Aukce 63 / Exkluzivní položky
172
52 000 Kč
1899 R-dopis do Lübecku vyfr. zn. Mi.5I, Adler 25Pfg žlutooranžová a 10Pfg červenokarmínová, Mi.3I, přetisky 48°, DR YAP KAROLINEN 7/2/01, na zadní straně příchozí raz. LÜBECK; bezvadná kvalita, atest Jäschke-Lantelme, signováno "W. Engel", kat. jen Mi.5I na dopise 5.000€, mimořádná nabídka!
Vyvolávací cena: 50 000 Kč +4,0 %
Vydraženo za: 52 000 Kč
314
1908/1913 Ferch.140x ZWU(2x), dvě spojená nevydaná nezoubkovaná vodorovná 2-zn. meziarší Jubilejní 2h s dolním okrajem a ochranným rámem (!) (vydání 1913 - obyčejný papír); nepůvodní lep, atest Steiner a Hirš, obdobné meziarší hodnoty 25h vyobrazeno v katalogu Ferchenbauer II., s. 255, bezvadná kvalita, mimořádně vzácné, u nás poprvé v aukci, zcela ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: 32 000 Kč
315
1908/1913 Ferch.141x ZWU(2x), dvě spojená nevydaná nezoubkovaná svislá 2-zn. meziarší Jubilejní 3h s ochrannými rámy (vydání 1913 - obyčejný papír); nepůvodní lep, atest Steiner a Hirš, obdobné meziarší hodnoty 25h vyobrazeno v katalogu Ferchenbauer II., s. 255, bezvadná kvalita, mimořádně vzácné, u nás poprvé v aukci, zcela ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: 32 000 Kč
317
1918/1913 Ferch.145x ZWU(2x), dvě spojená nevydaná nezoubkovaná vodorovná 2-zn. meziarší Jubilejní 12h (vydání 1913 - obyčejný papír); nepůvodní lep, atest Steiner a Hirš, obdobné meziarší hodnoty 25h vyobrazeno v katalogu Ferchenbauer II., s. 255, bezvadná kvalita, mimořádně vzácné, u nás poprvé v aukci, zcela ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: 32 000 Kč
319
1918/1913 Ferch.147x ZWU(2x), dvě spojená nevydaná nezoubkovaná svislá 2-zn. meziarší Jubilejní 25h s ochrannými rámy (vydání 1913 - obyčejný papír); nepůvodní lep, atest Steiner a Hirš, obdobné meziarší hodnoty 25h vyobrazeno v katalogu Ferchenbauer II., s. 255, bezvadná kvalita, mimořádně vzácné, u nás poprvé v aukci, zcela ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: 32 000 Kč
383
30 000 Kč
1850 Sass.12b, Znak 45Cts III.typ ruční papír, vzácná šedomodrá barva - "azzurro grigiasto chiaro"; nový lep, bezvadný střih, atest Friedl Exp. Committee s podpisy legendárních znalců - Herbert Bloch a Edwin Müller + atest Steiner 2019 "Prachtstück"; kat. pro * 62.500€, pro (*) 13.000€; nepoužité 45-centovky na ručním papíru patří mezi nevzácnější známky celé rakouské klasiky!
Vyvolávací cena: 30 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 30 000 Kč
420
10 000 Kč
1874 Ferch.4E, žluťásek 2Kr, V. vydání 1872/73, něm. - český text, I. typ nápisu, 4. náklad, zaslaný jako R do Písku, dofr. 2ks 5Kr stejné emise, podací DR KRUMAU 20/6 (74), doplněno raz. "RECOM" + rukopisně "182"; bez poškození, ojedinělý výskyt, ex Dražan
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 10 000 Kč
421
13 000 Kč
1874 Ferch.4E, žluťásek 2Kr, V. vydání 1872/73, NEPŘELEPENÝ CHYBOTISK 5Kr, dopisnice s natištěnou zn. 5Kr nebyla uznána jako platná (!), DR TABOR 10.7. mimo známku, vlevo nahoře rukopisně "Falsche Marke", dole vyznačeno doplatné 10Kr (!), vzadu příchozí DR SEDLEC/ TAB:KR:/ 10.7., rukopisně "Nepřijmul" a parafy; bezvadný stav, kat. Ferch. 2.000€ - v této kuriozní variantě výrazně víc!, ex Dražan
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +30,0 %
Vydraženo za: 13 000 Kč
550
50 000 Kč
1916 LONG ISLAND - britská okupace SG.36, 6P modrá, signatura HPG - Commander H. Pirie Gordon, navíc DČ 2; velmi pěkná kvalita, kat. jen jako základní známka £2.500, dle monografie "Gibbs" existuje jen 37ks, s DČ UNIKÁT!
Vyvolávací cena: 50 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 50 000 Kč
731
60 000 Kč
1983 Mi.1596U-1608U, Africká fauna 2F-85F, kompletní série 13ks, vše krajové kusy se širokými okraji se stříbrným přetiskem WWF (panda), kompletní NEZOUBKOVÁNÁ mimořádně vzácná série; fotoatest Ceremuga, kat. jen pro zoubkovanou sérii 1.000€, Scott. pro nezoubkovanou cca 5.000-7.000$, kat. Domfil 8.100€, tato série se na trhu vůbec nevyskytuje, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: 60 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 60 000 Kč
777
44 000 Kč
1915 MAFIA ISLAND - britská okupace SG.M6Cvar, Císařská jachta 30Pf karmínová, 4-blok s červenofialovým přetiskem G.R. MAFIA, pravá dolní známka navíc s osobní signaturou "JDM" - iniciály guvernéra J.D. Mackaye; v monografii R. M. Gibbse - The Postage Stamps of the German Colonies Occupied by the British 1914-1918 je signovaná známka vedena jako č. 6C/a; bezvadný celek s velkou částí původního lepu, atesty B.P.A. London, G. Bühler a J. Kilian BPP (!), kat. jen 4x M6C = £1.700++, s iniciálou podstatně více, mimořádně vzácné!
Vyvolávací cena: 44 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 44 000 Kč
783
50 000 Kč
1895 SG.38, 2-páska 20C fialová, "narrow letters" s chybotisky GG na levé známce a UU na pravé; bezvadná kvalita, atest Brandon, kat. neuvádí (ale pro podobné odchylky - např. SG.2a - £6.500); unikátní pár "Missionaries" z legendární sbírky Arthura Hinda (H. R. Harmer 1934)!
Vydraženo za: 50 000 Kč
868
220 000 Kč
1931 SG.27a, Jiří V. (Field Marshal) 5Sh modrá / modrozelená, krajový kus, velmi vzácná VV - TISK NA LEPU, takto vytištěn pouze jediný 60ks arch, značná část dochovaných kusů je navíc poškozena, atesty Ceremuga a Philatelic Federation of Southern Africa; šikmý ohyb, kat. £8.500 pro *, rychle rostoucí specialita, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: 220 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 220 000 Kč
1134
1920-1921 SG.59, EEF 20Pia šedá ve vodorovné 2-PÁSCE (!), přetisk PALESTINE, zoubkování 14; DR JERUSALEM 18.9.22; bezvadné centrování a zachovalá perforace, atest BPA London, kat. £5.000++, vyšel zřejmě jen jediný arch a ve sbírkách tato známka vždy chybí, ve 2-pásce naprosto ojedinělé!
Vyvolávací cena: 100 000 Kč
1296
19 000 Kč
1951 ZT Pof.574, Fučík 5Kčs, zkusmý tisk ve vodorovné NEZOUBKOVANÉ 3-pásce na hlazeném kartónovém papíru (reklamní plakát automobilky Škoda) z původní tiskové desky v modrošedé barvě se spodním okrajem; otisk prstu tiskaře, v této formě unikát, přiložen atest Arbeit, mimořádná nabídka!
Vyvolávací cena: 18 000 Kč +5,6 %
Vydraženo za: 19 000 Kč
1541
68 000 Kč
1945 Pof.NV25 DČ, Novinové 15h, kompletní miniatura rohových 4-bloků s nejvzácnějším deskovým číslem celé emise 8-47!; luxusní, kat. 12.000Kč, mimořádná nabídka, zcela ojedinělý výskyt, chybí prakticky ve všech sbírkách!
Vyvolávací cena: 8 000 Kč +750,0 %
Vydraženo za: 68 000 Kč
1590
34 000 Kč
1953 DOPIS VYPLACENÝ FISKÁLNÍMI ZNÁMKAMI / R-dopis v místě vyplacený fiskálními známkami emise 1947 platné do 30.6.1953, hodnoty 50h (2x) a 3 Kčs (23x) vpředu i vzadu, podací DR SMIDARY/ 12.VI.53, adresován do 2km vzdálené obce Chotělice v doručovacím obvodu podací pošty, správná výše poštovného 70Kčs; dosud jediná známá celistvost vyplacená pouze kolkovými známkami (!), zřejmě unikát, dobrý stav, ex Dražan
Vyvolávací cena: 15 000 Kč +126,7 %
Vydraženo za: 34 000 Kč
1844
+21
1933 ČAPEK Karel (1890-1938), český spisovatel, intelektuál, novinář, dramatik - zcela UNIKÁTNÍ sestava dvou Čapkových rukopisů, následně vydaných v časopise Přítomnost v roce 1933: 1) Past Šrámkova a past kritiků (24 stránek) a 2) Past kritiků a její důsledky (14 stránek), rukopisné poznámky, škrty a tiskařské poznámky; obě statě patří k vrcholným Čapkovým polemikám, v původní schránce s vazbou v podobě knihy s umělecky provedeným koženým hřbetem, ex libris Václav Palivec 1942, provenience Karel Scheinpflug, mimořádná nabídka!
Vyvolávací cena: 150 000 Kč
1994
84 000 Kč
1945 Pof.386 VV, Moskevské 2K šedomodrá, levý horní rohový 8-blok s vynechanou HORNÍ a zároveň LEVOU KRAJOVOU perforací; nálepky v okrajích, největší známý celek u této hodnoty - unikát, v katalogu cena proškrtnuta, zřejmě nejvzácnější položka této emise, existují pouze 4 kusy, ojedinělá možnost akvizice!
Vyvolávací cena: 40 000 Kč +110,0 %
Vydraženo za: 84 000 Kč
2006
110 000 Kč
1948 Pof.Ms485N(4), Gottwald 1,50Kčs, čtyři spojená nevydaná nezoubkovaná svislá 4-známková meziarší s levým okrajem archu, na známkovém papíru bez lepu; zk. Kar, Be, kat. Pofis 120.000Kč++, vzácný celek nezoubkovaných meziarší!
Vyvolávací cena: 50 000 Kč +120,0 %
Vydraženo za: 110 000 Kč
2012
46 000 Kč
1949 ZT Pof.500, zoubkovaný zkusmý tisk zn. Gottwald při projevu, hodnota 3Kčs, první pokus o výrobu vícebarevného hlubotisku, kresba zn. v černé barvě, vlajky vícebarevné, sovětská vlajka bez srpu a kladiva; nalepeno v růžku na původní šedý paspartový papír prezidentského upomínkového alba, doložená existence pouze 5ks v této barevné kombinaci; nejvzácnější zkusmý tisk staré měny!
Vyvolávací cena: 40 000 Kč +15,0 %
Vydraženo za: 46 000 Kč
2013
46 000 Kč
1949 ZT Pof.500, zoubkovaný zkusmý tisk zn. Gottwald při projevu, hodnota 3Kčs, první pokus o výrobu vícebarevného hlubotisku, kresba zn. v hnědé barvě, vlajky vícebarevné; nalepeno v růžku na původní šedý paspartový papír prezidentského upomínkového alba, doložená existence pouze 5ks v této barevné kombinaci; nejvzácnější zkusmý tisk staré měny!
Vydraženo za: 46 000 Kč
2014
52 000 Kč
1949 ZT Pof.500, zoubkovaný zkusmý tisk zn. Gottwald při projevu, hodnota 3Kčs, první pokus o výrobu vícebarevného hlubotisku, kresba zn. v oranžové barvě, vlajky vícebarevné; nalepeno v růžku na původní šedý paspartový papír prezidentského upomínkového alba, doložená existence pouze 5ks v této barevné kombinaci; nejvzácnější zkusmý tisk staré měny!
Vyvolávací cena: 40 000 Kč +30,0 %
Vydraženo za: 52 000 Kč
2016
70 000 Kč
1949 ZT Pof.531-532, Stalin 1,50Kčs a 3Kčs, unikátní sestava dvou 14-zn. tiskových listů, hodnota 1,50Kčs v šedozelené a 3Kčs v karmínové barvě, oba TL na nažloutlém kartónu, pochází původně z prezidentského upomínkového alba; bezvadné, kat. 90.000Kč, zcela mimořádná nabídka!
Vyvolávací cena: 60 000 Kč +16,7 %
Vydraženo za: 70 000 Kč
2102
70 000 Kč
1977 Pof.PL2256, Historické poštovní stejnokroje 3,60Kčs, NEROZŘEZANÝ SOUTISK přepážkového listu (4 zn. + 4 kupóny + 2 nepřetištěné kupóny) a 4-bloku (2 zn. a 2 kupónů) s částí další dvojice PL a 4-bloku s tiskem pouze černou barvou, na zn. papíru s lepem i perforací, v okrajích datum tisku 23.XI.77, počítadlo a barevná stupnice; v okraji vada lepu a stopy po černé tiskařské barvě, mimořádně VZÁCNÝ UNIKÁT!
Vyvolávací cena: 50 000 Kč +40,0 %
Vydraženo za: 70 000 Kč
2114
220 000 Kč
1968 XIV. sjezd KSČ 30h a 60h, NEVYDANÉ známky, kompletní řada luxusních 10-bloků, vzhledem k okupaci ČSR nebyly vydány a celý náklad byl dodatečně skartován (!); luxusní, atesty Beneš, výskyt kompletních 10-bloků je výjimečný, vhodná investice!
Vyvolávací cena: 80 000 Kč +175,0 %
Vydraženo za: 220 000 Kč
2150
25 000 Kč
1911 DOPLATNÍ / ANK.46P, 10K NEZOUBKOVANÁ na definitivním známkovém papíru (nikoli na obvyklém křídovém), rohový kus s DČ III; vydáno bez lepu, bezvadný kus s atestem Soecknick, kat. (dle ANK a Ferch. II. díl str. 523) min. 3.000€, UNIKÁT ex. Wiener-Postarchiv!
Vyvolávací cena: 24 000 Kč +4,2 %
Vydraženo za: 25 000 Kč
2457
92 000 Kč
Pof.35a PII, Koruna 6h oranžová, oboustranný černý přetisk, vpředu I. typu, vzadu převrácený přetisk II. typu; nepatrná stopa po nálepce, atest Vrba, zk. Lý, Mr, Gi, Be, velmi pěkný kus se zajímavým oboustranným přetiskem, velmi vzácná známka!
Vyvolávací cena: 50 000 Kč +84,0 %
Vydraženo za: 92 000 Kč