Aukce 53 / Filatelie / ČSR I. - ex PYTLÍČEK / Letecké 1930

190765 -  Pof.L8A, 1Kč červená, ŘZ 12¼, dolní rohový 4-blo
Pof.L8A, 1Kč červená, ŘZ 12¼, dolní rohový 4-blok s DČ "1"; přes 1 zn. výrobní vrása v papíru, zk. Vrba, kat. 3.000Kč
Vyvolávací cena:
190764 -  Pof.L8A, 1Kč červená, ŘZ 12¼, rohový kus s DČ 1,
Pof.L8A, 1Kč červená, ŘZ 12¼, rohový kus s DČ "1", široký dolní okraj - kat. Pofis neuvádí (!); svěží, zk. Vrba, zn. s úzkým okrajem kat. 2.000Kč
Vyvolávací cena:
190422 -  Pof.L9 VV, 2Kč zelená, I. typ, 2ks + Pof.L10 VV, 3Kč fia
Pof.L9 VV, 2Kč zelená, I. typ, 2ks + Pof.L10 VV, 3Kč fialová, I. typ - vše dolní rohové kusy s DČ "1" a s perforační přeložkou; svěží
Vyvolávací cena:
190766 -  Pof.L9A, 2Kč zelená I. typ, ŘZ 12¼, dolní rohový
Pof.L9A, 2Kč zelená I. typ, ŘZ 12¼, dolní rohový 4-blok s DČ "1"; svěží, zk. Vrba,kat. 3.000Kč
Vyvolávací cena:
190767 -  Pof.L9C, 2Kč zelená I. typ, ŘZ 13¾ : 12¼, doln
Pof.L9C, 2Kč zelená I. typ, ŘZ 13¾ : 12¼, dolní rohový 4-blok s DČ "1"; zk. Vrba, kat. 3.000Kč
Vyvolávací cena:
190420 -  Pof.L10 VV, 3Kč fialová, I. typ, ŘZ 13¾, dolní roh
Pof.L10 VV, 3Kč fialová, I. typ, ŘZ 13¾, dolní rohový 4-blok s DČ "1" a s vynechanou svislou perforací v levém okraji; svěží, specialisty hledané!
Vyvolávací cena:
190105 -  Pof.L12aA, 5Kč světle hnědá, 4-blok s perforací ŘZ 12
Pof.L12aA, 5Kč světle hnědá, 4-blok s perforací ŘZ 12¼ (!!); svěží, atesty Pitermann a Vrba, zk. Pit., Vrba, kat. jen zn. 160.000Kč, nejvzácnější perforace na leteckých známkách definitivního vydání, známo pouze několik 4-bloků!
Vyvolávací cena:
190421 -  Pof.L13 VV, 10Kč modrá, ŘZ 13¾, krajový kus s vyne
Pof.L13 VV, 10Kč modrá, ŘZ 13¾, krajový kus s vynechanou vodorovnou perforací v horním okraji; stopa po nálepce na horním okraji, zn. svěží
Vyvolávací cena:
190768 -  Pof.L13a, 10Kč ultramarínová, dolní rohový 4-blok s D
Pof.L13a, 10Kč ultramarínová, dolní rohový 4-blok s DČ "1"; svěží, označeno a zk. Gi
Vyvolávací cena:
190132 -  Pof.L14C, 20Kč šedomodrá, vzácné zoubkování ŘZ 13&#
Pof.L14C, 20Kč šedomodrá, vzácné zoubkování ŘZ 13¾ : 12¼; svěží, zk. Kar, Gi + atesty Karásek a Vrba, kat. 32.000Kč, velmi pěkný a vzácný kus
Vyvolávací cena:
190423 -  ZT  Pof.L7, 50h zelená, krajový 6-blok + ZT Pof.L9, 2Kč
ZT Pof.L7, 50h zelená, krajový 6-blok + ZT Pof.L9, 2Kč zelená, krajový 4-blok + ZT Pof. L10, 3Kč fialová, svislá 2-páska; sestava nezoubkovaných zkusmých tisků v původních barvách na růžovém papíru, celkem 12ks
Vyvolávací cena:
190107 -  Karel Seizinger, originální kresba návrhu letecké zn. 4
Karel Seizinger, originální kresba návrhu letecké zn. 4Kč, Pof.L11, tužka na kartonu, rozměr 14,5x10cm, signováno
Vyvolávací cena:
190490 - 1931 1. let KARLOVY VARY - PRAHA a PRAHA - KARLOVY VARY, ses
1931 1. let KARLOVY VARY - PRAHA a PRAHA - KARLOVY VARY, sestava 3ks celistvostí zaslaných 1. letem, 1x pohlednice 1. letu zaslaná z K. Varů do Prahy, 1x obrazová dopisnice zaslaná z Prahy do K. Varů, 1x firemní dopis zaslaný z Mariánských Lázní do K. Varů; dobře zachovalé
Vyvolávací cena:
190486 - 1931 BRNO - BUENOS AIRES, těžší Let-dopis zaslaný do Ar
1931 BRNO - BUENOS AIRES, těžší Let-dopis zaslaný do Argentiny, vyplacený kombinací 2 otisků OVS Zbrojovka Brno a hotově, 2x červený otisk OVS s hodnotou 99Kč, DR BRNO 1/ 10.12.31 + ručně psaná poznámka "Výplatné 59,50Kč zaplaceno", celkové výplatné za Let-dopis s váhou 90g do Argentiny 257,50Kč ručně vypsané na obálce, vzadu let. rámečkové raz. PRAHA 7/ 11.XII.31, tranzit STRASBOURG/ GARE AVION/ 12.12.31 a příchod BUENOS AIRES/ 20.XII.31; obálka se stopami poštovního provozu vyplacená OVS!, s velmi zajímavou leteckou destinací
Vyvolávací cena:
190488 - 1931 sestava 4ks Let-dopisů, z toho 2x R+Let do Německa a
1931 sestava 4ks Let-dopisů, z toho 2x R+Let do Německa a do Španělska + 2x Let do Švýcarska; zachovalé, všechny náležitosti
Vyvolávací cena:
190480 - 1932 PRAHA - SALONIKY, dopisnice CDV48/3 zaslaná Let do Ře
1932 PRAHA - SALONIKY, dopisnice CDV48/3 zaslaná Let do Řecka, dofr. zn. Pof.L7 a vzadu Pof.L9, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 3.VI.32, příchod let. raz. SALONIKI/ 3.VI.32; bez poškození, neobvyklá destinace
Vyvolávací cena:
190477 - 1932 ZEPPELIN  9. SÜDAMERIKAFAHRT, R+Let-dopis do Brazílie
1932 ZEPPELIN 9. SÜDAMERIKAFAHRT, R+Let-dopis do Brazílie, vyfr. leteckými zn. Pof.L13, L12, L9, celkem 17Kč, podací DR LUČENEC/ 19.X.32, červené raz. přípojného letu "ANSCHLUSSFLUG BERLIN–FRIEDRICHSHAFEN", oranžový kašet, na zadní straně podací let. raz. PRAHA 7/ 20.X.32, tranzit BERLIN/ 23.10.32 a příchozí oválné raz. PERNABUCO/ 22.Dez.32, vráceno zpět; bez poškození, atest Karásek, kat. Michel 250€, kat. Horka 10.600 Kč
Vyvolávací cena:
190507 - 1933 1. let PRAHA - BUKUREŠŤ, sestava 2ks celistvostí zas
1933 1. let PRAHA - BUKUREŠŤ, sestava 2ks celistvostí zaslaných 1. letem do Rumunska, 1x R+Let-dopis a 1x pohlednice 1. letu, vyfr. zn. III. letecké emise, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ a letecké raz. PRAHA 7/ 11.IX.33, příchod BUCURESTI/ 11.IX.933; bez poškození
Vyvolávací cena:
190505 - 1933 1. let PRAHA - KLUŽ, dopis zaslaný 1. letem Praha - B
1933 1. let PRAHA - KLUŽ, dopis zaslaný 1. letem Praha - Bukurešť, vyfr. let. zn. Pof.L7, L8, L9 podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 11.IX.33, příchod CLUJI/ 11.9.33, červený kašet 1. letu; bez poškození
Vyvolávací cena:
190508 - 1933 1. let UŽHOROD - KLUŽ  a UŽHOROD - BUKUREŠŤ, sesta
1933 1. let UŽHOROD - KLUŽ a UŽHOROD - BUKUREŠŤ, sestava 2ks Let-dopisů zaslaných jako Tiskopis, podací let. raz. UŽHOROD/ 11.IX.33, příchod CLUJ/ 11.SEP.933 a vzadu BUCURESTI/ 12.SEP.933; bez poškození
Vyvolávací cena:
190504 - 1933 1. let UŽHOROD - KLUŽ, obrazová dopisnice TGM 50h za
1933 1. let UŽHOROD - KLUŽ, obrazová dopisnice TGM 50h zaslaná 1. letem Praha - Bukurešť, vyfr. mj. již neplatnou zn. II. emise Pof.L5 a výplatní Pof.149 2x, 243, na zadní straně let. zn. 50h III. emise Pof.L7, podací let. raz. UŽHOROD/ 11.IX.33, příchod CLUJ/ 11.9.33; zajímavé
Vyvolávací cena:
190478 - 1933 ZEPPELIN  SÜDAMERIKA - CHICAGOFAHRT, firemní lístek
1933 ZEPPELIN SÜDAMERIKA - CHICAGOFAHRT, firemní lístek zaslaný Let do Brazílie, vyfr. zn. Pof.L13, L9, 273, 274, podací DR VRCHLABÍ/ 11.X.33, doplněno let. raz. PRAHA 7/ 12.X.33, vzadu tranzit DR BERLIN C/ 14.10.33, šestiúhelníkovým červeným kašetem přípojného letu BERLIN–FRIEDRICHSHAFEN, červený trojúhelníkový kašet letu a příchozí DR RIO DE JANEIRO/ 18.OUT.933; pouze jedna zn. přelepena přes okraj, atest Karásek, kat. Michel 500€, kat. Horka 10.500 Kč
Vyvolávací cena:
190559 - 1934 PRAHA - BUENOS AIRES  sestava 2ks R+Let-dopisů do Arge
1934 PRAHA - BUENOS AIRES sestava 2ks R+Let-dopisů do Argentiny, 1x vyfr. výplatními zn. Pof.257a 3x, 260, s DR HEŘMANŮV MĚSTEC 6.IX.34 a 1x vyfr. leteckými zn. Pof.L14, L13, L8, podací DR PRAHA 1/ 4.VII.34, všechny náležitosti letecké přepravy; bez poškození, dekorativní kusy
Vyvolávací cena:
190558 - 1934 PRAHA - CHOLON, Let-dopis zaslaný do Indočíny, vyfr.
1934 PRAHA - CHOLON, Let-dopis zaslaný do Indočíny, vyfr. let. zn. Pof.L7, L9 (s dolním okrajem a DČ 1), L11, podací DR CHEB/ 19.V.34, vzadu let. raz. PRAHA 7/ 20.V.34, tranzitní raz. ATHÉNY a SAIGON, příchod CHOLON/ 31.5.34; zachovalé, výjimečná destinace!
Vyvolávací cena:
190557 - 1934-1935 PERFIN  Maxa S46, dva identifikační Let-dopisy z
1934-1935 PERFIN Maxa S46, dva identifikační Let-dopisy zaslané z Prahy do Uruguaje, oba bohatě vyfr., část zn. s perfinem "SR&C" fy S. Reich & Co., podací DR PRAHA 1/ 23.XI.34 a PRAHA 1/ 15.III.35, vzadu let. raz. PRAHA 7/ 23.XI.34 a rámečkový fialový kašet "Air France/ Europa - America Del Sud"; obě obálky rozevřeny ze 3 stran do exponátu, vzácný perfin na velmi zajímavé letecké zásilce!
Vyvolávací cena:
190669 - 1935 1. let PIEŠŤANY - VÍDEŇ, sestava 6ks celistvostí z
1935 1. let PIEŠŤANY - VÍDEŇ, sestava 6ks celistvostí zaslaných jednotlivými trasami 1. letu jako PIEŠŤANY - BRATISLAVA, PIEŠŤANY - VÍDEŇ a BRATISLAVA - VÍDEŇ, vše s modrými razítky 1. letu ze dne 1.VI.35, 1x R+Ex+Let-dopis, 1x Let-dopisnice Znak 50h; všechny náležitosti, bez poškození, kat. Horka 4.500Kč
Vyvolávací cena:
190666 - 1935 1. let PRAHA - BUKUREŠŤ a BUKUREŠŤ - PRAHA, sestava
1935 1. let PRAHA - BUKUREŠŤ a BUKUREŠŤ - PRAHA, sestava 9ks celistvostí převážně vyfr. let. zn. a zaslané jednotlivými trasami 1. letu, mj. PRAHA - KLUŽ, UŽHOROD - KLUŽ, UŽHOROD - BUKUREŠŤ, příslušná modrá razítka 1. letů ze dne 1.VI., 3.VI. a 4.VI.35, 1x jako R+Let-dopis, 1x dopisnice Znak 50h, 1x pohlednice 1. letu; bez poškození, všechny náležitosti, kat. Horka 10.900Kč
Vyvolávací cena:
190672 - 1935 1. let PRAHA - MARSEILLE, sestava 3ks celistvostí, z t
1935 1. let PRAHA - MARSEILLE, sestava 3ks celistvostí, z toho 1x trasa PRAHA - ŽENEVA, převážně vyfr. let. zn., modrá razítka 1. letu ze dne 15.V.35 + všechny náležitosti, 1x R+Let-dopis; bez poškození, kat. Horka 3.200Kč
Vyvolávací cena:
190664 - 1935 PRAHA - DANZIG, R+Let zaslaný I. díl mezinárodní do
1935 PRAHA - DANZIG, R+Let zaslaný I. díl mezinárodní dopisnice TGM 1,50Kč, CDV36/I, správně dofr. zn. Pof.L9 a Pof.220 na celkové poštovné 5Kč, podací let. raz. PRAHA 7/ 10.X.35, příchozí DR DANZIG/ 10.10.35; bez poškození, dekorativní kus
Vyvolávací cena:
190562 - 1935 PRAHA - MOSUL, R+Let-dopis zaslaný do Iráku jako Post
1935 PRAHA - MOSUL, R+Let-dopis zaslaný do Iráku jako Poste restante a vrácený zpět, vyfr. let. zn. Pof.L12, L9, L7, podací DR PRAHA 10 HRAD/ 31.VII.35, vzadu let. raz. PRAHA 7/ 31.VII.35 a množství dalších tranzitních a příchozích razítek, mj. MOSUL/ 26.Sep.35, doplněno ručně psanými poznámkami a doplňkovými razítky; stopy poštovní přepravy, obálka rozevřena ze 3 stran do exponátu, vzácná destinace!
Vyvolávací cena:
190561 - 1935 R+Let-dopis zaslaný do Mexika, vyfr. let. zn. Pof.L10,
1935 R+Let-dopis zaslaný do Mexika, vyfr. let. zn. Pof.L10, L11, L12, podací DR CVIKOV/ 14.XII.35, vzadu let. DR PRAHA 7/ 14.XII.35, tranzit NEW YORK/ 23.12.35 a oválné MEXICO SERVICIO AEREO/ 26.DIC.35 a příchod CD OBREGON/ 29.DIC.35; lehký ohyb, zcela ojedinělá destinace!
Vyvolávací cena:
190692 - 1937 PRAHA - BANGKOK,  firemní R+Let-dopis většího form
1937 PRAHA - BANGKOK, firemní R+Let-dopis většího formátu zaslaný do Thajska, se smíšenou frankaturou, mj. letecká 20Kč Pof.L14, celkem 26,50Kč, podací DR PRAHA 7/ 30.VII.37, vzadu let. raz. PRAHA 7 / 30.VII.37 a příchod BANGKOKG/ 4.8.37; zachovalé, vzácná destinace
Vyvolávací cena:
190690 - 1937 PRAHA - BUENOS AIRES,  firemní R+Let-dopis do Argentin
1937 PRAHA - BUENOS AIRES, firemní R+Let-dopis do Argentiny, vyfr. na obou stranách vysokou frankaturou leteckých a výplatních zn., mj. 11x 10Kč ultramarin, Pof.L14 2x, L13a 11x, celkem 158Kč, podací smuteční raz. TGM PRAHA 7 LETECKÁ POŠTA/ 13.X.37, fialový kašet let. pošty "Deutsche Luftpost / Europa - Südamerika"; zachovalé, zk. Pit, vzácná frankatura
Vyvolávací cena:
190703 - 1938 PRAHA - BUENOS AIRES, firemní R+Let-dopis většího f
1938 PRAHA - BUENOS AIRES, firemní R+Let-dopis většího formátu zaslaný do Argentiny, s bohatou smíšenou frankaturou v celkové výši 419Kč, mj. 34ks letecké zn. 10Kč, Pof.L13 34x, L11, 312 15x, podací DR PRAHA 7/ 23.II.38, červený kašet let. pošty "Deutsche Luftpost/ Europa - Südamerika"; zachovalé, zcela ojedinělá frankatura na letecké zásilce!
Vyvolávací cena:
190705 - 1938 PRAHA - KÁBUL a PRAHA - TEHERÁN,  sestava 3ks Let-dop
1938 PRAHA - KÁBUL a PRAHA - TEHERÁN, sestava 3ks Let-dopisů, z toho 2ks zaslány do Afganistánu (1x jako R+Let), podací DR ŠTRBSKÉ PLESO/ 14.VII.38 a KARLOVY VARY 1/ 1.IV.38 + 1ks do Íránu s podacím DR TÚS PRAHA/ 28.XII.38; zachovalé, neobvyklé destinace
Vyvolávací cena:
190708 - 1938 sestava 8ks Let-dopisů zaslaných do ciziny, zajímav
1938 sestava 8ks Let-dopisů zaslaných do ciziny, zajímavé frankatury i destinace, Belgické Kongo, Jižní Afrika, USA 2ks (z toho 1x R+Let), Španělska R+Let, Skotska, Dánska a Německa R+Let; převážně zachovalé, všechny náležitosti
Vyvolávací cena: