Sálová aukce 44 / Pohlednice

168033
1900-13 BRNO - sestava 6ks pohlednic, 4x DA, mj. Hostinec u Dvořáčků, letní sáňkařská dráha, Zelný trh, Lidická ulice + 1x karikatura "O tom velkém Volkstajku"; lepší kvalita, několik skvrnek , vyvolávací cena:
168040
1920 BRNO - skládací pohlednice - Spilberk, Zelný trh, kostel Sv. Jakuba, Sv. Petra; drobné poškození, zajímavé, vyvolávací cena:
168329
1920 STAŇKOV - nádraží, jednozáběrová, celkový pohled od kolejí s vlaky, odřené rohy, vyvolávací cena:
167208
1913 ZDISLAVICE - čb koláž "čtyřlístek", škola, náměstí, parní mlýn; prošlá, zachovalá, vyvolávací cena:
167205
1900 BOHUMÍN (Oderberg) - nádraží, barevná litografie; DA, prošlá, nepatrně omačkané růžky, zajímavé, vyvolávací cena:
168343
1904 ROUDNICE NAD LABEM - koláž motýl "Letem českým světem", prošlé, DA, pěkný stav, vyvolávací cena:
168345
1905 JAROMĚŘ - pijácká koláž, "Dej nám Pán Bůh zdraví...", neprošlá, bezvadný stav, vyvolávací cena:
168030
1900-1939 PŘÍBOR (Freiberg in Mähren) - sestava 10ks čb pohlednic, zajímavé záběry, mj. nádraží, náměstí, radnice, Ústav ku vzdělávání učitelů, gymnázium atd.; velmi dobrá kvalita, vyvolávací cena:
168208
1900 OLOMOUC (Olmütz) - 3-dílné panorama náměstí; prošlá, dobrý stav, zajímavé, vyvolávací cena:
168559
1913 KRČ (Reuth) - 3-okénková čb koláž, restaurace U nádraží, Dům a zahrady české společnosti pro zvelebování zahradnictví, zámek; prošlá, omačkané rohy, pěkné, vyvolávací cena:
168334
1900 PRAHA - Heringova kavárna, Biskupská ul. č.7, 2-okénková koláž, interiér s kulečníkem a pohled z ulice, omačkané růžky, mírně zašlé , vyvolávací cena:
168333
1937 PRAHA - reklamní, Umělecký kabinet, Bedřich Veselý, Chotkova 10; prošlá, pěkný stav, vyvolávací cena:
168314
1898 PRAHA - Výstava architektury a inženýrství, DA, koloravaná, na dýze, luxusní stav!, vyvolávací cena:
168025
1912 KOBYLISY - Hasičský pozdrav z Kobylis! 2-rámečková; prošlá, lehce odřené růžky, zajímavé, vyvolávací cena:
168563
1913 Modřany - 2-okénková, plzeňská Fričova restaurace v Zátiší; prošlá, velmi dobrý stav, vyvolávací cena:
168340
1900 PROSTĚJOV - koláž s letadlem "Prostějov z obchodní akademie", prošlé, stržená zn., mírně zašlé , vyvolávací cena:
168566
1910 DRACHKOV - čb koláž, dvůr; DA, prošlá, odřené růžky, zajímavé, vyvolávací cena:
168031
1904 POLIČKA - náměstí, koláž, tlačená; DA, prošlá, velmi dobrý stav, vyvolávací cena:
168338
1900 TŘEBÍČ - koláž budoucnost "Budoucí přístav v Třebíči", prošlá, lehký ohyb nahoře, velmi pěkný stav, vyvolávací cena:
167211
1902 KRÁLÍKY (Grulich) - náměstí, "pijácká koláž - město nakřivo"; DA, prošlá, nepatrně odřené růžky, vyvolávací cena:
168341
1900 ŹAMBERK - koláž motýl "Letem českým světem", prošlé, DA, lehký lom vpravo dole, pěkný stav, vyvolávací cena:
168029
1913 VLÁRSKÝ PRŮSMYK - Nádraží, původní čb fotopohlednice; prošlá, nepatrné odření, zajímavé, vyvolávací cena:
168564
1908 Lázně Luhačovice - čb fotopohlednice, villa Praha; na výšku, prošlá, odřené růžky, zajímavé, vyvolávací cena:
165957
1899 [SBÍRKY] sestava 11ks, místopis i náměty, obsahuje např. litografie - panorama Ústí n. Orlicí, Radhošť (1899), ale i Židé z Buchary (1920), VI. všesokolský slet a další; běžná jakost, vyvolávací cena:
168206
1900-1910 sestava 9ks litografických kolážových pohlednic, obsahuje: Trutnov, Svatá Hora, Jičín, Zásmuky, Velvary, Příbram, Paskov, Moravské Švýcarsko, Místek; vše neprošlé, vybraná kvalita, zajímavá nabídka, vyvolávací cena:
168557
1890-1938 [SBÍRKY] menší sbírka cca 200ks pohlednic, z toho cca 50ks ČR místopis, dále blahopřejné, náměty, cizina, obsahuje mj. koláž létajícící sud Roztoky, Malířská akademi Praha, Sanatorium Fr. Šimsy, Praha-Krč atd., tržní cena cca 2.000Kč, vyvolávací cena:
167897
1900 ODESSA - barevná litografie, přístav, náměstí; prošlá, zachovalé, vyvolávací cena:
168550
1913 PRAHA, Ulička u Daliborky, litografie, signováno MH; prošlá, nepatrně odřené růžky, velmi dobrý stav, vyvolávací cena:
168026
1919 PRAHA - Z Jeleního příkopu; neprošlá, lehce omačkané růžky, skvrnka, vyvolávací cena:
168027
1919 PRAHA, Ulička u Daliborky, litografie, signováno MH; neprošlá, luxusní, vyvolávací cena:
168028
1919 ŠPÁLA Václav (1885–1946): Žně (Kresby z prázdnin); neprošlá, luxusní, vyvolávací cena:
168017
1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Champenois, Roční období III. (Weill.52), Podzim, francouzské vydání; DA, nepoužitá, velmi dobrý stav, vyvolávací cena:
168036
1909 MUCHA Alfons (1860–1939), Šestero blahoslavenství, sestava 6 pohlednic: Blahoslavení čistého srdce; Blahoslavení pokojní; Milosrdní; Lkající; Chudí Duchem; Blahoslavení, kteří protivenství trpí pro spravedlnost; výborný stav, 2x prošlá, vyvolávací cena:
168049
1910? MUCHA Alfons (1860–1939), Ženská postava, litografie, ruské vydání! - reklamní přítisk v azbuce; neprošlá, odřené růžky, vzácné, vyvolávací cena:
168011
1911 MUCHA Alfons (1860–1939), Pěvecké sdružení učitelů moravských, litografie; neprošlá, velmi dobrý stav, vyvolávací cena:
168015
1921 MUCHA Alfons (1860–1939), Polibek jara, čb reprodukce původního kamenotisku, německý text!; neprošlá, velmi dobrý stav, vyvolávací cena:
168051
1925 MUCHA Alfons (1860–1939), ČS. Y.W.C.A. (Weill.159); nepoužitá, lehce odřené růžky, dole drobná trhlinka v okraji, vyvolávací cena:
168037
1925 MUCHA Alfons (1860–1939), Výzdoba primátorského sálu, kompletní sestava 13 pohlednic: Svornost slovanských národů, Vilém z Pernštejna, Chod, Jan Žižka atd.; celkově velmi dobrý stav, 1x prošlá, navíc kopie obálky a dopisu A. Pešla, vyvolávací cena:
168012
1928 MUCHA Alfons (1860–1939), Bratrský slib; neprošlá, nepatrně odřené růžky, zachovalé, vyvolávací cena:
168014
1928 MUCHA Alfons (1860–1939), České srdce (Weill.138), vzadu přítisk; neprošlá, nepatrně odřené růžky, velmi dobrý stav, vyvolávací cena:
168019
1930 MUCHA Alfons (1860–1939), Vzpomínka na rodné Ivančice (Weill.129); neprošlá, omačkané růžky, jinak dobrý stav, vyvolávací cena:
168016
1932 MUCHA Alfons (1860–1939), Salutis Fons Benedicta Ave Thermia Palace; neprošlá, velmi dobrý stav, vyvolávací cena:
168317
1897 Josef Šváb č.57, "Veselý pozdrav", lito, DA, odřené růžky, vyvolávací cena:
168321
1899 Josef Šváb č. 146, "... čtyry ruce", opice u klavíru, sign. Mutich, lito, DA, prošlé, odřené rohy, 1x lom v rohu, zašlé, vyvolávací cena:
168330
1900 Josef Šváb č. 131, "Že tě tak rádi máme...", lito; DA, neprošlá, velmi pěkný stav , vyvolávací cena:
168323
1900 Josef Šváb č. 41, "Jeden soudek vínečka...", lito, DA, neprošlá, pěkný stav, vyvolávací cena:
168322
1900 Josef Šváb č.199, "... stehýnka husí!", lito, DA, prošlé, 1x lom v rohu jinak pěkné, vyvolávací cena:
168024
1918? ODĚVY HIRSCH - obchodní dostavník fy Oděvy Hirsch - chlapecké, dívčí a dětské; neprošlá, 1x zlomený růžek, zajímavá původní fotopohlednice, vyvolávací cena:
168077
1908 PRAHA - "Prager Ghetto", atypický snímek zaniklého průchozího domu "Beim Šišling", vydal Z. REACH; bezvadná kvalita, vyvolávací cena:
168076
1908 PRAHA - "Prager Ghetto", námět: vetešník v Engegasse, vydal Z. REACH; zachovalé, vyvolávací cena:
168075
1911 PRAHA (Prag) - Ghetto - Hampejzská ulice, vydal Bellmann; bezvadná, neobvyklá fotopohlednice z této části zaniklého ghetta!, vyvolávací cena:
168074
1911 PRAHA (Prag) - Pinkasova synagoga, vydal Bellmann; prošlá, dobrá kvalita, vzácný snímek, vyvolávací cena:
167209
1925? Spira Lázár - mukačevský rabín, originální čb fotopohlednice; foto Markovič, Mukačevo, velmi dobrý stav, zajímavé, vyvolávací cena:
168233
1908 FJ I. - jubilejní - 60. let vlády Františka Josefa I., koláž se známkami jubiljního vydání; prošlá, lehce odřené růžky a okraje, zajímavé, vyvolávací cena:
168219
1908 FJ I. - Vítání Františka Josefa I., originální fotopohlednice; prošlá, ateliér Bruner - Dvořák, velmi dobrý stav, vyvolávací cena:
156353
1917 VOJENSKÝ AUTOMOBIL - litografie, vlevo nahoře signovaná, poštovně prošlá, vzadu řádkové raz. "KuK. 1. Armeekommando/ Auto - Abteilung"; velmi dobrý stav, vyvolávací cena:
168034
1914-18 POLNÍ POŠTA - sestava 4 ks čb fotopohlednic, přeprava polní pošty, poštovní úřad v Ruském Polsku atd.; neprošlé, odřené a pomačkané růžky, přesto velmi zajímavé, vyvolávací cena:
168072
1937-1941 A.H., sestava 4 pohlednic, 2x "Ein Volk...", "Manner der Zeit" a vzácnější foto-pohlednice "Reichskanzler" s raz. "DER EWIGE JUDE", vyvolávací cena:
167891
1938 Htler - Musolini, kreslná s portréty obou diktátorů, neprošlá s PR, velký formát, bez poškození, vyvolávací cena:
168578
1939 JIHLAVSKÉ SLAVNOSTI / IGLAUER FESTTAGE propagační pohlednices hákovým křížem, vzadu vylepena čsl. zn. 60h Štefánik a otisk PR k této události; poštovně neprošlé, pěkný stav, vyvolávací cena: