Aukce 67 / Filatelie / ČSR I.
1293
Pof.SO21, Hradčany 400h fialová, nezoubkovaný 4-blok, cihlově červený přetisk; svěží, zk. Mr
Vyvolávací cena: Kč
Pof.SO22 Is, Hradčany 500h hnědá, modrý přetisk, nezoubkovaný 4-blok, spirály I. typu; svěží, zk. Mr
Vyvolávací cena: Kč
Pof.SO22a STr, Hradčany 500h hnědá s černým přetiskem, dolní nezoubkovaný 4-blok s počítadly, spojený rámečkový typ na ZP 93, TD 1; svěží bez jakékoli značky, atest Vrba, dekorativní blok se spojeným rámečkovým typem!
Vyvolávací cena: Kč
Pof.SO22a, Hradčany 500h hnědá s černým přetiskem, nezoubkovaný 4-blok, TD 1, ZP 63-64/73-74; svěží, pěkný 4-blok pětistovky s černým přetiskem!
Vyvolávací cena: Kč
1297
Pof.SO23, Hradčany 1000h fialová nezoubkovaná, modrý přetisk, velký posun přetisku nahoru přes horní okraj známky; stopa po nálepce, označeno a zk. Mr
Vyvolávací cena: Kč
Pof.SO23, Hradčany 1000h fialová s modrým přetiskem, pravý horní rohový nezoubkovaný 15-blok, výrazné vady přetisku - přerušené "O" a chybějící číslice "20" na ZP 7, vyštípnutá "1" s mezerou na ZP 17 a úzké "O" na ZP 27; svěží bez jakékoli značky, hledané vady přetisku!
Vyvolávací cena: Kč
Pof.SO23, Hradčany 1000h fialová s modrým přetiskem, pravý horní rohový nezoubkovaný 4-blok; intaktní, luxusní rohový blok!
Vyvolávací cena: Kč
1300
Pof.SO23, Hradčany 1000h fialová s modrým přetiskem, pravý horní rohový nezoubkovaný kus, DR RADVANICE VE SLEZSKU 15.VI.20; otisk razítka zřejmě antedatován
Vyvolávací cena: Kč
Pof.SO23a, Hradčany 1000h fialová nezoubkovaná, černý přetisk, vada v přetisku - přerušené "O"; svěží, označeno a zk. Fr, Tri
Vyvolávací cena: Kč
Pof.SO23a, Hradčany 1000h fialová nezoubkovaná, černý přetisk, velký posun přetisku dolů přes spodní okraj známky; svěží, označeno a zk. Gi, Kar
Vyvolávací cena: Kč
1303
Pof.SO23a, Hradčany 1000h fialová nezoubkovaná, černý přetisk; luxusní, označeno a zk. Vrba
Vyvolávací cena: Kč
1304
ARCHOVINA / Hradčany 1h hnědá z TD 1, Pof.SO1B, kompletní 100ks arch s perforací ŘZ 13¾, DV přetisku úzké "O" na ZP 14, 27; bez nálepky, pouze svisle přeloženo v perforaci
Vyvolávací cena: Kč
1305
ARCHOVINA / Hradčany 1h hnědá z TD 2, Pof.SO1B, kompletní 100ks arch s perforací ŘZ 13¾, DV přetisku úzké "O" na ZP 14, 27; bez nálepky, svisle přeloženo v perforaci a drobná povolení v okrajích
Vyvolávací cena: Kč
1306
Pof.SO3-SO14, Hradčany 5h, 10h, 25h, 30h a 60h se zoubkováním HZ 11¾; pouze SO3 dvl, SO8 zk. Gi, navíc s DV - kroužek v "Š" v "POŠTA, ZP 73/3
Vyvolávací cena: Kč
1307
Pof.SO5A STs, Hradčany 15h cihlově červená, krajová svislá 2-páska s HZ 13¾ : 13½, dolní zn. I. typ spirály; svěží, zk. Vrba
Vyvolávací cena: Kč
Pof.SO5D, Is+IIp, Hradčany 15h cihlově červená, perforace ŘZ 13¾ : 11½, kombinovaný spirálový typ a přičkový podtyp IIa, ZP 23/1; nálepka, zk. Vrba
