Aukce 69 / Filatelie / Zábory
1938-1939 sestava 5ks celistvostí zaslaných ze nebo do Sudet, provizorní a propagandistická raz. ODERFURT, BODENBACH, SKRZIPP (Skřípov !), LIEBAU, 1x jako Ex, 1x R+Ex, předběžné i smíšené frankatury; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1941 dopis ze Sudet do Protektorátu, vyfr. 2ks zn. Hindenburg 6Pf s reklamním kuponem, podací DR TETSCHEN 4.10.41; bez poškození, ojedinělé
Vyvolávací cena: Kč
1942 POŠTOVNA / BRÜX-STW-LAGER/ Nr.33, Ex-dopis zaslaný do Protektorátu, vyfr. zn. AH 40+12Pf, DR BRÜX 13.02.42, doplněno rámečkovým raz. Doplatné, vzadu příchozí DR ČESTIČKY 16.II.42; pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
2965
1943 Benne bizzatok! (Věříme mu!) barevná propagandistická pohlednice se siluetou vojáka a maďarského znaku, signováno Légrády Sándor 1943, 3x otisk příležitostného raz. KASSA HAZATÉRT a kruhového raz. Košické výstavy známek CASSOVIA BÉLYEGKIÁLLITASA; neprošlé, bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
+30
1939-1944 [SBÍRKY] PŘÍLEŽITOSTNÁ RAZÍTKA / sbírka 70ks celistvostí s příležitostnými a propagandistickými razítky z maďarského záboru Slovenska a Podkarpatské Rusi jako VISSZATÉRT a další z Podkarpatské Rusi mj. MUNKÁCS / ZRINYI ILONA, obsahuje 55ks dopisů, celin a pohlednic, doplněno 15ks výstřižků s razítky, část prošlá, smíšené frankatury čs. a maďarských zn., propagační pohlednice atd., uloženo na listech A4 s popisy, mapkami a několika listy studijních textů; uloženo v kroužkovém zásobníku, hodnotná sbírka s mnoha zajímavými údaji v popisech, ex Bulant
Vyvolávací cena: Kč
Aukce 69 / Filatelie / Zábory - Informace
V této kategorii zařazujeme položky poštovní historie z období 1938 a dělíme jej na Německý zábor - Sudety, Polský zábor a Maďarský zábor na Slovensku.