Sálová aukce 39 / Filatelie / Evropa / Rakousko / Předznámkové dopisy

151289 - 1770-1853 KASCHAU  sestava 4ks dopisů z toho 1x z roku 1770
1770-1853 KASCHAU sestava 4ks dopisů z toho 1x z roku 1770 s poštmistrovskou poznámkou V. CASCHAU do Vídně s uhrazeným portem 10Kr, 1x skládaný dopis s raz. V.CASCHAU psacím písmem z roku 1787, dále raz. v ozdobném oválu V. CASCHAU a obálka s červeným raz. CASCHAU/ FRANCO z roku 1853; bez poškození, pěkné otisky
Vyvolávací cena:
151284 - 1772-1849 BIELITZ  sestava 4ks skládaných dopisů, 1x z ro
1772-1849 BIELITZ sestava 4ks skládaných dopisů, 1x z roku 1772 bez razítka adresovaný do Vídně za 6Kr, dále zdobené řádkové raz. BIELITZ, 1x červené s datem a raz. FRANCO a další; vše pěkné otisky, bez poškození
Vyvolávací cena:
149680 - 1782 dopis adresovaný na barona Kotz von Dobrsch (česká
1782 dopis adresovaný na barona Kotz von Dobrsch (česká šlechta, Kocové z Dobrše), první červené řádkové raz. "Von Prag", typ A.7 (Vot.1863/1. = 200b), malý formát, vzadu celá pečeť, pěkný stav
Vyvolávací cena:
151283 - 1782-1849 TROPPAU  sestava 4ks skládaných dopisů, 1x otis
1782-1849 TROPPAU sestava 4ks skládaných dopisů, 1x otisk raz. V. TROPPAU s výplatným 8Kr, 1x R-dopis s řádkovým psacím TROPPAU/ 22.Mai. doplněno červeným raz. FRANCO a černým RECOMANDIRT a další; vše krásné otisky, bez poškození
Vyvolávací cena:
152166 - 1792-1814 SLOVENSKO  sestava 6ks dopisů s ručně psaným p
1792-1814 SLOVENSKO sestava 6ks dopisů s ručně psaným podáním TRENCHINIO, HORTEN, LUCSNINU, MIHALY, OKOLICNA, KESMARK, pošmistrovské poznámky, zachovalé pečetě; zajímavé
Vyvolávací cena:
151282 - 1805-38 TESCHEN  sestava 4ks skládaných dopisů, 1x úřed
1805-38 TESCHEN sestava 4ks skládaných dopisů, 1x úřední dopis z Těšína do Krnova bez raz. z roku 1805 s městskou pečetí a s poštmistrovskými pozn., 1x řádkové raz. TESCHEN v oválu, 2x oválné raz. TESCHEN s datem v červené a černé barvě, doplněno červeným raz. FRANCO; pěkné otisky, bez poškození
Vyvolávací cena:
151290 - 1819-33 sestava předznámkových razítek ze slovenského
1819-33 sestava předznámkových razítek ze slovenského úzení, obsahuje: V.EPERJES v oválu, řádkové NEUSOHL (Bánská Bystrica), červené v ozdobném oválu PRESBURG/ FRANCO, řádkové LEUTSCHAU (Levoča) a řádkové v rámečku NEUTRA; zachovalé, převážně pěkné otisky
Vyvolávací cena:
149678 - 1822-39 sestava 5ks skládaných přebalů dopisů ex offo z
1822-39 sestava 5ks skládaných přebalů dopisů ex offo z Haliče, všechny adresované do Prešova, řádková raz. GRODEK (2 různá), PODGORZE, SAMSOK a SANDEC; hezké otisky, jako celek pěkné
Vyvolávací cena:
152747 - 1823 skládaný dopis malého formátu, raz. ZDITZ (Vot.2753
1823 skládaný dopis malého formátu, raz. ZDITZ (Vot.2753/2 =150b), vyznačené porto 4; zachovalé
Vyvolávací cena:
152168 - 1829-30 SLOVENSKO   2ks skládaných dopisů s oválným zdo
1829-30 SLOVENSKO 2ks skládaných dopisů s oválným zdobeným raz. GR:/ TAPOLTSAN, adresováno do Brna, poštmistrovské poznámky rudkou, pěkné otisky
Vyvolávací cena:
150678 - 1830 malý skládaný dopis, řádkové raz. WOTTITZ (Vot.26
1830 malý skládaný dopis, řádkové raz. WOTTITZ (Vot.2697/3.), pozn. hrudkou "8", adresovaný do Raudnitz (Roudnice n. Labem), uvnitř rukopisně datovaný 16.4.830, psaný česky; oblíbený malý formát, tzv. "Damen-Faltbrief", vzadu pečeť
Vyvolávací cena:
152037 - 1830-49 SLEZSKO  sestava 3ks dopisů z toho 2x peněžní a
1830-49 SLEZSKO sestava 3ks dopisů z toho 2x peněžní a 1x do ciziny, obálka adresována do Berlína s červenými raz. TROPPAU/ 10.Nov. doplněné raz. FRANCO a GRENZE, další peněžní dopis s modrým raz. TROPPAU, skládaný dopis s řádkovým raz. WEISTRNAU, vše doplněno poštmistrovskými poznámkami; zachovalé
Vyvolávací cena:
149136 - 1831 skládaný dopis s řádkovým raz. v oválu TEPLITZ, (
1831 skládaný dopis s řádkovým raz. v oválu TEPLITZ, (Vot. 2412/7=200b); hezký otisk raz., lehký sklad přes razítko
Vyvolávací cena:
152038 - 1831-47 SLEZSKO  sestava 5ks skládaných dopisů s různým
1831-47 SLEZSKO sestava 5ks skládaných dopisů s různými raz. TESCHEN, 1x jako R do Vídně, řádkové TESCHEN/ 21.Jun. doplněno červeným oválným raz. RECOM/ MANDIRT, 2x různé oválné razítko, vše doplněno poštmistrovskými poznámkami; dobře zachovalé, pěkné otisky razítek
Vyvolávací cena:
149679 - 1839-50 skládaný dopis na hlavičkovém papíru Magistrát
1839-50 skládaný dopis na hlavičkovém papíru Magistrátu města Počátky, řádkové raz. POTSCHATEK 20/6 (Vot.1814/2.= 80b), adresovaný do Kardašovy Řečice, pozn. hrudkou + skládaný vojenský dopis adresovaný Velitelství pěšího pluku do pevnosti v Mohuči, řádkové raz. POTCSHATEK/ 28. Spt. 1850 (Vot.1814/3.= 130b); hezké otisky, pěkný stav
Vyvolávací cena:
151372 - 1840 skládaný dopis adresovaný do Londýna, červené raz
1840 skládaný dopis adresovaný do Londýna, červené raz. BRÜNN/ FRANCO/ 1.DEC, velice pěkný otisk, dekorativní + tranzitní dvoukruhové červené raz. AUTR. LÖRRACH 23.DEC, vzadu příchozí raz.; celkově dekorativní
Vyvolávací cena:
152039 - 1842 SLEZSKO  skládaný R-dopis nadepsaný TESCHEN s doplň
1842 SLEZSKO skládaný R-dopis nadepsaný TESCHEN s doplňkovými razítky oválné modré RECOM/ MANDIRT (2x) a řádkové červené FRANCO, vzadu tranzitní MOGILANY; lehký sklad, dekorativní malý formát, hezká jakost
Vyvolávací cena:
151285 - 1842-49 DORFTESCHEN, FREIWALDAU  2ks skládaných dopisů 1x
1842-49 DORFTESCHEN, FREIWALDAU 2ks skládaných dopisů 1x červené řádkové raz. DORFTESCHEN (Deštné), druhý s řádkovým raz. psacím písmem FREIWALDAU s poštovným 2Kr; pěkné otisky, bez poškození
Vyvolávací cena:
149677 - 1846 skládaný dopis do Děčína s ojediněle se vyskytuj
1846 skládaný dopis do Děčína s ojediněle se vyskytujícím oválným úředním raz. "Von der/ k:k: Ober-Post-/ Verwaltung/ in PRAG" (Vot.C275=200b), vzadu modré řádkové raz. BODENBACH/ 17.Juni a papírová pečeť, pěkný stav; kat. uvádí nejstarší použití raz. C275 v r.1849 (!), rozhodně zajímavé
Vyvolávací cena:
150679 - 1848? skládaný přebal dopisu adresovaného Policejnímu
1848? skládaný přebal dopisu adresovaného Policejnímu ředitelství v Brně, řádkové červené raz. LUNDENBURG/ 22.MAI (Břeclav, Vot.1323/2.), krásný otisk, vzadu modré řádkové raz. BRÜNN/ 23.MAI; pěkný stav
Vyvolávací cena:
152051 - 1810-49 [SBÍRKY]  SLEZSKO  sestava 17ks skládaných dopis
1810-49 [SBÍRKY] SLEZSKO sestava 17ks skládaných dopisů a 4ks recepisů s různými razítky, mj. oválné modré FRIEDEK, FREIWALDAU, SKOTSCHAU, ZUCKMANTEL, BIELITZ, recepisy z pošt ZUCKMANTEL a JÄGERNDORF; zachovalé, pěkné otisky
Vyvolávací cena:
150118 - 1820-1850 [SBÍRKY]  větší sbírka předznámkových dopi
1820-1850 [SBÍRKY] větší sbírka předznámkových dopisů, úředních ex offo dopisů, recepisů, kvitancí, telegramů atd., rozděleno podle razítek a typů celistvostí, zajímavá razítka; celkem přes 400ks, uloženo v obálkách v kartónové krabici
Vyvolávací cena:
150140 - 1830-50 [SBÍRKY]  sestava 25ks dopisů, různá razítka, n
1830-50 [SBÍRKY] sestava 25ks dopisů, různá razítka, např. AUSTERLITZ, NAPAGEDL, ZNAIM, PROSSNITZ, PRAG, TRÜBAU, atd.; hezká sestava
Vyvolávací cena: