Sálová aukce 45 / Autogramy, rukopisy / Šlechta a panovnické rody

170270 - 1562 FERDINAND I. HABSBURSKÝ (1503–1564), císař římsk
1562 FERDINAND I. HABSBURSKÝ (1503–1564), císař římský, král český a uherský, vlastnoruční podpis na misivu - listu posélacím adresovaném na nejvyššího mincmistra Království českého hraběte Jana Erazima ze Schwarzenbergu (zemřel 1580), dáno v Praze 14.8.1562; stopy stáří, listina poškozena v přehybech, patina, podpis a suchá pečeť ovšem dobře zachovalá, vzácný autograf prvního habsburského panovníka na českém trůně
Vyvolávací cena:
170269 - 1654 FERDINAND III. HABSBURSKÝ (1608–1657), císař řím
1654 FERDINAND III. HABSBURSKÝ (1608–1657), císař římský, král český a uherský, vlastnoruční podpis na tištěném misivu - listu posélacím v němčině, adresovaném na rakouského šlechtice Kryštofa von Zinzendorf (1614-1662), datováno ve Vídni v listopadu 1654; 2 strany, dobře dochovaná suchá pečeť, celkově velmi dobrý stav, dekorativní listina
Vyvolávací cena:
169982 - 1884 FRANTIŠEK FERDINAND d´ESTE (1863-1914), následník r
1884 FRANTIŠEK FERDINAND d´ESTE (1863-1914), následník rakousko-uherského trůnu, synovec císaře Františka Josefa I., zavražděn při atentátu v Sarajevu 28.6. 1914 se svou ženou Žofií hraběnkou Chotkovou, velká kabinetní fotografie 250x145mm, dvorský ateliér Adéle Wien, 21-letý František Ferdinand v rakouské uniformě v hodnosti nadporučíka 32. uherského pěšího pluku s Řádem zlatého rouna, na fotografii vlastnoruční podpis! "Franz ObrstLt (Oberstleutnant), Enns 8.7.84", lehká patina, jinak velmi dobrý stav, zcela mimořádná nabídka!
Vyvolávací cena:
169990 - 1911 FRIEDRICH AUGUST III. SASKÝ (1865-1932), poslední kr
1911 FRIEDRICH AUGUST III. SASKÝ (1865-1932), poslední král Saského království, podpis na dopise adresovaném kardinálovi Lvu Skrbenskému z Hříště, včetně původní obálky s pečetí; výborný stav, zajímavá panovnická korespondence
Vyvolávací cena:
170364 - 1686 KAREL II. z LICHTENŠTEJNA (1624-1695), olomoucký bisk
1686 KAREL II. z LICHTENŠTEJNA (1624-1695), olomoucký biskup, významný rakousko-moravský šlechtic z jednoho z nejvýznamnějších hraběcích rodů usazených na Moravě v 17. století s úzkými vazbami na vídeňský dvůr císaře Leopolda I., mecenáš umění; vlastnoruční podpis na posélacím listu (missivu), podpis "Karl"; velmi pěkný stav, velmi zajímavé, vzácné!
Vyvolávací cena:
169995 - 1921 KOLOWRAT-KRAKOWSKY-LIEBSTEINSKÝ Bohuslav (1876-1934),
1921 KOLOWRAT-KRAKOWSKY-LIEBSTEINSKÝ Bohuslav (1876-1934), příslušník starého panského rodu, poslanec, hudební skladatel; vlastnoručně psaný dopis s podpisem
Vyvolávací cena:
170593 - 1867 LUDVÍK II. BAVORSKÝ (1845-1886), bavorský král z ro
1867 LUDVÍK II. BAVORSKÝ (1845-1886), bavorský král z rodu Wittlsbachů, podpis na výstřižku z listiny, datace "Schloß Berg 1. Juli 1867" a podpis "Ludwig"; zajímavé
Vyvolávací cena:
170366 - 1609 MATYÁŠ II. HABSBURSKÝ (1557-1619), římský císař
1609 MATYÁŠ II. HABSBURSKÝ (1557-1619), římský císař, král český a uherský, arcivévoda rakouský atd., vlastnoruční podpis na německy psaném posélacím listě (missivu), podpis "Matthias", dáno v Bratislavě 18. prosince 1609, výborně dochovaná suchá pečeť, celkově vynikající stav; zajímavá listina z období rozdělení vlády nad Habsburskou monarchií mezi Rudolfem II. a jeho bratrem Matyášem po Libeňském míru (1608) a vyhlášení Majestátu náboženských svobod (1609); mimořádně zajímavé, vzácné, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena:
170591 - 1859 NOSTIC-REINECK Albert (1807-1871), český šlechtic a
1859 NOSTIC-REINECK Albert (1807-1871), český šlechtic a politik, poslanec Českého zemského sněmu a Říšské rady, ve 2. polovině 19. století nejvyšší maršálek Království českého, stoupenec českého státoprávního programu, vlastnoruční podpis na německy psaném listě; výborný stav, významná osobnost z doby předbřeznové (1848) a období neoabsolutismu; zajímavé, vzácné
Vyvolávací cena:
170590 - 1885 SCHWARZENBERG Karel III. (1824-1904), významný česk
1885 SCHWARZENBERG Karel III. (1824-1904), významný český šlechtic a konzervativní politik, poslanec Českého zemského sněmu a Říšské rady, stoupenec českého státoprávního programu, vlastnoručně psaný dopis adresovaný na Karla Adámka, říšského poslance a starostu Hlinska; zajímavý text, nepatrná natržení, přeloženo, jinak velmi dobrý stav
Vyvolávací cena:
171566 - 1860 VON FIEDLER Josef (1789-1876), český šlechtic a C.K.
1860 VON FIEDLER Josef (1789-1876), český šlechtic a C.K. polní maršálporučík, podpis na povyšovacím dekretu, suchá pečeť; vodorovné a svislé sklady, zajímavé
Vyvolávací cena:
171547 - 1885? VON NEIPPERG Reinhard (1856-1919), český šlechtic,
1885? VON NEIPPERG Reinhard (1856-1919), český šlechtic, poslanec Říšského sněmu, vlastnoruční podpis na kabinetní fotografii; zajímavé
Vyvolávací cena:
171561 - 1906-10 VON WYDENBRUCK  česká šlechta, sestava 2 kabinetn
1906-10 VON WYDENBRUCK česká šlechta, sestava 2 kabinetních fotografií, Kryštof Anton Wydenbruck + 1x hraběnka von Wydenbruck s podpisem; dobrý stav, zajímavé
Vyvolávací cena:
170371 - 1710 VRATISLAV Z MITROVIC Jiří Bernard hrabě (-1719), vý
1710 VRATISLAV Z MITROVIC Jiří Bernard hrabě (-1719), významný český šlechtic, skutečný císařský rada na dvoře císaře Josefa I. (1705-1711), podpis na předtištěném berním formuláři Svatovítské kapituly vystavený pro panství Nový hrad, připojeny podpisy dalších šlechticů, pěkné otisky suchých pečetí; celkově velmi dobrý stav, zajímavé
Vyvolávací cena:
170592 - 1750 VRATISLAV Z MITROVIC Karel František hrabě  (1680-175
1750 VRATISLAV Z MITROVIC Karel František hrabě (1680-1750), významný český šlechtic, vice-prezident a rada nad apelacemi, císařský vyslanec v Petrohradu, v Drážďanech a Varšavě, podpis na listině nařizující potrestání jistého poddaného královského města Velvary; výborný stav listiny i suché pečeti, přeloženo, zajímavé
Vyvolávací cena:
169987 - 1918 Z BATTEBERGU Viktorie Evženie (zvaná Ena), (1887-1969
1918 Z BATTEBERGU Viktorie Evženie (zvaná Ena), (1887-1969), hesenská princezna, španělská královna, manželka krále Alfonse XIII., vnučka anglické královny Viktorie (1837-1901), vlastnoruční podpis na dopise adresovaném kardinálu Lvu Skrbenskému z Hříště, včetně původní obálky s pečetí, zajímavé
Vyvolávací cena:
171563 - 1890 ČESKÁ ŠLECHTA  kabinetní fotografie většího form
1890 ČESKÁ ŠLECHTA kabinetní fotografie většího formátu 28x21cm s podpisy šlechtičen a šlechticů z rodu Lobkowitz, Auersperg, Windisch-Grätz, Buquoy, Pallfy, Wolkonsky atd.; na zadní straně stopy po nalepení, jinak bezvadný stav, zajímavé
Vyvolávací cena: