Písemná aukce 21 / Filatelie / ČSR I. / Hospodářství a věda 1923
Pof.173-175B, vše II. typ, lehké stopy, hodnota 300h kzy, zk. Gi, Mr, Kar, Pofis
Vyvolávací cena: Kč
Pof.173-175A+B, kompletní řada III. typ, lehké stopy, hodnota 200h Pof.173B III. bez stopy (!), zk. Gi, Mr, Kar, kat. 2960Kč
Vyvolávací cena: Kč
Pof.174, 200h modrá, II. typ, retuš R10 (viz. literatura Žampach: HaV 1923, oceňuje raženou zn. 1500Kč), zk. Pit.
Vyvolávací cena: Kč
Pof.174A, II. typ, 200h modrá, 4-blok s levým okrajem, stopa v horní dvojici, zk. Gi, Kar
Vyvolávací cena: Kč
1923 2x dopis s frankaturou HaV, 1x Ex do Brna, vyfr. zn. Pof.173 2x, DR BYSTŘICE POD HOSTÝNEM/ 31.X.23, 1x R dopis do Vídně, vyfr. zn. Pof.174 2x + Pof.156, DR MÍSTEK/ 8.X.23, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1923 předtištěná dobírková obálka zaslaná R z Prahy do Rychnova, vyfr. zn. Pof.154 2x, 175, DR Praha 3.11.23, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1923 R+Ex dopis do Karlových Varů, vyfr. svislou 2-páskou zn. Pof.174A/II., DR MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 1/ 8.VI.23, V.TO, vzadu příchod, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1923-24 kompletní sestava 6ks lístků s různými smíšenými frankaturami se zn. 100h, Pof.173 ve všech typech I., II., III., a obě zoubkování A + B, vše označeno, různé zásilky R, Ex, doplatné, do ciziny, bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1925 firemní R-lístek adresovaný do Dánska, vyfr. 2-páskou zn. 200h, Pof.174B II.typ, podací DR ÚSTÍ n. LABEM 30.XII.25, vráceno zpět s nálepkou Refusé a DR VARDE 2.1.25; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
Písemná aukce 21 / Filatelie / ČSR I. / Hospodářství a věda 1923 - Informace
24.1. 1923 Hospodářství a věda
Pro tisk poštovních známek emise Hospodářství a věda 1923 byl použit upravený obraz stejnojmenné emise z roku 1920 autora J. Obrovského. Obraz byl podstatně zjednodušen a byly vydány 3 hodnoty 100h, 200h a 300h. Poštovní známky této emise byly zhotoveny knihtiskem a oproti předcházejícímu vydání byly tištěny na nažloutlém papíru.
Dosud neznámý počet tiskových desek byl sestaven po 4 do tikové formy TF, přepážkový arch PA vždy 10x10 poštovních známek.
Platnost do 15.1. 1926