Aukce 69 / Filatelie / Zábory / Maďarský zábor

2965
226808 - 1943 Benne bizzatok! (Věříme mu!) barevná propagandistic
1943 Benne bizzatok! (Věříme mu!) barevná propagandistická pohlednice se siluetou vojáka a maďarského znaku, signováno Légrády Sándor 1943, 3x otisk příležitostného razítka KASSA HAZATÉRT a kruhového raz. Košické výstavy známek CASSOVIA BÉLYEGKIÁLLITASA; neprošlé, bez poškození
Vyvolávací cena: 600
U:A5 | Den dražby: Neděle
2966
230838 - 1939-1944 [SBÍRKY]  PŘÍLEŽITOSTNÁ RAZÍTKA / sbírka 70
+30
1939-1944 [SBÍRKY] PŘÍLEŽITOSTNÁ RAZÍTKA / sbírka 70ks celistvostí s příležitostnými a propagandistickými razítky z maďarského záboru Slovenska a Podkarpatské Rusi jako VISSZATÉRT a další z Podkarpatské Rusi mj. MUNKÁCS / ZRINYI ILONA, obsahuje 55ks dopisů, celin a pohlednic, doplněno 15ks výstřižků s razítky, část prošlá, smíšené frankatury čs. a maďarských zn., propagační pohlednice atd., uloženo na listech A4 s popisy, mapkami a několika listy studijních textů; uloženo v kroužkovém zásobníku, hodnotná sbírka s mnoha zajímavými údaji v popisech, ex Bulant
Vyvolávací cena: 4 000  +25,0 %
U:Z | Den dražby: Neděle
Vydraženo za: 5 000 Kč

Aukce 69 / Filatelie / Zábory / Maďarský zábor - Informace

Po Mnichovské dohodě bylo 2. 11. 1938 dovršeno jednání mezi Česko-slovenskem a Německem o odstoupení jižních částí Slovenska a Podkarpatské Rusi hortyovskému Maďarsku - První vídeňská arbitráž.