Aukce 55 / Ostatní sběratelské obory
Aktuálně běží Aukce 74, kde můžete najít podobné položky a dražit!
1863- RAKOUSKO-UHERSKO / ČSR I / ČaM zajímavá sestava 5ks losů, obsahuje: a) los Věcné loterie ku prospěchu Ivančické nemocnice, rok 1863; b) losy Věcné loterie Čs. Obce Sokolské, r. 1922 + Svatováclavské jubilejní loterie církve Československé, r. 1929; c) losy Věcné loterie Družiny českých válečných poškozenců v Praze, 2ks. r. 1942 a 1944; velmi pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
1753
1904-38 [SBÍRKY] RAKOUSKO-UHERSKO a ČSR I. sestava 11ks firemní korespondence (dopisy, nabídky, objednávky), vše výtvarně řešené hlavičkové papíry adresované na Mosteckou uhelnou společnost v Mostě, z toho 6ks nabídky na psací, sčítací a kopírovací stroje (The Oliver Typenwriter Co. /4 listy/, Praha; Max C. STEINER, Praha; B. Brodský a F. Kouša, Praha; Glogowski a Co., Praha; E.Kowanitz, Liberec; RONEO a.s., Praha), 3ks na papír a krycí lepenku (K.Wiesner, Prag; J.G.Dörr, Otovice; K.C.Menzel, Podolí u Bělé p. Bezdězem), 1x hadry na čištění (Union, Praha) a 1x nabídka nemovitosti v obci Spansdorf (dnes Lipová); všechny vícekrát přeložené, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1754
1929 LETECTVÍ / NĚMECKO průkaz člena dolnohesenského VZDUCHOLODNÍHO SPOLKU (Niederheinischer Verein für Luftschifffahrt/ Sekltion Wuppertal); drobná poškození v okrajích, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1755
1935 ČSR I. / CESTOVNÍ PAS na jméno Ing. Jaroslav Černý, včetně fotografie a vylepených kolků, vydaný v Košicích pro všechny evropské státy mimo SSSR (!) s vloženým záznamem o přídělu valut, používaný v letech 1935-38; pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
1756
1942 PROPAGANDA členská legitimace NOÚZ (Národní odborová ústředna zaměstnanecká), jedna ze 2 odborových organizací v době protektorátu ČaM /sloužila zejména jako nástroj nacistické propagandy/, s vylepenými 2 členskými známkami za rok 1942; dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
1890-1910 maršál Radecký - sestava 2ks kabinetních fotografií a 4ks pohlednic s pomníkem naršála Radeckého v Praze na Malostranském náměstí a 1x s pomníky v Heldenbergu a Welzdorfu v Rakousku, zajímavé záběry dnes již neexistujícího pomníku; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1758
1900? NĚMECKO / SECESE kolorovaná kabinetní fotografie, "Dáma v klobouku, sedící v křesle (Trude S.)", formát 13,7 x 9,4 cm, nalepená na šedém kartonu, vzadu potisk; atelier Mme. Lili, Berlin W, Leipzigerstr. 40 - věhlasný fotoateliér, založen r. 1890 (jeho majitelkou byla 2. manželka krále valčíků Johanna Strausse mladšího!); zcela ojedinělý výskyt, krásný stav
Vyvolávací cena: Kč
1759
1941? NĚMECKO / VÁLEČNÁ TECHNIKA havarovaný francouzský letoun DEVOITINE D-520, originální foto německé provenience
Vyvolávací cena: Kč
1760
1942-44 NĚMECKO / VÁLEČNÁ TECHNIKA sestava 4 fotografií havarovaných letadel, 1x sovětský Polikarpov I-16, 1x německý Siebel Si-204 a další, originální fotografie německé provenience
Vyvolávací cena: Kč
1761
1902 USA propagační spolkové zn. Američtí Češi sobě / V práci a vědění je naše spasení/ M.V.V. 1902, 2 krajové 4-bloky v hodnotě 1c, 1x v červenohnědé a 1x v modré barvě, na zn. papíru; tisk: American Banknote Co. N.Y., bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
1900 REKLAMNÍ KARTIČKY - KOLÍNSKÁ KÁVA sestava 12ks litograficky tištěných kartiček s výjevy z českých oper jako Prodaná nevěsta, Libuše, Naši furianti, Šárka atd., série I. čís. 1-6, série II. čís. 7-12; bezvadný stav, vzácný výskyt kompletních sestav v této kvalitě
Vyvolávací cena: Kč
1921 R dopis zaslaný do Anglie s vylepenými 3 kusy příplatkových nálepek Jiráskův fond Slovenského národního divadla, v modré, hnědé a oranžové barvě, vylepeno na přední straně včetně zn. OR 250h, Pof.161, podací DR KOŠICE 20.X.21, vzadu příchod LONDON 24.Oc.21; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena: Kč
1900-1950 [SBÍRKY] sbírka propagačních nálepek na 12 oboustranně zaplněných kartách A4, různé náměty a provenience, část ČSR
Vyvolávací cena: Kč
1765
1920-1935? [SBÍRKY] OTTO RÜGER - továrna na čokoládu, Podmokly - partie 42ks propagačních kartiček se znaky různých států světa, doplněno o několik kartiček fy Orion - čokoládovny atd.; zajímavé, uloženo na 2 kartách A4
Vyvolávací cena: Kč
1766
1936 [SBÍRKY] BERLÍN 1936 / GARMISCH-PARTENKIRCHEN 1936 sestava cca 300ks propagačních kartiček Olympia 1936 I+II se záběry z jednotlivých sportů, sportovišť atd.; zachovalý stav, tématicky zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1930 ACHILLES reklamní barevný plakát na kola Achilles, rozměr 45x75cm; přehyby, podlepená natržení
Vyvolávací cena: Kč
1768
1914 RAKOUSKO-UHERSKO / I. SVĚTOVÁ VÁLKA - MOBILIZACE vyhláška o mobilizaci z 26. července 1914, tištěný plakát, rozměr 46x72cm; vynikající stav, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1920-1970 [SBÍRKY] POZŮSTALOST / HEHL Vincenc (1901-1975), významný český ilustrátor - ROZSÁHLÁ POZŮSTALOST desítek až několika stovek kreseb, náčrtů, akvarel, skic - temperové malby, tušové i uhlové kresby krajin atd., několik ex-libris; nepochybně velmi zajímavé pro specialisty, ROZHODNĚ STOJÍ ZA PROHLÍDKU!, téměř 10kg materiálu!
Vyvolávací cena: Kč
1770
1970-1990 [SBÍRKY] sestava 38ks autorských tisků a rytin, část s podpisy autorů mj. Bouda, Herčík, Lhoták, Svoboda, Schmidt, Němečková, Tesař apod.; část autory návrhů poštovních známek, jako celek zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1925-1940 Vlastivědný sborník Mor. Krumlovska a Hrotovska, 1925, pevná vazba; bez poškození + Krásy a památky Západní Moravy - množství fotografií a dobových reklam, brožované; obě zajímavé místopisné publikace
Vyvolávací cena: Kč
Aukce 55 / Ostatní sběratelské obory - Informace
V této kategorii jsou zastoupeny sběratelské obory:
Akcie, obligace, šeky
Losy
Firemní účty a dopisy s reklamními přítisky
Legitimace
Fotografie
Propagační nálepky a kartičky
Grafika, umění
Knihy, časopisy
Další sběratelské obory