Aukce 67 / Filatelie / ČSR I.
1295
28 000 Kč
Pof.SO22a STr, Hradčany 500h hnědá s černým přetiskem, dolní nezoubkovaný 4-blok s počítadly, spojený rámečkový typ na ZP 93, TD 1; svěží bez jakékoli značky, atest Vrba, dekorativní blok se spojeným rámečkovým typem!
Vyvolávací cena: 15 000 Kč +86,7 %
Vydraženo za: 28 000 Kč
1298
9 000 Kč
Pof.SO23, Hradčany 1000h fialová s modrým přetiskem, pravý horní rohový nezoubkovaný 15-blok, výrazné vady přetisku - přerušené "O" a chybějící číslice "20" na ZP 7, vyštípnutá "1" s mezerou na ZP 17 a úzké "O" na ZP 27; svěží bez jakékoli značky, hledané vady přetisku!
Vyvolávací cena: 9 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 9 000 Kč
1314
8 000 Kč
Pof.SO14aZT, 60h červenooranžová s modrým přetiskem, neúřední - ministerské zoubkování HZ 13¾ : 13½, zkusmý tisk - nejedná se o žlutooranžovou s perforací A; bez nálepky, nesprávně označeno Gi, Kar, tužkou doplněno správné označení
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +300,0 %
Vydraženo za: 8 000 Kč
1321
3 400 Kč
1920 JABLUNKOV VE SLEZSKU / CPP1A, Hradčany 10h modrá, celá balíková průvodka s českým textem, hrubý papír, vyfr. známkami Hradčany 3x 300h zelená, DR JABLUNKOV VE SLEZSKU 22.X.20 - 3 měsíce pro přičlenění k ČSR; svislý přehyb, drobné natržení v okraji, zachovalé, dekorativní násobná frankatura, malý výskyt prvních celinových průvodek!
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +13,3 %
Vydraženo za: 3 400 Kč
1322
11 000 Kč
1920 CENNÉ PSANÍ na 20.000Kč zaslané Ex na J. Lešetického, celková frankatura 15Kč vyplacena přetiskovými zn. Hradčany 1000h fialová s modrým přetiskem a okrajem + 500h hnědá s černým přetiskem, Pof.SO23, SO22a, podací fialové DR SLEZSKÁ OSTRAVA 2/ 20.II.20, vzadu neporušené pečetě; bez poškození, vzácný výskyt!
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 11 000 Kč
1323
3 000 Kč
1920 MIMOPLEBISCITNÍ ÚZEMÍ / R-dopis zaslaný v III. TO do Rakouska, vyfr. zn. Hradčany 80h fialová s přetiskem, Pof.SO16, podací uherské DR SZEPESBELA 19.MAR.20 (Spišská Belá), nedofrankováno o 20h - 5 dní po změně tarifu poštou tolerováno; pouze svislý přehyb
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +100,0 %
Vydraženo za: 3 000 Kč
1325
2 200 Kč
1920 úřední obálka s přítiskem Komise pro plebiscit na Těšínsku vyfr. zn. Hradčany 1000h fialová s modrým přetiskem, Pof.SO23, podací DR SLEZSKÁ OSTRAVA 2/ 2.VI.20, adresováno do Prahy, vzadu papírová přelepka stejného úřadu se státním znakem; bez poškození, filatelisticky motivované
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +120,0 %
Vydraženo za: 2 200 Kč
1326
800 Kč
1920 sestava 1ks ústřižku poštovní průvodky a 2ks výstřižků z poštovní průvodky, různé frankatury přetiskových zn. Hradčany, mj. 120h 80h, 50h fialová atd., DR VELKÝ LIPNÍK, NÁMESTOVO a SZEPESBÉLA (Spišská Belá) hůře čitelná; zachovalé
Vyvolávací cena: 500 Kč +60,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
1330
3 200 Kč
1913 EDUARD KAREL / sestava 4ks KT zkusmých tisků portrétu cara Mikuláše II. v oválu k emisi Romanovci 1913 v odlišné úpravě (definitivní podoba rytiny viz los č. 271), 3x v černé barvě, 1x v tmavě zelené na bílém křídovém papíru; pochází z ukázkového alba rytce E. Karla (los 1336)
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +60,0 %
Vydraženo za: 3 200 Kč
1332
6 500 Kč
1930 EDUARD KAREL / sestava 17ks zkusmých otisků rytin, nepřijatých návrhů na čs. poštovní zn. s různými krajinnými motivy jako hrad Karlštejn, pražské Hradčany, hrad Kost, zámek Lány, zřícenina hradu Trosky, hrad Zvíkov, a Orlík, na silném i normálním papíru v různých barvách; různá kvalita, pochází z ukázkového alba rytce E. Karla (los 1336)
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +225,0 %
Vydraženo za: 6 500 Kč
1333
2 200 Kč
1938 HEINZ Bohumil (1894–1940), Hradčany, pohled z Karlova mostu, otisk rytiny v hnědé barvě s označením státu a hodnotou 5Kč; tato rytina byla v mírně upravené kresbě a s odlišným orámováním použita v roce 1953 pro zn. Pof.742
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 2 200 Kč
1334
2 200 Kč
1938 HEINZ Bohumil (1894–1940), Hradčany, pohled z Karlova mostu, otisk rytiny v šedozelené barvě, bez označení státu a hodnoty; tato rytina byla v mírně upravené kresbě a s odlišným orámováním použita v roce 1953 pro zn. Pof.742
Vydraženo za: 2 200 Kč
1336
1 000 Kč
1943 [SBÍRKY] EDUARD KAREL / VLÁDNÍ GRAFIKA ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY / ryl pro tisk z výšky i hloubky Eduard Karel, Turnov prosinec 1943, původní předváděcí album rytce E. Karla s 10 listy, všechny rytiny jsou umístěny v příslušných kategoriích této aukce
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
1338
1920 Maxa J76, větší díl celinové mezinárodní balíkové průvodky vyfr. zn. Hradčany 1000h, HaV 300h, Holubice 2x 10h zelená, vše s perfinem "J.N." fy J.Niessner, podací DR CVIKOV 21.X.20, adresováno do Rakouska, vzadu poplatky uhrazeny rakouskými doplatními zn., na přední straně přilepen celní lístek s DR GRAZ 29.X.20; bez poškození
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
1339
6 000 Kč
1927 Maxa A45, PŘÍKAZOVÉ PSANÍ, formulářová obálka se znakem a cenou 15h, 1921, zaslána jako R, vyfr. zn. TGM 3Kč, Pof.198 s perfinem "ALPA", fy Veselý & Chládek Brno, podací DR BRNO 12 KRÁL. POLE 12.II.27, adresováno na Slovensko, vráceno zpět s DR a přelepenou R-nálepkou BEŇUŠ 17.II.27, vylepena poplatková zn. Pof.DL45A; identifikační celistvost, zachovalá, na formulářovém tiskopise ojedinělé!
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +200,0 %
Vydraženo za: 6 000 Kč
1344
2 000 Kč
1918 ITÁLIE / 32. REGG. C.S./ COMANDO 1. BATTAGLIONE se znakem, útvarové kruhové fialové raz. čs. legií v Itálii na propagační pohlednici, kurýrem dopravené do ČSR, DR PRAHA 15/ 21.XII.18 + řádkové fialové raz. NÁDRAŽNÍ VELITELSTVÍ WILSONOVA NÁDRAŽÍ/ V PRAZE, na obrazové straně řádkové raz. stejného čs. útvaru v Itálii; bezvadné otisky razítek, bez poškození
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
1345
1 000 Kč
1919 POHŘEB M. R. ŠTEFÁNIKA / fotohohlednic smuteční tribuny z pohřbu zaslaná do Čech, s útvarovým raz. VELISTELSTVÍ 1. PRAPORU ČESKOSL. NÁMOŘ., doplněno DR POZSONY 919 Maj.30.; bez poškození, fotopohlednice z pohřbu jsou zcela ojedinělé!
Vydraženo za: 1 000 Kč
1346
1 300 Kč
1921 SBĚRNA POLNÍ POŠTY V OPAVĚ, dvojlist se 24 otisky DR sběrny polní pošty, dle textu opavského poštmistra byla zřízena 30.X.21 a činnost měla pozastavenou 2.XI.21, 12 otisků z prvního a 12 otisků z posledního dne na čs. zn. Holubice, OR a Spěšná; ojedinělý doklad dokumentující činnost polní pošty!
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +30,0 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
1347
1925-1927 LETECKÉ ÚTVARY / sestava 3ks dopisnic (příběh) s adresou odesílatele LETECKÉ UČILIŠTĚ - CHEB, LETECKÉ UČILIŠTĚ - OLOMOUC a 1. LETECKÝ PLUK, 4.LETKA - PRAHA - LETIŠTĚ, vše od jednoho příslušníka leteckých jednotek na stejného adresáta do Plzně; zachovalé
Vyvolávací cena: 600 Kč
1348
1920 PŘIČLENĚNÉ ÚZEMÍ / CMUNT - ČESKÉ VELENICE / filatelisticky motivovaný R+Ex-dopis bez vypsaného adresáta , vylepeno 12ks rakouských zn. 5h - 2K, vše se 7 otisky červeného DR CMUNT V ČECHÁCH/ 31.VII.20 - 1. den předání pod Čs. správu, větší formát obálky; bez poškození
Vyvolávací cena: 900 Kč
1349
1 300 Kč
1920 PŘIČLENĚNÉ ÚZEMÍ / HLUČÍNSKO - DEUTSCH KRAWARN - HULTSCHIN/ BAHNPOST/ ZUG 8915/ 4.2.20, neprošlá zálepka Hradčany20h dofr. zn. 10h s otiskem oválného razítka VLP; bezvadné, ojedinělý doklad s provizorním razítkem vlakové pošty na Hlučínsku!
Vydraženo za: 1 300 Kč
1350
7 000 Kč
1920 PŘIČLENĚNÉ ÚZEMÍ / HLUČÍNSKO - DEUTSCH KRAWARN - HULTSCHIN/ BAHNPOST/ ZUG 8915/ 4.2.20, 18 otisků předběžného německého vlakového razítka na listě s vylepenými 16 čs. zn. Hradčany a Spěšné, doplněno textem opavského poštmistra, 1x otisk raz. s datem 16.6.20 - poslední den použití předběžného raz. VLP; pouze přehyby, ojedinělý doklad o provizorním razítku vlakové pošty na Hlučínsku!
Vyvolávací cena: 5 000 Kč +40,0 %
Vydraženo za: 7 000 Kč
1351
3 200 Kč
1920 PŘIČLENĚNÉ ÚZEMÍ / HLUČÍNSKO - KRAVAŘ/ DEUTSCH KRAWARN/ 24.II.20, razítko na úředním dopise se sdělením pro poštovní úřad Opava 4, na zadní straně DR OPAVA 4/ 24.II.20, psáno na německém formuláři; pouze přehyby, poštovní úřad Kravaře byl postoupený ČSR, ojedinělý doklad poštovního provozu v přechodném období!
Vydraženo za: 3 200 Kč