Vyvolávací cena: Kč
Pof.SO5E Is+IIp, Hradčany 15h cihlově červená, perforace ŘZ 11½ : 10¾, kombinovaný spirálový a příčkový typ, ZP 91/1 ; vpravo nahoře kz, zk. Vrba
Vyvolávací cena: Kč
ARCHOVINA / Hradčany 20h karmínová z TD 2, Pof.SO7A STp, 2 poloviny rozděleného 100ks archu s perforací HZ 13¾ : 13½, 2x spojený příčkový typ ZP 9 a 46, DV přetisku úzké "O" na ZP 14, 27; bez nálepky, malý výskyt
Vyvolávací cena: Kč
ARCHOVINA / Hradčany 25h fialová z TD 4, Pof.SO7A, 2 poloviny rozděleného 100ks archu s perforací HZ 13¾ : 13½, DV přetisku úzké "O" na ZP 14, 27; bez nálepky, malý výskyt
Vyvolávací cena: Kč
Pof.SO8D, Hradčany 25h černofialová s ŘZ 13¾ : 11½; po nálepce, vlevo nečistá perforace, zk. Vrba
Vyvolávací cena: Kč
1313
Pof.SO23ZT, zkusmý tisk, hodnota Hradčany 1000h fialová s červeným přetiskem; lehká stopa po nálepce, zk. Gi a Vrba
Vyvolávací cena: Kč
Pof.SO14aZT, 60h červenooranžová s modrým přetiskem, neúřední - ministerské zoubkování HZ 13¾ : 13½, zkusmý tisk - nejedná se o žlutooranžovou s perforací A; bez nálepky, nesprávně označeno Gi, Kar, tužkou doplněno správné označení
Vyvolávací cena: Kč
1316
Pof.SO25-26, TGM 500h a 1000h, krajové kusy; po nálepce, dv - 1x nepatrná světlinka (průpich) na každé hodnotě, zk. Vrba a Mr
Vyvolávací cena: Kč
1317
Pof.SO32, Novinová Sokol v letu 30h hnědá, krajový 4-blok, levá dolní zn. s vynechaným letopočtem "1920"; nálepka v horní řadě zn., jinak svěží, lehké vrásy v papíru, dekorativní blok, zk. Beneš-Pofis
Vyvolávací cena: Kč
1318
Pof.SO33, Doplatní 5h hnědoolivová, šedomodrý přetisk; po nálepce, ze staré sbírky, současné katalogy tento typ přetisku neuvádějí
Vyvolávací cena: Kč
1319
Pof.SO33a, Doplatní 5h hnědoolivová s černým přetiskem; bez nálepky, zk Gi a Vrba
Vyvolávací cena: Kč
SESTAVA / převážně neupotřebených známek na dvou kartách A4 oboustranně, obsahuje Hradčany nezoubkované i zoubkované, spěšné, novinové, doplatní, doplněno o několik raz. kusů
Vyvolávací cena: Kč
1920 JABLUNKOV VE SLEZSKU / CPP1A, Hradčany 10h modrá, celá balíková průvodka s českým textem, hrubý papír, vyfr. známkami Hradčany 3x 300h zelená, DR JABLUNKOV VE SLEZSKU 22.X.20 - 3 měsíce pro přičlenění k ČSR; svislý přehyb, drobné natržení v okraji, zachovalé, dekorativní násobná frankatura, malý výskyt prvních celinových průvodek!
Vyvolávací cena: Kč
1920 CENNÉ PSANÍ na 20.000Kč zaslané Ex na J. Lešetického, celková frankatura 15Kč vyplacena přetiskovými zn. Hradčany 1000h fialová s modrým přetiskem a okrajem + 500h hnědá s černým přetiskem, Pof.SO23, SO22a, podací fialové DR SLEZSKÁ OSTRAVA 2/ 20.II.20, vzadu neporušené pečetě; bez poškození, vzácný výskyt!
Vyvolávací cena: Kč
1920 MIMOPLEBISCITNÍ ÚZEMÍ / R-dopis zaslaný v III. TO do Rakouska, vyfr. zn. Hradčany 80h fialová s přetiskem, Pof.SO16, podací uherské DR SZEPESBELA 19.MAR.20 (Spišská Belá), nedofrankováno o 20h - 5 dní po změně tarifu poštou tolerováno; pouze svislý přehyb
Vyvolávací cena: Kč
1920 POŠTOVNÍ ÚŘAD ČS. PREFEKTURY V TĚŠÍNĚ / razítko na úředním dopise se sdělením pro poštovní úřad Opava 4 ze dne 22.V.20; pouze svislý přehyb, zajímavý doklad dokumentující poštovní provoz v období plebiscitu!
Vyvolávací cena: Kč
1325
1920 úřední obálka s přítiskem Komise pro plebiscit na Těšínsku vyfr. zn. Hradčany 1000h fialová s modrým přetiskem, Pof.SO23, podací DR SLEZSKÁ OSTRAVA 2/ 2.VI.20, adresováno do Prahy, vzadu papírová přelepka stejného úřadu se státním znakem; bez poškození, filatelisticky motivované
Vyvolávací cena: Kč
1326
1920 sestava 1ks ústřižku poštovní průvodky a 2ks výstřižků z poštovní průvodky, různé frankatury přetiskových zn. Hradčany, mj. 120h 80h, 50h fialová atd., DR VELKÝ LIPNÍK, NÁMESTOVO a SZEPESBÉLA (Spišská Belá) hůře čitelná; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1919 Pof.PP6, PP7-10, PP13, PP15, Dobročinné - Lvíček, sestava 7ks, malé i velké šavle; po nálepce, obvyklé dvl apod., 1R nový lep, zk. Mr a Vrba
Vyvolávací cena: Kč
ZT sestava 2ks zkusmých tisků zn. Dobročinné - Lvíček ve fialové barvě s červeným a zlatým středem; zk. Vrba
Vyvolávací cena: Kč
1925-1929 Pof.PD3-PD6, Potravní daň 1Kč/25h oranžová - 2Kč/500h zelená; po první nálepce, zk. Vrba
Vyvolávací cena: Kč
1913 EDUARD KAREL / sestava 4ks KT zkusmých tisků portrétu cara Mikuláše II. v oválu k emisi Romanovci 1913 v odlišné úpravě (definitivní podoba rytiny viz los č. 271), 3x v černé barvě, 1x v tmavě zelené na bílém křídovém papíru; pochází z ukázkového alba rytce E. Karla (los 1336)
Vyvolávací cena: Kč
1923 EDUARD KAREL / sestava 2ks KT zkusmých tisků portrétu Dr. A. Rašína v kruhu, v šedomodré a fialové barvě na bílém křídovém papíru; pochází z ukázkového alba rytce E. Karla (los 1336)
Vyvolávací cena: Kč
1930 EDUARD KAREL / sestava 17ks zkusmých otisků rytin, nepřijatých návrhů na čs. poštovní zn. s různými krajinnými motivy jako hrad Karlštejn, pražské Hradčany, hrad Kost, zámek Lány, zřícenina hradu Trosky, hrad Zvíkov, a Orlík, na silném i normálním papíru v různých barvách; různá kvalita, pochází z ukázkového alba rytce E. Karla (los 1336)
Vyvolávací cena: Kč
1333
1938 HEINZ Bohumil (1894–1940), Hradčany, pohled z Karlova mostu, otisk rytiny v hnědé barvě s označením státu a hodnotou 5Kč; tato rytina byla v mírně upravené kresbě a s odlišným orámováním použita v roce 1953 pro zn. Pof.742
Vyvolávací cena: Kč
1334
1938 HEINZ Bohumil (1894–1940), Hradčany, pohled z Karlova mostu, otisk rytiny v šedozelené barvě, bez označení státu a hodnoty; tato rytina byla v mírně upravené kresbě a s odlišným orámováním použita v roce 1953 pro zn. Pof.742
Vyvolávací cena: Kč
1335
1968 A. Mucha, sestava 3ks propagačních aršíků s vyobrazením zn. Hradčany 1h, Spěšná 2h a Novinová 6h s nápisem Czechoslovakia 1918-1968 stamps of the year of Independence, tisk na zn. papíru s lepem; svěží
Vyvolávací cena: Kč
1943 [SBÍRKY] EDUARD KAREL / VLÁDNÍ GRAFIKA ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY / ryl pro tisk z výšky i hloubky Eduard Karel, Turnov prosinec 1943, původní předváděcí album rytce E. Karla s 10 listy, všechny rytiny jsou umístěny v příslušných kategoriích této aukce
Vyvolávací cena: Kč
1337
1905-1926 sestava 3ks pohlednic s rámečkovými raz. poštoven, SVINAŘE (Geb. 1299/1.), POŠTOVŇA: JABLOŇOVÉ (Geb.2132/3.), VYŠNÉ HÁGY/ (Tatranská Polianka) (Geb.2397/3.); dobře čitelné otisky
Vyvolávací cena: Kč
1920 Maxa J76, větší díl celinové mezinárodní balíkové průvodky vyfr. zn. Hradčany 1000h, HaV 300h, Holubice 2x 10h zelená, vše s perfinem "J.N." fy J.Niessner, podací DR CVIKOV 21.X.20, adresováno do Rakouska, vzadu poplatky uhrazeny rakouskými doplatními zn., na přední straně přilepen celní lístek s DR GRAZ 29.X.20; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1927 Maxa A45, PŘÍKAZOVÉ PSANÍ, formulářová obálka se znakem a cenou 15h, 1921, zaslána jako R, vyfr. zn. TGM 3Kč, Pof.198 s perfinem "ALPA", fy Veselý & Chládek Brno, podací DR BRNO 12 KRÁL. POLE 12.II.27, adresováno na Slovensko, vráceno zpět s DR a přelepenou R-nálepkou BEŇUŠ 17.II.27, vylepena poplatková zn. Pof.DL45A; identifikační celistvost, zachovalá, na formulářovém tiskopise ojedinělé!
Vyvolávací cena: Kč
1340
1927 Maxa R33, obálka s německým přítiskem 8. Intrn. Reichenberger Messe, adresováno do Německa, vyfr. zn. TGM 2Kč modrá s perfinem "RM", podací DR LIBEREC 29.III.27; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1341
1918-1939 [SBÍRKY] partie 53 ks zn. s perfiny na čs. zn. označených dle katalogu V. Maxe, mj. Hradčany, Masaryk 1920 500h, k tomu 66 ks zn. s perfiny z ciziny, např. Německo, Maďarsko, Francie; uloženo na listu A4
Vyvolávací cena: Kč
1919 RUSKO - ČSR / potvrzení o demobilizaci ruského legionáře který zastával úřad pomocníka důvěrníka Čsl. vlády v Omsku, razítka Demobilizační okresní velitelství č. 8 v Praze, doplněno podpisem pplk. Mundl; pouze přehyby
Vyvolávací cena: Kč
1919 RUSKO / předtištěné potvrzení o registraci příslušníka legií k evakuaci do ČSR, kruhové fialové raz. SPRÁVA EVAKUAČNÍHO MÍSTA ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY; svislý přehyb
Vyvolávací cena: Kč
1918 ITÁLIE / 32. REGG. C.S./ COMANDO 1. BATTAGLIONE se znakem, útvarové kruhové fialové raz. čs. legií v Itálii na propagační pohlednici, kurýrem dopravené do ČSR, DR PRAHA 15/ 21.XII.18 + řádkové fialové raz. NÁDRAŽNÍ VELITELSTVÍ WILSONOVA NÁDRAŽÍ/ V PRAZE, na obrazové straně řádkové raz. stejného čs. útvaru v Itálii; bezvadné otisky razítek, bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1919 POHŘEB M. R. ŠTEFÁNIKA / fotohohlednic smuteční tribuny z pohřbu zaslaná do Čech, s útvarovým raz. VELISTELSTVÍ 1. PRAPORU ČESKOSL. NÁMOŘ., doplněno DR POZSONY 919 Maj.30.; bez poškození, fotopohlednice z pohřbu jsou zcela ojedinělé!
Vyvolávací cena: Kč
1921 SBĚRNA POLNÍ POŠTY V OPAVĚ, dvojlist se 24 otisky DR sběrny polní pošty, dle textu opavského poštmistra byla zřízena 30.X.21 a činnost měla pozastavenou 2.XI.21, 12 otisků z prvního a 12 otisků z posledního dne na čs. zn. Holubice, OR a Spěšná; ojedinělý doklad dokumentující činnost polní pošty!
Vyvolávací cena: Kč
1925-1927 LETECKÉ ÚTVARY / sestava 3ks dopisnic (příběh) s adresou odesílatele LETECKÉ UČILIŠTĚ - CHEB, LETECKÉ UČILIŠTĚ - OLOMOUC a 1. LETECKÝ PLUK, 4.LETKA - PRAHA - LETIŠTĚ, vše od jednoho příslušníka leteckých jednotek na stejného adresáta do Plzně; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1920 PŘIČLENĚNÉ ÚZEMÍ / CMUNT - ČESKÉ VELENICE / filatelisticky motivovaný R+Ex-dopis bez vypsaného adresáta , vylepeno 12ks rakouských zn. 5h - 2K, vše se 7 otisky červeného DR CMUNT V ČECHÁCH/ 31.VII.20 - 1. den předání pod Čs. správu, větší formát obálky; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1920 PŘIČLENĚNÉ ÚZEMÍ / HLUČÍNSKO - DEUTSCH KRAWARN - HULTSCHIN/ BAHNPOST/ ZUG 8915/ 4.2.20, neprošlá zálepka Hradčany20h dofr. zn. 10h s otiskem oválného razítka VLP; bezvadné, ojedinělý doklad s provizorním razítkem vlakové pošty na Hlučínsku!
Vyvolávací cena: Kč
1920 PŘIČLENĚNÉ ÚZEMÍ / HLUČÍNSKO - DEUTSCH KRAWARN - HULTSCHIN/ BAHNPOST/ ZUG 8915/ 4.2.20, 18 otisků předběžného německého vlakového razítka na listě s vylepenými 16 čs. zn. Hradčany a Spěšné, doplněno textem opavského poštmistra, 1x otisk raz. s datem 16.6.20 - poslední den použití předběžného raz. VLP; pouze přehyby, ojedinělý doklad o provizorním razítku vlakové pošty na Hlučínsku!
Vyvolávací cena: Kč
1920 PŘIČLENĚNÉ ÚZEMÍ / HLUČÍNSKO - KRAVAŘ/ DEUTSCH KRAWARN/ 24.II.20, razítko na úředním dopise se sdělením pro poštovní úřad Opava 4, na zadní straně DR OPAVA 4/ 24.II.20, psáno na německém formuláři; pouze přehyby, poštovní úřad Kravaře byl postoupený ČSR, ojedinělý doklad poštovního provozu v přechodném období!
Vyvolávací cena: Kč
1923 PŘIČLENĚNÉ ÚZEMÍ / HLUČÍNSKO neprošlý lístek vyfr. německou zn. 400RM s čs. DR HAŤ / HAATSCH 16.III.23, poštovní úřad postoupený ČSR; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč