Aukce 65 / Filatelie / ČSR II. / Filatelistické obory
1625
1949 poštovna MEDZIBROD (ONDREJ nad HRONOM) (Geb. 2216), raz. č. 4. - Let-dopis z USA vyfr. 2x 15c, DR TACOMA 11.APR.49, DR HÁJNIKY 27.IV.1949 a raz. poštovny Medzibrod nad Hronom / (Svätý Ondrej nad Hronom) jako příchozí - slabší otisk, otevřeno devizovou kontrolou, vzadu raz. "D. K. / Bratislava 2", dosíláno do Čech, příchozí DR DUBÍ v Krušných Horách/ 29.IV.49; ojedinělá celistvost s raz. poštovny!, stopy poštovního provozu
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
1627
700 Kč
1945 Maxa H40, idenifikační firemní okénková obálka vyfr. zn. Pof.378 s perfinem "H.P.S.", fy Broumovské přádelny a tkalcovny H. Pollacka synové, provizorní DR BROUMOV s pevným vročením "1945", doplněno 2 firemními přídavnými raz.; v Sudetech přetrvalo válku jen velice málo perfinů!, pěkný stav
Vyvolávací cena: 700 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 700 Kč
1628
3 400 Kč
1949 FRANCOUZSKÁ CIZINECKÁ LEGIE / INDOČÍNA sestava 3ks vyfr. dopisů adresovaných do ČSR, od slovenského příslušníka cizinecké legie, s podacím raz. POSTE AUX ARMES/ T.O.E. 9.9. respekive 28.10.1949, ve Francii vylepena zn. 25F s raz. POSTE AUX ARMEES/ 222, fialové kruhové útvarové raz. S.P. 71174/ LE VAGUEMESTERE EXTREME - ORIENT, na albových listech s popisy včetně rozboru těchto dopisů dle katalogu B. Sinaise; bez poškození, zcela ojedinělé
Vyvolávací cena: 3 400 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 3 400 Kč
1632
1 200 Kč
1985 PODACÍ NÁLEPKY / část obalu balíku s číslovanou nálepkou SB v hodnotě 5Kčs / písmeno A / pošta NÁCHOD (BZ 1) + stejná nálepka se shodným číslem / písmeno B s DR NÁCHOD 1/ 13.IX.85 (BZ 4) na přední i zadní straně - bližší viz Fil. 17/1986;bez poškození, zajímavé
Vyvolávací cena: 700 Kč +71,4 %
Vydraženo za: 1 200 Kč
1633
900 Kč
1966-1979 KURÝRNÍ POŠTA / sestava 2ks celistvostí přepravených kurýrem, 1x z výstavy BRNO 66, nálepka s červeným raz. ÚSTŘEDNA KURÝRŮ/ BRNO 1966, 1x dopis zaslaný do NDR s nálepkou hodnoty 1Kčs Pionýrský filatelistický oddíl České Budějovice/ Volba nejlepší čs. známky 1978 s černým rámečkovým raz. s datem 22.XI.1979; bez poškození
Vyvolávací cena: 300 Kč +200,0 %
Vydraženo za: 900 Kč
1636
1 200 Kč
1971-1972 ministerské FDC M A/72 ČSSR mistrem světa, s PR v modré barvě + 2ks ministerských obálek vydaných k 1. letu nadzvukového dopravního letadla TU 144 a jeho mezipřistání v Praze 25.5.1971, modré PR přes leteckou zn. 5Kčs, Pof.L62; bezvadné
Vyvolávací cena: 600 Kč +100,0 %
Vydraženo za: 1 200 Kč
1637
600 Kč
1977-1978 OBÁLKY A NOVOROČENKY sestava 2ks obálek a novoročenek ministerstva spojů, přítisk na obálce z FDC Poštovní stejnokroje 1977 doplněno PF s obrazem zn. Stará Praha, Pof.2333 + obálka s přítiskem Den poštovní známky 1978 doplněno PF s obrazem zn. A. Mucha, Pof.2355; nepoužité
Vyvolávací cena: 500 Kč +20,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
1638
4 500 Kč
+18
1947-1972 [SBÍRKY] FDC/ sbírka převážně prošlých obálek 1. dne vydání, celkem 25 ročníků, cca 800ks obálek, část zaslaná a dofr. jako R do Německa, uloženo na listech A4 v průhledných obalech v 6 kroužkových deskách; zachovalé, pozůstalost po zahraničním sběrateli
Vyvolávací cena: 1 900 Kč +136,8 %
Vydraženo za: 4 500 Kč
1641
2 200 Kč
1953 1. DEN / dopisnice CDV109 vybraná z poštovní schránky, DR KUTNÁ HORA 1/ 1.VI.53, poštovné 1,50Kčs bylo akceptováno, nové poštovné 30h (= 15Kčs ve staré měně, chybělo 13,50Kčs), doplatné ve 2-násobné výši, doplatní zn. Pof.D75 (5x) a D77 vylepeny na části pošt. formuláře a přilepeny k zásilce, DR PRAHA 1/ 5.VI.53; výpočet doplatného dělal pracovníkům pošty potíže - viz přední strana, pěkné, zk. Dražan
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 2 200 Kč
1642
800 Kč
1953 DOPORUČENÉ DOPISY / sestava 4ks s bohatými frankaturami, 1x poštovné 70Kčs (dopis v místě) s DR PRAHA 033/ 4.VI.53, 1x poštovné 80Kčs s DR TÝNEC nad SÁZAVOU 6.VI.53, 2x poštovné 110Kčs s DR BRNO 30/ 4.VI.53 resp. KOSTOMLATY 10.VI.53; 2ks firemní korespondence, dobrý stav
Vyvolávací cena: 800 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
1643
2 000 Kč
1953 NÁDRAŽNÍ dopis / úřední obálka s červeným orámováním a s předtiskem pro deník Svobodné slovo, poštovné 100Kčs, smíšená frankatura 1 letecké a příležitostných známek, celkem 45ks! vpředu i vzadu, Pof. L24, 681 (2x), 682 (2x) a 707 (40x), DR HRADEC KRÁLOVÉ 2/ 15.VI.53; zcela ojedinělý výskyt, specialisty hledané, stopy poštovního provozu, na přání zk. Dražan, R!
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
1644
1953 NÁDRAŽNÍ DOPIS / úřední obálka s červeným orámováním a s předtiskem pro deník Svobodné slovo, poštovné 110Kčs, smíšená frankatura příležitostných a výplatních známek, celkem 32ks! vpředu i vzadu, Pof. 521 (4x), 666, 684 (8x), 713 (19x), DR ÚSTÍ nad LABEM 2/ 2.VI.53, vlak č. 702; zcela ojedinělý výskyt, specialisty hledané, obálka otevřena ze 3 stran, dobrý stav, na přání zk. Dražan, R!
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
1645
2 600 Kč
1953 PRŮVODKA / větší díl poštovní průvodky k cennému balíku s přepsanou cenou 1.000Kčs v nové měně, poštovné 300Kčs (!), mnohonásobná frank. z části se překrývajících 12ks výplatních zn. Pof.488 vpředu a schodovitá frankatura 30ks Pof.507 vzadu, podací DR ČERNÝ DŮL 8.VI. 53, vzadu příchozí DR KVĚTNÁ 13.VI.53, v dolní části vystřižena adresa odesílatele i adresáta, přesto zajímavé; výskyt průvodek je ojedinělý, na přání zk. Dražan
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +73,3 %
Vydraženo za: 2 600 Kč
1646
900 Kč
1953 ZPÁTEČNÍ LÍSTEK/ dopis adresovaný na Lidový soud v Benešově u Prahy s avizovaným Zpátečním lístkem, poštovné 120Kčs, vyfr. zn. Pof. 488 (2x) vpředu + 507 (10x) a 488 (6x) vzadu, DR CHOCERADY 4.6.53; obálka předpisově otevřena soudem ze 3 stran, zásilky se zpátečním lístkem jsou ojedinělé!
Vyvolávací cena: 800 Kč +12,5 %
Vydraženo za: 900 Kč
1647
1946 VOJENSKÉ ZAJATECKÉ TÁBORY / KUŘIM, ZNOJMO, HRADEC KRÁLOVÉ / sestava 5ks ústřižků pošt. průvodek zaslaných na vězně do tábora v Kuřimi, dále odpovědní část lístku Voj. zajateckého tábora ve Znojmě zaslaného z Rakouska, DR VILLACH/ 26.8.46 a lístek zaslaný od zajatce z věznice v Hradci Králové; zachovalé
Vyvolávací cena: 500 Kč