eShop / Filatelie / ČSR II. / Filatelistické obory

113219
211
Akce -30%
113219 - 1947 sestava 2ks dopisů prošlých cenzurou, oba zaslané do Ně
1947 sestava 2ks dopisů prošlých cenzurou, oba zaslané do Německa, z toho 1x do Baden Badenu ve Francouzské zóně s raz. Místní národní výbor / Hradec Králové a DR HRADEC KRÁLOVÉ 3/ 4.VIII.47, 1x s červeným razítkem Cenzura / Duchcov a DR DUCHCOV/ 3.XI.47; bez poškození
119578
119578 - 1948 FDC se sérií Pof.467-469, XI. všesokolský slet, PR PRAH
1948 FDC se sérií Pof.467-469, XI. všesokolský slet, PR PRAHA 1/ SLETOVÉ ÚSTŘEDÍ s chybným datem 3.VII.1948, specialisty hledané
101868
101868 - 1974 Pof.2105xa, prošlá R+Ex, dofr. na zadní straně, správný
1974 Pof.2105xa, prošlá R+Ex, dofr. na zadní straně, správný tarif, neobvyklé, doplněno neprošlou FDC a NL (vše s Pof. 2104-06)
Prodáno
141073
157
141073 - 1945 2ks dopisů, 1x poštovna MAJETÍN  (BRODEK U PŘEROVA) mod
1945 2ks dopisů, 1x poštovna MAJETÍN (BRODEK U PŘEROVA) modré znárodněné raz. na firemním R dopise, DR BRODEK U PŘEROVA 24.VII.45 (přehyby a zastřižená krajní zn. v perforaci), 1x poštovna NOŠOVICE (DOBRÁ U FRÝDKU) fialové raz. na okénkové podlouhlé obálce (2x přehyb), DR DOBRÁ U FRÝDKU 11.VIII.45 (neúplný otisk)
113037
338
Akce -30%
113037 - 1946 VRÁCENÉ ZÁSILKY  R+Let-dopis do Anglie vyfr. výplatními
1946 VRÁCENÉ ZÁSILKY R+Let-dopis do Anglie vyfr. výplatními zn., DR ČESKÝ TĚŠÍN/ 9.III.46, vráceno zpět omylem do polského Těšína, vzadu DR CIESZYN 1/ 15.4.46, dosíláno do Českého Těšína s příchozím DR ČESKÝ TĚŠÍN/ 16.IV.46; stopy poštovního provozu, zajímavý doklad!
177537
3 900
177537 - 1946-85 kompletní sestava 10ks příležitostných obálek k volb
1946-85 kompletní sestava 10ks příležitostných obálek k volbě prezidenta republiky: V A/46 - V B/85; v kompletu ojedinělé
199131
199131 - 1947-1950 sestava 5ks FDC s odlišnými daty razítek: Festival
1947-1950 sestava 5ks FDC s odlišnými daty razítek: Festival mládeže 1947, SNP 1948 (2 varianty), Všesokolský slet 1948 a Mezinárodní svaz studenstva 1950 - lehce pomačkaná obálka; ostaní pěkné
103882
150
103882 - 1948 cenné psaní s udanou cenou 10.000Kč, neúřední obálka vy
1948 cenné psaní s udanou cenou 10.000Kč, neúřední obálka vyfr. zn. Pof.417 (2x), 425 a 428, známky znehodnoceny nepoštovním razítkem (!), V-nálepka Český Krumlov, vzadu příchod PRAHA 1/ 5.IX.48; miniaturní formát, zajímavá celistvost, zachovalé
136587
398
136587 - 1948-49 CENZURA  sestava 5ks celistvostí do Německa, cenzurn
1948-49 CENZURA sestava 5ks celistvostí do Německa, cenzurní razítka, zajímavé
103923
100
NOVÉ
103923 - 1951 R+Let-dopis do NDR, vyfr. zn. Pof.488, 563, 571 a 572,
1951 R+Let-dopis do NDR, vyfr. zn. Pof.488, 563, 571 a 572, DR BRNO 11/ 22.I.51, filatelistická zásilka, poštovní nálepka "Nepřípustné" + rukopisně "Zpět/ Brno", vzadu přelepka "Otevřeno - celní kontrola"; zajímavý doklad o cenzurované korespondenci z 50. let (!), dobře zachovalé
27427
169
27427 - 1953 dopis oboustranně vyfrankovaný známkami Pof.18x 704 + 1
1953 dopis oboustranně vyfrankovaný známkami Pof.18x 704 + 1x 725, DR Kyjov/ 16.VI.53, zachovalé
209865
360
209865 - 1953 PADĚLKY / sestava 6ks celistvostí - padělků ke škodě sb
1953 PADĚLKY / sestava 6ks celistvostí - padělků ke škodě sběratelů, převážně s DR KLADNO 2, např. R-dopis vyfr. mj. doručními zn. (papír obálky - oz); vše označeno jako "padělek Dražan", pro srovnávací účely
156413
220
156413 - 1953 pohlednice vyplacená v hotovosti, DR MILOVICE 20.VI.53,
1953 pohlednice vyplacená v hotovosti, DR MILOVICE 20.VI.53, dva dny po konci přechodného období
156416
350
156416 - 1953 sestava 2ks dopisů, 1x dopis vyfr. 20x Gottwald 1,50Kčs
1953 sestava 2ks dopisů, 1x dopis vyfr. 20x Gottwald 1,50Kčs, DR KRUPKA 18.VI.53 + 1x dopis v místě s jednonásobnou frankaturou zn. Gottwald 20Kčs, DR TEPLICE 17.VI.53; dobrý stav
147074
450
147074 - 1953 sestava 5ks, z toho 4 pohlednice (1x lom) + 1 obrazová
1953 sestava 5ks, z toho 4 pohlednice (1x lom) + 1 obrazová fotopohlednice CPH - Kunětická hora, různé smíšené frankatury, u CPH hnědé skvrnky, jako celek dobré
199130
199130 - 1959-1978 sestava 4ks FDC s vylepenými zn. bez razítek (!):
1959-1978 sestava 4ks FDC s vylepenými zn. bez razítek (!): MS v ledním hokeji 1959, Geologický kongres 1968, Výzkum vesmíru 1977 a Pražské mosty 1978; zajímavé, pěkný stav
162555
100
NOVÉ
162555 - 1960 NEVYPLACENÝ  R-dopis odeslaný manželkou prezidenta repu
1960 NEVYPLACENÝ R-dopis odeslaný manželkou prezidenta republiky A. Novotného, DR PRAHA 012/ 11.1.60, malý formát 7x11cm, vč. obsahu - PF 1960, chybí jakýkoliv údaj o tom jakým způsobem bylo zapraveno poštovné, doplatné nebylo rozhodně vybráno (!); zajímavé, pěkný stav, bližší viz Filatelie č.3/2008, str. 37
189358
189358 - 1980-85 Volba prezidenta republiky, příležitostné obálky V A
1980-85 Volba prezidenta republiky, příležitostné obálky V A/870, V B/80, V A/85, V B/85, červená, resp. modrá PR PRAHA 012 HRAD/ 22.5.80 a 22.5.85; pěkné
135552
135552 - 1982-84 sestava 4ks různých příležitostných obálek, obsahuje
1982-84 sestava 4ks různých příležitostných obálek, obsahuje Socfilex 1982 - P8/82, Telekomunikace - P A/83, RVHP - P2/84 a XIX. konges UPU - P11/84, pěkný stav
149031
80
NOVÉ
149031 - 1983 PŘEDČASNÉ POUŽITÍ  příležitostných známek, R-dopis v mí
1983 PŘEDČASNÉ POUŽITÍ příležitostných známek, R-dopis v místě, vyplacený svislou krajovou 4-páskou Pof.2579 s datem tisku + 2x Pof.2580, DR PRAHA 612/ 24.II.83 (!); známky použity o 1 den dříve před jejich úředním vydáním; zajímavé, dobrá kvalita
201533
150
NOVÉ
201533 - 1993 poštovna DOLNÍ NOVÉ MĚSTO/ PRAHA 07, dopis z 1. dne zah
1993 poštovna DOLNÍ NOVÉ MĚSTO/ PRAHA 07, dopis z 1. dne zahájení provozu novodobých poštoven v ČR (!), vyfr. zn. Pof.2263 a 2753, DR PRAHA 07/ 1.3.93, modré rámečkové raz. poštovny předpisově mimo frankaturu, příchozí DR PRAHA 612/ 2.3.93 vzadu, pěkný stav