Sálová aukce 39 / Pohlednice

152521 - 1900 MIMOŇ (Niemes) - sestava 3ks pohlednic, vše obrazová ko
1900 MIMOŇ (Niemes) - sestava 3ks pohlednic, vše obrazová koláž s pohledem na město; neprošlé, DA, částečně odřené růžky, pěkné
Vyvolávací cena:
151578 - 1899 JABLUNKOV (Jablunkau) - 5-okénková litografie, náměstí,
1899 JABLUNKOV (Jablunkau) - 5-okénková litografie, náměstí, celkový pohled, dívky v kroji, městský znak, DA, prošlá, několik lomů v růžcích
Vyvolávací cena:
151996 - 1898 KRASLICE - Restaurant zur Raumermühle, vzácná litografi
1898 KRASLICE - Restaurant zur Raumermühle, vzácná litografie; prošlá, zachovalé, velmi pěkné
Vyvolávací cena:
151579 - 1906 ČESKÝ TĚŠÍN (Teschen) - jednozáběrová koláž, Německý dů
1906 ČESKÝ TĚŠÍN (Teschen) - jednozáběrová koláž, Německý dům na výšku, národní prapor a znak města, prošlé, pouze mírně omačkané růžky
Vyvolávací cena:
152001 - 1901 FRYŠTÁT - Gruss aus Freistadt - ulice s koňským povozem
1901 FRYŠTÁT - Gruss aus Freistadt - ulice s koňským povozem, atypická secesní jednookénová koláž; prošlá, dobrý stav
Vyvolávací cena:
151993 - 1902 KLADNO - Krajinská výstava na Kladně, litografie, vzácn
1902 KLADNO - Krajinská výstava na Kladně, litografie, vzácné v oboru "Výstavy"; prošlá, DA, zajímavé
Vyvolávací cena:
152594 - 1915 KOLÍN -  stavba mostu přes Labe, fotopohled; prošlá, ad
1915 KOLÍN - stavba mostu přes Labe, fotopohled; prošlá, adresováno do USA, zachovalé
Vyvolávací cena:
151995 - 1905 KOUŘIM - pohled z hradiště Stará Kouřim, secesní jednoo
1905 KOUŘIM - pohled z hradiště Stará Kouřim, secesní jednookénková koláž, na výšku; prošlá, DA, lehce odřený pravý horní růžek
Vyvolávací cena:
152596 - 1898 ŽATEC - pomník císaře Josefa II.; DA, prošlá, lehce odř
1898 ŽATEC - pomník císaře Josefa II.; DA, prošlá, lehce odřené růžky
Vyvolávací cena:
152523 - 1926 VŠETATY - nádraží, 2ks čb fotopohlednic; neprošlé, lehk
1926 VŠETATY - nádraží, 2ks čb fotopohlednic; neprošlé, lehká patina, hezké
Vyvolávací cena:
152000 - 1904 MLADÁ BOLESLAV - 2-okénková koláž, železniční most a dě
1904 MLADÁ BOLESLAV - 2-okénková koláž, železniční most a děkanský kostel, atypická secesní pohlednice; prošlá, dobrý stav
Vyvolávací cena:
151998 - 1900 MLADÁ BOLESLAV - továrna na vosk a olejová rafinérie Fr
1900 MLADÁ BOLESLAV - továrna na vosk a olejová rafinérie Fr. Sezemský, 5-okénková litografie, vzadu firemní poznámky a hlavička firmy; prošlá, velmi dobrý stav
Vyvolávací cena:
152595 - 1913 OLOMOUC -  interiér restaurace Stefanskeller, Alleestra
1913 OLOMOUC - interiér restaurace Stefanskeller, Alleestrasse No.8; prošlá, adresováno do USA, bez poškození
Vyvolávací cena:
152006 - 1903 MIROTICE - 3-okénková litografie, trojlístek, mj. rodný
1903 MIROTICE - 3-okénková litografie, "trojlístek", mj. rodný dům M. Alše; prošlá, dobrý stav
Vyvolávací cena:
150138 - 1908 PRAHA - barevná koláž s balónem nad Hradčany, vydavatel
1908 PRAHA - barevná koláž s balónem nad Hradčany, vydavatel L&P 1718; prošlá bez poškození
Vyvolávací cena:
151866 - 1908 LIBEŇ - koloniální obchod Aloisie Hampacherová, ulice K
1908 LIBEŇ - koloniální obchod Aloisie Hampacherová, ulice Kandertová, čb fotopohlednice, postavy; slabší lom v pravé části, velice zajímavé
Vyvolávací cena:
150139 - 1901 PRAHA - KRÁLOVSKÉ VINOHRADY - kreslená žertovná, pozdra
1901 PRAHA - KRÁLOVSKÉ VINOHRADY - kreslená žertovná, "pozdrav z veselé noci", sud Vinohradský ležák a kočka; prošlá bez poškození
Vyvolávací cena:
152003 - 1904 SMÍCHOV -  Akciový pivovar; odřené růžky, zajímavé
1904 SMÍCHOV - Akciový pivovar; odřené růžky, zajímavé
Vyvolávací cena:
151999 - 1899 JÍLOVÉ U PRAHY - Královské horní město Jílové, litograf
1899 JÍLOVÉ U PRAHY - Královské horní město Jílové, litografie jednookénková s hornickým znakem; prošlá, zachovalé, zajímavé
Vyvolávací cena:
151997 - 1900 PETROVY BOUDY - Gruss aus Peterbaude i. Riesengeb., lit
1900 PETROVY BOUDY - Gruss aus Peterbaude i. Riesengeb., litografie; prošlá, velmi dobrý stav, stavba zničena požárem v roce 2011, vzácné!
Vyvolávací cena:
152605 - 1890-1930 [SBÍRKY]  sestava 150ks převážně místopisných pohl
1890-1930 [SBÍRKY] sestava 150ks převážně místopisných pohlednic z Čech, Moravy, Slovenska, s malou příměsí ciziny a motivů, obsahuje zajímavé oblasti Šumavy a Jižních Čech, Severních Čech, Severní Moravy, Podkarpatské Rusi, propagační pohlednice z filatelistických výstav atd.; zachovalé, odhad tržní ceny cca 20.000Kč
Vyvolávací cena:
150547 - 1895-1950 [SBÍRKY]  sestava 47ks pohlednic, převážně místopi
1895-1950 [SBÍRKY] sestava 47ks pohlednic, převážně místopis Brna, dále obsahuje mj. i Valašské Meziříčí, Ivančice, Blatná, atd.; tržní cena cca 2.500Kč
Vyvolávací cena:
151504 - 1899-1935 [SBÍRKY]  sestava 51ks pohlednic s čs. místopisem,
1899-1935 [SBÍRKY] sestava 51ks pohlednic s čs. místopisem, Čechy, Morava, Slovensko, obsahuje mj. 3x litografii JÄGERNDORF, TEPLITZ, GRULICH, POZSONY v noci, LEIPA při povodni 1897, několik atraktivních záběrů Těšína, Opavy, atd., převážně prošlé; různá kvalita, tržní hodnota min. 7.000Kč
Vyvolávací cena:
149692 - 1900 [SBÍRKY]  sestava 4ks pohlednic obřího formátu, rozměry
1900 [SBÍRKY] sestava 4ks pohlednic obřího formátu, rozměry 23,5 x 31cm (!), Stroměstská mostecká věž, Karlův most a Malá Strana, Hradčany, Staré Město, zcela neobvyklý formát; vše prošlé, DA, skvrny, omačkané rohy, zajímavé
Vyvolávací cena:
152597 - 1919 PRIEVIDZA - nádraží s lokomotivou v popředí, kolorovaná
1919 PRIEVIDZA - nádraží s lokomotivou v popředí, kolorovaná, prošlá, velmi dobrý stav
Vyvolávací cena:
149874 - 1927-33 sestava 7ks pohlednic, 1x neprošlá, např. ÚŽHOROD -
1927-33 sestava 7ks pohlednic, 1x neprošlá, např. ÚŽHOROD - bazilika, RACHOV - celkový pohled, BEREGSAS - vinné sklepy, VOLOŠANKA - viadukt atd.; zajímavé
Vyvolávací cena:
151271 - 1900-45 [SBÍRKY]  MUKAČEVO, SEVLUŠ, ČOP, UŽOK, HUST, NIŽNY V
1900-45 [SBÍRKY] MUKAČEVO, SEVLUŠ, ČOP, UŽOK, HUST, NIŽNY VERECKY, BEREHOVO, JASINA, RAHOVO, atd., sestava 137ks převážně místopisných pohlednic z Podkarpatské Rusi, z toho cca 50ks velmi atraktivních záběrů, část i foto, mnoho zajímavých razítek z období maďarského záboru i z období ČSR; dobrá kvalita, tržní cena jen místopisu cca 20.000Kč + poštovní historie - razítka, pochází z velké sbírky poštovní historie, výhodná nabídka pro obchodníky!
Vyvolávací cena:
152255 - 1898 [SBÍRKY] CYKLISTIKA - pohlednicové album z cyklistické
1898 [SBÍRKY] CYKLISTIKA - pohlednicové album z cyklistické jízdy v roce 1898 po různých zemích Evropy včetně Čech, obsahuje 38 litografií, 28ks DA, vše prošlé, mj. Praha, Žebrák, Rokycany, Plzeň, Domažlice, Řezno, Mnichov, Salcburk atd.; pohlednice ve vazbě, zajímavé
Vyvolávací cena:
151187 - 1880-1910 [SBÍRKY] sbírka 183ks pohlednic Německa, postatná
1880-1910 [SBÍRKY] sbírka 183ks pohlednic Německa, postatná část litografie, včetně starého alba na pohlednice; některé rozlepené, různá kvalita
Vyvolávací cena:
151186 - 1899-1960 [SBÍRKY] větší sestava pohlednic, cca 300ks, převá
1899-1960 [SBÍRKY] větší sestava pohlednic, cca 300ks, převážně malý formát, hlavně místopis Evropy, část náměty a fotografie, některé zajímavé i z hlediska poštovní historie; různá kvalita, uloženo v krabici od bot
Vyvolávací cena:
152733 - 1923 Wiener Werkstaette No.863, stojící dívka v dlouhých šat
1923 Wiener Werkstaette No.863, stojící dívka v dlouhých šatech, barevná litografie, signováno SOVV, nepožitá, mírně omačkané růžky
Vyvolávací cena:
150180 - 1908? ŠPÁLA Václav (1885–1946): Kresby z prázdnin, kresba na
1908? ŠPÁLA Václav (1885–1946): Kresby z prázdnin, kresba na speciálním papíru, vydal Artěl Praha, skupina II; nepoužitá, výborný stav
Vyvolávací cena:
151000 - 1890 Josef Šváb č. 28, vnadná dáma, litografie, na výšku; DA
1890 Josef Šváb č. 28, vnadná dáma, litografie, na výšku; DA, neprošlá, odřené růžky, patina, zajímavé
Vyvolávací cena:
150999 - 1895 Josef Šváb č. 23, Čao gígrle; neprošlá, lehce odřený pr
1895 Josef Šváb č. 23, Čao gígrle; neprošlá, lehce odřený pravý růžek, jinak dobrý stav, zajímavé
Vyvolávací cena:
151978 - 1900 Faun a bakchantka, průhledová, Kosmos - Mnichov; prošlá
1900 Faun a bakchantka, průhledová, Kosmos - Mnichov; prošlá, DA, zachovalé
Vyvolávací cena:
151976 - 1901 HEYER  kompletní cyklus Sport-Volný čas, 6ks, lyžování,
1901 HEYER kompletní cyklus Sport-Volný čas, 6ks, lyžování, bruslení, lov, jezdectví, atd.; vše prošlé, navíc s razítky "Člen klubu sběratelů pohlednic v Praze", bezvadná kvalita, vzácný konvolut z významné pozůstalosti!
Vyvolávací cena:
150166 - 1939-1941 TOYEN  Zima, sestava 2ks pohlednic, nakl. Družstev
1939-1941 TOYEN Zima, sestava 2ks pohlednic, nakl. Družstevní práce, 1x smytá známka; omačkané růžky
Vyvolávací cena:
150171 - 1942 LADA Josef,  sestava 3ks pohlednic, Vánoce, Jaro, Lidov
1942 LADA Josef, sestava 3ks pohlednic, Vánoce, Jaro, Lidové písně, nakladatelství Družstevní práce; 2x prošlá, lehce odřené rohy, malé skvrny, hezké
Vyvolávací cena:
152737 - 1945 SSSR  sestava 6ks uměleckých pohlednic, různé pohádky j
1945 SSSR sestava 6ks uměleckých pohlednic, různé pohádky jako Konik Tordunok, Ruslan a Ludnila a další, barevná Litografie, vydavatel Sovětskij Grafik, D. MOOP, bez adresních linek
Vyvolávací cena:
150164 - 1930-70 [SBÍRKY]  sestava 45ks pohlednic, vše nakladatelství
1930-70 [SBÍRKY] sestava 45ks pohlednic, vše nakladatelství Družstevní práce, obsahuje např. autory: Trnka, Strnadel, Fiala, Vořechová-Vejvodová, atd.; pěkná sestava, různá kvalita
Vyvolávací cena:
142363 - 1921 Mitropa - jídelní vůz, 2-okénková, vyobrazení interiéru
1921 Mitropa - jídelní vůz, 2-okénková, vyobrazení interiéru vagónu, celkový pohled na vagón; prošlá, dobrý stav, zajímavé
Vyvolávací cena:
152704 - 1939 BMB - ČMD  Vzájemnou spoluprací dosáhneme úspěchu!, bar
1939 BMB - ČMD Vzájemnou spoluprací dosáhneme úspěchu!, barevná, velký formát, bez poškození
Vyvolávací cena:
152105 - 1895-1915 CYKLISTIKA  sestava 7ks pohlednic, mj. J.Šmela a J
1895-1915 CYKLISTIKA sestava 7ks pohlednic, mj. J.Šmela a J. Hubálek krasojezdci, Hamiltony u Vyškova - víceokénková, dále různé koláže, umělecký akt, atd.; zachovalé, zajímavá sestava
Vyvolávací cena:
151322 - 1908-9 ZEPPELIN  sestava 4ks pohlednic se vzducholoděmi, vše
1908-9 ZEPPELIN sestava 4ks pohlednic se vzducholoděmi, vše Paříž, čb, vpředu nalepené známky; zachovalé, zajímavé
Vyvolávací cena:
152541 - 1939 GRAFF ZEPPELIN LZ 130, propagační pohlednice, vzadu PR
1939 GRAFF ZEPPELIN LZ 130, propagační pohlednice, vzadu PR "ZEPPELINLANDUNG IM SUDETENLAND 13.8.39; zlomený pravý dolní růžek
Vyvolávací cena:
152710 - 1939 sestava 19ks nepoužitých pohlednic se záběry čs. opevně
1939 sestava 19ks nepoužitých pohlednic se záběry čs. opevnění, mj. bunkry, zátarasy, opevnění hranic, atd., v původním přebalu "Zur Erinnerung an die Befreiung des Sudetenlandes" se svastikou, vydáno v Opavě; zachovalé, zajímavé
Vyvolávací cena:
152593 - 1927 Adolf Hitler, sestava 4ks žánrových fotopohlednic s při
1927 Adolf Hitler, sestava 4ks žánrových fotopohlednic s přitištěnými výroky z jeho projevů, foto H. Hoffmann
Vyvolávací cena:
152127 - 1937 ŠPANĚLSKO  sestava 3ks propagandistických pohlednic Rep
1937 ŠPANĚLSKO sestava 3ks propagandistických pohlednic Republikánů; velmi dobrý stav
Vyvolávací cena:
151326 - 1907 FRANCIE  sestava 2ks reklamních pohlednic Jazyk známek,
1907 FRANCIE sestava 2ks reklamních pohlednic "Jazyk známek", prošlé; lehká patina
Vyvolávací cena:
152706 - 1930-38 sestava 3ks reklamních lístků a pohlednic ALFA - Pra
1930-38 sestava 3ks reklamních lístků a pohlednic ALFA - Pračky, BROUK - BABKA obchodní dům Praha, krejčovství A.BARTL, doplněno nepoužitou šekovou poukázkou na Dar do Jubilejního fondu na obranu státu
Vyvolávací cena:
150168 - 1938 SPEJBL + HURVÍNEK, Jubilejní výstava v Plzni, podle nám
1938 SPEJBL + HURVÍNEK, Jubilejní výstava v Plzni, podle námětu Jiřího Trnky; prošlá
Vyvolávací cena:
152731 - 1937-47 sestava 5ks pohlednic velkého formátu se skautským n
1937-47 sestava 5ks pohlednic velkého formátu se skautským námětem, 1x Junácký sněm Praha 1946, JAMBORE ve Francii 1947, 3ks ASCI italské provenience, neprošlé, zachovalé, 2x příležitostné razítko
Vyvolávací cena:
150129 - 1900-1950 [SBÍRKY]  sbírka cca 500ks různých pohlednic, přev
1900-1950 [SBÍRKY] sbírka cca 500ks různých pohlednic, převaha námětových, např. umění, Mucha, atd., část čs. místopis i cizina, některé lepší kusy; tržní cena mnohonásobně vyšší, výhodné, různá kvalita
Vyvolávací cena: