Sálová aukce 43 / Pohlednice

Aktuálně běží Aukce 60, kde můžete najít podobné položky a dražit!
164638 - 1890-1915 BRNO  sestava 7ks zajímavých pohlednic centra jako
1890-1915 BRNO sestava 7ks zajímavých pohlednic centra jako Zelný trh, Německý dům, Jezuitská ulice, hotel Moravec u Slávie, vinárna E. Böhm na Orlí a barevná pohlednice Královo Pole - Palackého třída s tramvají, Obřany u Brna - celkový pohled, z toho 5x dlouhá adresa, 1x lito, vše dobrá kvalita, tržní cena cca 3.000Kč
Vyvolávací cena:
164637 - 1910-14 BRNO - ŽIDENICE  sestava 5ks pohlednic se záběry měs
1910-14 BRNO - ŽIDENICE sestava 5ks pohlednic se záběry městské části, Táborská třída, Elektrárna, Sokolovna, nám. Komenského atd., 1x dlouhá adresa, zajímavá sestava v tržní ceně cca 1.800Kč
Vyvolávací cena:
164640 - 1900-11 VLASATICE, ŽELEŠICE  sestava 2ks pohlednic okresu Br
1900-11 VLASATICE, ŽELEŠICE sestava 2ks pohlednic okresu Brno venkov, Vlasatice 4 okénková, škola, náměstí, celkový pohled, Želešice celkový pohled, foto Ascher &Redlich, dlouhá adresa, vše bez poškození, tržní cena cca 1.200Kč
Vyvolávací cena:
165867 - 1905 BŘECLAV - miniaturní pohlednice, nádraží, prošlá, bez p
1905 BŘECLAV - miniaturní pohlednice, nádraží, prošlá, bez poškození
Vyvolávací cena:
165063 - 1910 ČESKÉ BUDĚJOVICE - pijácká koláž  Lidičky bumbejte + zá
1910 ČESKÉ BUDĚJOVICE - pijácká koláž "Lidičky bumbejte" + záběr na český akciový pivovar, barevné, neprošlé, mírně omačkané růžky
Vyvolávací cena:
165633 - 1908 BOHUMÍN (Oderberg) - litografická koláž, tabule s dítět
1908 BOHUMÍN (Oderberg) - litografická koláž, tabule s dítětem, pohled do ulice DA; prošlá, na výšku nepatrně odřené růžky, zajímavé
Vyvolávací cena:
165634 - 1930 STONAVA (Steinau), 3-okénková, obchod, Dům práce, celko
1930 STONAVA (Steinau), 3-okénková, obchod, Dům práce, celkový pohled; prošlá, skvrnka
Vyvolávací cena:
165061 - 1908 MĚLNÍK  koláž město v budoucnosti, kolorovaná, prošlé,
1908 MĚLNÍK koláž město v budoucnosti, kolorovaná, prošlé, bez poškození pouze mírně omačkané růžky
Vyvolávací cena:
165636 - 1930 NOVÝ MALÍN (Frankstadt and der Mäh. Grenzbahn) - hostin
1930 NOVÝ MALÍN (Frankstadt and der Mäh. Grenzbahn) - hostinec Emil Czerny, čb; prošlá, nepatrně odřené růžky, zajímavé
Vyvolávací cena:
165635 - 1900 NOVÝ JIČÍN (Neutitschein) - litografická koláž - čtyřlí
1900 NOVÝ JIČÍN (Neutitschein) - litografická koláž - čtyřlístek: zámek, náměstí, dům Německého spolku, dívčí škola; DA, omačkané růžky, zajímavé
Vyvolávací cena:
165065 - 1910 PARDUBICE - sud, pijácká koláž Ať žije kdo pije + záběr
1910 PARDUBICE - sud, pijácká koláž "Ať žije kdo pije" + záběr náměstí, barevná, lakovaná, neprošlá, mírně omačkané růžky
Vyvolávací cena:
165642 - 1900-1935 [SBÍRKY]  PRAHA  sestava cca 140ks litografií a čb
1900-1935 [SBÍRKY] PRAHA sestava cca 140ks litografií a čb pohlednic Prahy, různé části a objekty, mj. interiér sálu "Konvikt"; Klamovka; restaurace Emanuela Malíka, Braník; restaurace "U Přístavu" Chuchle; Džbán v Divoké Šárce atd.; uloženo ve starém albu na pohlednice + doplněno cca 400ks dalších pohlednic Prahy, především čb fotopohlednice
Vyvolávací cena:
165646 - 1900-1960 [SBÍRKY]  VRANOVSKÁ PŘEHRADA  sestava 56ks většino
1900-1960 [SBÍRKY] VRANOVSKÁ PŘEHRADA sestava 56ks většinou čb pohlednic Vranova nad Dyjí, Bítova (Starý, Nový) a Vranovské přehrady, mj. parníky na přehradě, hráz atd.; některé zajímavé, většinou dobrý stav, uloženo ve fóliích v zásobníku na pohlednice
Vyvolávací cena:
165647 - 1895-1935 [SBÍRKY]  ZNOJMO (Znaim), sestava 40ks různých poh
1895-1935 [SBÍRKY] ZNOJMO (Znaim), sestava 40ks různých pohlednic, část litografie, různé pohledy na město, budovy, stavby atd., několik DA; většinou dobrý stav, uloženo ve fóliích v zásobníku na pohlednice
Vyvolávací cena:
165644 - 1895-1935 [SBÍRKY] sestava litografií místopisu a DA, různé
+17
1895-1935 [SBÍRKY] sestava litografií místopisu a DA, různé koláže atd.; obsahuje mj. Choceň, Sobotka, Kyjanice, Sv. Dobrotivá atd.; uloženo ve fóliích v zásobníku na pohlednice, různý stav
Vyvolávací cena:
164635 - 1895-1940 [SBÍRKY]   BRNO  menší sbírka 150ks pohlednic měst
1895-1940 [SBÍRKY] BRNO menší sbírka 150ks pohlednic města Brna , městských částí, okolních vesnic, část Valtice, uloženo v historickém fotoalbu, tržní cena cca 10.000Kč
Vyvolávací cena:
162440 - 1900-1930 [SBÍRKY]   sestava 90ks pohlednic, čs. místopis ja
1900-1930 [SBÍRKY] sestava 90ks pohlednic, čs. místopis jako Neveklov, Trhanov, Marianské Lázně, Plzeň, Klatovy atd., doplněno rakouským místopisem převážně Dolní Rakousko jako Tullnerbach, Putenstein, Krems, Altenmarkt, Mönichkirchen aj., část motivy; zachovalé, bez poškození, tržní cena cca 5.000Kč
Vyvolávací cena:
165638 - 1920-40 [SBÍRKY]  sestava 15 litografií + 5 čb pohlednic pou
1920-40 [SBÍRKY] sestava 15 litografií + 5 čb pohlednic poutních míst, mj. Vranov, Hluboké Maršůvky, Křtiny, Velehrad atd.; část omačkané růžky
Vyvolávací cena:
165160 - 1919 VELKÉ KAPUŠANY (Nagykaposról) - jednozáběrový pohled na
1919 VELKÉ KAPUŠANY (Nagykaposról) - jednozáběrový pohled na hostinec a obchod, prošlé s útvarovým raz. čs. legií z Itálie; luxusní stav
Vyvolávací cena:
165338 - 1925-30 UŽOK, DOLNÍ APŠA, JASINA  sestava 3ks čb pohlednic d
1925-30 UŽOK, DOLNÍ APŠA, JASINA sestava 3ks čb pohlednic dřevěných kostelíků; neprošlé, odřené a omačkané růžky
Vyvolávací cena:
162436 - 1898-1910 PURKERSDORF, GABLITZ  sestava 11ks místopisných po
1898-1910 PURKERSDORF, GABLITZ sestava 11ks místopisných pohlednic, mj. 2x lito výletní restaurace Hochramalpe b. Gablitz, 1x koláž s bránou a městským erbem Purkersdorfu; zachovalé bez poškození, tržní cena cca 3.000Kč
Vyvolávací cena:
165905 - 1906 INDIE - Sirpur, 2-okénková, Vánoční pozdrav, kaple Sv.
1906 INDIE - Sirpur, 2-okénková, Vánoční pozdrav, kaple Sv. Petra a Pavla; prošlá, lehce odřené okraje, zajímavé
Vyvolávací cena:
165900 - 1911 Wiener Werkstaette No.438, Berlin, Reichstagsgebäude; n
1911 Wiener Werkstaette No.438, Berlin, Reichstagsgebäude; na výšku, neprošlá, bezvadná kvalita
Vyvolávací cena:
165901 - 1911 Wiener Werkstaette No.441, Berlin, Kaiser Wilhelm-Gedäc
1911 Wiener Werkstaette No.441, Berlin, Kaiser Wilhelm-Gedächtniskirche; na výšku, neprošlá, bezvadná kvalita
Vyvolávací cena:
165133 - 1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Bergamo, italský text, prošlá
1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Bergamo, italský text, prošlá, na výšku; litografická pohlednice vydaná u příležitosti dobročinného veletrhu v Bergamu v roce 1900, mimořádně vzácné, výborný stav
Vyvolávací cena:
165144 - 1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Champenois, Roční období - Ja
1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Champenois, Roční období - Jaro; francouzské vydání; DA, nepoužitá, dobrý stav
Vyvolávací cena:
165143 - 1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Champenois, Série 5 (Weill.71
1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Champenois, Série 5 (Weill.71), Nabídka pro hostinu, francouzské vydání; DA, nepoužitá, lehká oxidace v rozích, jinak bezvadná
Vyvolávací cena:
165139 - 1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Moët & Chandon (Weill.14), Na
1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Moët & Chandon (Weill.14), Nabídka, francouzské vydání F. Champenois, Paris; DA, nepoužitá, oxidace v rozích, velmi zajímavé
Vyvolávací cena:
165138 - 1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Moët & Chandon (Weill.16), Na
1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Moët & Chandon (Weill.16), Nabídka, francouzské vydání F. Champenois, Paris, bez adresy na zadní straně!; skvrna v horním okraji
Vyvolávací cena:
165141 - 1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Moët & Chandon (Weill.9), Nab
1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Moët & Chandon (Weill.9), Nabídka, francouzské vydání F. Champenois, Paris; DA, neprošlá, lehce omačkané růžky, vpředu popsaná, dobrý stav
Vyvolávací cena:
165473 - 1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Moët & Chandon (Weill.9), Nab
1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Moët & Chandon (Weill.9), Nabídka, francouzské vydání F. Champenois, Paris; DA, prošlá, omačkané růžky, velmi lehká patina v rozích
Vyvolávací cena:
165149 - 1902 MUCHA Alfons (1860-1939), Hospodářsko - průmyslová a ná
1902 MUCHA Alfons (1860-1939), Hospodářsko - průmyslová a národopisná výstava ve Vyškově, na výšku; prošlá, DA, lehce odřené růžky
Vyvolávací cena:
165132 - 1910? MUCHA Alfons (1860–1939), Rudolf Friml, čb; neprošlá,
1910? MUCHA Alfons (1860–1939), Rudolf Friml, čb; neprošlá, anglický text, lehce odřené růžky. A. Mucha vytvořil reklamní plakát pro svého přítele Rudolfa Frimla. Plakát se však vůbec nedochoval. Tato pohlednice, vydaná v USA, která je zmenšeninou tohoto plakátu, se vyskytuje jen velmi vzácně a v naší aukci je dražena poprvé, mimořádně vzácné
Vyvolávací cena:
165134 - 1912 MUCHA Alfons (1860–1939), Všestudentská slavnost (Weill
1912 MUCHA Alfons (1860–1939), Všestudentská slavnost (Weill.130); velmi dobrý stav, lehce odřené růžky. Jedna z mála litografických pohlednic Alfonse Muchy z období Rakouska – Uherska vydaná v Čechách, mimořádně vzácné
Vyvolávací cena:
165640 - 1925? MUCHA Alfons (1860–1939), Blahoslavení, kteří protiven
1925? MUCHA Alfons (1860–1939), Blahoslavení, kteří protivenství trpí pro spravedlnost, neprošlá velmi dobrý stav + Narození páně, prošlá, ohnuté růžky; zajímavé
Vyvolávací cena:
162315 - 1926 MUCHA Alfons (1860-1939), VIII. všesokolský slet (Weill
1926 MUCHA Alfons (1860-1939), VIII. všesokolský slet (Weill. 161), vzadu vylepeny zn. Pof.183 a 184, PR PRAHA/ VIII. SLET/ 4.VII.26 + sletová nálepka, poštovně neprošlé; 1 dolní růžek slabší lom
Vyvolávací cena:
165146 - 1928 MUCHA Alfons (1860–1939), Jubilejní sjezd, výstava a fe
1928 MUCHA Alfons (1860–1939), Jubilejní sjezd, výstava a festival (Weill.162); neprošlá, velmi dobrý stav
Vyvolávací cena:
165137 - 1930 MUCHA Alfons (1860–1939), portrétní pohlednice, foto at
1930 MUCHA Alfons (1860–1939), portrétní pohlednice, foto ateliér Drtikol; neprošlá, lehce omačkané růžky
Vyvolávací cena:
165148 - 1937 MUCHA Alfons (1860-1939), SLAVIA vzájemně pojišťovací b
1937 MUCHA Alfons (1860-1939), SLAVIA vzájemně pojišťovací banka, propagační pohlednice banky s postavou Slavie; neprošlá, lehce odřené růžky
Vyvolávací cena:
165130 - 1939? MUCHA Alfons (1860–1939), Sirotek (Orphan) - Stvrzenka
1939? MUCHA Alfons (1860–1939), Sirotek (Orphan) - Stvrzenka spolku pro péči o sirotky; na výšku, prošlá, nepatrně odřené růžky jinak velmi dobrý stav. Jedna z mála litografických pohlednic Alfonse Muchy vydaná po roce 1918!, velmi vzácné
Vyvolávací cena:
165730 - 1900 Josef Šváb č. 40, barevná litografie, Proč bychom se ne
1900 Josef Šváb č. 40, barevná litografie, "Proč bychom se netěšili", DA, prošlá, v okrajích stopy po uložení
Vyvolávací cena:
164774 - 1900 Josef Šváb č. 49, barevná litografie, reklamní pohledni
1900 Josef Šváb č. 49, barevná litografie, reklamní pohlednice - Kolínská káva, DA, prošlá, odřené růžky
Vyvolávací cena:
165152 - 1904 KYSELA František (1881-1941), Všestudenstská slavnost;
1904 KYSELA František (1881-1941), Všestudenstská slavnost; kamenotisk, prošlá, DA, velmi dobrý stav. F. Kysela patřil k nejvýznamnějším malířům a grafikům první poloviny dvacátého století. Vedle grafiky se věnoval průmyslovému designu a scénografii. Několik desetiletí vyučoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze.
Vyvolávací cena:
165151 - 1904 KYSELA František (1881-1941), Všestudenstská slavnost;
1904 KYSELA František (1881-1941), Všestudenstská slavnost; prošlá, velmi dobrý stav
Vyvolávací cena:
165150 - 1906 KONŮPEK Jan (1883–1950), Rudolfinum: Krásná Praha; kame
1906 KONŮPEK Jan (1883–1950), Rudolfinum: Krásná Praha; kamenotisk, nepoužitá, velmi dobrý stav. Velmi zdařilá raná postsecesní práce pozdějšího spoluzakladatele Artělu.
Vyvolávací cena:
164773 - 1910? Mela Koehler, Nr. 1181, Děvčátko s košíkem, Velikonočn
1910? Mela Koehler, Nr. 1181, Děvčátko s košíkem, Velikonoční motiv; na výšku, neprošlá, nepatrně odřené růžky
Vyvolávací cena:
165629 - 1898 JUBILEJNÍ VÝSTAVA VÍDEŇ 1898, kolorovaná; DA, prošlá, o
1898 JUBILEJNÍ VÝSTAVA VÍDEŇ 1898, kolorovaná; DA, prošlá, odřené růžky
Vyvolávací cena:
165627 - 1899 K.K. GENDARMERIE - uniformy policie; neprošlá, lehce om
1899 K.K. GENDARMERIE - uniformy policie; neprošlá, lehce omačkané růžky
Vyvolávací cena:
164729 - 1943-45? FRANCIE/ ANTINACISMUS - karikatura, A.H. jako malíř
1943-45? FRANCIE/ ANTINACISMUS - karikatura, A.H. jako malíř, vězeň, vůdce; litografie, mimořádné, velmi dobrý stav
Vyvolávací cena:
162433 - 1938-41 [SBÍRKY]  sestava 37ks pohlednic s nacistickou propa
1938-41 [SBÍRKY] sestava 37ks pohlednic s nacistickou propagandou, obsahuje mj. 6x různý portrét A.Hitlera z toho 2x Photo Hoffamnn München, dále propagační "Reichparteitag Nürnberg 38", "National Feiertag 1.Mai 38", "Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer" a další, část jako celinové pohlednice, různá pamětní razítka, mnohé pohlednice ve více kusech, tržní cena cca 6.000Kč
Vyvolávací cena:
164731 - 1945 5. KVĚTEN 1945  sestava 4ks různých propagandistických
1945 5. KVĚTEN 1945 sestava 4ks různých propagandistických pohlednic ke Květnovému povstání; mírně odřené růžky, zajímavé
Vyvolávací cena:
165626 - 1950 1. MÁJ  sestava 12ks propagandistických pohlednic, mj.
1950 1. MÁJ sestava 12ks propagandistických pohlednic, mj. 1x Emil Zátopek; neprošlé, odřené růžky
Vyvolávací cena:
165838 - 1950-55 AŤ ŽIJE 1. MÁJ - 2x propagandistická pohlednice - Mu
1950-55 AŤ ŽIJE 1. MÁJ - 2x propagandistická pohlednice - Muž a žena s prapory a Pionýr s pugetem; prošlé, odřené růžky, lehké ohyby v rozích
Vyvolávací cena:
165631 - 1952 BOLŠEVISMUS  -  Po vzoru vítězných bolševiků vybudujeme
1952 BOLŠEVISMUS - "Po vzoru vítězných bolševiků vybudujeme socialismus v naší vlasti/ 1917-1952"; neprošlá, nepatrně omačkané růžky, dobrý stav
Vyvolávací cena:
164775 - 1955 POZDRAV Z BRIGÁDY  sestava 2ks propagandistických pohle
1955 POZDRAV Z BRIGÁDY sestava 2ks propagandistických pohlednic ČSM; vydal Orbis, autor O. Štembera, nepatrné odření v růžcích, jinak bezvadné
Vyvolávací cena:
164772 - 1933 SLOVENSKO/ PROPAGANDA  1100 let Slovenska, sestava 9ks
1933 SLOVENSKO/ PROPAGANDA 1100 let Slovenska, sestava 9ks litografických pohlednic; neprošlé, vydal Kostelníček, lehce odřené růžky, na zadní straně patina
Vyvolávací cena: