Aukce 60 / Filatelie / Evropa / Rakousko / Celiny
285
15 000 Kč
1899 PRAŽSKÁ POTRUBNÍ POŠTA / 1. DEN / dopisnice pro potrubní poštu FJ I. 10Kr, Mi.RP16 s krásným otiskem DR PRAG 2/4.3.99 - 1. den provozu potrubní pošty v Praze!, zajímavý text ve smyslu zahájení provozu; signováno a atest Ferchenbauer: "Prachtstück"; mimořádně vzácné, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: 15 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 15 000 Kč
286
13 000 Kč
1905 PRAŽSKÁ POTRUBNÍ POŠTA / celá dvojitá dopisnice pro potrubní poštu FJ I. 10Kr, Ferch.PK17, POUŽITO PO PLATNOSTI, dotazovací část vyfr. zn. 1901/1904 1h+6h (1901) + 2h+3h+6h (1904), DR PRAHA 10/7.3.05, odpovědní část vyfr. zn. 2h+5h+6h (1901) a 1h+2h+3h (1904), DR PRAHA 1/ 7.3.05; bezvadná kvalita, zk. Fechenbauer, atest Pelikán, velmi vzácné, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: 12 000 Kč +8,3 %
Vydraženo za: 13 000 Kč
287
13 000 Kč
1907 PRAŽSKÁ POTRUBNÍ POŠTA / celá dvojitá dopisnice pro potrubní poštu FJ I. 20H, Ferch.PK25 - dofrankováno z důvodu zvýšení porta od 16.1.1907, dotazovací část dofr. zn. 5h (emise 1906), DR PRAHA/ 6.III.08, odpovědní část dofr. zn. 5h (emise 1906), DR KRÁL. VINOHRADY 1/ 6.3.08; zk. Ferchenbauer, atest Pelikán, velmi vzácné, ojedinělá nabídka!
Vydraženo za: 13 000 Kč
289
1 600 Kč
1900-1911 PRAŽSKÁ POTRUBNÍ POŠTA sestava 9ks různých dopisnic pražské potrubní pošty, obsahuje 2ks FJI 10Kr ultramarin, MI.RP16, RP17A - odpovědní díl, 4ks FJI 20h hnědá, Mi.RP24 a 3ks FJI 25h ultramarinová, Mi.RP26, RP28, vše pražská razítka; pouze 2ks s přehybem, velmi pěkný stav
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +60,0 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
291
1 500 Kč
1908 soukromé přítisky - sestava 6ks přítisků dopisnic pro potrubní poštu vydání 1907-1908 hodnoty 25h, tisk bez adresních linek, 3x na hnědém papíru v modré, hnědé a oranžové barvě přitištěné zn. a na nažloutlém papíru v zelené, červené a hnědé barvě; na jubilejní výstavě 1908 byla expozice c.k. rakouské poštovní správy, mimo jiné i se stánkem tiskařského stroje, zde za poplatek (v ceně byla i nominální hodnota poštovní známky), se tiskly na památku různé přítisky známek z 9. emise ,,dveřní rám“ a později (září - říjen) i z jubilejní emise 1908 v knihtisku; návštěvníci výstavy si nechávali tyto přítisky tisknout na různé pohlednice, obálky, celiny, pamětní i čisté listy; bez poškození
Vyvolávací cena: 800 Kč +87,5 %
Vydraženo za: 1 500 Kč