Aukce 63 / Ostatní sběratelské obory
1912
1939 PROTEKTORÁT / VKLADNÍ KNÍŽKA Poštovní spořitelny pro vkladatele s adresou v Užhorodě včetně průkazního lístku, používaná v Protektorátu od roku 1939, s nevybraným zůstatkem 9.300 Kčs + vyplněný formulář Přihláška vkladů a Výplatní list, oba doklady z roku 1945; zachovalé
Vyvolávací cena: 500 Kč
1913
1943-1944 PROTEKTORÁT / sestava 2ks protektorátních legitimací, 1x Průkaz pro poštovního posla vydaný Ředitelstvím pošt Praha 29.5.43 (bez fotografie) + 1x Osobní průkaz požární hlídky, vydaný Protileteckou ochranou ve Smiřicích 24.VIII.44; bez poškození, ojedinělé
Vyvolávací cena: 700 Kč
1915
900 Kč
1930-1950 [SBÍRKY] sestava legitimace, vkladní knížky a pojišťovací smlouvy, mj. obsahuje legitimaci Čs. obce legionářské, 2ks spořitelní knížky Vinohradské záložny, jídelní lístek hotelu Zlatá husa v Praze z roku 1938, pojišťovací smlouvu Slávie se secesní hlavičkou, 2x pracovní knížka z roku 1946 atd.
Vyvolávací cena: 900 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 900 Kč
1917
1915 DRTIKOL František (1883–1961), kabinetní fotografie magistrátního úředníka královského hlavního města Prahy Josef Zlámal s chotí, reliéfní razítko ateliéru Drtikol a spol. Praha 1915 na fotografii i na paspartě, rozměr 17x22cm; drobné skvrnky ve fotografii i paspartě
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
1926
900 Kč
1900-1915 [SBÍRKY] KABINETNÍ FOTOGRAFIE zdobené secesní fotoalbum na kabinetní fotografie, plně obsazené 78ks rodinných portrétních fotografií, různé fotoateliéry jako Praha, Chemnitz, Kadaň, Cheb, Roudnice atd.; povolená vazba, nekompletní kovové zdobení alba
Vyvolávací cena: 800 Kč +12,5 %
Vydraženo za: 900 Kč
1927
800 Kč
1913-1978 MUCHA Alfons (1860–1939), sestava 6ks propagačních nálepek, 4x nálepky Rapant Lion Local Post s vyobrazením prvních čs. známek navržených A. Muchou, 1x Krajinská výstava v Ivančicích v modré barvě, 1x vícebarevná nálepka Funk&Wagnalls Co.
Vyvolávací cena: 500 Kč +60,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
1928
1911 [SBÍRKY] SEVERNÍ MORAVA / obchodní zásoba více jak 500ks příplatkových propagačních nálepek spolku "Bund der Deutschen Nordmährens" 12 různých barevných lakovaných nálepek s erby měst německého severomoravského spolku jako Leipnik, Mähr. Schönberg, Stadt Neugasse, Hohenstadt, Stadt Liebau, Oderfurt, Mähr. Altstadt, Hof, Bodenstadt, Schildberg, Mähr. Neustadt, Brüsau, jednotlivé, pásky i celé tiskové 12-bloky, zadní strana s přítiskem výrobce L.U. Endersche Kunstanstalt Neutitschein; svěží s lepem, dekorativní
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
1929
500 Kč
1907-1916 RAKOUSKO - UHERSKO / PROPAGAČNÍ NÁLEPKY sestava 8ks pohlednic a 1 dopisnice, vylepeny propagační příplatkové nálepky, z toho 6x německé spolky, 3x české, 2x zajímavé místopisné pohlednice Brno - Lužánky a Malešovice; vše prošlé bez poškození
Vyvolávací cena: 500 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
1931
3 000 Kč
1914-1918 I. SVĚTOVÁ VÁLKA / sestava 6 různých vyhlášek, z toho 5 pro Plzeň, mj. vyhláška o potravinách, stanné právo, dále výzva amerického prezidenta W. Wilsona, vyhláška o vzniku ČSR atd.; celkově zachovalý stav, zajímavý celek
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 3 000 Kč
1935
1 000 Kč
1940 PROTEKTORÁT / provolání říšského protektora von Neuratha o pomoci pro Německý Červený kříž, Praha 18. května 1940, česko-německý text v černé barvě na nažloutlém papíru s říšskou orlicí, rozměr 63x94cm; přeloženo, velmi pěkný stav
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
1936
9 500 Kč
1941 PROTEKTORÁT / antisemitský propagandistický plakát "Český dělník bojuje proti keťasům", vydala Národní odborová ústředna zaměstnanecká (Praha: Lidová tiskárna), výtvarně zpracoval RÉLINK Karel (1880-1945), velikost 59x89cm; vodorovně a svisle přeloženo, nepatrné natržení v okraji, jinak nadprůměrný stav, vzácné
Vyvolávací cena: 5 000 Kč +90,0 %
Vydraženo za: 9 500 Kč
1957
42 000 Kč
1930 ČAPEK Josef (1887–1945), kresba tuší na papíru 22x30cm, předloha k ilustraci v knize Karla Čapka "Minda, čili o chovu psů", 1. vydání Praha 1930, popis tužkou na kresbě "obrázek 1."- následně v knize otištěno v upravené formě bez "Čech" a "Národ", zarámováno pod sklem, vzadu tužkou Palivec Osov 2a, provenience Karel Scheinpflug
Vyvolávací cena: 30 000 Kč +40,0 %
Vydraženo za: 42 000 Kč
1958
200 000 Kč
1930 ČAPEK Josef (1887–1945), kresba tuší na papíru 44x30cm, předloha k ilustraci v knize Karla čapka "Minda, čili o chovu psů", 1. vydání Praha 1930, popis tužkou na kresbě "obrázek 2.", zarámováno pod sklem, vzadu tužkou Palivec Osov 2a, provenience Karel Scheinpflug
Vyvolávací cena: 40 000 Kč +400,0 %
Vydraženo za: 200 000 Kč
1959
11 000 Kč
1932 ČAPEK Karel (1890-1938), kresba tuší (2x) nebo tužkou (4x) na papíru 19x14, resp. 13x9cm, soubor 6ks předloh k ilustracím v knize Karla Čapka "Obrázky z Holandska", 1. vydání Praha 1932, v kartónových paspartách formátu A4, provenience Karel Scheinpflug
Vyvolávací cena: 5 000 Kč +120,0 %
Vydraženo za: 11 000 Kč
1960
23 000 Kč
1924 ČAPEK Karel (1890-1938), kresba tuší na papíru 13x9cm, soubor 9ks předloh k ilustracím v knize Karla Čapka "Anglické listy", 1. vydání Praha 1924, v kartónových paspartách formátu A4, provenience Karel Scheinpflug
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +130,0 %
Vydraženo za: 23 000 Kč
1961
20 000 Kč
1936 ČAPEK Karel (1890-1938), kresba tuší na papíru 19x14, 13x9cm, soubor 5ks předloh k ilustracím v knize Karla Čapka "Cesta na sever", 1. vydání Praha 1936, v kartónových paspartách formátu A4, provenience Karel Scheinpflug
Vyvolávací cena: 7 000 Kč +185,7 %
Vydraženo za: 20 000 Kč
1962
5 500 Kč
1930 ČAPEK Karel (1890-1938), kresba tuší na papíru 19x14, 13x9cm, soubor 4ks předloh k ilustracím, 1x použita v knize Karla čapka "Výlet do Španěl"", 1. vydání Praha 1930, doplněno neurčenými 3ks, vše v kartónových paspartách formátu A4, provenience Karel Scheinpflug
Vyvolávací cena: 5 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 5 500 Kč
Aukce 63 / Ostatní sběratelské obory - Informace
V této kategorii jsou zastoupeny sběratelské obory:
Akcie, obligace, šeky
Losy
Firemní účty a dopisy s reklamními přítisky
Legitimace
Fotografie
Propagační nálepky a kartičky
Grafika, umění
Knihy, časopisy
Další sběratelské obory