Aukce 69 / Filatelie / Zábory
2965
1943 Benne bizzatok! (Věříme mu!) barevná propagandistická pohlednice se siluetou vojáka a maďarského znaku, signováno Légrády Sándor 1943, 3x otisk příležitostného raz. KASSA HAZATÉRT a kruhového raz. Košické výstavy známek CASSOVIA BÉLYEGKIÁLLITASA; neprošlé, bez poškození
Vyvolávací cena: 600 Kč
2966
5 000 Kč
+30
1939-1944 [SBÍRKY] PŘÍLEŽITOSTNÁ RAZÍTKA / sbírka 70ks celistvostí s příležitostnými a propagandistickými razítky z maďarského záboru Slovenska a Podkarpatské Rusi jako VISSZATÉRT a další z Podkarpatské Rusi mj. MUNKÁCS / ZRINYI ILONA, obsahuje 55ks dopisů, celin a pohlednic, doplněno 15ks výstřižků s razítky, část prošlá, smíšené frankatury čs. a maďarských zn., propagační pohlednice atd., uloženo na listech A4 s popisy, mapkami a několika listy studijních textů; uloženo v kroužkovém zásobníku, hodnotná sbírka s mnoha zajímavými údaji v popisech, ex Bulant
Vyvolávací cena: 4 000 Kč +25,0 %
Vydraženo za: 5 000 Kč
Aukce 69 / Filatelie / Zábory - Informace
V této kategorii zařazujeme položky poštovní historie z období 1938 a dělíme jej na Německý zábor - Sudety, Polský zábor a Maďarský zábor na Slovensku.