Aukce 50 / Pohlednice

1517
184182
1905 BRUNTÁL (Freudenthal) - restaurace Amerika; DA, prošlá, výborný stav, vyvolávací cena: 600
Vydraženo za: 600 Kč
1518
182715
1908-30 FRANTIŠKOVY LÁZNĚ (Franzensbad) - sestava 4ks kolážových pohlednic s různými motivy, jako Čáp 2x, Peněženka, Tiskopis; část prošlé, zachovalé, vyvolávací cena: 800 (+12,50%)
Vydraženo za: 900 Kč
1519
182714
1900-07 MARIÁNSKÉ LÁZNĚ (Marienbad) - sestava 5ks různých kolážových pohlednic, mj. Okno, Telegram, Tanečnice atd.; 4x prošlé, zachovalé, vyvolávací cena: 1000
Vydraženo za: 1 000 Kč
1520
182658
1939 JIHLAVA - radnice vyzdobena nacistickými prapory, noční záběr (!), neprošlá fotopohlednice s fialovým příležitostným raz. Pof.PR8; bez poškození, vyvolávací cena: 700 (+28,57%)
Vydraženo za: 900 Kč
1521
182719
1901 LIBOCHOVICE - vícezáběrová lito, DA, vydal Böhm; prošlé, bez poškození, vyvolávací cena: 300 (+100,00%)
Vydraženo za: 600 Kč
1522
182718
1900 TEREZÍN - vícezáběrová lito, DA, vydal Schwidernoch; prošlé, bez poškození, vyvolávací cena: 300 (+33,33%)
Vydraženo za: 400 Kč
1523
182717
1899 MĚLNÍK - vícezáběrová lito, DA, vydal Schwidernoch; prošlé, bez poškození, vyvolávací cena: 300
Vydraženo za: 300 Kč
1524
182739
1902 NYMBURK - NÁDRAŽÍ 2-okénková čb pohlednice, nádražní budova, záběr vpravo 2 lokomotivy, 2 vagony a 1 vlak; prošlá; celkově dobrý stav, vyvolávací cena: 900
Vydraženo za: 900 Kč
1525
9 000
184818
+23
1897-1945 [SBÍRKY] PODĚBRADY sbírka 200ks pohlednic, uložena v průhledných listech v kroužkových deskách, obsahuje zajímavé kusy jako 1x budoucnost, koláže, tlačené, litografie, neobvyklé záběry atd.; převážně dobrá kvalita, nákupní cena 27.000Kč, vyvolávací cena: 9000
Vydraženo za: 9 000 Kč
1526
182722
1913 PLZEŇ - pivovar, vícezáběrová lito, prošlé, bez poškození, vyvolávací cena: 300 (+33,33%)
Vydraženo za: 400 Kč
1527
182741
1898 PRAHA - Karlův most po sesutí při povodni 1890, barevná lito, DA; pouze omačkané růžky, vyvolávací cena: 600 (+16,67%)
Vydraženo za: 700 Kč
1528
182720
1902 DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM - hotel Merkur, koláž Okno, DA, na výšku; prošlé, mírně omačkané růžky, vyvolávací cena: 300 (+100,00%)
Vydraženo za: 600 Kč
1529
182713
1908 OBRAZOVÝ RÁM - sestava 4ks pohlednic s vlepenými lito záběry měst VYŠKOV (2x různý text), BUDĚJOVICE, LEDNICE; DA, prošlé, zachovalé, vyvolávací cena: 700 (+14,29%)
Vydraženo za: 800 Kč
1530
182712
1910 ERBY - sestava 5ks tlačených lito pohlednic, LUŽE, CHRÁST U CHRUDIMI, NEVEKLOV, KARLOVY VARY, BÍLINA; 4x DA, zachovalé, vyvolávací cena: 1500
Vydraženo za: 1 500 Kč
1531
182736
1900 Josef Šváb č. 38, "Zde přání k dnešnímu svátku...."; prošlá, odřené růžky a levý horní roh slabší lom, vyvolávací cena: 400
1532
182737
1900 Josef Šváb č. 513, "Že na holky míváš vztek...."; prošlá, pěkný stav, vyvolávací cena: 500 (+20,00%)
Vydraženo za: 600 Kč
1533
182738
1900 Josef Šváb č. 514, "Neslušné to sice dítě...."; prošlá, pěkný stav, vyvolávací cena: 500 (+20,00%)
Vydraženo za: 600 Kč
1534
183616
1910 MELA KOEHLER - sestava 2ks dětské motivy, anglické vydání, W.&S./ SUCC./ V.A.; částečné rozlepené a omačkané růžky, vyvolávací cena: 600
1535
184181
1925 BRATISLAVA - ghetto, jednozáběrový pohled na vetešnictví; prošlá, vyvolávací cena: 500 (+20,00%)
Vydraženo za: 600 Kč
1536
158153
1908 FRANZ JOSEF I., vysouvací pohlednice, 3ks, FJ v uniformě, FJ na koni a FJ v mysliveckém, barevné, malované, reprodukce sign. Ch. Scolik, nepoužité, luxusní, vyvolávací cena: 2600
1537
154238
1910 FRANZ JOSEF I. - kolorovaná pohlednice s císařem a s částí partitury "Unsere Kaiser"; neprošlá, hezké, vyvolávací cena: 500
1538
182711
1905-10 VZDUCHOLODĚ sestava 9ks pohlednic s motivem vzducholodí, z toho 1x fotopohled hraběte Zeppelina, 1x fotopohled vzducholodi Italia v letu, ostatní kreslené, vyvolávací cena: 700 (+28,57%)
Vydraženo za: 900 Kč
1539
184863
1936 Zeppelin Deutsche Luftfahrt, propagační barevná pohlednice z výstavy v Drážďanech, velký formát, neprošlé, bez poškození, vyvolávací cena: 600 (+33,33%)
Vydraženo za: 800 Kč
1540
6 000
184195
1918-39 ČESKOSLOVENSKÁ ARMÁDA 1918-1939/ mimořádná sestava 12 dobových fotopohlednic s vojenskou technikou, pozůstalost po příslušníkovi prvorepublikového automobilového vojska, mj.: obrněné auto s raz. SKUPINA OBRNĚNÝCH AUT V UŽHORODĚ; 2 různé záběry na vojenský pásový traktor WD 50 (Hanomag), 4 různé pohledy na vojenská nákladní vozidla, mj. 1x Praga, 2x záběr z cvičení čs. tankových jednotek apod.; celkově výborný stav, velmi zajímavé , vyvolávací cena: 6000
1541
184208
1939 ŠATOV (Schattau), velký bunkr, vzadu s PR ZNAIM + VRANOV NAD DYJÍ (Frain a.d. Thaya), bunkr; sestava 2 čb fotopohlednic čs. opevnění po odtržení Sudet, výborný stav, vyvolávací cena: 700
Vydraženo za: 700 Kč
1542
184768
1939 A.Hitler, portrét s ozdobným přítiskem, jubiljní 50 let 1889 - 1939, neprošlá s protektorátním PR3 + PR4; větší formát, bez poškození, vyvolávací cena: 600 (+50,00%)
Vydraženo za: 900 Kč
1543
184180
1939 DIE FAHNE DES SIEGES propagandistická pohlednice "Vlajka vítězů" z počátku II. světové války; bezvadný stav, vzácné, vyvolávací cena: 1000 (+140,00%)
Vydraženo za: 2 400 Kč
1544
184205
1939 MAĎARSKÝ ZÁBOR/ SLOVENSKO - FILAKOVO maďarská propagandistické fotopohlednice, záběr na ruinu středověkého hradu u města, nápis "Mindent Vissai" "Vše zpátky"; neprošlá, odřené růžky, zajímavé, vyvolávací cena: 600
1545
182659
1939-41 Adolf Hiter a Mussolini, společná pohlednice doplněna 2ks pohlednice s portrétem A.H., neprošlé, opatřeno příležitostnými razítky; bez poškození, vyvolávací cena: 500 (+40,00%)
Vydraženo za: 700 Kč
1546
184772
1941 DIE HEIMAT FREI jednobarevná pohlednice "Jihlavský rolník", PR46 IGLAU 1/ 15.III.41/b; vydala "Sammlergruppe Iglau", neprošlá, pěkný stav, vyvolávací cena: 800 (+12,50%)
Vydraženo za: 900 Kč
1547
182716
1940 FINSKO protisovětská propaganda, opilý Stalin s Berijou a opicí "Kolme samnmielistä - Tři se stejnýám názorem", vydal Karjalan Mieka, No.3, čb, neprošlé, bez vady, vyvolávací cena: 500
1548
182740
1909 SÁŇKOVÁNÍ - jednozáběrová, čb, s textem "Rodelsport auf dem Burgsberge" (Hrádek - Varnsdorf); lom v levém dolním rohu, vyvolávací cena: 600
Vydraženo za: 600 Kč
1549
182742
1898-1912 [SBÍRKY] sestava 14ks blahopřejných a dětských pohledů, z toho 10ks tlačené, některé zlacené; obvyklá běžná jakost, 1ks (Vánoce) četné lomy, 2ks skvrny, vyvolávací cena: 900