a znárodněným raz. poštovny DĚDICE, R dopis vyfr. zn. Pof.8 2x, 3, DR BŘASY 6.IV.19 se znárodněným raz. poštovny PLANÁ, 1x R dopis vyfr. zn. Pof.11 3-páska, 3 s DR NÝŘANY a raz. poštovny BLATTNITZ; zachovalé
1920 větší díl balíkové dobírkové průvodky zaslané z Žiliny na plebiscitní Oravu, v místě dodací poplatek uhrazen 2-páskou přetiskové doplatní zn. 10h, z toho jedna zn. jako půlená, Pof.SO34, DR PODVLK/ 11.V.20 (tato obec byla v roce 1924 postoupena Polsku)
1919PLACENO HOTOVĚ sestava 2ks R dopisů vyplacených hotově s raz. FRANCO, 1x DR HABROVANY/ 22.I.19 s raz. poštovny OLŠANY, 1x DR LULČ/ 18.I.19 s raz. poštovny ROSTERNITZ; bez poškození
1920-21 sestava 3ks skutečně prošlých celistvostí vyfr. zn. s přítiskem příplatku 20h pro ČK, pohlednice vyfr. zn. Pof.170, 2x firemní dopis 1x se zn. Pof.171, 1x Pof.170 dofr. zn. OR 20h, DR PAVlˇIKOV, PŘIBRAM a PR PRAHA/ Kongres esperantistů; bez poškození
1919 sestava 3ks ústřižků poštovních průvodek se smíšenými frankaturami s uherskou doplatní zn. 10f, Mi.P40, ve funkci výplatní, 2x se zn. Hradčany 20 a 25h, 1x ženci 25f, DR POPRÁD, BREZNÓBÁNYA; bez poškození
1919 sestava 6ks ústřižků z poštovních průvodek a 1 výstřižku, smíšené frankatury s korunovými hodnotami rakouských zn. Znak, 1x vyfr. 2K tmavě modrá Mi.200 I s atestem Gi, 3K tmavě červená Mi.201 I, široká Mi.201 II, Mi.208, žilkovaná Mi.209, 4K Mi.206 a na výstřižku 10K tmavá, Mi.203 I, nejasný tisk; bez poškození, hodnotná sestava
1919 NOVINOVÁ PROVIZORIA Pof.NR3, časopis Lékařů českých - Praha, celý novinový rukáv s řádkovým raz. "FRANKO HOTOVĚ PLACEN" a DR PRAHA 1/ 12.I.19; bez poškození, pěkné otisky
1919CPŘ5, Koruna 10h zaslaná jako R do Vídně, dofr. zn. Hradčany 25h modrá, Pof.10, znárodněné DR BŘEZOVÉ HORY/ 3.II.19; vzadu stopy po nálepkách, bez poškození, dekorativní kus
1919CDV1b, Velký monogram - Karel, sestava 3ks, modrý monogram, všechny s VV posun přetisku, dvojitý přetisk a obtisk přetisku na zadní straně dopisnice, 2x dofr. zn. Hradčany 5h, DR VOKOVICE - VELESLAVÍN, PERUC a LITEŇ; bez poškození, nefilatelistické zásilky - pěkná položka
1918-19 sestava 3ks ústřižků poštovních průvodek, použity dělené rakouské doplatní a spěšné zn. k uhrazení dodacích poplatků, půlená Spěšná 2h, půlená Výpotřební 15/2h a 10/24h, Mi.219, P59, P60, různá DR
1919R-dopis vyfr. souběžnými rakouskými zn. jako půlená 40h Znak, Mi.194 a 25h Karel, Mi.223, čárové DR BLEISTADT/ 6.1.19; bez poškození, zajímavá půlená frankatura z I.TO
1919CP88, 5f, I. díl z uherské dvojité dopisnice Mi.P49, dofr. zn. Hradčany 10h, Pof.5 s jednokruhovým DR POPRÁD/ Ápr.4, firemní razítko; bez poškození
1918-19sestava 4ks ústřižků poštovních průvodek, použity dělené rakouské doplatní zn. k uhrazení dodacích poplatků, hodnoty půlená 10h, půlená 15h a půlená a čtvrcená 40h, Mi.P48, P49, P53, různá DR; ojedinělé!
1918-19 sestava 5ks celistvostí, 3x dopis se smíšenou frankaturou zn. Hradčany 5h a 10h se zn. Karel 15h a Koruna 10h (slepená ze dvou částí před použitím) + lístek vyfr. rakouskou zn. Koruna 12h + R dopis vyfr. zn. Karek 30h a 15h s DR ZDICE/ 19.2.19, další DR RAKOVNÍK, LENEŠICE, ČESKÁ SKALICE, PLZEŇ
1914 SKAUTING reklamní dopisnice na prodej junácké literatury, 2-obrázková (Svojsík, junáci), poštovně použitá, datováno 30.července 1914, oddílové razítko, lom růžku jinak zachovalé, doklad o skautingu v českých zemích před I. světovou válkou - RARITA !
1926 CDV31b, dopisnice s modrým přítiskem Olympijského kongresu, zasláno do Maďarska, dofr. zn. TGM 50h a Holubice 20h, podací DR HEŘMANICE U FRÝDLANTU/ 30.I.26; malý výskyt skutečně prošlých dopisnic
1919 soukromá celinová obálka s přitištěnou zn. Karel 20h, přítisk firmy Zbirower Eisenwerke - Hloubkau, znárodněné DR HOLOUBKOV/ 18.I.19; pouze nálepky na zadní straně, bez poškození, dekorativní obálka!
1918větší díl poštovní průvodky s poplatky uhrazenými smíšenou frankaturou rakouské doplatní zn. 10h, Mi.P48 a rakouskými spěšnými zn. 5h obdélník Mi.220 s DR KUKAN/ 18.XII.18; bez poškození, výjimečná frankatura!!
1931-1966 AFRICA sestava 11ks FDC a velkých výstřižků z afrických kolonií, k tomu Indie, Nový Zéland a Svatý Kryštof; většinou s celými sériemi, kat.** SG min. £280
1889 Mi.55x, Státní znak 3,50R černá/ šedá, rohový 4-blok, dole a vpravo s okraji PA, nálepky v rozích vícebloku, 3 známky zcela svěží, na pravém okraji povolená perforace, kat. 268€
1918-19 ČSR I. / HRADČANY sbírka známek a převážně celistvostí v kroužkovém zásobníku, obsahuje mj. rakouské i maďarské smíšené frankatury, částečně i na celinách, vícenásobné frankatury, nezoubkovaná 10h na ústřižku průvodky, odchylky perforace, zajímavá razítka, různé barvy, také hodnota 1000h, makulatura, SO 1920 aj.; velmi zajímavé!
1926DOPLATNÍ PROVIZORIA zúčtovací arch šekových poukázek formátu A5 s poplatky uhrazenými smíšenou frankaturou výplatních zn. TGM 3Kč (ve funkci doplatních) a výpotřebních doplatních zn., Pof.196 5x, DL35, DL39, DR VYKLICE/ 20.I.26; několik přehybů, zachovalé, malý výskyt
1916ZAJATECKÝ TÁBOR CHEB (Eger), služební obálka velitelství zajateckého tábora, zaslaná jako R bez frankatury, raz. poštovny KRIEGSGEFANGENENLAGER EGER a DR EGER/ 5.VI.16, R-nálepka; bez poškození, výjimečná celistvost!
1920PŘIČLENĚNÉ ÚZEMÍ / HLUČÍNSKO pohlednice vyfr. německou zn. 15f, Mi.108 s DR KRAVAŘ/ DEUTSCH KRAWARN/ 11.II.20, poštovní úřad postoupený ČSR, čb pohlednice Kravaře - Poštovní ulice s poštou, ojedinělý doklad v bezvadném stavu!
1884TELEFONNÍ ZNÁMKY soukromé společnosti National Telephone, vydáno v Glasgow pro telefonní platby, série 5ks 1P-1Sh (3p bez lepu) s portrétem zakladatele společnosti R.R. Jacksona, poštovně-historicky zajímavé, na našem trhu vzácné!
1957-58 sestava 10ks dopisů, z toho 8ks leteckých do ČSR, bohatší frankatury (z části i na zadních stranách), 1x obyč. dopis do ČSR a 1x dopis v rámci Číny; 2ks z části poškozené, jinak běžná jakost, zajímavé
1919 CPŘ7, 8, sestava 3ks rakouských zálepek 15h a 20h Karel bez okrajů, 2x CPŘ7 dofr. zn. Hradčany 5h s DR JIHLAVA 1/ 1.III.19, 10h s DR VYSOKÉ MÝTO/ 21.VI.19 a CPŘ 8 bez dofrankování s DR BRNO 1/ 11.I.19; zachovalé
1918-19 sestava 4ks ústřižků poštovních průvodek s použitím rakouských předběžných a souběžných spěšných zn. obdélník 2h a 5h, Mi.219, 220 ve smíšených frankaturách rakouských výplatních zn. a Hradčany; bez poškození, zajímavá a hodnotná sestava
1919 CDV1b + CDV2b, sestava 4ks dopisnic s modrým monogramem, 2x CDV1b dofr. zn. Hradčany 5h, DR KOPISTY, FRIEDBERG IN BÖHMEN a 2x CDV2b, I. a II. díl bez dofranku s DR ČASTOLOVICE, VOKOVICE - VELESLAVÍN; pěkné kusy
1919-20 ČSR I. / HRADČANY sestava více než 500ks ústřižků poštovních průvodek, obsahuje mj. i 3 ks s hodnotou 1000h, zajímavá i jednokruhová razítka, atd.
1942 CDV16, Hitler 60h nedofrankovaná a zaslaná na Slovensko, DR PODĚBRADY/ 7.XII.42, kde byla zatížena doplatným, vylepeny slovenské doplatní zn. Alb.D8, D7, DR BRATISLAVA/ 10.XII.42; zachovalé
1919CPŘ3, Karel 8h s perforací do psacího stroje, 2ks s širokým horním zakládacím okrajem (!), dofr. 1x rakouskou spěšnou zn. 2h obdélník a 1x Hradčany 3h, znárodněné DR OLOMOUC - ŘEPČÍN/ 21.I.19 a 6.III.19; bez poškození, malý výskyt se širokými okraji
1919 CDV1a, Velký monogram - Karel, sestava 4ks dopisnic, vše VV, posun přetisku, trojitý (!) přetisk, dva přetisky vedle sebe a obtisk přetisku na zadní straně dopisnice, 2x dofr. zn. Hradčany 3h a 5h, DR ŽLEBY, MÝTO, STRAKONICE a PODHOŘANY NAD VLTAVOU; 1x reparované natržení v levém okraji, nefilatelistické zásilky - zajímavá položka
1919-20 sestava 4ks R-dopisů, 2x jedno-násobná frankatura zn. 75h a 80h, Pof.18, 19 s DR KOSTELEC NAD VLTAVOU a PŘEDMĚŘICE, 2ks smíšená frankatura Hradčanských zn. 60, 80 a 100h, Pof.17A, 19, 20 a Holubice 5h s DR NEKOŘ a MĚLNÍK; zachovalé
1919-22sestava 8ks ústřižků poštovních průvodek kde je použito doplatních zn, jako výplatních, emise Ornament hodnoty 500h, 100h s razítkem poštovny VELKÉ KOSMALOVICE, 20h, 25h, 30h a 50h + výpotřební vydání Hradčany 20/3h a 50/75h, část s přetiskem FRANKO; bez poškození, ojedinělá sestava
1919CDV1, Velký monogram - Karel, 2ks dopisnic zaslaných jako R, R-poplatek byl uhrazen hotově (!), 1x DR HORNÍ CEREKEV/ 7.I.19 doplněno razítkem poštovny HORNÍ VES a 1x DR POĚBRADY/ 28.I.19; zachovalé, malý výskyt hotově dofrankovaných dopisnic!
1931 sestava 3 emisí Vzducholodě, Mi.397A-401A (průsvitky neurčeny), Mi.397C-401C, Mi.402B-405B, vzadu zbytky nálepek nebo stopy po přilepení, kat. ** více než 550€
1918-20ČSR I. / HRADČANY sbírka deskových vad na všech hodnotách mimo 1000h, obsahuje cca 1.800ks zn. a bloků s určenými DV s popisem, roztříděno dle hodnot, doplněno několika ústřižky z poštovních průvodek, převážně ražené zn., menší část čisté, uloženo na listech v 5 pérových deskách; pochází z Německa, popisy v němčině + velmi obsáhlá celoživotní práce!
1942poptávací list vyfr. zn. Ostrava 4K, Pof.37, DR UNHOŠŤ/ 18.VII.42, tiskopis A4 s tiráží 438 (III-1941); přeloženo, otvory z pořadače, hledané použití výplatních známek na formulářích!
1852 R-dopis vyfr. zn. Mi.3 + 4 2-páska, navíc s půlenou známkou, celkem 6P, ruční poznámka "REGISTERED", číslicové raz. "466" (Liverpool), příchozí DR PWLLHELI, vzácná destinace (malá obec v severním Walesu) i frankatura
1919 sestava 3ks ústřižků poštovních průvodek vyfr. mj. maďarskými zn. s přetiskem KÖZTÁRSASÁG 10f Karel s DR FAJKÜRT/ 919 Mar.27., 4x 20f Karel s DR POZSONY/ 919 Feb.28., 50f Zita s DR BESZTERECZEBANYA KISUTALY/ 919 Mar.17; zachovalé, ojedinělé poštovní doklady se zn. cizího státu!
1855-1870 Mi.10B 2x, 16 5x, 36, sestava 8ks známek Královna Viktorie, různé TD, 2x dv, jinak dobrá kvalita, mj. 2-páska č. 16 TD 199 s celým okrajem s archovými nápisy; kat. SG min. £680
1918-20ČSR I. / HRADČANY, SO 1920 velká specializovaná sbírka DV na známkách emise Hradčany a s přetiskem SO 1920 (převážně svěží známky), pečlivě uspořádáno a uloženo na albových listech v pérových deskách, kat. jen zn. bez DV min. 15.000Kč, celková kat. cena min. 30.000Kč; velmi hezká sbírka!
1924 POPLATKOVÉ ZNÁMKY PRO ZAHRANIČNÍ VÝMĚNU R-dopis do Belgie, DR CHARKOV/ 13.2.24, R-razítko + vzadu kontrolní známky pro zahraniční výměnu 1k/ 1R (3x) a 1k/ 1R (1x), v rozích stopy po mastných nálepkách, přední a zadní strana dopisu oddělené a podlepené, přesto zajímavá celistvost
1860dopis do Neapole vyfr. zn. Mi.19 a 20, DR LIVORNO, přepraveno lodní poštou, s doplatkem 20Cmi, nahoře malé natržení a lehký sklad, vzácnější frankatura
1935-42 SOVIET UNION specializovaná sbírka známek, rozlišeno zoubkování, polohy průsvitek, rastry; převážně svěží, pouze několik známek se stopou po nálepce, uloženo ve 4-listovém zásobníku Ministerstva spojů SSSR, kat. 5.200€, seznam přiložen
1851 Mi.7 Ib, Hlava Merkura (6Kr) žlutá, tzv. "Žlutý Merkur", téměř celé raz. GERAS, výrazná barva, bezvadný široký střih (!), vlevo minimální světlé místo mimo obraz známky, vlevo nahoře jemné lomy, zanedbatelné vzhledem k vzácnosti známky, sign. Thier, fotoatest Ferchenbauer - atraktivní a působivý "velmi pěkný kus", zcela mimořádná nabídka, v tomto střihu existuje jen několik kusů, kat. Ferch. 12.500€, pro zn. s celým raz. 15.000€
1889-92Mi.1-9, výplatní zn. Transvaalu s řádkovým přetiskem "Swazieland", kompletní řada, mimořádně vzácná série, celkem 7 ks vč. hodnoty 10Sh zk. Kohler, 5 levných hodnot těžší nálepky, rozhodoující hodnota 10Sh krásný kus, vzadu 3 staré majetnické značky, ze staré sbírky (ex baron Rieger), zcela ojedinělá nabídka, kat. 9.000€
1943Pof.A111 (Mi.Bl.I), Heydrichův aršík, formát 101x149, I. typ, náklad 1000 kusů; vzácný aršík vydaný u příležitosti 1. výročí smrti Reinharda Heydricha, dle našeho názoru jeden z nejzachovalejších dochovaných kusů, pouze 2 lehké lomy v dolních rozích, bez výrazných lomů a reparatur; fotoatest Mahr BPP; mimořádná nabídka (!), tento podle katalogu nejcennější aršík z celé světové filatelie chybí v naprosté většině sbírek, kat. 20.000€
1840Mi.1b; SG.2, Black Penny, TD 10, čistá zn. bez lepu, luxusní střihy vlevo a dole, pěkné střihy nahoře a vpravo, nejvzácnější deska 10, kat. Michel 6.000€, kat. SG 20.000£, přiložena kopie fotoatestu Britské královské filatelistické asociace, ojedinělá nabídka, exkluzívní kus!
1850-1912TASMANIA, VICTORIA 2. část významné studijní sbírky staroaustralských států, na 79 albových listech, jednotlivé emise zpracovány dle barevných odstínů a zoubkování, vč. razítkové specializace! Sbírka obsahuje jen vybrané kvalitní exempláře, celoživotní dílo (!), odborně popsaná razítka na celkem 21 albových listech jsou vzhledem k absenci katalogů pro jejich ocenění bezplatnou přílohou; sbírka obsahuje i kolky + komplet 43 ks novotisků vydaných specielně k návštěvě prince velšského - Eduarda VII. (reprinty), pro jeho věhlasnou sbírku, náklad pouze 100 ks (!), nabízený komplet novotisků dostal darem c.k. admirál Höhnel - odhad 1.000€. Zcela ojedinělá příležitost, krásnější sbírka v ČR zřejmě neexistuje, dle majitele katalog min. 21.500€ (Tasmanie = 14.600€, Victoria = 6.900€), rozhodně stojí za prohlídku! (Pozn.: Celiny a celistvosti z této sbírky jsou nabízeny jako samostatná položka v této aukci)
1860-1985 ITALY téměř kompletní sbírka na albových listech ve 2 albech, kat. pro nepoužité známky **/* více než 28.000€, pro známky s novým lepem 22.700€, pro známky bez lepu 6.900€, mimořádná nabídka (!), celkem kat. více než 58.000€, stojí za prohlídku
2010Pof.660, Čtyřlístek - Myšpulín, kompletní známkový sešitek s populární VV - bez průseku, tiskové pole 6; bezvadný stav, nový objev značně populární výrobní vady na dalším vydání sešitku, poprvé v aukci (!), kat. 95.000Kč
1850Mi.1a, Saská trojka, jedna z nejznámějších a nejvyhledávanějších známek evropské klasiky, pěkný střih a barva, vzácné číslicové raz., jen zcela nepatrná reparatura, zk. Richter, Bühler + fotoatest Rismondo - velmi vzácný kus, chybí ve většině sbírek
1851 Mi.8 Ib, Hlava Merkura (30Kr) světlerůžová, tzv. "Růžový Merkur", DR WIEN/ZEITUNGS-EXPED., obvyklý nepravidelný střih, vlevo horší střih, vpravo s částí sousední známky, jinak zachovalý v pěkné kvalitě, sign. Seitz, fotoatest Ferchenbauer - "velmi pěkný kus", kat. Ferch. 17.500€, jedna z nejproslulejších známek evropské klasiky, chybí i ve velkých sbírkách, zcela mimořádná nabídka !
1840-1987 GREAT BRITAIN generální sbírka známek v atypickém albu, dobře zastoupená klasika, mj. Mi.1 3x, Mi.2 2x, z toho 1x s fotoatestem Knopke, Mi.35, 49, 99, 118, 174 (dv); v naprosté většině pěkná kvalita, některé známky s ohledem na nižší kvalitu vůbec nepočítány, kat. SG do r. 1960 min. £22.850
1840-1980 GREAT BRITAIN rozsáhlá specializovaná sbírka známek se silně zastoupenou klasikou, mj. Mi.1 3x, 2, 35 TD 2, 99, 118, 174 - dv, dobře vysbírané TD v období 1855-1880, naprostá většina známek ve velmi dobré kvalitě, kat SG min. £26.000
1840Mi.1 11x, Královna Viktorie 1P černá, sestava 11ks známek uspořádaných podle TD, 1a, 1b, 2-10; zcela ojedinělá nabídka, vše v perfektní kvalitě s pěknými až luxusními střihy; TD vzadu označeny, kat. SG min. £3.925
1920Mi.I (Yv.PA1), Ross-Smith, letecká nálepka 1. let Anglie - Austrálie, atest Diena (1992); nejdražší známka z generální Austrálie a celosvětově hledaná rarita, vydáno 576 kusů, z toho 125 zničeno, 364 razítkovaných, tj. pouze 87 kusů je nepoužitých (!); jedinečná nabídka !!
1934Mi.111X (SG.138), Mapa s klokanem £2 karmínová / černá; patří mezi nejhledanější známky z Commonwealthu (!), jako svěží známka naprostá rarita !!, v ČR vůbec poprvé v aukci, kat.* SG £3.000
1853SG.3, Královna Viktorie 1P červenooranžová, nažloutlý papír, bez vodoznaku, atest EXPERT COMMITTEE, kat. SG £15.000; malý bod v levém okraji mimo obraz známky, těsný střih, přesto mimořádná rarita, u nás dosud nenabízeno
1902-65AUSTRALIA specializovaná sbírka čistých (převážně bez stopy) zn. od r. 1932 do konce šilinkové měny v r. 1965, obsahuje bloky s okraji, meziarší, kupóny atd., celkem kat. 8.820AUD + doplatní zn. 1902 -1946, zde čisté i ražené, celkem za kat. 2.680AUD, vše uloženo 32 listovém zásobníku A4, celkem australský kat. ACSC 11.500AUD; malý výskyt sbírek s touto specializací na našem trhu!
1861Mi.16, Číslice 1C černá, vodorovná 2-páska, obě zn. bez vyraženého středu, luxusní střih, původní lep, zk. Avi + fotoatest SBPV (Svaz švýcarských znalců) z r. 2006 (Dr. Helmut Avi), kat. Michel neuvádí, kat. Bolaffi č.44B 12.000€++, v kat. Sassone č.19b –,– cena proškrtnuta
1861Mi.1 (Sass.17), Král Viktor Emanuel II. ½T zelená, 4-blok, horní známky s dvojitou ražbou středu, DR GALLIPOLI/ 13.NOV.1861, kat. Michel neuvádí, Sassone 50.000€; mimořádně vzácné