News / Dotaz:

Number of views: 1157

Přihlásil jsem se do Websálu. Vzhledem k tomu, že mi nebylo přiděleno žádné číslo, předpokládám, že budu dražit pod svým klientským číslem. A ještě jeden dotaz. Na simulátoru dražby se objevuje při mém příhozu, pokud jsem překonal předchozí nabídku, "Já". Zůstane toto označení i při skutečné dražbě, nebo se objeví při mém příhozu mé klientské číslo?

Odpověď:

Pro každou příští aukci Vám bude přiřazeno jiné dražební číslo – platné pouze pro danou aukci. S tímto číslem pracuje náš systém po dobu konání aukce a automaticky ho propojuje s vaším klientským číslem, které je stálé. Klientské číslo je součástí vaší adresy. Teoreticky by se mohlo stát, že by vás někdo pod klientským číslem poznal. Toto nechceme. Náš systém pracuje absolutně diskrétně. Jako aktuální kupující se tedy budou zobrazovat pouze dražební čísla, z nichž nikdo nepozná konkrétního kupujícího.

Dočasné dražební číslo Vám ani nesdělujeme, protože pro Vás nemá žádný praktický význam a pouze bychom vnesli mezi dražebníky zmatek, co je klientské číslo a co je dražební číslo. Pouze pro informaci: čísla 1-999 jsou dražební čísla pro sál (ovšem vám se zobrazí pouze slůvko SÁL), čísla 1000-9999 jsou čísla přidělená automatem pro dražebníky přes internet a čísla 10000-99999 jsou čísla klientů, kteří zaslali písemný příkaz. Pro lepší orientaci se Vám budou zobrazovat grafické symboly:

DOPIS - dražebník, který zaslal do aukce písemný příkaz (systém neumožňuje dražit přes internet proti svému příkazu do výše příkazu)

ZEMĚKOULE - dražebník přes internet

KLADÍVKO - dražebník fyzicky přítomný v sále.

Pokud budete v danou chvíli aukce položku "vyhrávat", objeví se zeleně podbarvené slůvko .Back to news