Sálová aukce 39 / Pohlednice / Místopis
1260
1900 MIMOŇ (Niemes) - sestava 3ks pohlednic, vše obrazová koláž s pohledem na město; neprošlé, DA, částečně odřené růžky, pěkné
Vyvolávací cena: Kč
1261
1899 JABLUNKOV (Jablunkau) - 5-okénková litografie, náměstí, celkový pohled, dívky v kroji, městský znak, DA, prošlá, několik lomů v růžcích
Vyvolávací cena: Kč
1262
1898 KRASLICE - Restaurant zur Raumermühle, vzácná litografie; prošlá, zachovalé, velmi pěkné
Vyvolávací cena: Kč
1263
1906 ČESKÝ TĚŠÍN (Teschen) - jednozáběrová koláž, Německý dům na výšku, národní prapor a znak města, prošlé, pouze mírně omačkané růžky
Vyvolávací cena: Kč
1264
1901 FRYŠTÁT - Gruss aus Freistadt - ulice s koňským povozem, atypická secesní jednookénová koláž; prošlá, dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
1265
1902 KLADNO - Krajinská výstava na Kladně, litografie, vzácné v oboru "Výstavy"; prošlá, DA, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1266
1915 KOLÍN - stavba mostu přes Labe, fotopohled; prošlá, adresováno do USA, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1267
1905 KOUŘIM - pohled z hradiště Stará Kouřim, secesní jednookénková koláž, na výšku; prošlá, DA, lehce odřený pravý horní růžek
Vyvolávací cena: Kč
1268
1898 ŽATEC - pomník císaře Josefa II.; DA, prošlá, lehce odřené růžky
Vyvolávací cena: Kč
1269
1926 VŠETATY - nádraží, 2ks čb fotopohlednic; neprošlé, lehká patina, hezké
Vyvolávací cena: Kč
1270
1904 MLADÁ BOLESLAV - 2-okénková koláž, železniční most a děkanský kostel, atypická secesní pohlednice; prošlá, dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
1271
1900 MLADÁ BOLESLAV - továrna na vosk a olejová rafinérie Fr. Sezemský, 5-okénková litografie, vzadu firemní poznámky a hlavička firmy; prošlá, velmi dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
1272
1913 OLOMOUC - interiér restaurace Stefanskeller, Alleestrasse No.8; prošlá, adresováno do USA, bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1273
1903 MIROTICE - 3-okénková litografie, "trojlístek", mj. rodný dům M. Alše; prošlá, dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
1274
1908 PRAHA - barevná koláž s balónem nad Hradčany, vydavatel L&P 1718; prošlá bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1275
1908 LIBEŇ - koloniální obchod Aloisie Hampacherová, ulice Kandertová, čb fotopohlednice, postavy; slabší lom v pravé části, velice zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1276
1901 PRAHA - KRÁLOVSKÉ VINOHRADY - kreslená žertovná, "pozdrav z veselé noci", sud Vinohradský ležák a kočka; prošlá bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1278
1899 JÍLOVÉ U PRAHY - Královské horní město Jílové, litografie jednookénková s hornickým znakem; prošlá, zachovalé, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1279
1900 PETROVY BOUDY - Gruss aus Peterbaude i. Riesengeb., litografie; prošlá, velmi dobrý stav, stavba zničena požárem v roce 2011, vzácné!
Vyvolávací cena: Kč
1280
1890-1930 [SBÍRKY] sestava 150ks převážně místopisných pohlednic z Čech, Moravy, Slovenska, s malou příměsí ciziny a motivů, obsahuje zajímavé oblasti Šumavy a Jižních Čech, Severních Čech, Severní Moravy, Podkarpatské Rusi, propagační pohlednice z filatelistických výstav atd.; zachovalé, odhad tržní ceny cca 20.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
1281
1895-1950 [SBÍRKY] sestava 47ks pohlednic, převážně místopis Brna, dále obsahuje mj. i Valašské Meziříčí, Ivančice, Blatná, atd.; tržní cena cca 2.500Kč
Vyvolávací cena: Kč
1282
1899-1935 [SBÍRKY] sestava 51ks pohlednic s čs. místopisem, Čechy, Morava, Slovensko, obsahuje mj. 3x litografii JÄGERNDORF, TEPLITZ, GRULICH, POZSONY v noci, LEIPA při povodni 1897, několik atraktivních záběrů Těšína, Opavy, atd., převážně prošlé; různá kvalita, tržní hodnota min. 7.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
1283
1900 [SBÍRKY] sestava 4ks pohlednic obřího formátu, rozměry 23,5 x 31cm (!), Stroměstská mostecká věž, Karlův most a Malá Strana, Hradčany, Staré Město, zcela neobvyklý formát; vše prošlé, DA, skvrny, omačkané rohy, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1284
1919 PRIEVIDZA - nádraží s lokomotivou v popředí, kolorovaná, prošlá, velmi dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
1285
1927-33 sestava 7ks pohlednic, 1x neprošlá, např. ÚŽHOROD - bazilika, RACHOV - celkový pohled, BEREGSAS - vinné sklepy, VOLOŠANKA - viadukt atd.; zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1286
1900-45 [SBÍRKY] MUKAČEVO, SEVLUŠ, ČOP, UŽOK, HUST, NIŽNY VERECKY, BEREHOVO, JASINA, RAHOVO, atd., sestava 137ks převážně místopisných pohlednic z Podkarpatské Rusi, z toho cca 50ks velmi atraktivních záběrů, část i foto, mnoho zajímavých razítek z období maďarského záboru i z období ČSR; dobrá kvalita, tržní cena jen místopisu cca 20.000Kč + poštovní historie - razítka, pochází z velké sbírky poštovní historie, výhodná nabídka pro obchodníky!
Vyvolávací cena: Kč
1287
1898 [SBÍRKY] CYKLISTIKA - pohlednicové album z cyklistické jízdy v roce 1898 po různých zemích Evropy včetně Čech, obsahuje 38 litografií, 28ks DA, vše prošlé, mj. Praha, Žebrák, Rokycany, Plzeň, Domažlice, Řezno, Mnichov, Salcburk atd.; pohlednice ve vazbě, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1288
1880-1910 [SBÍRKY] sbírka 183ks pohlednic Německa, postatná část litografie, včetně starého alba na pohlednice; některé rozlepené, různá kvalita
Vyvolávací cena: Kč
1289
1899-1960 [SBÍRKY] větší sestava pohlednic, cca 300ks, převážně malý formát, hlavně místopis Evropy, část náměty a fotografie, některé zajímavé i z hlediska poštovní historie; různá kvalita, uloženo v krabici od bot
Vyvolávací cena: Kč