Aukce 51 / Filatelie / ČSR I. / Legionářské 1919

185974 - 1919 sestava 3ks celistvostí, 1x R-dopis v místě vyfr. zn
1919 sestava 3ks celistvostí, 1x R-dopis v místě vyfr. zn. 75h s uherským DR LEDNICZRÓNA/ 919 Okt.31. + 2 dopisy vyfr. 1x 2-páskou 15h a 1x smíšená frankatura 10h Hradčany a 15h Lev, vše s otisky nátisků v zelené a modré barvě přímo na dopise, prošlé - vzadu znárodněné příchozí DR BUDĚJOVICE 1/ 31.X.19; zachovalé, malý výskyt skutečně prošlých celistvostí
Vyvolávací cena:
185973 - 1919 těžší dopis zaslaný v II. TO jako R+Ex, vyfr. zn.
1919 těžší dopis zaslaný v II. TO jako R+Ex, vyfr. zn. 100h + 15h a 25h na zadní straně, Pof.31B, 28B, 27B podací DR PRAHA 19/ 27/10 19, příchozí DR MALEČ 29.X.19; bez poškození, zk. Kar, pěkná skutečně poštovně prošlá celistvost!
Vyvolávací cena:
185495 -  Pof.27Aa, Lev trhající okovy 15h světle zelená, HZ 13&#
Pof.27Aa, Lev trhající okovy 15h světle zelená, HZ 13¾ : 13½; zk. Gi
Vyvolávací cena:
185620 -  Pof.27D + 28Aa, 15h zelená, ŘZ 10½ : 13¾, krajo
Pof.27D + 28Aa, 15h zelená, ŘZ 10½ : 13¾, krajový 4-blok, tmavší odstín, nažloutlý papír, vzadu na 1 zn. pozn. tužkou + 25h světle hnědá, HZ 13½ : 13¾, označeno a zk. Gi
Vyvolávací cena:
186250 -  Pof.27Da, Lev trhající okovy 15h světle zelená, ŘZ 10&
Pof.27Da, Lev trhající okovy 15h světle zelená, ŘZ 10½ : 13¾, dobře centrovaná; zcela ojedinělá nabídka (!), označeno a zk. a atest Vrba 2016, kat. 25.000Kč
Vyvolávací cena:
182807 -  Pof.27N-32N, kompletní nezoubkovaná série, dobré střih
Pof.27N-32N, kompletní nezoubkovaná série, dobré střihy, 2ks zk. Gi, 3ks zk. Mr, Pofis
Vyvolávací cena:
185623 -  Pof.28 I, 25h hnědá, tmavší odstín, výjimečné zoubk
Pof.28 I, 25h hnědá, tmavší odstín, výjimečné zoubkování 11½ : 13¾ : 11½ : 11½ (!), svěží; zk. Pit, kat. 7.000Kč
Vyvolávací cena:
186954 -  Pof.28, 25h hnědá, vodorovná krajová 5ti-páska s různ
Pof.28, 25h hnědá, vodorovná krajová 5ti-páska s různě velkými posuny svislé perforace, různé varianty zoubkování, z toho 1x varianta 11½ : 10½ : 11½ : 13¾ (!); ojedinělá nabídka, označeno a zk. Ša
Vyvolávací cena:
186243 -  Pof.28B+28C, 25h hnědá, vodorovná 5-páska s posunutou s
Pof.28B+28C, 25h hnědá, vodorovná 5-páska s posunutou svislou perforací, 4x ŘZ 13½ + 2x ŘZ 10½; přes 3 zn. šikmý lom, přesto zajímavé, zk. Kar, Vrba
Vyvolávací cena:
185622 -  Pof.28Ba, 25h světle hnědá, ŘZ 11½ : 13¾, dob
Pof.28Ba, 25h světle hnědá, ŘZ 11½ : 13¾, dobře centrovaná; označeno a zk. Gi, Kar, kat. 5.000Kč
Vyvolávací cena:
187188 -  Pof.28Na, 25h světle hnědá, nezoubkovaná, krásný stř
Pof.28Na, 25h světle hnědá, nezoubkovaná, krásný střih, téměř celé DR PRAHA 1/ 28.X.19; zk. Gi
Vyvolávací cena:
182810 -  Pof.28Na, 25h světle hnědá, nezoubkovaná, krásný stř
Pof.28Na, 25h světle hnědá, nezoubkovaná, krásný střih; označeno a zk. Gi
Vyvolávací cena:
185621 -  Pof.28Na, 25h světle hnědá, nezoubkovaná, velmi pěkný
Pof.28Na, 25h světle hnědá, nezoubkovaná, velmi pěkný střih; označeno a zk. Gi
Vyvolávací cena:
185624 -  Pof.29B, 50h modrá, ŘZ 11½ : 13¾, decentrovaná
Pof.29B, 50h modrá, ŘZ 11½ : 13¾, decentrovaná; označeno a zk. Gi, Mr
Vyvolávací cena:
185625 -  Pof.29D, 50h modrá, ŘZ 10½ : 13¾; označeno a z
Pof.29D, 50h modrá, ŘZ 10½ : 13¾; označeno a zk. Kar, kat. 4.000Kč
Vyvolávací cena:
186444 -  Pof.30E, 75h šedá, ŘZ 10½; zk. Gi, Vrba, kat. 8.000
Pof.30E, 75h šedá, ŘZ 10½; zk. Gi, Vrba, kat. 8.000Kč
Vyvolávací cena:
187189 -  Pof.31Aa, 100h černofialová, HZ 13¾ : 13½; ozna
Pof.31Aa, 100h černofialová, HZ 13¾ : 13½; označeno a zk. Stu
Vyvolávací cena:
185808 -  Pof.31E, 100h hnědofialová, vzácné ŘZ 10½; nový
Pof.31E, 100h hnědofialová, vzácné ŘZ 10½; nový lep, zk. Kar, Gi, Mr
Vyvolávací cena:
185626 -  Pof.32C, 120h fialová, ŘZ 11½:10½, hezky centro
Pof.32C, 120h fialová, ŘZ 11½:10½, hezky centrovaná; označeno a zk. Mr
Vyvolávací cena:
186237 -  ZT  Matka s dítětem 75h, zkusmý tisk v šedé barvě, kr
ZT Matka s dítětem 75h, zkusmý tisk v šedé barvě, krajový 4-blok s počitadly, na silném křídovém kartonu; zk. Vrba
Vyvolávací cena:
187190 -  ZT  sestava 2ks zkusmých tisků hodnoty 50h ve fialové ba
ZT sestava 2ks zkusmých tisků hodnoty 50h ve fialové barvě, hlubotisk, 1x na slabě nažloutlém papíru, zk. Kar a 1x na nahnědlém papíru
Vyvolávací cena:
187092 -  ZT  sestava 2ks zkusmých tisků Matka s dítětem 50h, hlu
ZT sestava 2ks zkusmých tisků Matka s dítětem 50h, hlubotisk na papíru bez lepu, 1x v šedočerné barvě, těsnější střih, zk. Kar, 1x ve fialové barvě, značka Majer
Vyvolávací cena:
186484 -  ZT  Matka s dítětem 75h-120h, sestava 10ks zkusmých tisk
ZT Matka s dítětem 75h-120h, sestava 10ks zkusmých tisků v různých barvách, na barevných papírech bez lepu
Vyvolávací cena:
187818 -  ZT  soutisk 4ks zkusmých tisků nepřijatých návrhů na
ZT soutisk 4ks zkusmých tisků nepřijatých návrhů na Legionářské zn., v hnědočervené barvě na nažloutlém papíru s lepem; zk. Vrba
Vyvolávací cena:
186729 - 1919 sestava 6ks originálních pamětních listů s vylepen
1919 sestava 6ks originálních pamětních listů s vylepenými 4-bloky všech hodnot s červeným kruhovým nátiskem, včetně originální obálky s přítiskem; zachovalé, pouze 1x zahnědnutí v okraji listu
Vyvolávací cena:
188324 - 1919 R+Ex-dopis zaslaný v II. TO, se smíšenou frankaturou
1919 R+Ex-dopis zaslaný v II. TO, se smíšenou frankaturou Legionářské 15h a Hradčany 80 + 40h, Pof.27B, 19, 14, podací znárodněné DR KARLÍN 29/10 19; zachovalé
Vyvolávací cena:
188289 - 1919 [SBÍRKY]  specializovaná sbírka zn. a bloků emise L
1919 [SBÍRKY] specializovaná sbírka zn. a bloků emise Legionářské, určené deskové vady, deskové čísla, uloženo na 10 albových listech s popisy a vloženo do zásobníku
Vyvolávací cena:

Aukce 51 / Filatelie / ČSR I. / Legionářské 1919 - Informace

27. 10. 1919 Legionářské - 1. výročí vzniku ČSR

Poštovní známky emise Legionářské navrhl prof. Jakub Obrovský. Vydáno bylo celkem 6 hodnot s různým zoubkováním (A-F) i bez zoubkování. Známky byly tištěny knihtiskem (KT) (hodnoty 15h - 50h) a hlubotiskem (HT) (hodnoty 75h - 120h). Tisková forma (TF) byla 2x100 a 4x100 známek (hodnota 75h), přepážkový arch (PA) vždy 10x10 známkových polí (ZP). Tisk na bílém papíru, hodnota 120h na nažloutlém s hladkým lepem.
Část nákladu byla opatřena ručními přítisky (tzv. nátisky), které zvyšovaly prodejní cenu známek o 10 haléřů při zachování stejné výplatní schopnosti jako bez přítisku.

Platnost poštovních známek emise Legionářské byla do 3.11. 1919.