Aukce 55 / Pohlednice

warning
Prohlížíte si aukci v archivu, v této aukci již nelze dražit!
info
Aktuálně běží Aukce 74, kde můžete najít podobné položky a dražit!
Zobrazení:view_columnview_stream
197234 - cca 1900 LETOVICE (Lettowitz) - barevná lito, celkový pohl
+1
Jakost
cca 1900 LETOVICE (Lettowitz) - barevná lito, celkový pohled a zámek; DA, prošlá, pěkný stav
Vyvolávací cena:
U:A5
197457 - 1899 IVANČICE - KOUNICE - nádražní budova s drezínou, D
+1
Jakost
1899 IVANČICE - KOUNICE - nádražní budova s drezínou, DA, prošlé; pouze mírně omačkané růžky
Vyvolávací cena:
U:A5
197461 - 1899 MILOTICE NAD OPAVOU - nádražní budova, koleje, lidé
+1
Jakost
1899 MILOTICE NAD OPAVOU - nádražní budova, koleje, lidé, vydal J.J. Olbrich, Würbenthal; prošlá, stržená zn., omačkané růžky
Vyvolávací cena:
U:A5
196948 - 1898 TANVALD (Tannwald) - pohled na město, litografie; DA,
+1
Jakost
1898 TANVALD (Tannwald) - pohled na město, litografie; DA, prošla, velmi dobrý stav
Vyvolávací cena:
U:A5
190161 - 1901 ŠERÁK (Hochschar) - barevná lito koláž, chata Geor
+1
Jakost
1901 ŠERÁK (Hochschar) - barevná lito koláž, chata Georgs-Schutzhaus; prošlá, DA
Vyvolávací cena:
U:A5
196958 - 1901-1918 LIBEREC (Reichenberg), sestava 4 zajímavých pohl
Jakost
1901-1918 LIBEREC (Reichenberg), sestava 4 zajímavých pohlednic, 1x kolorovaná lito koláž "čtyřlístek", 2x různá čb k výstavě Liberec 1906 + 1x pohled v noci - náměstí s kostelem; 2x DA, vše prošlé, celkově pěkný stav
Vyvolávací cena:
U:A5
190171 - 1900-1904 SUDKOV (Zautke), LITOVEL (Littau), MORAVSKÁ TŘEB
+1
Jakost
1900-1904 SUDKOV (Zautke), LITOVEL (Littau), MORAVSKÁ TŘEBOVÁ (Mähr. Trübau), sestava 3 lito pohlednic, vícezáběrové; 2x prošlé, vše DA
Vyvolávací cena:
U:A5
194729 - 1900 PRAHA 1 - Binninger Jan, Betlémské náměstí, První
+1
Jakost
1900 PRAHA 1 - Binninger Jan, Betlémské náměstí, První česká parostrojní továrna na krémy, leštidla, laky a tuky, dům s obchodem a pohled na továrnu, čb, neprošlé; zachovalé
Vyvolávací cena:
U:A5
194732 - 1912 DOBŘICHOVICE - nádraží, čb, DA, prošlá + fotopoh
+1
Jakost
1912 DOBŘICHOVICE - nádraží, čb, DA, prošlá + fotopohled srážka 2 parních lokomotiv, foto Deyl Pardubice, neprošlé; obě bez poškození
Vyvolávací cena:
U:A5
194731 - 1906 PŘÍBRAM - poštovní poukázka, koláž, barevná, pr
Jakost
1906 PŘÍBRAM - poštovní poukázka, koláž, barevná, prošlá; zachovalé
Vyvolávací cena:
U:A5
196956 - 1899 PONIKLÁ - sestava 2 pohlednic, 1x s dobovou fotografi
Jakost
1899 PONIKLÁ - sestava 2 pohlednic, 1x s dobovou fotografií (1899 !) + 1x čb lito, továrna; DA, prošlé, celkově pěkný stav, velmi zajímavé
Vyvolávací cena:
U:A5
196950 - 1912 ROKYTNICE NAD JIZEROU (Rochlitz) - 5-okénková lito ko
+1
Jakost
1912 ROKYTNICE NAD JIZEROU (Rochlitz) - 5-okénková lito koláž, náměstí, hotel Haney, škola atd.; DA, prošlá, velmi dobrý stav
Vyvolávací cena:
U:A5
196951 - 1900 SEMILY - ISERTHAL, sestava 2 lito pohlednic, 1x pohled
Jakost
1900 SEMILY - ISERTHAL, sestava 2 lito pohlednic, 1x pohled na trať a vlak + 1x barevná 2-okénková (továrna, hotel Iserhtal); DA, prošlé, velmi dobrý stav, zajímavé
Vyvolávací cena:
U:A5
196954 - 1899 VÍTKOVICE V KRKONOŠÍCH (Witkowitz) - 5-okénková ko
+1
Jakost
1899 VÍTKOVICE V KRKONOŠÍCH (Witkowitz) - 5-okénková kolorovaná litografie, klášter, kostel, továrna atd.; DA, prošlá, vpředu značně popsáno tužkou, přesto zajímavé
Vyvolávací cena:
U:A5
195991 - 1905 TŘEBÍČ - 4-okénková koláž Motýl; prošlá, zach
+1
Jakost
1905 TŘEBÍČ - 4-okénková koláž "Motýl"; prošlá, zachovalý stav, zajímavé
Vyvolávací cena:
U:A5
190169 - 1898 KRÁLÍKY (Grulich) + Muttergottesberg (Hora Matky Bož
+1
Jakost
1898 KRÁLÍKY (Grulich) + Muttergottesberg (Hora Matky Boží), sestava 2 víceokénkových lito pohlednic; prošlé, DA, pěkný stav
Vyvolávací cena:
U:A5
197458 - 1913 VSETÍN - nádraži s Vinklerovou nádražní restaurac
+1
Jakost
1913 VSETÍN - nádraži s Vinklerovou nádražní restaurací, atelier Helios, prošlé; bez poškození
Vyvolávací cena:
U:A5
190175 - 1900-1935 LUHAČOVICE (Luhatschowitz), sestava 6 zajímavýc
Jakost
1900-1935 LUHAČOVICE (Luhatschowitz), sestava 6 zajímavých pohlednic, 3x DA, např. Milchhalle, Lázeňské náměstí, 2x Jamské údolí atd.; celkově pěkný stav
Vyvolávací cena:
U:A5
197459 - 1909 BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM - nádraží, vagony, lidé;
+1
Jakost
1909 BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM - nádraží, vagony, lidé; prošlá, drobná skvrna v pravém dolním rohu
Vyvolávací cena:
U:A5
195725 - 1898-1917 ČECHY, MORAVA  sestava 9ks převážně lito pohl
Jakost
1898-1917 ČECHY, MORAVA sestava 9ks převážně lito pohlednic jako Vrchlabí, Jablonec, Olomouc, Praha atd., mimo 1ks vše DA, převážně prošlé; různá kvalita
Vyvolávací cena:
U:A5
194867 - 1900-1940 [SBÍRKY]   sestava 50ks různých pohlednic, pře
+3
Jakost
1900-1940 [SBÍRKY] sestava 50ks různých pohlednic, převážně místopis, ale i blahopřejné, vojenské atd., mj. 3x lito jako zimní pozdrav z Kolína, Mladá Vožice, Místek, dále zajímavé Müglitz, Orlová, Chotěboř, Friedek, Mezilaborce, Žďár na Moravě, Brno, Nový Bydžova atd.; zachovalé, tržní cena 4.000Kč
Vyvolávací cena:
U:O5
196963 - 1900-1940 [SBÍRKY]  zajímavá partie 37ks pohlednic, čás
+2
Jakost
1900-1940 [SBÍRKY] zajímavá partie 37ks pohlednic, část DA, litografie apod., mj. místopis ČR jako Šumburk nad Desnou, Trutnov, Horní Rokytnice, Jablonec atd., doplněno o příměs zahraničí, hlavně Rakousko atd., také novoroční, blahopřejné aj.; celkově pěkný stav
Vyvolávací cena:
U:O5
194757 -  [SBÍRKY]  LITERATURA / BRNO - STARÉ POHLEDNICE I. - XIX.,
+3
Jakost
[SBÍRKY] LITERATURA / BRNO - STARÉ POHLEDNICE I. - XIX., vydal V. Filip, Brno, sestava 19(!) unikátních publikací k místopisu města Brna s vyobrazením starých pohlednic města, organicky členěno dle ulic, čtvrtí apod.; navíc doplněno publikací od stejného autora: Brno 1939-1945. Roky nesvobody s řadou zajímavých vyobrazení a čb fotografií Brna v době nacistické okupace; celkově vše výborný stav
Vyvolávací cena:
U:Z
194756 - 1995-2010 [SBÍRKY]  LITERATURA / POHLEDNICE  / velmi zajím
+9
Jakost
1995-2010 [SBÍRKY] LITERATURA / POHLEDNICE / velmi zajímavá partie literatury převážně k místopisným pohlednicím, obsahuje např. reprezentativní publikace Ostrava 1880-1839 (Wawreczka 2000); Vítkovice (2002); Český Těšín (1999); Tatry - Staré pohladnice rozprávajú (2002); Turn - 100 let města Trnovany - Teplice (2010); Sokolov 1898-1948 (2001); Třebíč ve starých pohlednicích (2004); Jihlava na starých pohlednicích (2002); dále publikace Malacky, Velké Meziříčí, Telč, Hradec Králové, Písek, Šluknov, Jeseníky, Velká Bíteš a řada dalších; celkem 34ks (!) různých publikací, celkově výborný stav, ojedinělý soubor za výhodnou cenu!, uloženo v Ikea krabici, POUZE OSOBNÍ ODBĚR!
Vyvolávací cena:
U:IK
196959 - 1899 KŁODZKO (Kladsko, Glatz) - litografická koláž, nád
+1
Jakost
1899 KŁODZKO (Kladsko, Glatz) - litografická koláž, nádraží; DA, prošlá + WAMBIERZYCE (Vambeřice / Albendorf) - okénková koláž; DA, prošlá, lehce odřené růžky, celkově pěkný stav
Vyvolávací cena:
U:A5
191776 - 1911 MUCHA Alfons (1860–1939), Pěvecké sdružení učite
+1
Jakost
1911 MUCHA Alfons (1860–1939), Pěvecké sdružení učitelů moravských, litografie; neprošlá, luxusní stav
Vyvolávací cena:
U:A5
191781 - 1911 MUCHA Alfons (1860–1939), Šestero blahoslavenství,
Jakost
1911 MUCHA Alfons (1860–1939), Šestero blahoslavenství, sestava 6 pohlednic: Blahoslavení čistého srdce; Blahoslavení pokojní; Milosrdní; Lkající; Chudí Duchem; Blahoslavení, kteří protivenství trpí pro spravedlnost; vydala Unie Praha, celkově výborný stav, vše neprošlé
Vyvolávací cena:
U:A5
196979 - 1938 Dr. Emil Hácha, protektorátní prezident, sestava 2ks
+1
Jakost
1938 Dr. Emil Hácha, protektorátní prezident, sestava 2ks různých oficiálních pohlednic s DR PRAHA 29 SNĚMOVNA POSLANECKÁ N.S. a DR PRAHA 10 HRAD 30.XI.38 na na přední a 1x na zadní straně; bez poškození
Vyvolávací cena:
U:A5
195994 - 1900? sestava 9ks kolorovaných lito pohlednic slavných oso
Jakost
1900? sestava 9ks kolorovaných lito pohlednic slavných osobností, mj. Radecký, Moltke Tolstoj atd.; neprošlé, s přítiskem Georg Schicht, Aussig, velmi dobrý stav
Vyvolávací cena:
U:A5
158153 - 1908 FRANZ JOSEF I., vysouvací pohlednice, 3ks, FJ v unifor
+1
Jakost
1908 FRANZ JOSEF I., vysouvací pohlednice, 3ks, FJ v uniformě, FJ na koni a FJ v mysliveckém, barevné, malované, reprodukce sign. Ch. Scolik, nepoužité, luxusní
Vyvolávací cena:
U:A5
192267 - 1948 30 LET BACHMAČE /  soubor 5ks originálních pohlednic
Jakost
1948 30 LET BACHMAČE / soubor 5ks originálních pohlednic k chystané výstavě pořádané Olomouci, která se měla uskutečnit 7.3.1948, mj. 2x kolorovaná s čs. legionářem; velmi dobrý stav, zajímavé
Vyvolávací cena:
U:A5
197245 - 1938 OPAVSKO / Troppau, sestava 4ks, různé bunkry z okolí
Jakost
1938 OPAVSKO / Troppau, sestava 4ks, různé bunkry z okolí Opavy, m.j. 12 km od Opavy největší pevnost v ČSR; vydalo Verlag Strasilla/ Troppau, nepoužité, dobrý stav
Vyvolávací cena:
U:A5
196961 - 1936 ITALSKÁ FAŠISTICKÁ PROPAGANDA / Etiopské tažení -
+1
Jakost
1936 ITALSKÁ FAŠISTICKÁ PROPAGANDA / Etiopské tažení - barevná kreslená pohlednice italské polní pošty XII Autogruppo Eritrea; na výšku, prošlá, dobrý stav
Vyvolávací cena:
U:A5
197249 - 1939 A. HITLER - propagandistická pohlednice vydaná němec
+1
Jakost
1939 A. HITLER - propagandistická pohlednice vydaná německým Červeným křížem, autor portrétu Willi Münch - Khe, vzadu vylepena německá zn. Mi.665, PR WIEN/ Grosskundgebung des Deutschen Roten Kreuzes/ 12.2.39; neprošlá, pěkný stav, vzácné!
Vyvolávací cena:
U:A5
197247 - 1939 A. HITLER - propagandistická portrétní pohlednice pr
+1
Jakost
1939 A. HITLER - propagandistická portrétní pohlednice prodávaná s příplatkem 50Rpf ve prospěch akce Sonderspensde WHW (Zimní pomoc), signováno Prof. Heinrich Hoffmann - oficiální fotograf NSDAP a osobní fotograf A. H.; neprošlá, vzadu v rozích stopy po přilepení v albu, jinak pěkný stav, velmi vzácné!
Vyvolávací cena:
U:A5
186686 - 1939 barevná kreslená pohlednice nacistického vyznamenán
+1
Jakost
1939 barevná kreslená pohlednice nacistického vyznamenání s dubovou ratolestí a citátem A.H. "Es kann nur einer...", velký formát, neprošlé s příležitostným raz. PR42 k druhému výročí Protektorátu; bez poškození
Vyvolávací cena:
U:A5
196018 - 1942 ITALSKÁ FAŠISTICKÁ PROPAGANDA  sestava 2ks barevnýc
Jakost
1942 ITALSKÁ FAŠISTICKÁ PROPAGANDA sestava 2ks barevných kreslených pohlednic italské polní pošty, z toho 1x bojový výjev se zajímavou kombinací s vlajkami různých zemí mj. i československá vlajka (!), prošlé, PM 201 a 88; zachovalé
Vyvolávací cena:
U:A5
196593 - 1943 ITALSKÁ FAŠISTICKÁ PROPAGANDA sestava 3ks barevných
+1
Jakost
1943 ITALSKÁ FAŠISTICKÁ PROPAGANDA sestava 3ks barevných kreslených pohlednic italské polní pošty, z toho 2x tank drtící vlajky spojenců, 1x výjev zbraní na pozadí italské vlajky 9 Maggio XXI, vše prošlé; zachovalé
Vyvolávací cena:
U:A5
194624 - 1944 sovětská válečná propaganda, sestava 3ks různých
+1
Jakost
1944 sovětská válečná propaganda, sestava 3ks různých pseudo - dopisnic německé polní pošty, shazované jako letáky do německých pozic či do zázemí; běžný stav
Vyvolávací cena:
U:A5
196603 - 1920-1969 FIERA DI PADOVA  sestava 10ks propagačních pohle
Jakost
1920-1969 FIERA DI PADOVA sestava 10ks propagačních pohlednic k výstavám v Padově, doplněno 2ks reklamních výstavních nálepek + další 3ks propagačních pohlednic; zachovalé
Vyvolávací cena:
U:A5
192955 - 1900-1935 [SBÍRKY] MOTIV  sestava více jak 160ks pohlednic
+4
Jakost/Jakost
1900-1935 [SBÍRKY] MOTIV sestava více jak 160ks pohlednic, různé motivy, jako Kočky, Psi, Dámy v kloboucích, Sikol, Umělecké, Blahopřejné atd., standardní kvalita
Vyvolávací cena:
U:K
195998 - 1900-1960 [SBÍRKY]  partie cca 1.000ks pohlednic, malý i v
+3
Jakost/Jakost/Jakost
1900-1960 [SBÍRKY] partie cca 1.000ks pohlednic, malý i velký formát, obsahuje částečně čs. místopis, dále blahopřejné, cizinu, námětové (mj. motorismus) apod.; různý, většinou ale dobrý stav, odhadovaná tržní cena cca 6.000Kč, uloženo v menší krabici
Vyvolávací cena:
U:K

Aukce 55 / Pohlednice - Informace

Pohlednice - filokartie

Sběratelstvím pohlednic se zabývá obor filokartie.

Základní dělení pohlednic je na místopisné a námětové. Pohlednice dělíme podle vydavatelů, druhu tisku a velikostí na "malý" a "velký" formát.

Pohlednice je forma poštovní korespondence. Pohlednice má z jedné strany vyobrazený propagační materiál a z druhé místo pro psaný vzkaz. Pohlednice jsou převážně vyrobené z tvrdého listu papíru obdélníkového tvaru, ale vyskytují se i ve tvaru kruhu, trojúhelníku, či různorodých podob.

Za prvního vydavatele pohlednic se považuje rytec Desmainsons z Francie, který měl vyrobit první pohlednici v roce 1777. První reklamní pohlednice byla vydána v roce 1872 ve Velké Británii. První německá pohlednice je z roku 1874. Za zlatý věk pohlednic je považováno období 80. a 90. let 19. století a období 1. světové války ve 20. století.