Aukce 61 / Filatelie / ČSR I. / Celiny ČSR I.

3036
213091 - 1919 CPŘ1 + CPŘ2/I + CPŘ2/II, sestava 3ks rakouských souběžn
1919 CPŘ1 + CPŘ2/I + CPŘ2/II, sestava 3ks rakouských souběžných mezinárodních dopisnic Koruna 10h karmínová s orámováním, z toho 1x adresní část a 1x odpovědní část z dvojité dopisnice, z toho 2x dofr. zoubkovanou zn. Hradčany 5h světle zelená, podací SR KRÁL. VINOHRADY 3.VI.19 a raz. VLP 407 BÖHM. LEIPA - REICHENBERG 2/10 19, DR GABLONZ a.d. NEISSE; pěkné kusy bez poškození
Vyvolávací cena: 1 000
U:A5 | Den dražby: NeděleDotaz na položkuOznámit možný padělek
3037
212738 - 1918 CPŘ3, rakouská souběžná dopisnice 8h Karel dofr. rakous
1918 CPŘ3, rakouská souběžná dopisnice 8h Karel dofr. rakouskou spěšnou zn. obdélník 2h červená, Mi.219D, s výjimečnou perforací ŘZ 12½ : 11½ (!), jako souběžná zn. ve funkci výplatní, podací DR KELČANY 20.XI.18; zk. Vrba, zcela ojedinělá celistvost s nejvzácnější perforaci na spěšné rakouské známce, kat. Hirš uvádí 20.000Kč kurzivou
Vyvolávací cena: 10 000
3038
213093 - 1919 CPŘ3 + CPŘ3Pa, sestava 3ks rakouských dopisnic 8h Karel
1919 CPŘ3 + CPŘ3Pa, sestava 3ks rakouských dopisnic 8h Karel s orámováním, vše s reklamními přítisky fy J.K.Chudý - Týniště nad Orl., K.Smetana - Plzeň a P.Kraus - Třešť, z toho první dva s perforací do psacího stroje, vše dofr. Spěšnými zn. ve funkci výplatní a zn. Hradčany; zachovalé, dekorativní
Vyvolávací cena: 1 200
3039
213083 - 1919 CPŘ3, souběžná rakouská dopisnice Karel 8h zaslaná jako
1919 CPŘ3, souběžná rakouská dopisnice Karel 8h zaslaná jako Ex v I. TO do Opavy, dofr. spěšnou zn. 2h ve funkci výplatní a rakouskými souběžnými zn. 2x Karek 25h modrá a Koruna 10h fialová, podací DR JÄGERNDORF 15.I.19 (Krnov); bez poškození, dekorativní kus
Vyvolávací cena: 1 500
3040
213086 - 1918 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h červená za
1918 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h červená zaslaná jako R do Haidy, dofr. pro I.TO rakouskou předběžnou zn. Karel 25h modrá, podací DR ČESKÝ DUB 21/11 18; bez poškození, dekorativní kus
Vyvolávací cena: 1 500
3041
213084 - 1919 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h červená,
1919 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h červená, adresována jako Ex do Litovle, dofr. pro I.TO rakouskými souběžnými zn. Znak 50h zelená, Karek 2x 20h a 15h, podací DR ODERBERG 19.I.19, příchozí znárodněné DR LITOVEL 19.I.19 také na přední straně; pouze drobná oděrka na zn. Znak 50h, dekorativní kus
Vyvolávací cena: 1 500
3042
213081 - 1919 CPŘ28a, Mi.P56 II, souběžná uherská dopisnice 8f s orám
1919 CPŘ28a, Mi.P56 II, souběžná uherská dopisnice 8f s orámováním a s perforací do psacího stroje, s černým přítiskem fy CARPATHIA, letopočet 1916, dofr. zn. Hradčany 3h fialová, podací DR PRIVIGYE 919 Apr.25.(Prievidza); bez poškození, kat. Hirš uvádí 30-násobek ceny dopisnice bez perforace - tedy 10.000Kč, velmi malý výskyt uherských dopisnic s perforací a s přítiskem!
Vyvolávací cena: 3 000
3043
213080 - 1919 CPŘ36, maďarská dopisnice 10f červená, hodnotová číslic
1919 CPŘ36, maďarská dopisnice 10f červená, hodnotová číslice v kruhu - republikánské vydání, dofr. zn. Hradčany 5h, Pof.3, podací DR RÓZSAHEGY 919.NOV.15, přitištěná zn. s tiskovou vadou - bílá skvrna v levém horním rohu; bez poškození
Vyvolávací cena: 700
3044
213079 - 1919 CPŘ33, souběžná uherská dopisnice 10f červená bez orámo
1919 CPŘ33, souběžná uherská dopisnice 10f červená bez orámování, zaslaná jako R+Ex v I.TO, dofr. zn. Hradčany 2x 40h oranžová a 5h světle zelená, podací uherské DR BÁN 919 Apr.25. (Bánovce u Trenčína), adresováno do Olomouce, luxusní otisky razítek; bez poškození, dekorativní kus s razítkem malé pošty!
Vyvolávací cena: 2 000
3045
213078 - 1919 CPŘ47 + CPŘ56, sestava 2ks uherských předběžných zálepe
1919 CPŘ47 + CPŘ56, sestava 2ks uherských předběžných zálepek, 6f + 2f zelená s příplatkovým červeným přítiskem 1914-1915 se služebními oválnými razítky pošty TURČIANSKÝ SVATÝ MARTIN A BRATISLAVA - v textu žádost o zaslání formulářů 15. března 1919, druhá hodnoty 20f hnědá s uherským DR POZSONY 919 MAJ.11.; bez okrajů, nepoškozeno
Vyvolávací cena: 1 000
3046
213119 - 1919 sestava 2ks celých peněžních poštovních poukázek 2f, ma
1919 sestava 2ks celých peněžních poštovních poukázek 2f, malého a velkého formátu, vyfr. zn. Hradčany 1x 25h modrá a 1x 50h fialová, podací DR TRENCSÉN 919 Maj.21 a POZSONY 919 Jul.19; pouze lehké přehyby, dekorativní, malý výskyt celých formulářů, ex Papoušek
Vyvolávací cena: 2 000
3047
213117 - 1919 CPŘ59, celá uherská předběžná telegrafická poštovní cel
1919 CPŘ59, celá uherská předběžná telegrafická poštovní celinová poukázka 2f modrá, Fedezeti Lap - Avis d´emision, vyfr. zn. Ženci 40f, 25f a Karel 20f s přetiskem KÖZTÁRSASÁG podací DR BESZTERCBÁNYA 919 Feb/6, vzadu znárodněné příchozí DR ČÁSLAV 11.II.19, doplněno rakouským formulářem Stvrzenka ku poukázce telegrafické; lehké přehyby a drobná natržení v okrajích, malý výskyt, ex Papoušek
Vyvolávací cena: 3 000
3048
211472 - 1919 CRV23, Vojenské, sibiřské vydání Lvíček, I. typ - dvě s
1919 CRV23, Vojenské, sibiřské vydání Lvíček, I. typ - dvě skvrny v nápisech, tmavě hnědá; bezvadná
Vyvolávací cena: 3 000
3049
213897 - 1919 CRV24, Vojenské, sibiřské vydání Lvíček s přetiskem 192
1919 CRV24, Vojenské, sibiřské vydání Lvíček s přetiskem 1920, rozměr 137x84mm; pouze vzadu stopy po fil. nálepkách
Vyvolávací cena: 3 000
3050
213110 - 1919-1920 CDV1a  přetisková Velký monogram Karel 10/8h, sest
1919-1920 CDV1a přetisková Velký monogram Karel 10/8h, sestava 4ks prošlých dopisnic bohatě dofrankovaných zn. Hradčany 1h, 3h a Spěšné 2h a 5h pro II. TO, různá podací DR jako jednokruhové OBERPLAN, vlakové 384 DEUTSCH BROD - PARDUBITZ, ARNSDORF a PODMOKLY; zachovalé, dekorativní
Vyvolávací cena: 1 000
3051
213096 - 1918 CDV5a, sestava 8ks přetiskových dopisnic s malým monogr
1918 CDV5a, sestava 8ks přetiskových dopisnic s malým monogramem Karel 10/8h, 6x nepoužitá z toho 1x s přítiskem Elektrické podniky Praha + 2x prošlá s raz. PRAHA a FRANZENSBAD, posuny, různé typy; pěkná kvalita, pochází z rozsáhlé specializované sbírky ex. Papoušek
Vyvolávací cena: 1 000
3052
210766 - 1919 CDV7, Hradčany 10h zaslaná ve II. TO do blízké ciziny (
1919 CDV7, Hradčany 10h zaslaná ve II. TO do blízké ciziny (Berlín), správné poštovné 15h, jako přídavná frankatura použita makulatura ke škodě pošty (!) Hradčany 5h zelená, znárodněné DR FRENŠTÁT pod RADHOŠTĚM/ 12.VIII..19; bez poškození, ojedinělé, ex Dražan
Vyvolávací cena: 600
3053
214197 - 1919 CDV10  zaslaná jako R ve II. TO do Vídně, dofr. zn. 5h
1919 CDV10 zaslaná jako R ve II. TO do Vídně, dofr. zn. 5h světle zelená + 50h fialová Hradčany, podací DR GRULICH 5.VIII.19; pěkný stav, dekorativní
Vyvolávací cena: 800
3054
211473 - 1925 CDV31a-e, Olympijský kongres, všechny s PR, poštovně ne
1925 CDV31a-e, Olympijský kongres, všechny s PR, poštovně nepoužité, pouze s červeným přítiskem tužkou vypsaná adresa; bezvadné
Vyvolávací cena: 500
3055
213194 - 1931-1932 CDV45/1-4 + CDV47/1-4, sestava 2kompletních řad ob
1931-1932 CDV45/1-4 + CDV47/1-4, sestava 2kompletních řad obrazových dopisnic, Výstava tělesné výchovy a sportu v Pardubicích - TGM 5h zelená a kompletní řada IX. Všesokolský slet - TGM 1,20Kč tmavě hnědá; bez poškození
Vyvolávací cena: 800
3056
213136 - 1931 CDV46/1-8, kompletní řada obrazových dopisnic do ciziny
1931 CDV46/1-8, kompletní řada obrazových dopisnic do ciziny TGM 1,20Kč hnědá (bez prodejní ceny), všechny nepoužité; pěkná jakost
Vyvolávací cena: 700
3057
213134 - 1931-1936 CDV46/1-8, obrazové dopisnice do ciziny TGM 1,20Kč
1931-1936 CDV46/1-8, obrazové dopisnice do ciziny TGM 1,20Kč hnědá (bez prodejní ceny), kompletní série, všechny poštovně prošlé, adresováno do Německa, Rakouska, Estonska a Jugoslávie; pěkná jakost, kat. 3.900Kč
Vyvolávací cena: 1 300
3058
213214 - 1935 CDV50, Znak 50h, dvojitá dopisnice pro tuzemsko, reklam
1935 CDV50, Znak 50h, dvojitá dopisnice pro tuzemsko, reklamní přítisk farmaceutické fy NORIS, jednostranně prošlá se SR PRAHA 25/ 20.IV.35; bez poškození
Vyvolávací cena: 1 000
3059
213196 - 1934 CDV53/1-5, Celostátní výstava B. Smetany v Litomyšli, k
1934 CDV53/1-5, Celostátní výstava B. Smetany v Litomyšli, kompletní řada, vše na zrnitém papíru; bez vad, kat. 3.000Kč
Vyvolávací cena: 1 600
3060
213199 - 1934 CDV55/ 1-3, Valdštejnská výstava v Jičíně, kompletní řa
1934 CDV55/ 1-3, Valdštejnská výstava v Jičíně, kompletní řada, část na zrnitém papíru, CDV55/3 s tiskovou vadou - vodorovná barevná skvrna vedle obrazu nádvoří zámku; nepoužité, dobrá jakost
Vyvolávací cena: 900
3061
213185 - 1934 CDV57/1-5, FIS, TGM 1,20Kč hnědá, kompletní řada obrazo
1934 CDV57/1-5, FIS, TGM 1,20Kč hnědá, kompletní řada obrazových dopisnic pro blízkou cizinu; neprošlé, bez poškození
Vyvolávací cena: 700
3062
213183 - 1935 CDV58/1-5, FIS, TGM 1,50Kč červená, dopisnice pro cizin
1935 CDV58/1-5, FIS, TGM 1,50Kč červená, dopisnice pro cizinu, kompletní série; bez poškození
Vyvolávací cena: 800
3063
213175 - 1936 CDV61/13 + 54 obrazové dopisnice Huklivý + Užhorod, TGM
1936 CDV61/13 + 54 obrazové dopisnice Huklivý + Užhorod, TGM 50h s orámováním, 1x podací DR STAVNE 19.I.37 a 1x podací DR VOJČICE 27.VI.36; bez poškození
Vyvolávací cena: 800
3064
213200 - 1936 CDV62/1-2, Jubilejní Cyrilometodějské oslavy - Velehrad
1936 CDV62/1-2, Jubilejní Cyrilometodějské oslavy - Velehrad, kompletní řada; bez poškození
Vyvolávací cena: 1 500
3065
213201 - 1936 CDV62/2, Jubilejní Cyrilometodějské oslavy - Velehrad č
1936 CDV62/2, Jubilejní Cyrilometodějské oslavy - Velehrad č.2, prošlá s DR ONDŘEJOVICE 17.VI.38; bez poškození
Vyvolávací cena: 700
3066
213204 - 1936 CDV63/1-2, Středomoravská výstava v Přerově, první dvě
1936 CDV63/1-2, Středomoravská výstava v Přerově, první dvě prošlé obrazové dopisnice, 1x nádražní raz. ODRY 23.X.36, 1x raz. VLP č.677/ OLOMOUC - NEZAMYSLICE 12.X.36; baz poškození, kat. 2.600Kč
Vyvolávací cena: 1 700
3067
213203 - 1936 CDV63/1-3, Středomoravská výstava v Přerově, kompletní
1936 CDV63/1-3, Středomoravská výstava v Přerově, kompletní řada obrazových dopisnic; nepatrná skvrnka, jinak bez vady, kat. 3.300Kč
Vyvolávací cena: 1 700
3068
213138 - 1937 CDV67/1-8, Obrazové dopisnice do ciziny, TGM 1,20Kč hně
1937 CDV67/1-8, Obrazové dopisnice do ciziny, TGM 1,20Kč hnědá, (vyznačena prodejní cena), kompletní řada; pěkná jakost
Vyvolávací cena: 600
3069
214693 - 1937 CDV69/407 obrazová dopisnice z emise Poznejte svou vlas
1937 CDV69/407 obrazová dopisnice z emise Poznejte svou vlast č.407 Autopošta s výrobní vadou - výrazný posun ořezu nahoru, chybí spodní nápis, pro srovnání stejná dopisnice, neprošlé obě s raz. autopošty PRAHA 23.X.37; dopisnice s výrobní vadou - ohyb v rohu, ojedinělé!
Vyvolávací cena: 1 000
3070
213946 - 1935 ZT zn. 50h zelená, TGM v čepici, použité pro obrazové d
1935 ZT zn. 50h zelená, TGM v čepici, použité pro obrazové dopisnice počínaje CDV59, na tenkém papíru bez lepu
Vyvolávací cena: 500
3071
213106 - 1918 [SBÍRKY]  CDV1a + CDV2a, specializovaná sbírka přetisko
+34
1918 [SBÍRKY] CDV1a + CDV2a, specializovaná sbírka přetiskových dopisnic Velký monogram v černé barvě Karel 10/8h, celkem 299ks na 180 volných albových listech s popisy, z toho více než polovina prošlé dopisnice, obsahuje posuny, obtisky, vady a typy přetisků; převážně dobrá kvalita, uloženo v krabici na albové listy, pochází z rozsáhlé sbírky ex Papoušek
Vyvolávací cena: 9 000
U:K | Den dražby: NeděleDotaz na položkuOznámit možný padělek
3072
213100 - 1918 [SBÍRKY]   CDV1b + CDV2b  specializovaná sbírka přetisk
+28
1918 [SBÍRKY] CDV1b + CDV2b specializovaná sbírka přetiskových dopisnic Velký monogram v MODRÉ barvě Karel 10/8h, část jednotlivé části z dvojitých dopisnic, celkem 37ks na 28 volných albových listech s popisy, z toho 22ks prošlých, posuny, obtisky, vady a typy přetisků; převážně dobrá kvalita, pochází z rozsáhlé sbírky ex Papoušek
Vyvolávací cena: 4 000
U:Z | Den dražby: NeděleDotaz na položkuOznámit možný padělek
3073
213139 - 1936 [SBÍRKY]  CDV61, Obrazové dopisnice 1936, téměř komplet
1936 [SBÍRKY] CDV61, Obrazové dopisnice 1936, téměř kompletní řada 57ks obrazových dopisnic, (chybí pouze č. 43A a 58); u několika kusů mírně omačkané růžky, jinak velmi pěkná kvalita, kat. 5.300Kč
Vyvolávací cena: 3 000
U:O5 | Den dražby: NeděleDotaz na položkuOznámit možný padělek
3074
213621 - 1931-1938 [SBÍRKY]  CDV45/1, CDV55/2, CDV64, 16ks CDV69, 9ks
1931-1938 [SBÍRKY] CDV45/1, CDV55/2, CDV64, 16ks CDV69, 9ks CDV72, sestava 33ks různých obrazových dopisnic vše nepoužité s příležitostnými razítky; dobrý stav, pouze mírně omačkané růžky
Vyvolávací cena: 900
3075
212491 -  ZT  hodnoty 140h v původní modré barvě na zn. bílém papíru
ZT hodnoty 140h v původní modré barvě na zn. bílém papíru s lepem; svěží, zk. Vrba, široké okraje
Vyvolávací cena: 500
3076
213852 -  ZT hodnoty 140h a 160h ve fialové barvě na narůžovělém papí
ZT hodnoty 140h a 160h ve fialové barvě na narůžovělém papíru bez lepu, pro celiny potrubní pošty; zk. Vrba
Vyvolávací cena: 800
3077
213172 - 1933 CPO2, dopisnice pro potrubní poštu Znak 90h zelená, ses
1933 CPO2, dopisnice pro potrubní poštu Znak 90h zelená, sestava 2ks prošlých dopisnic, 1x atypicky dofr. pouze zn. 30h Znak a adresována do Rakouska, podací DR PRAHA 55/ 5.II.33, 1x bez dofrankování zaslaná z pražských Dejvic do Hranic na Telefonní ústřednu, podací DR PRAHA 47/ 18.IV.33; zachovalé
Vyvolávací cena: 1 300
3078
213174 - 1937 CAZ1A+B, sestava 2ks adresních záznamních lístků Znak 5
1937 CAZ1A+B, sestava 2ks adresních záznamních lístků Znak 50h modrá, 1x český text, 1x česko-německý text, oba neprošlé; bez poškození
Vyvolávací cena: 700
3079
214695 - 1920-1921 CPP12, CPP15, sestava 2ks větších dílů celinové me
1920-1921 CPP12, CPP15, sestava 2ks větších dílů celinové mezinárodní poštovní průvodky Hradčany 10h modrá, obě zaslané do Rakouska, smíšené frankatury mj. Hradčany 2-páska 500h a 1x 2 kusy 400h; bez poškození
Vyvolávací cena: 700
3080
213299 - 1925 CPP16, celá mezinárodní celinová průvodka adresovaná do
1925 CPP16, celá mezinárodní celinová průvodka adresovaná do Švýcarska, řídké šrafování znaku, dofr. zn. Neotypie TGM 40h s DR CHRUDIM/ 7.VIII.25; bez přeložení, pěkný stav
Vyvolávací cena: 600
3081
214237 - 1938 CMO7, mezinárodní odpovědka s nápisem ČESKO-SLOVENSKO,
1938 CMO7, mezinárodní odpovědka s nápisem ČESKO-SLOVENSKO, hodnota 3,35Kč, nepoužitý i použitý kus, 1x DR PRAHA 1/ 13.III.39; 1x ohnutý růžek, jinak bez poškození
Vyvolávací cena: 1 600
3082
211491 - 1931 mezinárodní tiskopisová obálka Poštovní příkaz se znake
1931 mezinárodní tiskopisová obálka Poštovní příkaz se znakem a cenou 15h zaslaná jako R do Jaroměře, vyfr. zn. 3Kč, Pof.224, podací DR ČESKÁ SKALICE 22.XII.31; bez poškození
Vyvolávací cena: 600
3083
214161 - 1918-1925 sestava 9ks různých neprošlých velkých celin, obsa
1918-1925 sestava 9ks různých neprošlých velkých celin, obsahuje: CPP2B, 2C, CPP4A a B, CPP7, dále CDP3B, CDP6A (2x z toho 1x rozděleno na dvě části) + podací lístek na telegram CPL3C s raz. VZOR PRE SBERATELOV a 1x celá prošlá CPP16; různá kvalita, na zadních stranách stopy po papírových nálepkách, velmi vysoký katalog
Vyvolávací cena: 3 000
3084
213619 - 1918-1939 PARTIE  18ks celistvostí, převážně celin, prošlé i
1918-1939 PARTIE 18ks celistvostí, převážně celin, prošlé i neprošlé, mj. CDV1, CDV23, 26, 28, prošlá 71/3, podatka atd.
Vyvolávací cena: 300