Sálová aukce 30 / Filatelie / Zábory

116323 - 1938 firemní R-dopis zaslaný do Prahy, vyfr. zn. Hindenbur
1938 firemní R-dopis zaslaný do Prahy, vyfr. zn. Hindenburg, 3x 12Pf + 4Pf + 10Pf, provizorní kruhové červené raz. GROSSPRIESEN/ 11.XI.38, doplněno znárodněným nádražním raz. GROSSPRIESEN/ 10.NOV.1938, ručně psaná R -"nálepka", prošlé čs. cenzurou, vzadu příchod 12.XI.38; bez poškození, dekorativní kus!
Vyvolávací cena:
110543 - 1939 firemní dopis vyfr. zn. 12+12Pf Hindenburg, provizorn
1939 firemní dopis vyfr. zn. 12+12Pf Hindenburg, provizorní řádkové raz. RÜCKERSDORF, vyznačeno doplatné "T 2.20", vylepeny čs. doplatní zn. Pof.DL57, DL62 2x, DR PRAHA 1/ 15.X.39, řádkové raz. "Cenzurováno", obálka lehce pomačkaná, přesto zajímavé
Vyvolávací cena:
114366 - 1944 PODKARPATSKÁ RUS  služební R-dopis zaslaný ze zabra
1944 PODKARPATSKÁ RUS služební R-dopis zaslaný ze zabraného Chustu do Budapešti, nouzová obálka vyfr. zn. Mi.748 2x, DR HUSZT/ 44 IV.26., maďarsko - rusínská R-nálepka, služební nádražní raz. M.Á.V. HUSZT, vzadu příchod BUDAPEST/ 44. IV.27; bez poškození, pěkná, vzácná nefilatelistická celistvost!
Vyvolávací cena:
114368 - 1944 PODKARPATSKÁ RUS  služební R-dopis zaslaný ze zabra
1944 PODKARPATSKÁ RUS služební R-dopis zaslaný ze zabraného Mukačeva do Budapešti, nouzová obálka vyfr. zn. Mi.719 2x, DR MUNKÁCS/ 44.VI.1., maďarsko - rusínská R nálepka, služební nádražní raz. MUNKÁCS/ M.Á.V./ 944. VI.1, vzadu příchod BUDAPEST/ 44. VI.2.; bez poškození, pěkná, vzácná nefilatelistická celistvost!
Vyvolávací cena:

Sálová aukce 30 / Filatelie / Zábory - Informace

V této kategorii zařazujeme položky poštovní historie z období 1938 a dělíme jej na Německý zábor - Sudety, Polský zábor a Maďarský zábor na Slovensku.