Sálová aukce 24 / Filatelie / ČSR I. / Letecké

85797 - 1920 Pof.L1-L3, I. letecké provizorium, zoubkované, L1A + L2
1920 Pof.L1-L3, I. letecké provizorium, zoubkované, L1A + L2B + L3B, označeno, vše zk. Stu, dobrá kvalita, kat. 5800Kč, výhodné, vyvolávací cena:
87554 - 1920 Pof.L2BIIp, I. letecké provizorium, HZ 13¾ : 13
1920 Pof.L2BIIp, I. letecké provizorium, HZ 13¾ : 13½, II. typ spirály + II. typ příčky, ZP 2, TD 2, dobře centrovaná, nepatrná stopa po nálepce, hledaný exemplář, zk. Ška + fotoatest Škaloud z r. 2006, vyvolávací cena:
85503 - 1920 Pof.L3, I. letecké provizorium 28Kč/1000h růžová, hleda
1920 Pof.L3, I. letecké provizorium 28Kč/1000h růžová, hledaný odstín, svěží, zk. Mr, vyvolávací cena:
85795 - 1920 Pof.L3APp I. letecké provizorium, převrácený přetisk, ř
1920 Pof.L3APp I. letecké provizorium, převrácený přetisk, řádkové zoubkování 13¾ (označeno), kvalita téměř **, zk. Šu + St + vlastnické značky, kat. 8000Kč, vyvolávací cena:
87054 - 1920 Pof.L3APp, I. letecké provizorium, hodnota 28Kč/1000h s
1920 Pof.L3APp, I. letecké provizorium, hodnota 28Kč/1000h s perforací ŘZ 13¾, převrácený přetisk (!), lehce decentrovaná, svěží, specialisty hledané, zk. Gi, Kar + stará majetnická značka , vyvolávací cena:
85796 - 1920 ZT  I. letecké provizorium 28/25h fialová, černý přetis
1920 ZT I. letecké provizorium 28/25h fialová, černý přetisk, bez perforace, II. typ spirály, pěkné okraje, lehká stopa po nálepce, zk. Lý, St., kat. 1100Kč, vyvolávací cena:
81393 - 1920 ZT  I. letecké provizorium 28Kč/20h modrozelená, černý
1920 ZT I. letecké provizorium 28Kč/20h modrozelená, černý přetisk, krajový kus s počítadlem, zk. Gi, vyvolávací cena:
85673 - 1930 Pof.L10, Letecké - definitivní 3Kč tmavě fialová III.ty
1930 Pof.L10, Letecké - definitivní 3Kč tmavě fialová III.typ, v dolní části zn. dvojitá perforace, svěží, vyvolávací cena:
85674 - 1930 Pof.L11, Letecké - definitivní 4Kč modrá I.typ, vodorov
1930 Pof.L11, Letecké - definitivní 4Kč modrá I.typ, vodorovná krajová 2-páska, dvojitá svislá perforace v okraji PA, vzadu slabě zvrásněný papír, jinak svěží, zk. Kar, vyvolávací cena:
85675 - 1930 Pof.L12, Letecké - definitivní 5Kč hnědá, levý horní ro
1930 Pof.L12, Letecké - definitivní 5Kč hnědá, levý horní rohový 4-blok s menší perforační přeložkou, svěží, vyvolávací cena:
88858 - 1930 Pof.L12aA, Letecké - definitivní 5Kč světle hnědá, ŘZ 1
1930 Pof.L12aA, Letecké - definitivní 5Kč světle hnědá, ŘZ 12¼, zk. Gi, Kar, atest Karásek, 2002, kat. 40000Kč, vyvolávací cena:
85676 - 1930 Pof.L13, Letecké - definitivní 10Kč modrá, levý horní r
1930 Pof.L13, Letecké - definitivní 10Kč modrá, levý horní rohový 4-blok s perforační přeložkou, menší posun perforace, na 1 zn. vzadu skvrna na lepu, jinak svěží, dekorativní, vyvolávací cena:
87142 - 1919 Let-pohlednice polní pošty z Užhorodu do Spišské Nové V
1919 Let-pohlednice polní pošty z Užhorodu do Spišské Nové Vsi (!) a dále do Prahy, otisk modrého razítka PP č.46 ze dne 14.VI.19 a uherské DR MUNKÁCS 919 Apr.8., po uspěšné maďarské ofenzívě došlo k roztržení čs. východní armády a pošta byla několik dní dopravována letecky!! (viz kat. Horka str. 41); bez poškození, hledané!, vyvolávací cena:
88792 - 1921 I.emise, výstřižek z mezinárodní poštovní průvodky vyfr
1921 I.emise, výstřižek z mezinárodní poštovní průvodky vyfr. leteckou zn. 14/200, Pof.L1 + zn. Holubice 10h, Pof.146, DR HORNÍ HENNERSDORF 1.II.21; ojedinělé použití, malý výskyt!!, vyvolávací cena:
87113 - 1921 R+Let-dopis zaslaný z Prahy do Paříže, vyfr. zn. Pof.L2
1921 R+Let-dopis zaslaný z Prahy do Paříže, vyfr. zn. Pof.L2A, 160, 157, 144, DR PRAHA 1/ 4b/ 30.III.21, doplněno řádkovým raz. letecké společnosti CFRNA ve fialové barvě Compagnie Franco - Roumanie de Navigation Aériene a nalepenou leteckou směrovkou, bez dalších tranzitních razítek, na zadní straně pouze raz. odesílatele Fr. Šašek, neprůkazná letecká přeprava; zachovalé, vyvolávací cena:
88169 - 1922 Ex+Let-dopis zaslaný do Rakouska, firemní obálka vyfr.
1922 Ex+Let-dopis zaslaný do Rakouska, firemní obálka vyfr. zn. II. emise, Pof.L4 - L6, podací DR PRAHA 1/ 4a/ 14.IX.22, doplněno na přední straně DR PRAHA - LETIŠTĚ 14.IX.22 a příchozím DR WIEN FLUGPOST 14.IX.22; zk. Stu, bez poškození, vyvolávací cena:
88028 - 1924 R+Let-dopis do Strasburku, vyfr. zn. Pof.L4, L5, L6 a 1
1924 R+Let-dopis do Strasburku, vyfr. zn. Pof.L4, L5, L6 a 156 vpředu + rohový 4-blok Pof.149 vzadu, DR Praha 1/ 25.VIII.24, R-nálepka č.1 (!) a nálepka Esperanto, přesně vyplaceno, úřední směrovka Praha-Strasbourg, nedoručitelné, dosláno do Berlína, vzadu 4x dodací raz. Berlin N/ 28.8.24, stopy pošt. provozu, dekorativní, dobře zachovalé, kat. Horka 4800Kč, vyvolávací cena:
82758 - 1924 R+Let-dopis zaslaný z Prahy do Paříže, vyfr. zn. Pof.L4
1924 R+Let-dopis zaslaný z Prahy do Paříže, vyfr. zn. Pof.L4, L5, L6 2x, DR Praha 1 a Praha - letiště 7.10.1924, kat. Hor. 4800bodů, zachovalé, vyvolávací cena:
88032 - 1925 Let-dopis do Vídně, vyfr. zn. Pof.L5 2x a 148, DR Praha
1925 Let-dopis do Vídně, vyfr. zn. Pof.L5 2x a 148, DR Praha 1/ 1.X.25 a Praha-Letiště/ 2.X.25, přesně vyplaceno, rámečkové raz. Letecká pošta, příchod Wien 1/ 2.X.25 vpředu, dobře zachovalé, kat. Horka 5000Kč, vyvolávací cena:
88176 - 1927 R+Let-dopis zaslaný 1. letem Praha - Brémy dále do SSSR
1927 R+Let-dopis zaslaný 1. letem Praha - Brémy dále do SSSR, vyfr. zn. Pof.L4, L5 3x, L6, 230, celková frankatura 9Kč, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ 2.V.27, červené rámečkové raz. PRAHA 2.V.27 doplněné leteckým rámečkovým raz. BERLIN C.2, na zadní straně DR BERLIN C.2/ 2.5.27 a příchozí DR MOSKVA 5.5.27; bez poškození, vyvolávací cena:
87767 - 1927 R+Let-dopis zaslaný do Německa, vyfr. zn. Pof.L4-L6, 21
1927 R+Let-dopis zaslaný do Německa, vyfr. zn. Pof.L4-L6, 210, 212, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ 19.IV.27, doplněno červeným rámečkovým raz. PRAHA 82 DOPRAVENO LETECKOU POŠTOU 19.IV.27 a raz. LETECKÁ POŠTA, na přední straně příchozí červené rámečkové raz. Flugpostamt Braunschweig,na zadní straně DR Braunschweig 20.4.27, odesílatel Fr. Šašek; bez poškození, vyvolávací cena:
87769 - 1928 R+Let-dopis jako tiskopis zaslaný do Nizozemska 1.letem
1928 R+Let-dopis jako tiskopis zaslaný do Nizozemska 1.letem Praha - Rotterdam, vyfr. zn. Pof.L4-L6, podací DR PRAHA 82-Letiště 30.IV.28, doplněno červeným řádkovým raz. První let / Premier Vol., a rámečkovým raz. PRAHA 82-Letiště 30.IV.28, na zadní straně příchozí DR ROTTERDAM 30.4.28, včetně podacího lístku; bez poškození, kat. Hor. 3000Kč, vyvolávací cena:
87762 - 1928 R+Let-dopis zaslaný do Anglie, vyfr. zn. Pof.L4-L6, 208
1928 R+Let-dopis zaslaný do Anglie, vyfr. zn. Pof.L4-L6, 208, 215, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ 24.I.28, doplněno červeným rámečkovým raz. LETECKÁ POŠTA a směrovou nálepkou Praha - Londýn, na zadní straně příchozí DR Registered LONDON 25.JA.28, odesílatel Fr. Šašek; bez poškození, vyvolávací cena:
85848 - 1929 R+Let-dopis z Užhorodu do Jižní Afriky, vyfr. zn. Pof.L
1929 R+Let-dopis z Užhorodu do Jižní Afriky, vyfr. zn. Pof.L4, L5, L6 + 228, rámečkové raz. Užhorod Letiště/ 6.V. + DR UŽHOROD 1/ 6.V.29, R-nálepka Užhorod 1, odesílatel J. Bastl, dobře zachovalé, ojedinělá destinace, zk. Kar, vyvolávací cena:
88544 - 1931 R+Let-dopis do USA, vyfr. zn. Pof.L8, L12, 255, DR Prah
1931 R+Let-dopis do USA, vyfr. zn. Pof.L8, L12, 255, DR Praha 1/ 9.II.31, vzadu DR Praha 7 Cizina/ 9.II.31, raz. Poštovní úřad/ Praha 1 Filatelie/ státní znak + 4 tranzitní a příchozí raz. USA, dobře zachovalé, vyvolávací cena:
82796 - 1933 Let-dopis z Užhorodu do Prahy 1.8.1933,  vyfr. zn. Pof.
1933 Let-dopis z Užhorodu do Prahy 1.8.1933, vyfr. zn. Pof.L9, zachovalé, vyvolávací cena:
88180 - 1934 Let-dopis zaslaný do Indočíny, vyfr. zn. Pof.L12, L8, L
1934 Let-dopis zaslaný do Indočíny, vyfr. zn. Pof.L12, L8, L7, podací DR PÍSEK 22.IX.34, na zadní straně letecké raz. PRAHA 7/ 22.IX.34, tranzit a příchozí DR SAIGON 4.10.34, zk. Stu; bez poškození, ojedinělá destinace!, vyvolávací cena:
82763 - 1935 Let-dopis zaslaný z Prahy do Číny - Kantonu, vyfr. zn.
1935 Let-dopis zaslaný z Prahy do Číny - Kantonu, vyfr. zn. Pof.L7, L10 2-páska, DR Praha 7/30.9.1935, všechny náležitosti, v adresní části popsáno inkoustovou tužkou, vyvolávací cena:
82762 - 1935 Let-dopis zaslaný z Prahy do Číny - Kantonu, vyfr. zn.
1935 Let-dopis zaslaný z Prahy do Číny - Kantonu, vyfr. zn. Pof.L7, L8 2x, L11, DR PRAHA 7/7.10.1935, všechny náležitosti, zachovalé, vyvolávací cena:
85856 - 1936 Let-dopis do Brazílie vyfr. zn. Pof.L9, L10, L12, 223,
1936 Let-dopis do Brazílie vyfr. zn. Pof.L9, L10, L12, 223, 260, 291 (3x) + rukopisně "Taxe percue 15Kč", DR Olomouc 3/ 28.I.36, červený kašet Deutsche Luftpost/ Europa-Südamerika, vzadu Praha 7/ Letecká pošta/ 29.I.36 a příchozí raz. Sao Paulo/ Coreo Aereo/ 2.II.36, zajímavé, dobře zachovalé , vyvolávací cena:
88179 - 1936 Let-dopis zaslaný do afrického Senegalu, vyfr. výplatní
1936 Let-dopis zaslaný do afrického Senegalu, vyfr. výplatními zn. Pof.224, 223, celková frankatura 5,50Kč, podací DR ČESKÁ LÍPA 3.XI.36, na zadní straně letecké raz. PRAHA 7/ 3.XI.36, tranzit PARIS AVION 7.XI.36 a příchozí SR DAKAR / SENEGAL 9.Nov.36, zk. Stu; bez poškození, neobvyklá destinace!, vyvolávací cena:
87779 - 1937 těžší firemní Let-dopis adresovaný do Ekvádoru (!), vyf
1937 těžší firemní Let-dopis adresovaný do Ekvádoru (!), vyfr. na zadní straně zn. Pof.L13 4x, L7, 312 6x, celkové poštovné činí 70,50 Kč, podací DR ÚSTÍ nad ORLICÍ 14.VI.37, letecké rámečkové raz. PRAHA 7/ 14.VI.37 a příchozí ECUADOR Jun.23.37; obálka otevřena ze tří stran, přesto výjimečná destinace a frankatura!!, vyvolávací cena:
85860 - 1938 Let-dopis do Kanady vyfr. 2-páskou Pof.L11, DR Brno 1/
1938 Let-dopis do Kanady vyfr. 2-páskou Pof.L11, DR Brno 1/ 14.X.38, R-nálepka Brno 1 (Ex offo), rámečkové raz. CENSUROVÁNO, tranzitní a příchozí raz. Praha 7/ Letecká pošta/ 16.X., New York 26.10. a Toronto 26.OC.38 vzadu, dobře zachovalé, zajímavá destinace!, vyvolávací cena:
87782 - 1938 Let-dopis zaslaný do Palestiny (!), vyfr. zn. Pof.L7 2x
1938 Let-dopis zaslaný do Palestiny (!), vyfr. zn. Pof.L7 2x, L8, 314 2x, 324, 325KP, podací DR BRNO 2/ 9.I.38, na zadní straně letecké rámečkové raz. PRAHA 7/ 10.I.38, příchozí DR RAMAT GAN 15.Jan.38; bez poškození, zcela ojedinělá destinace!!, vyvolávací cena:
88181 - 1938 R+Let-dopis zaslaný do Argentíny, vyfr. jednoduchou fra
1938 R+Let-dopis zaslaný do Argentíny, vyfr. jednoduchou frankaturou letecké zn. 20Kč, Pof.L14, podací DR PRAHA 1/ 26.I.38, na zadní straně letecké raz. PRAHA 7/ 26.I.38, doplněno příchozím DR BUENOS AIRES 2.Feb.38 a kruhové raz. CERTIFICADOS CENTRAL 451, zk. Stu; dekorativní!, vyvolávací cena:
88177 - 1938 R+Let-dopis zaslaný do Ekvádoru, vyfr. zn. Pof.L14, 308
1938 R+Let-dopis zaslaný do Ekvádoru, vyfr. zn. Pof.L14, 308, celková frankatura 22,50Kč, podací DR PRAHA 14/ 13.VII.38, na zadní straně letecké raz. PRAHA 7/ 13.VII.38 a příchozí DR GUATAQUIL, zk. Stu; bez poškození, vyvolávací cena: