Aukce 61 / Pohlednice / Místopis
1820
+80
1898-1950 [SBÍRKY] BÍLINA sbírka 343ks pohlednic města Bílina, obsahuje lito, fotopohledy, 13ks pohlednic před rokem 1900, 5ks s erby, tlačené, DA, šachty a doly, interiéry hotelů a restaurací, vystěhování Čechů, kasárna, nádraží atd. + doplněno 6ks pohlednic NEŠTĚMICE NAD LABEM; převážně dobrý stav, tržní cena cca 70.000Kč
Vyvolávací cena: 25 000 Kč
1823
2 200 Kč
1898-1905 ČECHY A MORAVA LITOGRAFIE sestava 22ks různých litografických pohlednic, obsahuje mj. Nový Hrádek, sv. Kopeček (tlačená a průsvitná), Kraslice, Plzeň, Velim, Bechyně, Hořice, Chrudim, Kroměříž, Plotiště nad Labem atd.; zachovalé, drobné lomy a odřené růžky
Vyvolávací cena: 2 200 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 2 200 Kč
1824
1 100 Kč
1900 ZDOBENÉ DOPISNÍ PAPÍRY sestava 9 různých zdobených dopisních papírů, 3x místopisné vše Ústí nad Orlicí, různé z toho 2x Lito + motiv "Z výletu pana Broučka do XV. století" + osobnosti - Svatopluk Čech + 3ks různé poetické náměty; nepoužité, pouze přehyb, převážně velmi dobrý stav
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
1825
37 000 Kč
+54
1890-1930 [SBÍRKY] sbírka cca 900 kusů pohlednic Prahy, městských částí a přilehlých obcí, obsahuje mj. dopisní papír s lito přítiskem a množství pohlednic z výstavy 1890, fotopohlednic, koláže, lito, malované, soubor Mizející Praha, městské části a okolní obce; uloženo v 5 kancelářských šanonech V KRABICI IKEA, pochází z velké pozůstalosti po obchodníkovi, vysoká tržní cena, POUZE OSOBNÍ ODBĚR!
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +270,0 %
Vydraženo za: 37 000 Kč
1826
37 000 Kč
+55
1890-1948 [SBÍRKY] ČS. MÍSTOPIS, SOKOL, BLAHOPŘEJNÉ sestava odhadem více než 1.300 kusů pohlednic v 7 kancelářských šanonech, obsahuje cca 350ks s čs. místopisem, z toho část výstavy, dále cca 300 kusů námětových pohlednic, blahopřejné jako vánoční, velikonoční, foto ženy, umělecké Kvěchová atd., více než 600 kusů pohlednic s námětem Sokolských sletů od roku 1899 do 1948, obsahuje fotopohledy z cvičení, malované propagační, osobnosti atd.; různá kvalita, pochází z velké pozůstalosti po obchodníkovi, vysoká tržní cena, uloženo v krabici IKEA, POUZE OSOBNÍ ODBĚR!
Vyvolávací cena: 6 000 Kč +516,7 %
Vydraženo za: 37 000 Kč
1827
40 000 Kč
1898-1940 [SBÍRKY] MÍSTOPIS ČECHY A MORAVA sestava cca 1300 kusů místopisných pohlednic malého formátu, obsahuje i několik litografií, koláží, tlačené, erby, DA, města, vesnice, poutní místa, interiéry, hrady a zámky, letecké záběry, výstavy atd.; převážně prošlé, různá kvalita, vysoká tržní cena, vše v jedné krabici
Vyvolávací cena: 15 000 Kč +166,7 %
Vydraženo za: 40 000 Kč
1828
35 000 Kč
1899-1990 [SBÍRKY] ČS. MÍSTOPIS, CIZINA, MOTIV sestava cca 4.000ks pohlednic malého i velkého formátu, obsahuje cca 1000ks pohlednic malého formátu s čs. místopisem, menší část Slovensko a Podkarpatská Rus, dále cca 1000ks pohlednic malého formátu s motivem - převážně blahopřejné, umělecké atd., dále cca 600ks pohlednic malého formátu s místopisem ciziny jako Rakousko, Německo, Polsko, Chorvatsko atd., doplněno cca 1000ks pohlednic velkého formátu čs. provenience - místopis + blahopřejné, část černobílé; uloženo ve větší krabici, různá kvalita, nabízeno za zlomkovou část tržní ceny!
Vyvolávací cena: 5 000 Kč +600,0 %
Vydraženo za: 35 000 Kč
1829
14 000 Kč
+51
1918-1920 [SBÍRKY] velká sbírka 98ks národních místopisných kolážových pohlednic, doplněno kresbou národních erbů, vlajkami, vyobrazením prezidentů T.G. Masaryk a Wilson, nebo s kresbou sokolů a legionářů, uloženo na 50ks volných listů ve fotorůžcích v deskách; převažují prošlé, velmi pěkná kvalita, vysoká tržní cena!
Vyvolávací cena: 7 000 Kč +100,0 %
Vydraženo za: 14 000 Kč
1831
2 200 Kč
1900-1912 BRATISLAVA - sestava 2ks pohlednic z toho 1x barevná lito celkový pohled na Bratislavu v noci DA, 1x celkový pohled na kovové folii, doplněno dalšími 5ks zajímavých pohledů mj. Nové Zámky - náměstí, jednozáběrová lito, Komárno, Debreczen Piacz úcsa s tramvají, 4-záběrová pohlednice stavitel Josef Bracha - Příkazy u Olomouce, Budapest; vše prošlé, převážně zachovalé
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 2 200 Kč
1832
19 000 Kč
+27
1890-1945 [SBÍRKY] SLOVINSKO, CHORVATSKO, BOSNA, SRBSKO, RAKOUSKO, NĚMECKO, FRANCIE, ŠVÝCARSKO, MAĎARSKO, ZÁMOŘÍ, VÝSTAVY velká akumulace odhadem více jak 2.000 kusů pohlednic malého formátu, uložena v průhledných obalech v 9 kancelářských šanonech, spousta materiálu vhodná k dalšímu zpracování; různá kvalita, uloženo v jedné krabici IKEA, pochází z velké pozůstalosti po obchodníkovi, nabízeno za zlomek tržní ceny, POUZE OSOBNÍ ODBĚR!
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +90,0 %
Vydraženo za: 19 000 Kč